Mart anneleri kızım hem kabız hem de emmek istemiyor

ecrinyagmur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2009
716
2
Kızım 1 hafta sonra 4 aylık olacak . 1 aydır kabızlık sorunu yaşıyoruz zeytinyağı kullandık kusuyor tadını sevmiyor.fitil kullandık sonra alışkanlık yapar diye vazgeçtik. Daha sonra libalaks(lavman) isminde ilaç kullanmaya başladık .çocuk cerrahına gösterdik mutlaka kaka yapmalı dedi bu lavmanı kullanmadan arada bir kaka yaptı.halada kabızlığımız devam ediyor ve bu ilacı hala kullanıyoruz. Inşallah kurtulur kızım bundan çünkü çok acı çekiyor çok ağlıyor dayanamıyorum. Ayrıca son 1-2haftadır fazla emmiyor özellikle son 1 haftadır 4-5 saatte bir emiyor ,4 saatte emdiği için sütüm az geliyor. Az süt gelincede ağlıyor emmek istemiyor kısacası emme olayımız azaldı süt gelmeyince sağıp veriyorum içiyor ama emmeye gelince istemiyor ağlıyor bende mama vermek zorunda kalıyorum. örneğin dün çok az emdi 3 öğün mama yedi 60 cc lik. çok korkuyorum böyle devam ederse sütüm kesilir diye. Ne olur yardımcı olun ne yapacağımı şaşırdım. Sizlerinde bebeklerinde böyle sorunlar varmı ? Umarım yoktur .tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum

Canım geçmiş olsun öncelikle işallah kabızlık biran önce geçer.Emmek istememesi bebeğin bir rahatsızlığı olduğu anlamına gelebilir.Gece emmesi nasıl peki? Benim de kızım bir ara çok isteksizdi dr um gece emiyormu diye sordu emiyor dedim.Gecede emmesinde sorun varsa o bebek hasta bebektir demişti.Sen bence druna bir götür canım umarım bişeyi yoktur.

Canım Çok saol ınŞallah Çabuk geÇer. Allahtan gece emıyor sorunumuz olmuyor zaten gece fazla uyanmıyor sabah erken uyanıncada emıyor ama gÜndÜzden akŞama kadar sorun yaŞıyoruz canım

öncelikle geçmiş olsun canım ben anne sütü veriyorum kızıma.kabız olunca bol bolkayısı suyu iç hem süt yapar hemde sütünden bebegine geçer kabızlıktan kurtulur.ben çok faydasını gördüm.

Şuan ıÇıyorum zaten :) valla artık kayısı suyuda fayda etmıyor napacaĞımı bılmıyorum ama ıÇmekten vazgeÇmıyorum. Sanada teŞekkÜr ederım canım.

benimkinde de aynı sorun vardı çok geçmiş olsun.ama biz yoğun çalışmalar neticesinde kurtulduk.senin de yaptığın gibi benim de başvurmadığım yol kalmamıştı.ama kabızlık anne sütünden geçiyor bunu öğrendim ve beyaz ekmek yemeyi kestim öncelikle.kepekli ekmek yemeye başladım ya da çavdar vs.sonra bol bol kayısı yedim suyu değil dikkatini çekerim bizzat kendisini ye.zaten hazırda mevsimiyken.çünkü meyvelerin kabukları zaten kabızlığı gideriyor sularından ziyade.tabi suyu da işe yarayabilir.bir de tüm bunlarla da tam geçmedi de en sonunda kendim bir çare buldum ve 1-2 saate kalmadan her defasında da yaptı kakasını sonra da kebndiliğinden yapmaya alıştı.yarım çay bardağı suya 1 kaşık saf zeytinyağı ve kaşığın ucuylada toz şeker koydum.su sıcağa yakın içebileceği şekilde sıcak olacak.bundan 5-6 kaşık içirdim.benimki de direk zeytinyağı verince alamıyor ama böyle tadını çok sevdi ve içti.umarım işine yarar.ben de bu sorunu 1 ay çekmiştim.
emmemesine gelince hemen hemen hepsi aynı benim konuştuğum arkadaşların bebeklerinde ve benimkinde de nedense bu aylarda iştahları azalıyor.hatta biz sıcaklardanmı diye düşünmüştük.gece emiyorsa sorun yok.bir de kabızken benimki de emmemişti,emdiğini de hep kusmuştu hatta.tabi karnı dolu olunca ve muhtemelen de ağrıyınca napsın,çocukta haklı tabi. a.s umarım iyileşir canım :Saruboceq:

cnm kabız derken yaptıgında cıvık mı yapıyo yoksa tane tane mı tane tane yapıyosa kabızdır cıvık yapıyosa kabızlıga gırmıyo benım kzıımda oyleydı 1 hatta 2 ay fıttılle yaptırdım nadıren kendısı de yaptı ama doktorum korkma fıtıl alıskanlık yapmaz dedi doktorumun ogluda oyleymıs sıcaklardan dolayı emmiyodur aynı sorun bende de vae hep aynı emzırıyorum o zaman emıyo baska bı yerde baska bı koltukta olsak dahi emmiyo biz 4. aydan sonra dokoturum soylemesıyle beraber kızıma kayısı püresi veriyorum vermeye basladıgımdan beri hergun yapmaya basladı bende 4. ayın dolmasına 4 gun kala basladım kayısı vermeye sende doktoruna sor uygun bulursa bebişe kayısı püresi ver gercekten cok rahatlatıyo butun gun aglayan kızım gitti keyfı yerınde oynayan bi bebiş geldi..bende hergun 1 lıtre kayssuyu ıcerdim ve yerdim ama işe yaramadı zeytınyagı ıcırmıstım ıcmıstı ama gene işe yaramamıştı . kayısı püresiyle çok rahatladık..gecmış olsun

benimkinde de aynı sorun vardı çok geçmiş olsun.ama biz yoğun çalışmalar neticesinde kurtulduk.senin de yaptığın gibi benim de başvurmadığım yol kalmamıştı.ama kabızlık anne sütünden geçiyor bunu öğrendim ve beyaz ekmek yemeyi kestim öncelikle.kepekli ekmek yemeye başladım ya da çavdar vs.sonra bol bol kayısı yedim suyu değil dikkatini çekerim bizzat kendisini ye.zaten hazırda mevsimiyken.çünkü meyvelerin kabukları zaten kabızlığı gideriyor sularından ziyade.tabi suyu da işe yarayabilir.bir de tüm bunlarla da tam geçmedi de en sonunda kendim bir çare buldum ve 1-2 saate kalmadan her defasında da yaptı kakasını sonra da kebndiliğinden yapmaya alıştı.yarım çay bardağı suya 1 kaşık saf zeytinyağı ve kaşığın ucuylada toz şeker koydum.su sıcağa yakın içebileceği şekilde sıcak olacak.bundan 5-6 kaşık içirdim.benimki de direk zeytinyağı verince alamıyor ama böyle tadını çok sevdi ve içti.umarım işine yarar.ben de bu sorunu 1 ay çekmiştim.
emmemesine gelince hemen hemen hepsi aynı benim konuştuğum arkadaşların bebeklerinde ve benimkinde de nedense bu aylarda iştahları azalıyor.hatta biz sıcaklardanmı diye düşünmüştük.gece emiyorsa sorun yok.bir de kabızken benimki de emmemişti,emdiğini de hep kusmuştu hatta.tabi karnı dolu olunca ve muhtemelen de ağrıyınca napsın,çocukta haklı tabi. a.s umarım iyileşir canım :Saruboceq:

canım çok saol verdiğin bilgiler için. beyaz ekmek yiyorum ama sadece kabuğunu belkide bu bile kabız ediyordur kızımı :KK43: ama bundan sonra dediğin gibi çavdar yada kepekli yiyeceğim belki yardımı olur.ayrıca hazırladığın karışıma zeytin yağını hangi kaşıkla koyuyordun yazmamışsın. çay kaşığımı tatlı kaşığımı ? bildirirsen sevinirim.birde bunu deneyeyim inşallah işe yarar tekrar saol canımm

cnm kabız derken yaptıgında cıvık mı yapıyo yoksa tane tane mı tane tane yapıyosa kabızdır cıvık yapıyosa kabızlıga gırmıyo benım kzıımda oyleydı 1 hatta 2 ay fıttılle yaptırdım nadıren kendısı de yaptı ama doktorum korkma fıtıl alıskanlık yapmaz dedi doktorumun ogluda oyleymıs sıcaklardan dolayı emmiyodur aynı sorun bende de vae hep aynı emzırıyorum o zaman emıyo baska bı yerde baska bı koltukta olsak dahi emmiyo biz 4. aydan sonra dokoturum soylemesıyle beraber kızıma kayısı püresi veriyorum vermeye basladıgımdan beri hergun yapmaya basladı bende 4. ayın dolmasına 4 gun kala basladım kayısı vermeye sende doktoruna sor uygun bulursa bebişe kayısı püresi ver gercekten cok rahatlatıyo butun gun aglayan kızım gitti keyfı yerınde oynayan bi bebiş geldi..bende hergun 1 lıtre kayssuyu ıcerdim ve yerdim ama işe yaramadı zeytınyagı ıcırmıstım ıcmıstı ama gene işe yaramamıştı . kayısı püresiyle çok rahatladık..gecmış olsun

kızımın kakası sıvı ama içinde birsürü tane tane parçalar var yani kabız,kayısı püresini doktorumuza soracağım izin verırse kullanırız.canım verdiğin bilgiye çok teşekkür ederim

X