MANİPÜLE mi ediliyorum??

Myselfme

LADY
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
230
98
Kızlar uzun zamandır girmiyordum bu siteye fakat az önce yaşadığım ve anlamaya çalıştığım bir olaydan dolayı sizinle paylaşmak istedim mutlaka bu konu hakkında bilgisi olanlarınız vardır diye düşünüyorum neyse olaya geçiyim az önce annemin yakın arkadaşı benim de büyüğüm sayılan bir kadınla bir konu hakkında fikir almak için görüşme yaptım , ama kadın konu hakkında çok bilgisi olmamasına karşın hararetli bir şekilde eğer büyüğün sayıyorsan beni dediklerimi yapıcaksın felan dedi ses tonunu sertleşirdi biranda ve bağırarak bunları söyledi annemle de iyi arkadaş olduğu için sert çıkmak da istemedim ve tamam dediğini yapıcam dedim ama konuşma bittikten sonra rahatsız oldum sizce ben burda manipüle edilen taraf mı oldum ? Bilmeyenleriniz olabilir belki yeni bir terim olduğu için manipüle edilmek demek bir nevi baskı altına alarak istediğini yaptırmak demek . Evet soruyorum eğer manipüle ediliyorsam bundan o kadını kırmadan ve annemi üzmeden nasıl başa çıkabilrim?

Konuyu biraz daha acar misiniz?
Aslında olay benim işimle ilgili nereye seçmem gerektiğiyle alakalı , annem de o kadın taşça büyük olduğu için bir fikir almam için beni onunla bu konu hakkında konuşturdu, benden yaşça büyük olan bir kadın da benim çalışabileceğim yerler hakkında bilgisi olmadan fikir sahibi olmadan illa A işyerine gitmelisin diye üstümde baskı kurdu fakat ben ona niye bu şekilde düşünyorsun diyemeden bağırmaya eğer beni büyüğün biliyorsan A işyerine gitmelisin diye konuştu, bu durumda ne düşünüyorsunuz konuyu yeterince açtığımı düşünüyorum

Aslında olay benim işimle ilgili nereye seçmem gerektiğiyle alakalı , annem de o kadın taşça büyük olduğu için bir fikir almam için beni onunla bu konu hakkında konuşturdu, benden yaşça büyük olan bir kadın da benim çalışabileceğim yerler hakkında bilgisi olmadan fikir sahibi olmadan illa A işyerine gitmelisin diye üstümde baskı kurdu fakat ben ona niye bu şekilde düşünyorsun diyemeden bağırmaya eğer beni büyüğün biliyorsan A işyerine gitmelisin diye konuştu, bu durumda ne düşünüyorsunuz konuyu yeterince açtığımı düşünüyorum
O kadinin calisacaginiz yerle ilgili fikir sahibi olmadigini dusunuyorsaniz keske sormasaydiniz.
Siz ona sorunca kendini bir sey sanmis ve evet size baski kurmaya calismis. Hos degil.

Yoo değil,
Bazılarına fikrini sorduğunda emir vermeye kalkar,genelde cahil insan davranışıdır bu,
Bu da onlardan biri,

O kadinin calisacaginiz yerle ilgili fikir sahibi olmadigini dusunuyorsaniz keske sormasaydiniz.
Siz ona sorunca kendini bir sey sanmis ve evet size baski kurmaya calismis. Hos degil.
Aslında bu kadının konuşma tarzı bu yani hemen hemen her olayda fikrini kabul ettirmek için uğraştığını farkettim ama anneme ve onun yaşına olan saygımdan dolayı ona pek cevap vermedim sence onunla bu noktadan sonra nasıl başa çıkabilirim çünkü bana uyguladığı baskıyı hissediyor ve rahatsız oluyorum

Manipulasyon yok burda saçmalık var. Esmis gürlemiş, he he deyin gecin. Sana ne demenin başka yoludur bu.
Is güç sahibi insansiniz. Hayatinizi başkalarına sormayın artık. Anneniz de dahil...
Ben de sizin gibi düşündüm ve tamam senin dediğimi yapcam dedim fakat içten içe istemediğim için rahatsız oldum ayrıca aslında bu kadınla konuşmayı ben istemedim kadın annemin yakını olduğu için o söylemiş

Aslında bu kadının konuşma tarzı bu yani hemen hemen her olayda fikrini kabul ettirmek için uğraştığını farkettim ama anneme ve onun yaşına olan saygımdan dolayı ona pek cevap vermedim sence onunla bu noktadan sonra nasıl başa çıkabilirim çünkü bana uyguladığı baskıyı hissediyor ve rahatsız oluyorum
Ona bir daha bir sey sorma. Yine de karişirsa ben hallederim teyze siz karismayin deyin.

Ona bir daha bir sey sorma. Yine de karişirsa ben hallederim teyze siz karismayin deyin.
Böyle konuşamam o zaman saygısızlık olur aslında bu kadını ailecek severiz o da bizi sever.Benim kafama takılan bu kadının hiç bilmediği bir şey hakkında bu kadar baskı uygulamasıydı, ve anladığım kadarıyla da evet manipülasyona uğramışım tabi bunu onunla konuştuktan hemen sonra farketsemde sonunda farkettim, yorumlarınız için teşekkürler

manipüle etmek bu değil ki. baskı kurmak olabilir. ama adının ne önemi var, kavramlara takılmanıza anlam veremedim. hoşunuza gitmeyen bişeyi yapmak zorunda değilsiniz.

Manipulasyon yok burda saçmalık var. Esmis gürlemiş, he he deyin gecin. Sana ne demenin başka yoludur bu.
Is güç sahibi insansiniz. Hayatinizi başkalarına sormayın artık. Anneniz de dahil...
Hayatımı başkalarına tabikide sormuyorum , kendi kararlarımı kendim veririm fakat buraya yazmam gibi aslında o kadına da danıştım benim hakkımda karar vermesini söylemedim ya da beklemedim.

Kadın sizin iyiliğinizi düşünmüş kendince ama konuya hakim oldugundan değil bu konuda cahil oldugundan sebebini alatmak yerine benim dedğimi yap demeye getirmiş bizde de var böyle teyzeler bak kızımmm ben büyüğüm neler gördüm neler eğer ki benin biraz hatrım varsa benim dediğimi yaparsın tarzı şeyler.Sadece fikir almak istediğinizi bir süre düşünp sonra kara vereceginizi başkalarında da fikir alacağınızı kibar bir dille söyleyin.

Böyle konuşamam o zaman saygısızlık olur aslında bu kadını ailecek severiz o da bizi sever.Benim kafama takılan bu kadının hiç bilmediği bir şey hakkında bu kadar baskı uygulamasıydı, ve anladığım kadarıyla da evet manipülasyona uğramışım tabi bunu onunla konuştuktan hemen sonra farketsemde sonunda farkettim, yorumlarınız için teşekkürler
Madem hiç bilmediği bir şeyi neden soruyorsunuz kadına bunuda anlamış değilim

X