Mantıksız mı sanki ? Sevmiyor da galiba ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ceyl_an

Bolluk , bereket, aşk 💚
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
2.878
2.450
28
Merhaba sevgili kk ailesi,
Konu nişanlımla alakalı evet. Şimdi bana sürekli bu adamla alakalı konu açıyorsun , her gün bir şeyini buluyorsun , bu ne zaten bu kadar aklına takılıyorsa sen galiba bu adamı istemiyorsun diyenleriniz olacak olabilir. O nedenle baştan söyleyeyim ben mantık ağırlıklı bir evlilik yapıyorum, sevdim de sonradan ama çok sevmiyorum daha çok mantık ağır basıyor. Neden öyle demeyin bazı nedenlerim var. Zaten önemli olan kısmı burası değil. Aklıma takılan bazı sorular var ve bu adamı çözemedim ben.Bana aşık zannediyorum ama ne sevgisini ne gerçek maddi durumunu tam olarak algılayamıyorum bu nedenle sinir olmaya başladım artık danışmak istiyorum sizlere.

Şimdi geçenlerde açtığım konuyu belki hatırlayanınız olur oyuncak almış diye. Bu şahıs maddi durumunu iyi tanıtıyor bana. Aslında yaşam şeklide öyle gibi gösteriyor. Kendi işini yapıyor ve Aylık gelirini ortalama 20 -30 bin bandında olduğunu söyledi. Gelirinin gerçek olduğunu düşünüyorum. Yaptığı işi vs bildiğimden benim hesaplarımla daha bile fazla. Düğünle ilgili ev vs tüm harcamaları da kendisi yapacak.

Önceki konumda Bana pek hediye vs almadığını aldığı hediyenin minik peluş oyuncak çıktığını söylemiştim.
Gene bana evlenme teklifi ettiği yüzük baget pırlanta ama o markada olan en ucuz baget pırlantaydı. Sertifikasını bana verince özelliklerini gördüm ve Hani yüzük kısmı varya o kısmının altını bile 8 ayar. İlkten orda bir moralim bozuldu. Ne bileyim evlenme teklifi edeceği yüzüğü insan biraz daha özel bir şey seçmez mi? En azından 8 ayar olmasaydı bari ? Beni istemeye gelmedi . Birisini mal gibi isteyemezmiş öyle dedi. Ben daha önce nişanlanıp ayrıldığım için o kısma pek takılmadım. isteme olmadan nikah tarihi alındı düğün salonu tutuldu. Yani bana söz nişan bir şey takmadı ailesi. Yine düğünde takılacak takı konusu konuşulmadı. Konuşmuyor , açmıyor.

En son ev tutma meselesinde iyice doldum taştım. En ucuz ev nerdeyse orayı tutmaya çalışıyor. İstanbul gibi bir yerde 1000 lira civarında ev bakıyor desem yeridir . Yüzükte olduğu gibi evde de en ucuzu yani . Ben çoğunu beğenmiyorum. O da bana cevaben istersek 10 bin lira kirada da otururuz ama neden geri kalan parayla kendimizi sınırlandıralım . Ev alıcaz hem ev borcuna gir hem kira öde zor olur daha pahalı ev olursa diyor. Ve bu yaşına kadar ev de almamış.Efendim benden önce evlenme düşüncesi yokmuş hayat görüşü mal edinme üzerine değilmiş falan filan. Yaşı da neredeyse 40. Hadi o sorun değil olmasın , kiralayalım ama Ev kiralarken En ucuza en fazla menfaat diyor. En fazla menfaat dediği de 1+1 evler 😰... Deliricem. Bugün yine bir ev bakmış tutucam beğenirsen diyor. Güzel yeni yapılmış şık bir Residance dairesi ama 1+1 ... iyi dedim tut . Ama 1+1 gelin evi canımı sıkıyor.

Beni manen de pek sevdiğini hissettiremiyor. Yaşının 40 a yakın olması ve Aramızda cinsel anlamda bir şey yaşanmadığından olabilir mi diye düşünüyorum. Fakat tam emin değilim. Onu da sormak istedim o nedenle.Kendisi beni doğru düzgün aramaz. O aramadıkça yazmadıkça bende pek arayıp yazmıyorum. Gerçekten yoğun çalışıyor biliuorum ama çalışmadığı günler de aynı. Bazen sabahları sadece günaydınlı kalpli mesaj atar bende cevap veririm kesilir orada. Gece geç vakitlerde de bir kez arar biraz konuşuruz o kadar . Onun dışında arama sorma olmaz. Ki 3 aydır görüşmüyoruz pandemiden dolayı farklı şehirlerdeydik .Çoğu zaman o günaydın mesajının olmadığı da olur. Yani anlayacağınız öyle benimle pek ilgilenmiyor. Ne bileyim insan erkeğin aramasını yazmasını bekliyor ama o çok donuk 🤦🏻‍♀️

Ben çalışmıyorum, mesleğim var ama çalışmıyorum çalışmayı da düşünmediğimi biliyor. Benden maddi bir menfaati yok yani. Çok üstüme de düşmüyor. Öyle aşık adam davranışı yok gibi . Salt aramalarına bile bakılarak bence düşünülebilir bu yani değil mi ?
Çok uzun oldu ama doldum yani hakkınızı helal edin. Buraya kadar vaktini ayıran okuyan , okuyamayan herkese teşekkür ederim 🙏

Kendiniz mantik evliliği yapiyorum sevmiyorum derken karsi tarafin deliler gibi asik olmasini mi bekliyorsunuz?
Evet çünkü sevdiğini değil seni sevenle mutlu olursun prensibiyle yaklaşıyorum ve o zaman beni gerçekten sevenle beni mutlu edecek biri ile olmak istiyorum. Bu benim tercihim .

Belki o da mantık evliliği yapıyordur?

Çalışmayan, şartlarımı kabul eden bir kadınla evleneyim, evimin işi görülsün ben de ona barınma, beslenme vs sağlayayım yuvarlanıp gidelim diyordur?

Evet çünkü sevdiğini değil seni sevenle mutlu olursun prensibiyle yaklaşıyorum ve o zaman beni gerçekten sevenle beni mutlu edecek biri ile olmak istiyorum. Bu benim tercihim .

1+1 de adamın tercihi işte, yapacak bir şey yok.

Mantık evliliği yapıyormuşsunuz zaten. O açıdan bakınca adam da deli divane olmuyor bunda bir tuhaflık görmedim. Bir de siz mantığı daha çok adamın kişiliğiyle değil de maddi olanaklarıyla yapıyor gibisiniz. Yüzüğün karatına altının gramına kadar araştırmalar filan hoş değil. Ev konusunda da nasıl bir ev istediğinizi veya istemediğinizi açık açık söyleyin olsun bitsin yani. İçine atmanın veya kendi kendinize düşünmek sorunu çözmüyor.

Sizde tutku yok,ilgi yok haliyle de ona yansıyan bir şey yok.siz nasıl ki mantık gereği ona yaklaşıyorsunuz,o da muhtemelen çıkarları doğrultusunda sizle evleniyor.normal değil mi?

mantıkta duygular ikinci plandadır.taşkınlık ve coşku beklemeyin.ya da siz tutkulu ,coşkulu,aşık olun ki onun duyguları da harekete geçip coşsun.

Yüzük olayına takılmak kişiye göre değişir. Kimi manevi değeri var zaten kalıplaşmış bir şey pırlanta tektaş olayları o nedenle takılmam diyebilir. Ancak ben takılırdım. 8 ayar ne ya eskiden bebeklere yonca altın takılırdı ucuz diye, onun gibi. Yapıyorsan adam akıllı yap bakış açım var. Onun dışında isteme olayı bence bahane. Ne alakası var mal gibi istemekle , hadi buna da eyvallah. Altın takma kısmını ben pek sevmem, altın takacağıma evime daha kaliteli eşya alırım diye düşünürüm. Bence burada en önemli şey şu: adam sizin isteklerinizi önemsemiyor. İstemeye gelemem mal alır gibi diyor, belki siz istiyorsunuz aileniz bekliyor ama? Ev tutacak istemediğiniz evi tutma peşinde, eşya bakacak ucuzundan yine sizin isteğiniz değil ucuzundan.
Ben pek inanmadım aylık 20-30 bin geliri varsa net geliri ya daha az ya da bayağı cimri. Ayrıca yaş farkınız bana çok gibi geldi, siz daha otuzlu yaşlardayken bu adam daha ileri yaşta olacak. Bence cinsellik çok önemli

Aylık gelirini ortalama 20 -30 bin bandında olduğunu söyledi.

1000 liralık ev bakıyor

şimdi bu çelişki

İstanbul da değilim ama 1000 Tl ye ev zor yani

adam evi sanki geçici görüyor

ucuzundan olsun bitsin modunda mı

şimdi nerede yaşıyor

ailesi ile yaşama planı vs olabilir mi

evet koca koca eve verilecek paralar çok geliyor olabilir özellikle şu ekonomik darboğazda ama üslup önemli

madem ev alınacka neden orada oturmuyorsunuz bunu da anlamadım,

bir de 1+1 evin amacı az eşya almak olmasın

Merhaba sevgili kk ailesi,
Konu nişanlımla alakalı evet. Şimdi bana sürekli bu adamla alakalı konu açıyorsun , her gün bir şeyini buluyorsun , bu ne zaten bu kadar aklına takılıyorsa sen galiba bu adamı istemiyorsun diyenleriniz olacak olabilir. O nedenle baştan söyleyeyim ben mantık ağırlıklı bir evlilik yapıyorum, sevdim de sonradan ama çok sevmiyorum daha çok mantık ağır basıyor. Neden öyle demeyin bazı nedenlerim var. Zaten önemli olan kısmı burası değil. Aklıma takılan bazı sorular var ve bu adamı çözemedim ben.Bana aşık zannediyorum ama ne sevgisini ne gerçek maddi durumunu tam olarak algılayamıyorum bu nedenle sinir olmaya başladım artık danışmak istiyorum sizlere.

Şimdi geçenlerde açtığım konuyu belki hatırlayanınız olur oyuncak almış diye. Bu şahıs maddi durumunu iyi tanıtıyor bana. Aslında yaşam şeklide öyle gibi gösteriyor. Kendi işini yapıyor ve Aylık gelirini ortalama 20 -30 bin bandında olduğunu söyledi. Gelirinin gerçek olduğunu düşünüyorum. Yaptığı işi vs bildiğimden benim hesaplarımla daha bile fazla. Düğünle ilgili ev vs tüm harcamaları da kendisi yapacak.

Önceki konumda Bana pek hediye vs almadığını aldığı hediyenin minik peluş oyuncak çıktığını söylemiştim.
Gene bana evlenme teklifi ettiği yüzük baget pırlanta ama o markada olan en ucuz baget pırlantaydı. Sertifikasını bana verince özelliklerini gördüm ve Hani yüzük kısmı varya o kısmının altını bile 8 ayar. İlkten orda bir moralim bozuldu. Ne bileyim evlenme teklifi edeceği yüzüğü insan biraz daha özel bir şey seçmez mi? En azından 8 ayar olmasaydı bari ? Beni istemeye gelmedi . Birisini mal gibi isteyemezmiş öyle dedi. Ben daha önce nişanlanıp ayrıldığım için o kısma pek takılmadım. isteme olmadan nikah tarihi alındı düğün salonu tutuldu. Yani bana söz nişan bir şey takmadı ailesi. Yine düğünde takılacak takı konusu konuşulmadı. Konuşmuyor , açmıyor.

En son ev tutma meselesinde iyice doldum taştım. En ucuz ev nerdeyse orayı tutmaya çalışıyor. İstanbul gibi bir yerde 1000 lira civarında ev bakıyor desem yeridir . Yüzükte olduğu gibi evde de en ucuzu yani . Ben çoğunu beğenmiyorum. O da bana cevaben istersek 10 bin lira kirada da otururuz ama neden geri kalan parayla kendimizi sınırlandıralım . Ev alıcaz hem ev borcuna gir hem kira öde zor olur daha pahalı ev olursa diyor. Ve bu yaşına kadar ev de almamış.Efendim benden önce evlenme düşüncesi yokmuş hayat görüşü mal edinme üzerine değilmiş falan filan. Yaşı da neredeyse 40. Hadi o sorun değil olmasın , kiralayalım ama Ev kiralarken En ucuza en fazla menfaat diyor. En fazla menfaat dediği de 1+1 evler 😰... Deliricem. Bugün yine bir ev bakmış tutucam beğenirsen diyor. Güzel yeni yapılmış şık bir Residance dairesi ama 1+1 ... iyi dedim tut . Ama 1+1 gelin evi canımı sıkıyor.

Beni manen de pek sevdiğini hissettiremiyor. Yaşının 40 a yakın olması ve Aramızda cinsel anlamda bir şey yaşanmadığından olabilir mi diye düşünüyorum. Fakat tam emin değilim. Onu da sormak istedim o nedenle.Kendisi beni doğru düzgün aramaz. O aramadıkça yazmadıkça bende pek arayıp yazmıyorum. Gerçekten yoğun çalışıyor biliuorum ama çalışmadığı günler de aynı. Bazen sabahları sadece günaydınlı kalpli mesaj atar bende cevap veririm kesilir orada. Gece geç vakitlerde de bir kez arar biraz konuşuruz o kadar . Onun dışında arama sorma olmaz. Ki 3 aydır görüşmüyoruz pandemiden dolayı farklı şehirlerdeydik .Çoğu zaman o günaydın mesajının olmadığı da olur. Yani anlayacağınız öyle benimle pek ilgilenmiyor. Ne bileyim insan erkeğin aramasını yazmasını bekliyor ama o çok donuk 🤦🏻‍♀️

Ben çalışmıyorum, mesleğim var ama çalışmıyorum çalışmayı da düşünmediğimi biliyor. Benden maddi bir menfaati yok yani. Çok üstüme de düşmüyor. Öyle aşık adam davranışı yok gibi . Salt aramalarına bile bakılarak bence düşünülebilir bu yani değil mi ?
Çok uzun oldu ama doldum yani hakkınızı helal edin. Buraya kadar vaktini ayıran okuyan , okuyamayan herkese teşekkür ederim 🙏
Eğer eş adayınız kiraya para vermek istemiyor, direkt konut alsın (hazır kredilerde oran 0,74, peşinat %10 ken) üzgünüm ama 35 yaşında 5-10 bin bandında geliri olan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki : 20-30 bin bandında geliri olan bir insan 1+1 -1000 tl bandında ev bakmaz kendi için bile olsa ki birde aile evi olacak orası. Ben de ev bakıyorum erkek arkadaşımın geliri de bana yakın ve 3-4 bin bandında evlere bakıyorum..Ben de acıyorum kiraya verilen paraya ama güzel bi muhit temiz bir ev bu kadar.Ya da Parası olsa bile size göstermeyecek o parayı gibi anlaşılıyor konunuzdan. Yine mantık ilişkisi arıyorsunuz diye söylüyorum çok zengin gözüküp borç batağında olan insanlar çok var. Bi bankacı yakınınzdan eş,dost akraba her kimse KKB kaydına baktırın eş adayınızın(kişisel borç bilgileri/Bankacılar görebiliyor tc kimlik numarasından). İş yerinin de ticari kredi yüküne bakın haciz var mı batık mı değil mi diye. Bunlar size dostane tavsiyelerim. Konu eş adayının maddi konudaki tutumu olduğu için sadece maddi konularda emin olma yollarınızı söyledim. İyi düşünün ve araştırın.

Ben körkütük aşık olsam da saydığınız özellikteki biriyle yapamazdım. Bende mantığım ile hareket ederim fakat sevgi olmadan asla. Sizde partnerinizde ideal eş değilsiniz bana göre. Mantık evliliği yapan çok arkadaşım var ama bu kadar mantıksız hamle atanı görmedim. Açıkçası sorguluyorum sevgi yok tamam anladık da mantık da yok ki bu ilişkide

40 yasinda adam da salak degildir sizin de ona asik olmadiginizi maddiyatina vs bakip mantik evliliği yapmaya calistiginizin pekala farkindadir.
Sizi cokta sevdigini aşik oldugunu
dusunmuyorum o da kendince belli sebeblerle mantik evliliği yapiyor bence ve size çok para harcayasi gelmiyor. Ya da tamamen cimridir.
Her parasi olanin ustunden rahat yaşamak oyle kolay birsey değil, herkes rahat yedirmiyor malesef.

Sevgili Ceyl_an Ceyl_an seni forumdan tanıyorum.
Iyi Birisin. Ondan açıkça yazacağım.
Profilinde 24 yaşında olduğun yazıyor.
Nişanlında 38 39 du galiba.
Açıkca söyleyeceğim.
Seninle genç olduğun ve toplumda kabul gören oldukça doğurgan yaşta olduğun için evleniyor.
Onda da duygu yok.
Bunu zaten belki hissetmişindir. Sende mantık yüzünden; ayda 30 bin kazandığı için, evleniyorsun.
O da bence kendine göre mantık evliliği yapıyor.
Adamın parası var. Senden o yüzden beklentisi o konuda yok. Senden çocuk bekleyecek. Ondan seninle evleniyor..

Üzgünüm ama evliliğin büyük ihtimal istediğin duygusal yoğunlukta olmayacak.
Ben o yüzden salt mantık evliliğini doğru bulmuyorum.
Hem mantık hem duygu olmalı.

Ama ikinizde mantık evliliği yapıyorsunuz.
O çocuk için evleniyor sende rahat yaşamak için.
Ya bu kazan - kazan durumunu kabul edeceksin ya da evlenmeyeceksin.

Ama ben olsam böyle biriyle değil 30 bin 100 binde kazansa evlenmezdim.
Çünkü cimrilik de var.
Varken yokluk içinde yaşamak bana mantıksız geliyor.
Bu yapılan tutumluluk değil cimrilik..

Dediğim gibi seni sevdiğini düşünmüyorum.
Sende bence onu sevmiyorsun.

Secim senin diyorum sevgili Ceyl_an Ceyl_an

Mantık evliliği yapmak istemenizi anlıyorum ama bu kişiyle olan evlilik bana pek mantığa uygun gelmedi. Geliri çok iyi söylediğiniz rakamlarda kazanıyorsa. Hediye almaması herşeyin ucuzuna kaçması normal değil. Çoğu insan daha az kazançlarla nişanlısına en iyi evlilik yüzüğünü almak için uğraşıyor. Kirada olsa iyi bir evde oturmak istiyor. Yani benim çevremde gördüğüm bu şekilde. Nişanlınızı daha detaylı araştırmanız mümkün mü? Haciz icra borcu filan olmasın üzerinde

karşı tarafta mantık evliliği yapıyor gibi duruyor sizin anlattıklarınızdan. demekki sizde adama anca bu kadar mantıklı geliyorsunuz. siz aşık olmamışken size deli gibi aşık olmasını istemek günümüz koşullarında pek mantıklı değil hele 40 yaşında bir adam için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X