Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Bu arada tüp bebek anneleri sakın panik yapmasın son adet tarihime göre bebek geriden geliyor diye.. Benim SAT a göre 8. Haftada olmam gerekirken 7. Haftada görünüyor. Doktor geç tutunmuş dedi, çok normalmiş. Sakın üzülmeyin. Önemli olan kalp atımı.. 😇

Aynı günde kontrolümüz.. için rahat etmicekse tekrar kan ver yükselişe bakmak için, içini ferah tut büyüyodur içirde 🤗
evet canım aynı gün hayırlısı ile güzel haberleri alalım kafamı karıştırcak birşey olur diye de kan vermek istemedim bekliycez artık canım 💟😊

evet canım aynı gün hayırlısı ile güzel haberleri alalım kafamı karıştırcak birşey olur diye de kan vermek istemedim bekliycez artık canım 💟😊
Daha bu sabah eşime ağrı olduğunda da olmadığında da endişe ediyorum dedim 😀 Bu süreç böyle işte, keseden sonr kalbi var 😀 hayırla sağlıkla ilerlesin inşallah 🐣

Daha bu sabah eşime ağrı olduğunda da olmadığında da endişe ediyorum dedim 😀 Bu süreç böyle işte, keseden sonr kalbi var 😀 hayırla sağlıkla ilerlesin inşallah 🐣
evet canım agrın olsa şüphe ediyorsun olmasa noldu ki acaba diosun allah sabır versin hepimize inşallah güzel sonuçlar alıcaz hep birlikte allahım daha fazla aratmasın herkezin kalbinde ki nasip etsin 💟🙏🧿

Kızlar hayırlı aksamlar, kesem görüldü kalp atısımı bekliyorum. Bugun belim o kadar ağırdı ki.. bacaklarıma kadar vuruyor ağrısı. Böyle yasayan varmı? İlk transfer günlerimde yasamıstım sadece bu sekilde
Kuzum ben de 3 gün önce fena bir bel ağrısı yaşadım. son 2 gündür yok bile.. Kalp atışını ne zaman duymaya gideceksin?

Tüp bebek yapıldığında, normal gebelikte salgılanan tutunmaya yardımcı hormonlar dışarıdan alındığı için kese büyürken kanama çoğu tüp bebekte görünüyor, Nisan topiğinde herkesin olduu neredeyse.. üstüne bir de kan sulandırıcı kullandığımız için kanama miktarı da artıyor.. Umarım kontrolünüzde keseyi görürsünüz, ultrasonda kanama alanını görünce daha rahat takip ederler
Çok teşekkür ederim açıklamanız için. Keşke doktorlar da sizin açıkladığınız gibi açıklasa🌺

Kızlar doktordan geldim benim de transferim adetin 21. günü 15 Haziran salı yani tam bir hafta sonra olacakmış. Rahim kalınlığım 8mm çıktı bugün . Estrofeme devam edeceğim ayrıca persembe günü Protestan fitil, göbekten prolutex iğneye başlayacağım ama hemşireler kendin yapamazsın hastaneye veya sağlık ocağına gitmen gerek dediler . Siz ne yapıyorsunuz kendisi yapan var mı ? Bi de Protestan hap şeklinde okudum da ağızdan alınır diyor eczacıya sordum fitil vermişti doktor dedim o ilaç bu başka bu adda bir ilaç yok dedi . Biz normalde ağızdan alınan ilacı fitil olarak mi kullanıyoruz yani saçma geldi biraz 😁
Benim kullandığım Progestan ilacı hem ağızdan hem vajinal olarak kullanılıyor. Doktor fitil olarak kullan dedi, daha fazla emilim oluyormuş. Biz de eczaneye sormuştuk, oradaki kalfa ağızdan demişti, neyse ki doktoru tekrar aradık yok dedi siz fitil olarak kullanın. Bazen eşdeğer ilaç verebiliyorlar, o durumda doktora sorma ihtimaliniz varsa sorun ona göre fitil mi yoksa oral olarak mı kullanacaksınız öğrenmiş olun :)

Kuzum ben de 3 gün önce fena bir bel ağrısı yaşadım. son 2 gündür yok bile.. Kalp atışını ne zaman duymaya gideceksin?
Bende aynı sekilde hem kasık hem bel . Sonra bacaklarıma vurdu ağrı. Yarın gidicem canım 6+0 olacak duyamasak bile ekrandan gösterir en azından. Kalbin attığını biliyim yeter 😇

Çok teşekkür ederim açıklamanız için. Keşke doktorlar da sizin açıkladığınız gibi açıklasa🌺
Rica ederim🌸 Ben de buradaki arkadaşlardan öğrendim. Önceden, Transfer sonrası embriyo tutunduğunda süreç doğal gebelikle aynı ilerliyor diye düşünüyordum açıkcası. Hatta böyle çok tedirgin, dikkatli olanlara biraz abartıyorlar gözüyle mi bakıyordum acaba.. Ama aynı süreç diilmiş, yumurtaların salgıladığı hormonları biz progestan olarak dışarıdan alıyormuşuz. Hatta bu 10-12. Haftalarda kese tarafından salgılanmaya başlıyormuş tekrardan onun için ilaçları da o dönemde kesiyorlarmış, onun için ilk 3 ay daha riskliymiş ve bu sebeple kanama daha çok görülüyormuş tüp bebekte

X