maddiyat sıkıntısı :-(:-(

Allah yardımcınız olsun ama yeni bir iş bakmaz veya patronunuz ile konuşmazsanız çıkamazsınızki refaha. .
Kul elinden geleni yapsınki Yüce Rabbimde yardımcısı olsun. .konuşmayı denedinizmi patronunuzla

avukatin yanında sekreterim memur gibi 8de başlayıp 5de cikiyorum diğer işler hep geç saatlerde çalışıyorlar ailem ve nişanlım izin vermez. adalet mezunuyum

adalet mezunu musun? dikey geçişle hukuk bile okuyabilirsin.. ve yaşam standartını çok çok çok yukarılara çekebilirsin... bunu hiç düşündün mü?

3 dakikada 105 yazıyorum F klavye

Şimdi adalet okuduğunuzu görünce bunu sordum, seçeneğiniz biraz az, adalet okuyanlar ya icra müdürü oluyor ya zabıt katibi ki icra müdürlüğü zor olduğu için ilk olarak zabıt katipliği tercih ediliyor. Hele hele siz de avukat katibisiniz muhakkak aklınızdan zabıt katipliği geçiyordur o yüzden sordum. 3 dakikada 105 kelime az, F klavye doğru tercih fakat hızlanmanız lazım. Ayrıca kpss puanının yüksek olmasına hiç gerek yok 70 almak yeterli. Zabıt katipliği yüksek maaşlı bir iş olmamasına rağmen sizin şuan aldığınız maaşla kıyaslanınca oldukça fazla gözüküyor. İnşallah olur.

Hakkınızı arayacak cesareti kendinizde bulmanız için dua ediyorum. Hakkınızı aramazsanız sorunlar kendiliğinden çözülmez, çözülür belki ama zaman geçmiş olur. Kendinizi ve etrafınızdaki herkesi bu kadar yıpratmaya değer mi?

Hayır hiç konuşmadım tek çalışan benim ve oda yeni evlenecek ev aldı acıkcası cesaret edemiyorum konuşmaya..

Bu maaşla çalışmak bunca zamanlık birikimine yazık değil mi?

Lütfen kendine ve emeğine haksızlık etme. daha uygun bir iş bak kendine. Dediğin masraflar bu maaşla mümkün değil karşılanmaz. Ayrıca" Nişanlım izin vermez" ne demek. Lütfen biraz dik dur. Şimdiden bu kadar dizginleri eline verme. Özgüvenin olsun, kendi kararların olsun. İnsanlara senin kararına saygı duymalarını öğret. Lütfen ezilen olmayın..

Ben sadece kendimi düşünemiyorum ki işte patronumun karşısınada çıkıp birşey diyemiyorum

Hayır hiç konuşmadım tek çalışan benim ve oda yeni evlenecek ev aldı acıkcası cesaret edemiyorum konuşmaya..

Kimbilir patronunuzda halinizden memnun olduğunuzu düşünerek zam yapmıyordur. .Sizi en iyi anlayacak odur sonuçta aynı yollardan kendiside geçiyor. . Sıkıntıda olduğunuzu, şayet bulursanız başka bir işe girebileceğiniz sinyalini vermelisiniz. . Sıkıntım var deyip susarsanız yol katedemezsiniz.

günlerdiriş alanlarına bakıyorum yok bulamıyorum

İnşallah istediğin işe girersin. Kpss yi kazanıp atansan zaten çok rahat edersin. 550tl nedir ya? Marketteki kasiyerler asgari ücretle çalışıyor senin eğitimin var.
Kpss yi atlatıp atanman zaman alabilir bence daha iyi bir iş bak.
Allah gönlüne göre versin inşallah gireceğin bütün sınavlardan iyi not alırsın. Çekilen sıkıntılar boşuna değil merak etme. Allah mükafatın zamanını çok iyi biliyor.

Canım lcw gibi kurumsallaşmış mağazalarda part time olarak bile çalışsan bu maaşın üstünde ücret alıcaksın ben üniversiteye gitmeden önce çalıştım prim + maaş iyi geliyordu sigortasız zaten çalıştırmıyorlar 3 gün de çalışmıyordum çalışma avukatın yanında pintinin teki oluyor hepsi kardeşim hukuk mezunu staj için kaç avukatın yanına gitti sırf yemek parası vermemek için almıyolar yanına

Kesinlikleeeee. Part time bile cok verio

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
550 tl nedir ya. asgari ücret 846 tl . yok artık hayretler içindeyim. bir de avukat olacak. vicdansız yahu. canım başka yerde iş yok mu. ? daha iyi yerde daha iyi fiyata çalışabilirsin...

Haksızlığa uğradığını bilip, şikayet edip ama hiçbir adım atmayan tanıdıklarım var. Senelerdir böyleler. Ne zaman görsem hep bir dert yanma. Siz de böyle misiniz günlük yaşamınızda bilemiyorum, tanımadan haksızlık etmek istemem ama yazdıklarınızdan sonra bende böyle bir izlenim oluştu.

Ya bir adım atacaksın ya da şikayet etmeyi bırakacaksın, benim kendi adıma hayatımda uyguladığım budur. Biz size yine dua ederiz sorun bu değil ama bir adım atın NOLUR.

avukatin yanında sekreterim memur gibi 8de başlayıp 5de cikiyorum diğer işler hep geç saatlerde çalışıyorlar ailem ve nişanlım izin vermez. adalet mezunuyum

Allah yardımcın olsun....

Asıl o awukatın bu parayla çalıştırmaması lazım canımm...

saatleri güzel ama saatler dışında maddiyet da çok önemli....

paran varsa mutlu olursun benim maaşım senden fazla vee ben çeyiz almaktan hala yetiştiremiyorum annemin babamın yardımlaryla yapıyorz bişeyler çok şükür...

ama konuş patronunla canımm yetmiyor bu maaş de bari asgari ücret olsun....

olmadı başka bi avukatlık bürosuna başwur en fazla 6 da çıkarsın canım....

bu arada nişanlın ne iş yapıyor ewlendiğinizde yine maddi sıkıntılarınız dewam edecek mi?

avukat yanında arkadasım calısıyor lise mezunu 1.200 alıyo
sen neden cook düsük alıyosun canım ya , konussana maası ..

bu maasla 3 cocuk der ya birileride,anlamıyorum hak mı?hukuk mu?

Canım o ne ya, çaycılar senin 2 katın maaş alıyor, Cumartesi de tatil.

Sömürtme kendini bu kadar. Allah azıcık vicdan versin senin patronuna.

İş bak kendineee. Bereketli kapılar açılsın inşallah.

Rabbim yardımcın olsun. İnşallah seni daha memnun edebilecek bir iş bulursun.

Canım aldığın maas cok dusuk .
En yakın arkadaşım gırdı avukatın yanına lıse mezunu daha önceden hıc tecrubesıde yoktu.
Nısanın 2 sınde . gırelı bır ay olmadı
Baslangıcda 900 + sıgorta + yemek dıye anlaştılar .
Performansa gore yukseltırım demıs adam .
Bence avukatınla konuşmalısın bu konuyu .
550 hak ettıgın bı para degıl .
Allah yardımcın olsun .

Son düzenleme:

yuh ya yok artık...
Bu maaşı sana, insanların hakkını savunma yetkisi verilen avukat mı veriyor?
ona de ki HAKKIM olan ASGARİ ücret!
bu nasıl bir çelişkidir..sen hem avukatsın hemde çalışanını asgari ücretin altında çalıştırıyorsun...
sigortan var mı peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…