Maydanoz suyu ile ya da başka yola düşük yapan var mı

Manisa4545

Dünya hassas kalpler için bir cehennem gibidir.
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2022
403
268
Pazartesi günü kürtaj oldum çarşamba günü ateşlendim ve çok şiddetli ağrılarım oldu. Acile gittim ve kanda enfeksiyon olduğunu söylediler. Perşembe günü kadın doğuma gittim ve parça kaldığını söyledi kürtaj gerektirebilir dedi gittim orda ki nöbetçi doktor da aynısını söyledi ilaçla düşereyim dedim daha önce de kürtaj olduğumu o zaman da ilaçla düşürdüğümü söyledim.zaten 3 kez oldum dedim istemiyorum ilaç verin öyle düşsün dedim kabul etmedi nöbetçi doktor zaten benim doktorum kim kürtaj yapmışsa git yanına yatırsın nöbetçi olduğu gün seni kürtaj yapsın dedi. Kürtajı yapan doktora gittim derdimizi anlatama kadar canımız çıktı oda diyor ki parça kalmamış ben işimi titizlikle yapıyorum dedi eve gönderdi ağrım hala doğal yollarla kendim nasıl düşünebilirim bu parçayı geceleri ağrıdan uyuyamıyorum ağrı kesici de fayda etmiyor

Başka bir doktora gidebilirsiniz Kendi başınıza bir şeyler yapmanız doğru değil
Daha önce de aynı sorunu yaşadım normal devlet hastanesine gittim kürtaj olduğunuz hastaneye gidin dedi şehir hastanesinde olmuştum .biz süreci bilmediğimiz için oraya git dedi . Dün de 3 doktora göründüm ikisi kürtaj olman lazım diyor nöbetçi doktor yapmayacam kim kürtaj yaptıysaa onun yapması lazım diyor başka doktora sordum böyle bir kural mı var hayır öyle bir şey yok madem büyük bir parça vardı da o neden yapmıyor dedi yarın ben nöbetçiyim parça olsaydı şayet yapardım dedi sizin doktorlara derdimizi anlatamıyoruz kanamam var ağrım var söylüyoruz tersliyorlar yoruldum artık hastaneden de doktordan ne kayıplar için bir şey söylüyorlar ne de kayıplarımın daha sağlıklı bir şekilde sonlandırmayı çok yoruldum gerçekten de uzun yazdım kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Kayıpların için inceleme yapıldı mı ? Bu dikkatimi çekti. Tekrarlayan kayıplarda inceleme yapılması lazım normalde. Bunu dile getirmenizde fayda var bence… diğer şeye gelecek olursak da üzgünüm ama bu evde maydanozla falan olacak bir şey değil bence. Olsa da Allah korusun kanamanın durdurulamaması gibi bir ihtimal de var. Sağlık bu, ihmale gelmez. Olmazsa başka bir hastaneye gitmenizde fayda var gibi görünüyor

Özele gidelim dedik 10 bine yakın para istediler şuan o kadar bütçemiz yok hastaneye gitmek için eşim emanet araba aldı yolda durdu bozuldu masrafları eşim ödedi herşey o kadar üste üste geliyor ki.

Kan pıhtılaşması var dediler doktorum iğne kulanırsan sorun olmaz dedi iğne de kullandım sordum işte doktora bilmiyorum dedi yine araştırmaya gidin dedi zaten oraya daha önce de gittik kaç kez sorunun ne olduğunu bilmiyoruz diyor sadece elimizden gelen iğne ve vitamin vermek dedi

İkinci kürtajım da şehir Hastanesinden önce ki eski devlet hastaneleri var ya ona gittik daha yakın diye bizde kaydınız olmadığı için ve süreç nasıl olduğu bilemiyoruz demişti muayene bile etmedi oraya gidin dedi

Çok detaylı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bebek üzerinde de bir araştırma yapılıyor. Onda bir anomali var mı vs diye. Aynı şekilde sizlerin de genetik hastalıklar bakımından detaylıca incelenmesi gerekiyor. Tahliller, detaylı incelemeler yapıldı mı ? 3 kez tekrarlayan kayıp ciddi bir durum çünkü. Ve gitmedikçe, araştırılmadıkça da sizin bu süreciniz uzayacak. Ya da ilerleyen haftalarda olan bir kayıp, Allah yaşatmasın kimsenin başına gelsin istemem ama daha zor olur. Veya genetik hastalığı olan bir bebeği dünyaya getirmenin zorluğu… araştırılabilir. Önlenebilir bir şey. Sizin kesinlikle doğru bir doktora, doğru bir hastaneye gitmeye ihtiyacınız var

Elbette her şey Allah ın takdiri ama bizler elimizden geleni yaparız. Her şeyi yaptıktan sonra olup olmamasını Allah ın takdirine bırakırız… Sizin kesinlikle perinatolojiye gitmeniz lazım kuzum. Belkide önlenebilir bir şeydir. Yıpranmazsınız bu kadar. Yazık günah. Rabbim en yakın zamanda hayırlı, sağlıklı bir evlat kucağınıza almayı etsin inşallah

Öyle bir bölüm olduğunu bilseydik en başta giderdik buradakileri çekmezdim doktorun yanında ki asistandan bile azar işitiyoruz bu sefer ağlamaya başliyorum ağlayınca da eşim sinirleniyor belki dozu düşük vermişsiniz dedim doktora ondan olabilir mi dedim dedi laf ne biliyor musunuz başka doktor yüksek doz verseydi yaşatsaydı bebeğini dedi ikiz gebelik ti bide ağlamaktan doğru dürüst cevap veremedim .

Ah kıyamam canımın içi. Zaten bir acın var. Bir de üstüne laf duyup azar işitiyorsun. Hiç kolay olmamıştır eminim. Allah gerçekten herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın. Hangi işte hangi sektörde olursa olsun. Mesleğini iyi yapmaktan önce iyi insan olmak… isterseniz biraz dinlenin. Akışına bırakın bir süre. Sen de kendini biraz toplarsın. Yıpranmışsın iyice sen de belli. Kolay şeyler yaşamamışsın. O aralıkta gitmeden iyice hastanedir, doktordur falan araştırırsınız. Sonrasında gidersiniz düzgün bir yere. Ama öncesinde malesef ki bu kalan parça olayını halletmen lazım kuzum. Biraz daha dayan. Bunu da bir atlat. Sonra doktor olaylarına istersen biraz ara verirsin. Ama şimdi bunu halletmen lazım. Biraz daha sık dişini

Şuan istemiyorum zaten sebebini bilmeden hamile kalamam tekrar paröa da düşmezse pazartesi yine gidecem kanamam var çünkü bugün giderdik ama parça yok diyen doktor nöbetçiydi kabul etmiyor başka nöbetçi doktor yapar umarım bı ağrılarım biter diye umut ediyorum

Hiç kimse sizi ondan ona atamaz kabul etmeyin burada bakacaksınız diyin, başhekime çıkın gerekirse, bakmak zorunda bakamiyorsa sevk etsin.

İnşallah kuzum Allah yardımcın olsun. Sıkma canını. Bu günler de geçer elbet. Keşke elimizden bir şey gelse. Çok üzüldüm durumuna inan. Allah bir daha yaşatmasın. İnşallah hayırlı zamanda, hayırlı bir evlat sahibi olursun. Rabbim acını unuttursun inşallah kuzum

Geçmiş olsun
Allah yardımcınız olsun sabır versin

Bakın şimdi söyleyeceklerimi sakın yanlış anlayıp üzülmeyin kırılmayın
Bunları son 20 yılı özel-devlet-araştırma hastanelerinde geçen biri olarak yazıyorum
Bilmeyebilirsiniz hangi bölüme gidip ne yapacağınızı ama bakın elinizin altında internet var biraz araştırın. Ne siz bunları yaşayıp yıpranın ne ömrünüz tükensin. Belki çok basit bir çözümü var belki uzun bir tedavi süreci lazım. Önce bilin sonra adım atın

Asıl mevzuya gelirsek: yıkın ortalığı!
Hiçbir doktorun sizi azarlama gibi bir yetkisi yok
Hiçbir doktorun ben yapmam o yapsın bu yapsın başka yere git deme gibi bir hakkı yok
Birde bunların karşısında ağlıyorsunuz, durumunuz ne olursa olsun dik duracaksınız ağlamayacaksınız bir taraflarını kaldırmayacaksınız. Çıkın hastanenin bahçesine ağlayın ama onların karşısında değil
Nasıl ki sizin hastanede uymanız gereken kurallar varsa, insani sınırlar varsa, o doktorların da uyması gereken kurallar sınırlar var. Bunları tek tek bilmiyor olabilirsiniz ama karşınızdaki bilip bilmediğinizi bilmiyor, her hakkınıza her kurala hakim gibi konuşun. Ben düşük yapmış ağrılı kanamalı bir hastayım enfeksiyonum var, eğer derhal beni tedavi etmezseniz kalan parçayı almazsanız avukatım ve gazeteciler buraya varana kadar başhekimi sıcak yatağından kaldırıp yaptıklarınızı söylemlerinizi aşağılamalarınızı mesleğinizi uygulamamanızı anlatacam. Avukatım bir saat içinde burada olur, eşim ses kaydınızı aldı bunu avukatımıza dinletip direk savcılığa başvuracaz. Gazeteci arkadaşlara güzel bir poz verin bari de anahaberlerde gazetelerde boy boy haberiniz çıktığında övünürsünüz, diyeceksiniz. Hiç çirkefliğe gerek yok, bunları ciddi bir şekilde söyleyip oturun biryere, eşiniz ben gerekli telefonları edip geliyorum sana karşı herhangi bir yanlış söylemleri tacizleri olursa hemen güvenliği çağır beni çağır diyip çıksın dışarı.
Bak bakalım nasıl doktorluk yapıyorlar etrafınızda pervane oluyorlar
Bunlar kulağınıza küpe olsun, hayatın çoğu noktasında sizi kurtarır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…