Maddi durumu iyi olmayan biriyle olur muydunuz

Bazıları duyguya önem verir, bazıları konfora.

Burada bir sürü kadın var, aldatıldıkları halde konforları için boşanmak istemeyen. Diğer bir sürü kadın da, parasızlık yüzünden eşinden soğumuş durumda.

Çocuk daha küçük aslında. Şu anda bir yargıya varmak doğru olmaz. Akışa bırakabilirsiniz mesela. Zaman size cevap verir.
Kendisi de öyle dedi. “Ben Şuan öğrenciyim çok zengin değilim ama ilerde işimi kurup hala bu durumda olursam işte o zaman üzülürüm” dedi

2 ay önce ayrıldığım bi ilişkim vardı 1 sene sürdü. Daha önce de çok konusunu açtım. Kendisi ciddi ilişki istemiyordu bana uymuyordu bitirdim. Çok seviyodum ama o hayatına başkasını aldığını söyleyince benim de artık yoluma bakmam gerektiğini anladım. Bi süredir görüşmek isteyen bir çocuk vardı. Onunla 2 kez görüştük. Tabi daha erken ama yine de çok anlayışlı, Çok ince düşünceli biri. Kötü bi enerji sezmedim diğerlerinde olduğu gibi. Çocuk henüz öğrenci bu sene mezun olacak benim gibi. Maddi durumu çok iyi değil öğrenci olduğu için normal karşılıyorum. Ama ben şimdiye kadar hep durumu iyi olanlarla sevgili oldum. Arabası olanlarla. Arabası yok mesela diğer çocuğun vardı diye çok alışmıştım. Buluştuğumuzda ilk hesabı ödedi. İkincide ben teklif ettim farketmez dedi hiç ısrar etmedi. Ama eski sevgilim gerçekten ne kadar üzse de bir kere bile bana ödetmezsin ısrar etmeme rağmen. Mesela bu çocukla buluştuğumuzda yemekte yiyemiyorum. Aç mısın diye soruyor hayır diyorum cebinden para çıkmasın diye. Ben sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs. Bi de bu çocukta beni düşündüren şey denizci olması yani ilerde ne olur bilmiyorum ama. Denizci biriyle ne kadar devam edebilirim. Ama çocuk ciddi ilişki çocuğu yani karakter olarak tam istediğim biri. Tek düşündüren işte bu sebepler. Ne yapmalıyım bilmiyorum
Bir siz ödersiniz, bir o. Ortada evlilik yokken sürekli karşı tarafın harcamasını nasıl kabul edebiliyorsunuz anlamıyorum.

sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs.

Ama yanında mı şuan da değil. Biraz insani yönlerine bakarsan sevilirsin sende hayatında. Kendi arabanı kendin al dışarda sonra yedirdim içirdim parazitti diye anlatıyorlar yorumlar da okuyorum erkeklerin.

Hayat müşterektir.Ha siz çok varlıklı bir aileden geliyorsanız ortak paydanız pek yoksa,karşınızdaki sizin maddi durumunuz karşısında komplekse kapılıyorsa anlarım.Ama kadın olsun erkek olsun, karşısındakini evlilik için önce maddi konfor olarak değerlendirenleri asla anlayamam.

Biz eşimle üniversitede sevgiliyken benim babamın bile arabası yoktu:KK70: Ha onun dışında tabi durumumuz fena değildi, rahat bi öğrencilik geçirdim. Eşim de benzerdi. Ama öyle ailesinin durumu aman aman değildi. Evlenirken eşyalarımızı iki aile ve bizler ortak aldık. Biraz da takı vs. Onun dışında evimizi, arabamızı kendimiz aldık. Hatta evlendiğimizde eşim borç ödüyordu:KK70: Çalıştık ettik, terfiler aldık. Böyle de mutluyuz.

Bilemiyorum öğrenciden maddi durum beklemek için sizin de o standartlarda yaşıyor olmanız gerekir. Birinin size o standartları sağlamasını beklemeniz hoş değil bence. Karşıdaki kişinin çalışkanlığı, mesleğinin geleceği vs daha önemli.

N

Nişanlıyken eşimin durumu pek parlak değildi, yani ay sonunu ancak getiriyordu, benim durumum ona nazaran daha rahattı.. O bir ödüyorduysa ben iki üç öderdim.. Evlendik ve şimdi daha iyi şartlarda çalışıyor, arabamızda var, benden hiçbir şey esirgemez.. Önemli olan çalışkan olması, para kazanılır..
Haklısınız evet önemli olan karakteri düzgün olması parası olanların da bi artısı olmadı hayatıma üzmekten başka

2 ay önce ayrıldığım bi ilişkim vardı 1 sene sürdü. Daha önce de çok konusunu açtım. Kendisi ciddi ilişki istemiyordu bana uymuyordu bitirdim. Çok seviyodum ama o hayatına başkasını aldığını söyleyince benim de artık yoluma bakmam gerektiğini anladım. Bi süredir görüşmek isteyen bir çocuk vardı. Onunla 2 kez görüştük. Tabi daha erken ama yine de çok anlayışlı, Çok ince düşünceli biri. Kötü bi enerji sezmedim diğerlerinde olduğu gibi. Çocuk henüz öğrenci bu sene mezun olacak benim gibi. Maddi durumu çok iyi değil öğrenci olduğu için normal karşılıyorum. Ama ben şimdiye kadar hep durumu iyi olanlarla sevgili oldum. Arabası olanlarla. Arabası yok mesela diğer çocuğun vardı diye çok alışmıştım. Buluştuğumuzda ilk hesabı ödedi. İkincide ben teklif ettim farketmez dedi hiç ısrar etmedi. Ama eski sevgilim gerçekten ne kadar üzse de bir kere bile bana ödetmezsin ısrar etmeme rağmen. Mesela bu çocukla buluştuğumuzda yemekte yiyemiyorum. Aç mısın diye soruyor hayır diyorum cebinden para çıkmasın diye. Ben sanırım diğer çocuğun konforuna çok almışım beni evimden arabayla almasına vs. Bi de bu çocukta beni düşündüren şey denizci olması yani ilerde ne olur bilmiyorum ama. Denizci biriyle ne kadar devam edebilirim. Ama çocuk ciddi ilişki çocuğu yani karakter olarak tam istediğim biri. Tek düşündüren işte bu sebepler. Ne yapmalıyım bilmiyorum

Siz ne yaparsınız bilmem de umarım çocuk düşünce yapınızı kısa zamanda anlar ve sizden uzaklaşır.

Duruma bakılabilir ama bütünüyle de değil karakteri vs uyuyorsa ikinci plana atılabilir para kazanılır birşey durumu iyi olup karakteri uymasa hiç mutlu olamazsın ki. Hem zenginken de fakirleşebilir insan. Hayatın ne getireceği belli olmaz çalışkan olmasına bakarım ve gerçekten sevip sevmeyişime.
Hoşlanıyorum çünkü düşünceleri çok olgun hayatıma giren diğer erkekler gibi değil. Onlarla da ilk zamanları kıyaslıyorum böyle değildi

Eşimle sevgiliyken babası iş batirdigi için durumları bir anda tepetaklak olmuştu ve bizim dolmuş parası denklestiremedigi için bulusamadigimiz günlerimiz oluyordu. Zor muydu evet,sorun ettim mi hayır çünkü çok seviyordum. Sonuçta benim sabrım kazandı. Evlendik,4.5 aylık bir oğlumuz var. Ama bu benim maddiyata hiç önem vermeyişimle alakalı bişey. Aslında maddiyata önem verenleri de anlarım hatta bazı yerlerde haklı da bulurum da sizin ki biraz kullanacak adam aramak gibi geldi.

Daha çok yolacak kaz arıyorsunuz gibi geldi bana.
Eşimle tanıştığımızda maddi durumu kötüydü hiç dert etmedim çünkü çalışkan azimli bir insandır ama sizin derdiniz o değil. Asalak gibi yapışmak istiyorsunuz.
Hayatıma ilk defa böyle biri giriyor o yüzden

Hoşlanıyorum çünkü düşünceleri çok olgun hayatıma giren diğer erkekler gibi değil. Onlarla da ilk zamanları kıyaslıyorum böyle değildi

Her ilişkinin kendi dinamikleri farklı kıyas yapmamalısın emin olarak ilişkiye başlamalısın çünkü bana diğer kişiyi seviyorum dedin 3-5 gün önce.
Emin olmalısın yaralarına kahraman mı arıyorsun yoksa gerçekten hoşlanıyor musun? Kimseyi kırıp karmanı doldurma.

Karakteri tam istediğim gibi ama. Dediğim gibi zenginlerle de görüştüm ama asla değer bilen insan değillerdi
Zenginler sadece kendilerinden olana değer verirler çünkü. Kendi aralarında görüşürler ki çok normal bence. Sizin maddi durumunuz nasıl? Zenginseniz siz de zaten zenginle görüşün,davul bile dengi dengine.

Ben eşimle evlenirken bu adamda iş var sorumluluğunu bilir, iyi aile babası olur diye düşünmüştüm. Eh ben de çalışırım kendi yağımızda kavrulup gideriz dedim. Eşimin karakteri duruşu hoşuma gitmişti vs vs. Ayrıca benim standartlarım çok yüksek değil. Canımın kıymetini de bilmem öyle. Daha yeni yeni konfor alanı yaratıyorum kendime mesela. Bu herkes için başkadır. Maddi durumu çok iyi birisi maddi durumu kötü biriyle yapamaz. Aksine de kimse inandıramaz beni. Allah kimseyi alıştığından aşağısı ile de imtihan etmesin. Yanlış anlaşılmak istemem. Hesap ödeme/ödetme kısmı ile de ilgilenmiyorum. Çift öğrenci değilse çoğunlukla hesabı erkek ödemeli diye düşünen biraz geleneksel bir insanım ben. Ama evlilik başka bir şey. Sevgililikteki aşkın kör gözleri evlilikte öyle bir açılıyor ki... Ben davul bile dengi dengine diyorum. ( Birden değişen maddi durum, hastalık, kaza vs gibi şeyleri ayrı tutuyorum tabii ki )

Arabasızlık çok zordur e babana söyle alıversin?
😂😂😂ciddi ciddi yorum yapacaktım bunu okudum vazgeçtim... genede konu sahibi tamam maddiyat bilmemne önemlidir de karakterde çok çok önemlidir çocuk yeni mezunmu öğrencimi onu anlamadim birde sizin işi anlamadım çok kazanıyor olmalısınız heralde denk birini arıyorsunuz......

X