(¯`¸·´¯)Maço Bey(¯`·¸´¯)

sennur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2007
22
0
Benim ikinci oğluşumu tanımanızı istedim. O çook yakışıklı, iyi huylu,(adına aldanmayın) çoook kibar Himalayan cinsi, 6 yaşında bir bey. O benim dostum, sıkıntılı halimi ilk farkeden, o beni, ben onu çok seviyoruz. Bizlerden kısa bir ömrü

Sevgili Wildrose, maco teşekkür ediyor, yakışıklı bulunmaktan çok hoşlanır. Evet harikulade gözleri var, maaşallah dimi?

TÜTÜTÜ YÜZBİNKERE MAŞALLAH,BENİM NAZARIM DEĞMEZ KIIZ!
BENİMDE KEDİM VAR,ADI FUFTİ. ONUNDA YEŞİLDİR GÖZLERİ TEYZESİ, 7 YILDIR BİZİMLE,ODA ERKEK ÇOK ÇAPKIN BAŞ EDEMİYORUZ BAZEN!!

Tabiiki değmez canım, ağız alışkanlığı işte:))) Neyse ki ben çapkınlıkla uğraşmıyorum, ameliyatta ettirmedim, ama çok sakin benim oğluşum, şimdi de onların en zor zamanı, işiniz zor valla:uhm: :Roflol:
Benimkinin pozuna bakarmısınız.....

çok sevimli maco bey be pek kedileri sevmem ama kucağıma alıp sıkasım geldi

çok tatlı çok şevimli poza bak git mıncır sinirlenene kadar şivkin şey yaaaa
karnını kaşıtıyo mu tüyleri çok güzelde hani elletmez die sordum

Tabii istediğiniz gibi mıncırabilirsiniz, sakin ve sabırlı bir canlıdır kendileri, hiiiç sinirlenmez. Yeter ki sevildiğini hissetsin. Bilirsiniz çocuklar ve hayvanlar samimi sevgiyi hemen anlarlar. Çoook sıkıldığında kulaklarını yere paralel hale getirir. Bu bana daral geldi demek oluyor:)))

adı çok güzle maço bey....
inşallah hiç ayrılamzsınız
benım yavrum ölmeseydi adını mestan koycaktım yada çarşı...

Valla onun insanın gözlerine bakması ve yere öylece serilip yatması insanın tüm mutsuz düşüncelerini kafasından atmasına yardımcı oluyor değilmi.Ama Maço bey gerçekten çokkk yakışıklı.O masmavi gözleri ve karizması müthiş.

kedilerin pır pır pır çıkardığı seslerin stersi aldığını duymuştum, ben yıllarca kuçu besledim kuçular kesin alıyorda, kediler için bu doğrumu? şuan kuçu besleyemem ama bi pisi bakıcam doğsuysa şanslıyım demektir

[Bende şu anda bir köpek birde kuş besliyorum ama çocukluğum ve ilk gençliğim kedilerle ve köpeklerle geçti.Şunu söyleyebilrim ki kedi beslemekte köpek beslemekte çok güzel.Ancak kedilerin evde bakımı daha kolay kesinlikle.Stres aldıkları kesin o çıkardıkları mırmır sesler ve elleriyle hamur yoğurmalarıyla insanı mest ediyorlar.Ancak kendini sevdirmeyi seven bir kediye rastlarsan. :1yes2: Çünkü bazı kediler fazla kucağa alınmayı sevmez.Onlarda insanlar gibi çeşitli karakterler gösteriyor.Mesela ablamın kedisi sadece ablama sevdirirdi kendini oda kendi canı isterse.Yoksa ablam zorla alırsa homur homur ablamla kavga eder çekip giderdi kucağında. Ablamda inadına onun homurtusunu duymak için alırdı kucağına.:Roflol:

Kediler ikiye ayrılırmış: Sahibini kedi sananlar ya da kendini insan sananlar, bizimki ikinciye girenlerden.Kediler, bizi çepeçevre kuşatır. Hayatımızda hiç yokmuş gibi gelirler önce. Ansızın yakalanınca anlarız kedilerin sımsıcak sevgilerini. Gözlerimizin içine sevgiyle bakarlar. Hiç tereddütsüz, sevdirirler kendilerini… Aradıkları bir efendi değil. Belki arkadaş, yoldaş… Kendileri için sıcak bir kalp, huzurlu bir çatı. Mazeretleri de hazır. Evlerin bahçeleri talan edilmiş nasılsa yaşam alanları daraltılmış...
Spiritualistlere göre kediler üçüncü göze sahiptiler ve ruhu görürler. Bedenin etrafındaki enerjiyi ve ruhtan yayılan pozitif, negatif enerjiyi farkederler. Valla ben Maco'mun evdeki elektrik yükseldiğindeki halini bilirim. Hemen yere yapışarak, oradan uzaklaşır. Stres ve kansere iyi geldiği ile ilgili pek çok söylem var. Her ne ise, bu dünya onlara da ait, onlarla paylaşmak zorundayız. Sevmeyenler olabilir, korkanlar, iğrenenler, ama eziyet edenler olmasın, nooolurrr.... Yaradılanı sevmemiz, yaradandan ötürü....

walla ben biraz ürküyorum elimi uzatıyorum sevmek için oda koklamak için murnunu kaldırıyo kalıyom boole o da ürküp tırmalamasın die birazda köpeklere alışkanlık var onlarında her davranısını bakısını ezbere bilirim onun için besleidm her kuçu benı sömürdü...gözüme gözünü kısarak bakana elimdeki dondurmayı, huzursuzluğunda yatağıma almayı kabul ettim şimdi kedi istiyorum bi tane malum apt. yım bakımı kolay olur inş. onlarda sömürmez benı kedi sanan bi kediyle naparım... sizinde sayenizde çok şey öğrenicem inş. şimdi başka yerden bebek bakıyorus nasılsa danışcam anneler var burda tşk :)

Canım, köpekler de çok şekerler, bahçeli bir evim olduğunda ilk sahip olmak istediğim şey bir Kangal, bir de minik şımarık cinslerden köpek.... Kedi ve köpek birbirinden çook farklı canlılar. Köpekler sahiplerine, kediler evlerine aşıktırlar. Kediler şahsiyet sahibidirler, köpeğe sahip olursunuz, kedi evinizin ve sizin sahibi olur. Köpek sahibine boynunu büker, biraz kişiliksizdir, kedi bildiğini okur. Bir evi, bir hayvanla paylaşmak oldukça sorumluluk isteyen, zaman zaman yorucu da olan bir iştir. Bir hayvan sahibi olmayı düşünen her kese , çok iyi düşünün, geri verecekseniz, sokağa atacaksanız, peluş bir hayvan alın, hele de çocuklarınıza oyuncak niyetine hayvan almayı asla düşünmeyin derim. Dilerim seni n sahibin olacak kedini bulursun canım

Kedilerin karakter sahibi olduğuna kesinlikle inanıyorum.Birşeyi kendi istediği için yapar asla siz istediniz diye yapmaz.Ayrıca hayvanların hareketlerini çok iyi gözlemlemek lazım.Kedi yada köpek beslerken onların insanlara davranışlarına çok dikkat edin.Birinden hoşlandıysa o insandan zarar gelmez,ama eğer hoşlanmadıysa aman ha çok dikkatli olun.Çünkü bizde körelmiş olan bazı hisler onlarda halen fazlasıyla mevcut ve çok daha iyi anlıyorlar.

X