Mantıklı mı sizce ?

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.967
15.159
Günaydın arkadaşlar,kafam o kadar karışık ki akıl akıldan üstündür, fikirlerinizi deneyimlerinizi istiyorum.

Ben 4 yıllık evliyim ama iki yıldır ayrı yaşıyorum.2 yaşında oğlum, annem ve babamla yaşıyorum çalışıyorum.

Gecen ay çekişmeli boşanma davası açtım, anlaşmaya yanaşmadığı için.Bosanma sebebim öfke patlamalari yaşayıp beni evden kovmalari,hakaret ve aşağılamaları.Biz iki yıl içerisinde ara ara barıştık.Bunlari yapıyor çıkıyorum pişman oluyor ısrarla barışmak istiyor geri dönüyorum fakat sonunda yine aynı noktaya geliyoruz.

Boşanma davama karşılık olarak kendisi de karşı dava açtı ve boşanmak istemediğini, çocuğun da kendisi gibi ailesiz büyümesini istemediği gerekçesiyle.Davanin reddini istiyor.Bunun için de bana olmadık iftiralar attı dilekçesinde, psikolojimin bozuk olduğunu iddia ediyor ve uzman raporu istiyormuş hatta.

Bunlar olurken benimle barışmak için tekrar yalvarıyor.Dava devam etsin ama biz yine denemeye devam edelim diyor,tabiki kabul etmedim edemem çünkü davanın reddine sebep olur bu.Davanin reddi demek üç yıl dava acamamak demek.

Oğlumla birbirlerine çok düşkünler,oğlum için çok üzülüyorum,babasını çok özlüyor,bazen ona haksızlık mu ediyorum ben fedakar bir anne değil miyim diye bile düşünüyorum bazen 🙄 Neyazikki onunla aynı ortamda olmaya bile tahammülüm yok artık,tek düşüncem oğlum..

Dilekçelerde doğruları da yazsam sinir olacağını ve uzulecegini düşünerek canım yanıyor.Gercekten de çekişmeli boşanma yıpratıcı bi seymis.

Önümüzde en az iki yıl çekişme bir yıl da istinaf süresi var dedi avukatım.Acaba şöyle bir teklif sunsam çok mu mantıksız olur diyorum : Anlaşmalı bosanalim boşanma olayını sağlama alayım,deneyeceksek öyle deneyelim.Oglum için ve çekişmeli olayından kurtulmak için böyle bir şey geldi aklıma ama bir yanımda diyor ki bunu düşünmen bile saçma unuttun mu yaşadıklarını...

Son düzenleme:
Davanin reddini istiyor.Bunun için de bana olmadık iftiralar attı dilekçesinde, psikolojimin bozuk olduğunu iddia ediyor ve uzman raporu istiyormuş hatta.
Ben olsam böyle çamura yatan erkekle dava devam etsin etmesin tekrar denemeye yanaşmam. 4 yıllık evliliğin 2 yılı ayrı geçmiş. Ne yaşadınız iki yılda eski konularınızı bilmiyorum ama şu hareketten hoşlanmadım.

Adamin tek derdinin bosaninca nafaka vermemek olduguna eminim ama ispatlayamam.

Sizin de kok ailenizin su anki evliliginize benzer bir ortam olduguna, hep huzursuz buyudugunuze ve bu duyguyla yasamaya alisik oldugunuza eminim ama onu da ispatlayamam.

Sizi geriye ceken tek dusunce konfor alaninizdan cikmak istemiyor olusunuz. Mutsuzluk, deger gormemek sizin konfor alaniniz olmus ve bildiginiz kotu duygulari yasamayi bilmediginiz iyi duygulara karsi tercih ediyorsunuz.

Halbuki bir bosanip nefes alsaniz kendinize geleceksiniz ve bu dusuncelerinize kendiniz de inanamayacaksiniz.

Hayattaki butun guzel seyler konfor alanimizdan ciktigimizda basimiza gelir.

Ben olsam böyle çamura yatan erkekle dava devam etsin etmesin tekrar denemeye yanaşmam. 4 yıllık evliliğin 2 yılı ayrı geçmiş. Ne yaşadınız iki yılda eski konularınızı bilmiyorum ama şu hareketten hoşlanmadım.
İki yıla bolca psikolojik şiddet sığdırdı.Aklimda kalan herhangi bir mutlu anı bile yok düşünün.

Sizin de kok ailenizin su anki evliliginize benzer bir ortam olduguna, hep huzursuz buyudugunuze ve bu duyguyla yasamaya alisik oldugunuza eminim ama onu da ispatlayamam.

Sizi geriye ceken tek dusunce konfor alaninizdan cikmak istemiyor olusunuz. Mutsuzluk, deger gormemek sizin konfor alaniniz olmus ve bildiginiz kotu duygulari yasamayi bilmediginiz iyi duygulara karsi tercih ediyorsunuz.

Halbuki bir bosanip nefes alsaniz kendinize geleceksiniz ve bu dusuncelerinize kendiniz de inanamayacaksiniz.

Doğru tespitler.Nafakanin kaldırılmasını ya da azaltılmasını talep etti.

Ben mutsuz ailede büyüdüm.

Mutlu bir ilişki nedir bilmiyorum,sanki kırk kere evlensem kırkı da böyle olurmus gibi geliyor.Annem de buna çanak tutuyor.Bizi düzgün biri bulmaz attan inip eşeğe binmek var bir de diyor 🙄ve beni iyice karamsar yapıyo

İki yıla bolca psikolojik şiddet sığdırdı.Aklimda kalan herhangi bir mutlu anı bile yok düşünün.
Belli oluyor. Adam barışmayı isterken bile rahatsızlık vererek oldurmaya çalışıyor bu isteğini. Barışmak isteyen adam böyle mi yapar... zaten nikahınız var toplamda dört yıldır yarısında ayrı yaşamışsınız. Eminim ilk iki yılı da sabrınızla ve bebek var diye beraber geçti.

Mutlu bir ilişki nedir bilmiyorum,sanki kırk kere evlensem kırkı da böyle olurmus gibi geliyor.Annem de buna çanak tutuyor.Bizi düzgün biri bulmaz attan inip eşeğe binmek var bir de diyor 🙄ve beni iyice karamsar yapıyo
At bu mu yani? Hakaret eden, evden kovan at. Kendi çocuğuna üç kuruş nafaka vermeyen ama avukata yağdıran at. Vay be. Nasıl oluşumlar ile muhatap oluyorsunuz siz ya?

Günaydın arkadaşlar,kafam o kadar karışık ki akıl akıldan üstündür, fikirlerinizi deneyimlerinizi istiyorum.

Ben 4 yıllık evliyim ama iki yıldır ayrı yaşıyorum.2 yaşında oğlum, annem ve babamla yaşıyorum çalışıyorum.

Gecen ay çekişmeli boşanma davası açtım, anlaşmaya yanaşmadığı için.Bosanma sebebim öfke patlamalari yaşayıp beni evden kovmalari,hakaret ve aşağılamaları.Biz iki yıl içerisinde ara ara barıştık.Bunlari yapıyor çıkıyorum pişman oluyor ısrarla barışmak istiyor geri dönüyorum fakat sonunda yine aynı noktaya geliyoruz.

Boşanma davama karşılık olarak kendisi de karşı dava açtı ve boşanmak istemediğini, çocuğun da kendisi gibi ailesiz büyümesini istemediği gerekçesiyle.Davanin reddini istiyor.Bunun için de bana olmadık iftiralar attı dilekçesinde, psikolojimin bozuk olduğunu iddia ediyor ve uzman raporu istiyormuş hatta.

Bunlar olurken benimle barışmak için tekrar yalvarıyor.Dava devam etsin ama biz yine denemeye devam edelim diyor,tabiki kabul etmedim edemem çünkü davanın reddine sebep olur bu.Davanin reddi demek üç yıl dava acamamak demek.

Oğlumla birbirlerine çok düşkünler,oğlum için çok üzülüyorum,babasını çok özlüyor,bazen ona haksızlık mu ediyorum ben fedakar bir anne değil miyim diye bile düşünüyorum bazen 🙄 Neyazikki onunla aynı ortamda olmaya bile tahammülüm yok artık,tek düşüncem oğlum..

Dilekçelerde doğruları da yazsam sinir olacağını ve uzulecegini düşünerek canım yanıyor.Gercekten de çekişmeli boşanma yıpratıcı bi seymis.

Önümüzde en az iki yıl çekişme bir yıl da istinaf süresi var dedi avukatım.Acaba şöyle bir teklif sunsam çok mu mantıksız olur diyorum : Anlaşmalı bosanalim boşanma olayını sağlama alayım,deneyeceksek öyle deneyelim.Oglum için ve çekişmeli olayından kurtulmak için böyle bir şey geldi aklıma ama bir yanımda diyor ki bunu düşünmen bile saçma unuttun mu yaşadıklarını...
Nafaka düşüncesi ile tutuştu bence.

Öfkeli bir adam diyorsunuz sakın türlü yollara gitmeyin sonu felaket olabilir. Bir de ses mesaj kaydedip dosyaya koyarsa siz i ters köşe yapabilir.
Bir adım attınız geri dönüp bakmayın

At bu mu yani? Hakaret eden, evden kovan at. Vay be. Nasıl oluşumlar ile muhatap oluyorsunuz siz ya?
Of neyazikki öyle.Kendi kocası(babam) bizimkinin on katı ve hala evliler,ona bakarak "at"diyor sanırım.Ugursuz konuşma dedim ,ağzımdan pat diye çıktı bu da ..

Bildiğin kötü duyguları bilmediğin iyi duygulara tercih etmek.
Ne acı bir tespit.
Toplum olarak cogumuz buyuz.

Anneniz kendi cekmis cunku baska yol bilmiyor, gokkusagini hic gormemis birine gokkusaginin renklerini anlatabilir misiniz?

Siz ailenizin devami degilsiniz, bu toksik iliski dongusunu bir yerde kirmazsaniz cocugunuz da 20 sene sonra ayni dongude bir iliski icinde bulacak kendini. Bizim ulkemizin siddet icerikli bir toplum olmasinin en buyuk sebebi bu-- donguyu kirmayi bilmiyoruz. Ya daha iyisi gelmezse diye -sanki hayatinizdaki su an cok iyi- elimizde bildigimiz tek secenege aksa da koksa da yapisiyoruz. Sonuc mutsuz evlilik, mutsuz cocuklar...

Halbuki hic denemediniz. Siz de henuz gokkusaginin renklerini gormediniz ama annenizden farkiniz gorebileceginizi biliyor olmaniz olmali.

Hem uc kisilik yalnizlik cekeceginize oglunuzla iki kisilik hayat kurmaniz daha iyi degil mi? Zaten toksik bir evlilikten cikip bir sonraki potansiyel iliskiyi dusunmek baslica hata sebebi.

Of neyazikki öyle.Kendi kocası(babam) bizimkinin on katı ve hala evliler,ona bakarak "at"diyor sanırım.Ugursuz konuşma dedim ,ağzımdan pat diye çıktı bu da ..
Bu davadan dönersen kurtulmayı unut. Tamam dönelim anlaşmalı yapalım der, imza bile atmaz sonra, üç kuruşsuz boşanmaya razı olursun en sonunda. Onu da paşa gönlü isterse.

Ayy ben bekarken evlen baskısı yaparlardı.
Kim oldugunun önemi yok nasılsa cefa cekeceksin diye de eklerdi.
Annem 50 senedir kan kusuyor. Hayır huzur da vermiyor huzur da görmüyor. Ayrılmayı düşünmemiş ama razı da değil. Ve yaptığını basardı sanıyor. İui kötü evlilik sürmüş diyor. Bence bu tam bir hastalıklı düşünce

At bu mu yani? Hakaret eden, evden kovan at. Kendi çocuğuna üç kuruş nafaka vermeyen ama avukata yağdıran at. Vay be. Nasıl oluşumlar ile muhatap oluyorsunuz siz ya?
Aynen bu hiç aklıma gelmemişti.Hem avukat tutuyor hem de utanmadan nafakayı kaldırın diyor

Bildiğin kötü duyguları bilmediğin iyi duygulara tercih etmek.
Ne acı bir tespit.
Toplum olarak cogumuz buyuz.

Insan beyni bu sekilde calisiyor malesef, oz farkindalik yaratmadigimiz surece hayatimiz boyunca kurdugumuz butun iliskiler cocukluk donemi iliskilerimizin tekrari oluyor.

Cogumuz da mutsuz evliligi yurutmeyi basari sanan ebeveynlerle buyudugumuz icin baska yol bilmiyoruz. Saglikli iliski kurmayi, iliskilerde ihtiyaclarimizin karsilanmasi gerektigini bilmiyoruz. Insan olmanin en minimum gerekliliklerini yaptiginda karsimizdaki kisi iyi bir iliski saniyoruz vs.

Toplumca alacak cok yolumuz var saglikli aile dinamiklerini ogrenme hakkinda.

Ben burada ona acıyıp onun lehine anlaşma sunarken o eski sevgilisine yazmis faceden,hem de dün gece,ben facesine girdigimden 16dk önce.
Sana ihtiyacım var lütfen beni ara konuşalım yazmis,kadın da sen seçimini yaptın bana yaptığın çok kötüydü ama seni affettim unuttum ve Allah'a havale ettim artık bizden bişey olmaz herkes kendi yoluna demiş
Eski konularla bel altı vurmak tarzım değildir asla.
Bu yazıdan sonra bir gelişma oldu mu bilmiyorum ama sana bunu yapan adamla barışma fikrini çıkar aklından.ve bunu ona da ailene de açık açık söyle. Dik dur. Sana yalaklanmasına seninle konusup caydırmaya kalkmasına müsade etme. Muhattap bile olma yahu zaten niçin konusmasına müsade ediyosun ki? Çocuk için annenle konussun, dava için de avukatınla. En azından dava bitene kadar.
Adam para ödememenin derdinde, senin önüne çizdiği mutlu aile tablosu falan hikaye yani. Barışsan yine aynılarını yaşayacaksın. Yapma bunu kendine.

Öfkeli bir adam diyorsunuz sakın türlü yollara gitmeyin sonu felaket olabilir. Bir de ses mesaj kaydedip dosyaya koyarsa siz i ters köşe yapabilir.
Bir adım attınız geri dönüp bakmayın
Mesajlarına hoc olumlu bişey yazmıyorum arama isteğini de asla kabul etmiyorum.Cunku en ufak bir barışma sinyali davanın reddine sebep olabilir,belki de tuzağa düşürmek istiyor dosyaya delil koymak için

Mesajlarına hoc olumlu bişey yazmıyorum arama isteğini de asla kabul etmiyorum.Cunku en ufak bir barışma sinyali davanın reddine sebep olabilir,belki de tuzağa düşürmek istiyor dosyaya delil koymak için
Kesinlikle
O da akıl alıyordur emin olun.
Şimfi artık evlilik bitmiş (kalp ve beyin olarak). O dizin yanınızda değil karsınızda. Böyle düşünün ve işbirliğine girmeyin

X