Çene Estetiği Masseter botoks (çene botoksu)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Selam kizlar!!!
masseter botoks yaptirip Magdur olan kizlara yaziyorum!!’

Lutfen korkmayin!! Gercekten geciyorr!!’
Burda ben Iki ay once yorum yazdim..

Gitmedigim doktor kalmadi , avrupa bir cok doktora mail yolladim.. Istanbul bir cok doktor larla konustum ..yuzumu gerdirmeyi bile dusundum !!!

hatta yuzumdeki sinire deydi mi diye norolog gittim dermatalog gittim!! Hepsi bosuna param bosuna gitti !!

simdi tam uc ay oldu ve artik gulebiliyorum😬
Cenemi hissediyorum
Yediklerim agzimdan dokulmuyor
o igrenc gulusum yok artik
Evet yuzum inceldii
Goz kenarindaki kirisiklar cogaldi
Ama olsun 3 ay sonra Hepsi gidicek ben buna inaniyorum!!’ Simdi yuzde 70 duzeldi ... Bir kac ay sonra da daha da iyi olucak insaallah hepimiz icin!’
Ben sizi Okadar cok iyi anliyorum ki , yazdiklariniz herseyi bire bir yasiyorum.. benim
Yuzumde yamulmustu cok igrenc oldum... hergun agliyarak uyudum ,,, geceleri uyanip kabus
Gordugumu zannederek lambayi acarak asil Kabusta yasadigimi ogrenmek
Dunyami yikiyordu!!

gulerken nekadar cirkin oldugunu bilmek cok kotu bir his!!! Rabbim bunu kimselere yasatmasin....
Surekli elini yuzune kapatarak konusmak , kafan surekli yuzunde olmasi .. beni cok hasta yapti agir depresyon gecirdim.. psikologa bile gittim...

Ama onlarda yardim edemedi

ben cok sakiz cignedim
Alpha lipoic acid 200mg haplari kullandim (yuzumdeki sinirler icin)
B12 hap ve igne aldim 4 kez
Spor yaptim
Bol bol sauna gittim
Ve yuzume cok sicak kompres
Kullandim..(botox sicagi sevmiyormus)
Yuz yoga masaj yaptim

Bunlar etkisi var mi bilmiyorim ama Cok sukur 3 aya once cok fark var❤️❤️
Morelinizi yuksek tutun!!! Cunku stress kaslari kasiyorrr!!!

Birde hollanda unlu bir doktor dedi ki gul cok gul o kas alissin ve Kendiliginden Yine gulmeye baslarsin demisti!!

❤️Insallah hepimiz eskisi gibi oluruz
Merhaba yüzünüzün son durumu ne?

arkadaslar ben de konuyu basıma 2 kez geldigi icin hem tecrubelerimi hem de bilimsel olarak fazlaca aldıgım bilgileri paylasmak isterim. ikinci bebegimi dogurduktan sonra diş sıkmaktan 3 diş kırılması hem diş duzlesmesi hem koseli bir surata sahip olunca cok iyi bir diş hastanaseinde masseter botoksu yaptırdım. iki gun sonra erkek kardesim bana abla sag tarafında siskinlik sarkma var dedi, ben felc geciriyorum zannettim. sonra tabiki o bence hic farkedemedigim harika gulusum kayboldu ve baska bir postta arkadasın dedigi gibi embesil gibi gulmeye basladım. ki gulus ve diş goruntumde gayet orantılıydı eskiden.
gelelim asıl probleme, sarkma ve gulememe. 8 ayın sonunda gulme, agız kenarlarının asagıya degil yukarıya dogru kalkması %90 duzeldi. ama bir tarafımda hafif sarkma diger yanagıma gore farklılıgı az da olsa kaldı.

bu sure zarfında iki dişci ve estetisyen bana fazla yapılmış, gecer sakız sakın cigneme balon sisir vs dediler. ama bana yapan doktorun dedigi sinirlerimin ozellikle bir tarafın daha uzun oldugu. yani ozetle gulme kasımın uzunlugundan dolayı yanlıs sinire gelen botoks kısmi olarak beni felc etti. KORKUNC-GULEMEMEK KORKUNC BIRSEY. ben agzımı ayıra ayıra gulen ben elimi kapatarak guluyorm bir senedir. neden bir sene o da benim essekligim. cunku ben asıl doktoru dinlemeyip, gulme kasımın uzun oldugu yani her insanda aynı olmadıgını okadar arastıran ilk botoksumu yaptıktan sonra bana bunu insan gibi anlatan kadını dinelmeyip tekrar yaptırttım. cunku hep doktor hatası zannettm ama sonuc fiyasko. cok cok az tekrar yaptırdıgım maseter beni yine resmen sag tarafımı felc etti. CUNKU KABUL ETMEM LAZIM BENİM ORDAKİ ARTIK GULME KASIMI SİNİR Mİ NEYSE HERKESİNKİ AYNI EDGİL, BENİM Kİ UZUN VE MASETER BENDE OLMUYOR OLMAYACAK. yani basarılı bir işem olabilir ama ben ve bnm gibi insanlarda fiyasko ve bunu yasamadan bilmek mumkun degil.

PEKİ NASIL COZDUM?
1-balon sisiriyormus gibi geziyorum ofiste yanlızken aklıma geldikce
2-suan ikinci yapılan minnacık boptoksun usutunden iki ay gecti tabiki aynı sekilde gulerken konusurken agzımın kjenarları asagı dogru gdiyor normal de yukarı olması lazım, ve dişlerim gorunmuyor. bu cok rahatsızlık verici. bende cok az dudak dolgusu ile en azından guldugumde sişlerimi gosterecek pozsyona geldim. suan bu beni kısmen tatmin etti. dolguya esim karsı ama yapacak brisey yok gecici cozum ust dudaga yapılan dolgu ile gulerken dişlerin gorunmesini saglamak. sarkma icvinde küt kestirdim saclarmı toplamıyorum, sarkma tarafına dogru da atıyorum, ozetle yuzumun sarkmamıs ve maseterin diger tarafa gore daha az etki ettgii tarafla hayatıma devam ediyorum.

OZETLE GUZEL BİR UYGULAMA.
AMA BİZİM -KUCUK BİR KESİMİN- AYLARCA HATTA BENİM GİBİ LAFTAN SOZDEN ANLAMAYANLARIN İKİNCİ BİR DEFA YAPTIRIP BİR O KADAR DAHA GULEMEMESİNE VE YANAK SARKMALARA NEDEN OLUYOR. YAZARKEN KALBİM SIKISTI YEMİN EDERİM.

umarım yardımcı olabilmişimdir.
Peki son durumunuz nasıl :/

Bugun masseter botoksumu yeniletmeye gidiyorum her 6 aya bir giderim. Yüzümdeki kare his çıkmadı normalde 6.ayın sonunda çıkardı ama bu sefer çıkmadı yalnız biraz ağrılarım başladı çenemde özellikle sabahları. Bu arada önceki ve sonraki fotoğraflarımı burda paylaşsam vesikalık resimlerimi olay olur diye düşünüyorum çünkü beni gören arkadaşlarım neden bu kadar zayıfladın gibisinden konuşurlar. Aslında kilom aynı beni gördükleri tanıstıkları zaman ile. Ama masseter yüzü incelttiği için acayip derece zayıf görünüyorum gerçekten. Masseter botoksu kara suratlara öneririm ben de kare surattım ama doğuştan değildi. Zaten bu çene kası yaparak sonradan gelişti.. belki erkeğe yakısabilir ama kadına yakısmıyor. Ben estetik için gitmemiştim direkt dişçim acilen yaptırman lazım dediği için gittim. Ve çok memnun kaldım sorularınız varsa yanıltlayabilirim çünkü daha tecrübeliyim
Önerebilceginiz bi yer varmi acaba? Özelden yada burdan fotograf paylaşmaniz mümkünmü? Banada diş doktorum önerdi sürekli dişlerimi sıkıyorum sabahlari agriyla uyaniyorum botox diyince dalga geciyor sandim araştirdim baya faydasini görende olmuş. Yüz hatlarinda cok degişme olurmu?

Önerebilceginiz bi yer varmi acaba? Özelden yada burdan fotograf paylaşmaniz mümkünmü? Banada diş doktorum önerdi sürekli dişlerimi sıkıyorum sabahlari agriyla uyaniyorum botox diyince dalga geciyor sandim araştirdim baya faydasini görende olmuş. Yüz hatlarinda cok degişme olurmu?
Bende diş sıkma sebebiyle yaptırdım Etkisinin geçiciliği şu an tek derdim oldu.

Eğer gerçekten gelişmiş ve ağzınızda yemek varmış gibi görünen yüzünüzü oldukça kare gösterecek derecede belirginleşmiş bir masseter kasınız veya ileri düzeyde diş sıkma probleminiz yok ise ASLA yaptırmayın. Ben yaptıralı 2 sene olacak 1 ay sonra. Bu 2 senede ağlamadığım tek bir gün sayısı yok. Aynaya bakmıyorum. Dışarı çıkmıyorum. Kendimi sevmiyorum. Hayatım bitti. Özgüvenim bitti. Düzelmiyor. Gıdığım oluştu, boyun çizgilerim arttı, maalesef şakalarıma bile yaptığı için gözlerim düştü, yanaklarım sarktı, yüzümde asimetri oluştu, 10 yaş bitkin yorgun ve mutsuz görünen bir kadın oldum 20li yaşlarımda. Sizi kimse anlamayacak. Sizin kendinizle mutlu olamayışınızı, sizin aynalara bakamayışınızı, ağlamanızı buna üzülmenizi kimse anlamayacak. Bunu yazarken bile içimde geçmeyen öfkemle ağlayarak yazıyprum. Sadece 1000tl fazla para alacak diye hiç ihtiyacım olmayan ve kendi talep etmediğim bir işlemi yaptı diş doktorum. Çenem mahvolmuş, ameliyatlık hale gelmişim!! Doktor ya, korktum, inandım. Yüzünde hiç bir değişiklik olmayacak dedi. Hayatım bitti. İnsanlarla iletişimim, isteklerim. Her şeyin başı sağlık ama sağlığın başı da kendini sevmek. Psikolojim öyle ki çözüm bulamıyorum çözüm bulamadıkça deliricek gibi oluyorum. Akıl sağlığım, beden sağlığım hepsini kaybediyorum. Üzüntüden cildim mahvoldu sivilceler ve lekeler. Ağlamaktan gözüme kan oturdu. Herkes sen hala çok güzelsin diyecek, herkes daha kötüsünü örnek verip şükretmenizi bekleyecek. İçinizde ne yaşadığınızı ve nasıl yaşamak istemediğinizi bir siz bileceksiniz. Sağlık için değilse SAKIN yaptırmayın. Keşke araştırsaydım daha önce diye kendime en büyük sinirim! Belki birine engel olurum. Umudum kalmadı, asla eski yüzüme sahip olamayacağım. Herkesin sen kesin altın oransın dediği o çok sevdiğim ve bakmaya doyamadığım yüzüme. Ne olur yaptırmayın.
Sizinle bire bir ayni seyleri yasamisiz 1 bucuk yil oldu yuzum yasli yuzu gibi hic duzelmesi uzamis dirilik gitmmis yasli yuz

arkadaslar ben de konuyu basıma 2 kez geldigi icin hem tecrubelerimi hem de bilimsel olarak fazlaca aldıgım bilgileri paylasmak isterim. ikinci bebegimi dogurduktan sonra diş sıkmaktan 3 diş kırılması hem diş duzlesmesi hem koseli bir surata sahip olunca cok iyi bir diş hastanaseinde masseter botoksu yaptırdım. iki gun sonra erkek kardesim bana abla sag tarafında siskinlik sarkma var dedi, ben felc geciriyorum zannettim. sonra tabiki o bence hic farkedemedigim harika gulusum kayboldu ve baska bir postta arkadasın dedigi gibi embesil gibi gulmeye basladım. ki gulus ve diş goruntumde gayet orantılıydı eskiden.
gelelim asıl probleme, sarkma ve gulememe. 8 ayın sonunda gulme, agız kenarlarının asagıya degil yukarıya dogru kalkması %90 duzeldi. ama bir tarafımda hafif sarkma diger yanagıma gore farklılıgı az da olsa kaldı.

bu sure zarfında iki dişci ve estetisyen bana fazla yapılmış, gecer sakız sakın cigneme balon sisir vs dediler. ama bana yapan doktorun dedigi sinirlerimin ozellikle bir tarafın daha uzun oldugu. yani ozetle gulme kasımın uzunlugundan dolayı yanlıs sinire gelen botoks kısmi olarak beni felc etti. KORKUNC-GULEMEMEK KORKUNC BIRSEY. ben agzımı ayıra ayıra gulen ben elimi kapatarak guluyorm bir senedir. neden bir sene o da benim essekligim. cunku ben asıl doktoru dinlemeyip, gulme kasımın uzun oldugu yani her insanda aynı olmadıgını okadar arastıran ilk botoksumu yaptıktan sonra bana bunu insan gibi anlatan kadını dinelmeyip tekrar yaptırttım. cunku hep doktor hatası zannettm ama sonuc fiyasko. cok cok az tekrar yaptırdıgım maseter beni yine resmen sag tarafımı felc etti. CUNKU KABUL ETMEM LAZIM BENİM ORDAKİ ARTIK GULME KASIMI SİNİR Mİ NEYSE HERKESİNKİ AYNI EDGİL, BENİM Kİ UZUN VE MASETER BENDE OLMUYOR OLMAYACAK. yani basarılı bir işem olabilir ama ben ve bnm gibi insanlarda fiyasko ve bunu yasamadan bilmek mumkun degil.

PEKİ NASIL COZDUM?
1-balon sisiriyormus gibi geziyorum ofiste yanlızken aklıma geldikce
2-suan ikinci yapılan minnacık boptoksun usutunden iki ay gecti tabiki aynı sekilde gulerken konusurken agzımın kjenarları asagı dogru gdiyor normal de yukarı olması lazım, ve dişlerim gorunmuyor. bu cok rahatsızlık verici. bende cok az dudak dolgusu ile en azından guldugumde sişlerimi gosterecek pozsyona geldim. suan bu beni kısmen tatmin etti. dolguya esim karsı ama yapacak brisey yok gecici cozum ust dudaga yapılan dolgu ile gulerken dişlerin gorunmesini saglamak. sarkma icvinde küt kestirdim saclarmı toplamıyorum, sarkma tarafına dogru da atıyorum, ozetle yuzumun sarkmamıs ve maseterin diger tarafa gore daha az etki ettgii tarafla hayatıma devam ediyorum.

OZETLE GUZEL BİR UYGULAMA.
AMA BİZİM -KUCUK BİR KESİMİN- AYLARCA HATTA BENİM GİBİ LAFTAN SOZDEN ANLAMAYANLARIN İKİNCİ BİR DEFA YAPTIRIP BİR O KADAR DAHA GULEMEMESİNE VE YANAK SARKMALARA NEDEN OLUYOR. YAZARKEN KALBİM SIKISTI YEMİN EDERİM.

umarım yardımcı olabilmişimdir.
Memnun musunuz değilmisiniz anlamak zor gerçekten ne yazdığınızı ..

X