Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Daha yeni bu dertten kurtulmuyş biri olarak ve çok da sıkıntılı bişrey olduğu için nasıl geçiridğimi yazmak istedim. Çünkü bazen insnaın doktora ve hastaneye gidecek zamanı olmuyor ve netten araştırıyor.. Ben öyleyim mesela çok zor durumda kalırsam izin alıp gidebiliyorum. Mantara yakalandığımda da doktorum telefondan ilaç ismi verdi. Kullandım geçti, bir tanesi fitil mik...natran, diğeri de ağızan alınıyor fl...can, tek kullanmlık. Fitil oradaki mantarı düşürünceye kadar kaşıntıyı ve yanmayı biraz artırabilir, endişelenmeyin. Bu kadarını yazıyorum eczaneye bunları söyleseniz bile yardımcı olur. Yok temiz çamaşır, kuru tut bilmem ne bunlar koruma amaçlıı ama geçirmiyor. Çok zor bir durum olduğu için çeken arkadaşlar faydalansın diye bilerek ilaç ismi yazdım, çünkü ben acı çekerken tek baktığım ilaç ismiydi. Bir de mantarı geçirdikten sonra kuruluk olursa va..flora diye bir fitil var, şiddetle tavsiye ederim, florayı çok güzel düzenliyor, bunu da eczacım verdi. Herkesin biran önce iyileşmesi dileğiyle.

Arkadaşlar benim de birkaç aydır bu mantar sorunum var. Mantar başlangıcı varmış ilerlememis, hap ve mixovul fitil verdi doktorum. Israrla sormam rağmen şu an kültüre gerek yok, tekrarlarsa yaparız önemli bir şey değil bu ilaçları kullan geçer diyor. Birkaç aydır ilişki sonrası yanma oldu. Her ilişki ve adet sonrası tekrarlayacak sanırım :/ bebek de istiyorum o yüzden tamamen kurtulmak istiyorum bu illetten. Adet sonrası flora düzenleyici varmış ondan alsam mi acaba? Doktorlar gerekli cevabı vermiyorlar, kesin çözüm istiyorum ben ya. Bitkisel olarak takviye ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum psikolojisi bozdu bu mantar

kızlar bu mantar enfeksiyonu sizde de idrar yolu enfeksiyonuna dönüşüyor mu bi süre sonra ?

Kızlar bendede olmustu k.v sirkeli ılık suyla her tuvalete girdikten sonra yıka kendini sıcak tut demişti.Cok şükür gecti.tabi bu iki sene önceydi.bnm sormak isteğim birşey var ayaklarım çok üşüyor ve sürekli afedersiniz çişe cıkıyorum böyle akıntıyla birlikte çiş geliyor yanma oluyor ilaç kullanmaktanda bıktım.evlendiğimden beri idrar yollarndan hastalanıyordm.Hep hastane hep ilaç.şimdi evde yapabilecegim birşey var mı.yardmcı olur musunuz?

merhabalar bendede var bu illetten vardi yani doktora gittim kasik agrisindan ultrasonda bakti vajinit dedi filir ve hap verdi kullan iki hafta sonra gel dedi bende ki belirti sadece vajen girisinde kasintiydi koti kokulu bide cok akintim yoktu iki hafta sonra gittim cok az var dedi uc gunluk fitil verdi kullandım iliski esnasinda peynirimsi akinti geldgni gordum gecmedi diye dusundm kasinti kesildi aonradan arkadsmn tavsiyesyle karbonatlı su ile temizlenmeye basladim sanirim iyi geldi belirtiler yok oldu sut buharida yaptim cok akintim olmadi ama sık sik kasik agriai cekerim var mi bilmiymr hala ama bildignz bitkiler var mi kesin cozum olabilecek acabaaa

Bende de gecmeyen bi mantar vardi. Idrar yolu iltihabi(sistit ) cevirdi. Yanma akinti kasinti sik idrara cikma helsini yasadim ama hamdolsun suan rahatim. Hemen yaptiklarimi anlatayim. 1 hafta boyunca kaynar su ictim. Bi hagta normal su icmek demli cay icmek yok. Gunluk 8 bardak kaynar su ictim. Bir de 2 gune bir toplamda uc kez sahtere otunu kaynattim ve ilik hale getirip banyoda bu suda 20 dk oturdum. Tavsiye ederim ins sifa olur.

Bi de tatli kesinlikle yasak bu mantari azdiran temel sey seker. Uzun bi sure yememek gerekiyor.

Kendini sıcak tut birde ılık sirkeli suyla taharet al dar giyme daha önce yazmıstım sirkeli suyu bnde bu durumlara bnzr seyler yasadm kendini sıcak tutacaksn int.de okumustum vajinal bölge için krem jel falan da bunlara sebebiyet veriyormus dikkat edin

bende sirke denedim fakat suyla karıştırmadım direk saf sirkeyi avucuma döküp o şekilde taharetlendim çok şükür rahatladım 1 yıldır bende bu illetle uğraşıyorum. İnanılmaz yakıyor sürünce biraz sabırlı olmak lazım ama bugün kendimi daha rahat hissediyorum akıntım kesildi en azından bi deneyin arkadaşlar bence vücudumuz ilaçlara bağışıklık kazandı atık fayda etmiyor hiçbir ilaç

Benim genital bolgemde kararma var uzun sureden beri. Bugun gittigim jinekolog mantar dolayisiyla renk degisikligi diyip bir krem yazdi. 6 hafta kullan gel dedi. Bu tarz birsey yasayaniniz var mi ??

Boğaz enfeksiyonuyla birlikte bağırsak enfeksiyonu geçirmem doktorumun iki kutu antibiyotik yazması üstüne regl olmam. Sonuç vajinal mantar. Bağışıklığım diplerde. Daha önceden de yaşadığım bir problemdi ilaçlar falan geçirdim uyuttum bi şekilde mantarı. Arada sırada tekrarlayınca krem sürer geçerdim. Bu sefer çok fena azıttı. El tırnağımda küçük bir mantarlı bölge vardı. Oraya aynısafa kremi sürüyodum. Vajinama da travogen değil de aynısafa deniyim dedim bir anda. Dün gece çok yoğun kaşındığı bir anda denedim. Sürünce bayağı yandı. Yarım saat içinde kaşıntıyı aldı. O nasıl tatlı bir kaşıntıdır hatur hutur kaşımak yırtmak istersin. gecenin bir körü kalkıp tekrarlamam gerekti. Gün içinde de sürekli iç çamaşırı değiştirip sürekli sürdüm. Kekik çayı iyi geliyomuş. Ama nasıl yapılır evdeki normal kekiği mi demliyim? Yapan var mı? Activia aldım her gün bir tane yicem. Onun dışında çörek otu çiğnedim. Artık ilaç kullanmicam bu meret için çünkü ilaç kullandıkça güçleniyo mantar belası. Sarımsak yemek iyi geliyomuş. İnternete candida diyeti yazınca bayağı bir şeyler geliyo. Umarım yenerim

Kızlar bende mantar oldum maydonoz suyunu duydum onu denedım bıraz ıse yaradı akıntım geldıkce rahatlıyorum bende suan krem aldım mantar ıcın kasıntı hafıf var bakalım bırde kızlar bol bol su için kesinlikle ben içtikçe kasıntım azalıyor

Gecmis olsun . Ben 19 yadindayim ve akintim cok fazla geliyor sari renkli yapiskan gibi ve kotu kokulu annem her kizda olur endiselenme dedi ama sizin yazdiginiz yaziyi okuyunca merak ettim acaba bendede mantar olabilirmi diye ama bende kasinma cok nadir oluyo ama bazen bi sızı oluyor o bolgede acaba bendede mantar olabilirmi

Mantar o canım dr a git ilaç yazsın,ilerlemesin

Arkadaşlar bende de ayda bir adetten sonra sümüksü şeffaf kokusuz bi akıntı oluyo 2-3 gün olup geçiyor o dönemde hafif kaşintida oluyor gecen yil peynir gibi akinti gelmisti doktora gittim ilac verdi 2 li bi hap bi e krem ama tam gecmedi tekrar doktora gitmek istemiyorum bekarim bu arada nasil gecerki bu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…