Maddi durumu iyi olmayan biriyle olur muydunuz

merveicx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.185
103
25
2 ay önce ayrıldığım bi ilişkim vardı 1 sene sürdü. Daha önce de çok konusunu açtım. Kendisi ciddi ilişki istemiyordu bana uymuyordu bitirdim. Çok seviyodum ama o hayatına başkasını aldığını söyleyince benim de artık yoluma bakmam gerektiğini anladım. Bi süredir görüşmek isteyen bir çocuk vardı. Onunla 2 kez görüştük. Tabi daha erken ama yine de çok anlayışlı, Çok ince düşünceli biri. Kötü bi enerji sezmedim diğerlerinde olduğu gibi. Çocuk henüz öğrenci bu sene mezun olacak benim gibi. Maddi durumu çok iyi değil öğrenci olduğu için normal karşılıyorum. Ama ben şimdiye kadar hep durumu iyi olanlarla sevgili oldum. Arabası olanlarla. Arabası yok mesela diğer çocuğun vardı diye çok alışmıştım. Buluştuğumuzda ilk hesabı ödedi. İkincide ben teklif ettim farketmez dedi hiç ısrar etmedi. Ama eski sevgilim gerçekten ne kadar üzse de bir kere bile bana ödetmezsin ısrar etmeme rağmen. Mesela bu çocukla buluştuğumuzda yemekte yiyemiyorum. Aç mısın diye soruyor hayır diyorum cebinden para çıkmasın diye. Ben sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs. Bi de bu çocukta beni düşündüren şey denizci olması yani ilerde ne olur bilmiyorum ama. Denizci biriyle ne kadar devam edebilirim. Ama çocuk ciddi ilişki çocuğu yani karakter olarak tam istediğim biri. Tek düşündüren işte bu sebepler. Ne yapmalıyım bilmiyorum

Eşimle görüşmeye başladığımızda maddi durumu çok da parlak değildi,normal bir yerde maaşlı çalışan adamdı. Ama görüştük,zamanla şartlar değişti ve evlendik. İlla zengin olmasına gerek yok görüştüğünüz kişinin.

Bu kafayı anlamıyorum. Neden hesabı hep karşı taraf ödesin? Bir olur iki olur tamam ama insan kendine sürekli hesap ödetecek, şoförlüğünü yaptıracak birini arıyor ve buna konfor alanı diyorsa kusura bakmayın ama dışarıdan hiç hoş durmuyor.
Eğer mevcut ilişkiniz maddi olanakları ile sizi tatmin etmiyorsa ve bu sizin için bu denli ciddi bir parametreyse ne kendinizi ne de karşı tarafı yormayın.

Bazıları duyguya önem verir, bazıları konfora.

Burada bir sürü kadın var, aldatıldıkları halde konforları için boşanmak istemeyen. Diğer bir sürü kadın da, parasızlık yüzünden eşinden soğumuş durumda.

Çocuk daha küçük aslında. Şu anda bir yargıya varmak doğru olmaz. Akışa bırakabilirsiniz mesela. Zaman size cevap verir.

N
2 ay önce ayrıldığım bi ilişkim vardı 1 sene sürdü. Daha önce de çok konusunu açtım. Kendisi ciddi ilişki istemiyordu bana uymuyordu bitirdim. Çok seviyodum ama o hayatına başkasını aldığını söyleyince benim de artık yoluma bakmam gerektiğini anladım. Bi süredir görüşmek isteyen bir çocuk vardı. Onunla 2 kez görüştük. Tabi daha erken ama yine de çok anlayışlı, Çok ince düşünceli biri. Kötü bi enerji sezmedim diğerlerinde olduğu gibi. Çocuk henüz öğrenci bu sene mezun olacak benim gibi. Maddi durumu çok iyi değil öğrenci olduğu için normal karşılıyorum. Ama ben şimdiye kadar hep durumu iyi olanlarla sevgili oldum. Arabası olanlarla. Arabası yok mesela diğer çocuğun vardı diye çok alışmıştım. Buluştuğumuzda ilk hesabı ödedi. İkincide ben teklif ettim farketmez dedi hiç ısrar etmedi. Ama eski sevgilim gerçekten ne kadar üzse de bir kere bile bana ödetmezsin ısrar etmeme rağmen. Mesela bu çocukla buluştuğumuzda yemekte yiyemiyorum. Aç mısın diye soruyor hayır diyorum cebinden para çıkmasın diye. Ben sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs. Bi de bu çocukta beni düşündüren şey denizci olması yani ilerde ne olur bilmiyorum ama. Denizci biriyle ne kadar devam edebilirim. Ama çocuk ciddi ilişki çocuğu yani karakter olarak tam istediğim biri. Tek düşündüren işte bu sebepler. Ne yapmalıyım bilmiyoru
Nişanlıyken eşimin durumu pek parlak değildi, yani ay sonunu ancak getiriyordu, benim durumum ona nazaran daha rahattı.. O bir ödüyorduysa ben iki üç öderdim.. Evlendik ve şimdi daha iyi şartlarda çalışıyor, arabamızda var, benden hiçbir şey esirgemez.. Önemli olan çalışkan olması, para kazanılır..

Duruma bakılabilir ama bütünüyle de değil karakteri vs uyuyorsa ikinci plana atılabilir para kazanılır birşey durumu iyi olup karakteri uymasa hiç mutlu olamazsın ki. Hem zenginken de fakirleşebilir insan. Hayatın ne getireceği belli olmaz çalışkan olmasına bakarım ve gerçekten sevip sevmeyişime.

Hayatınıza parazit olarak mı devam etmeyi düşünüyosunuz? Sadece er kişisi size baksın yan gelip yatayım mı amacınız? Hiç çalışmayacak mısınız?

Aa ben konu sahibini tanımıyorum kendisi zengin mi mağlum davul dengi dengine kusura bakmasın.

Eşimle görüşmeye başladığımızda maddi durumu çok da parlak değildi,normal bir yerde maaşlı çalışan adamdı. Ama görüştük,zamanla şartlar değişti ve evlendik. İlla zengin olmasına gerek yok görüştüğünüz kişinin.
Karakteri tam istediğim gibi ama. Dediğim gibi zenginlerle de görüştüm ama asla değer bilen insan değillerdi

Bu kafayı anlamıyorum. Neden hesabı hep karşı taraf ödesin? Bir olur iki olur tamam ama insan kendine sürekli hesap ödetecek, şoförlüğünü yaptıracak birini arıyor ve buna konfor alanı diyorsa kusura bakmayın ama dışarıdan hiç hoş durmuyor.
Eğer mevcut ilişkiniz maddi olanakları ile sizi tatmin etmiyorsa ve bu sizin için bu denli ciddi bir parametreyse ne kendinizi ne de karşı tarafı yormayın.
Değer vermesi mutlu hissettiriyor ama aslında demek istediğim ona yük olmak istemiyorum

X