Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Kizlar hayirli sabahlar, dun kanamam olmustu korkmustum epey. Doktoruma ulasamadim, hemsire ve ayni yollardan gecmis arkadasim biraz rahatlatmaya calisti. Gece iki tane fitil koyup uyudum. Arar gidince kanama devam ediyor. Ayağa kalkinca agrim oluyor, batma ve sanci karişimi.

Simdi test yaptirmaya gidiyorum, negatifse zaten negatiftir. Pozitifse de az mi cok mu artacak mi azalacak mi diye bakicaz. Hepimizin hakkinda hayirlisi olsun 🙏
Hayırlı sabahlar canım. İnşallah güzel haberlerle dönersin bize

Kizlar hayirli sabahlar, dun kanamam olmustu korkmustum epey. Doktoruma ulasamadim, hemsire ve ayni yollardan gecmis arkadasim biraz rahatlatmaya calisti. Gece iki tane fitil koyup uyudum. Arar gidince kanama devam ediyor. Ayağa kalkinca agrim oluyor, batma ve sanci karişimi.

Simdi test yaptirmaya gidiyorum, negatifse zaten negatiftir. Pozitifse de az mi cok mu artacak mi azalacak mi diye bakicaz. Hepimizin hakkinda hayirlisi olsun 🙏
Ben regl olmuş gibi kanama geçirdim iki gün önce. Daha pozitif haberini yeni almıştık ve kesin düştü dedim. Doktor dedi her kanamada çocuk mu düşermiş. Kanamam bugün çok çok azaldı. Ama dün sadece wcye kalktım. Yatın, kalkmamaya çalışın sonuç pozitif çıkarsa da mutlaka doktorunuzla görüşün progestan takviyesi için. Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz 🙏

Ben regl olmuş gibi kanama geçirdim iki gün önce. Daha pozitif haberini yeni almıştık ve kesin düştü dedim. Doktor dedi her kanamada çocuk mu düşermiş. Kanamam bugün çok çok azaldı. Ama dün sadece wcye kalktım. Yatın, kalkmamaya çalışın sonuç pozitif çıkarsa da mutlaka doktorunuzla görüşün progestan takviyesi için. Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz 🙏
Canım benım de pazartesi adet gıbı kanamam oldu bu hikaye burda bıttı dıyerek gıttım ama kalp atısını gorduk bebegın. Yogun progestan kullanmama ragmen nıye yasadım bunu bılmıyorum 3 dr a gıttım biri de su sebepten demedı. Tup bebek doktoru kan sulandırıcıyı kesişti gercekten kanama durdu

Canım benım de pazartesi adet gıbı kanamam oldu bu hikaye burda bıttı dıyerek gıttım ama kalp atısını gorduk bebegın. Yogun progestan kullanmama ragmen nıye yasadım bunu bılmıyorum 3 dr a gıttım biri de su sebepten demedı. Tup bebek doktoru kan sulandırıcıyı kesişti gercekten kanama durdu
Maşallah 🧿🧿🧿 çok sevindim, tüm isteyen herkese nasip olsun kalp atışını duymak🙏
Ben de kan sulandırıcıyı kestim. Coraspin bile içmiyorum. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamayız 🤗

Bugün dr ulaşamadım cok tedirgin oldum yarın sorana kadar sabaha kadar uyuyamam bu kadar emek gitmesinden korkuyorum ben sizlerden bilgi alayım dedim ins yarın dr ulaşıp ogreneyim ins bilgiler için çok teşekkür ederim alah razı olsun 🥰🤗
Yok yok bir sıkıntı olmaz. Bir arkadaşın da yazdığı gibi en kötü transfer saatinizi ona değiştirirler. 🤗

Maşallah 🧿🧿🧿 çok sevindim, tüm isteyen herkese nasip olsun kalp atışını duymak🙏
Ben de kan sulandırıcıyı kestim. Coraspin bile içmiyorum. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamayız 🤗
Yahu bu coraspini içmesekte oluyosa biz neden risk alıp da içiyoruz. Okuduklarıma göre tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının yüzde 90'nına yakını bu tarz kanamalar yaşıyor 🧐 tamam kan sulandırıcıyı, alďığımız yoğun hormon ilaçlarının kılcal damarlarda kanama vs olmaması açsından kullandırıyorlar tamam ama en azından oksapar tarzı iğneleri kullanmasak bari. şimdiden stres bastı bana valla 🙄

Yahu bu coraspini içmesekte oluyosa biz neden risk alıp da içiyoruz. Okuduklarıma göre tüp bebek tedavisi gören anne adaylarının yüzde 90'nına yakını bu tarz kanamalar yaşıyor 🧐 tamam kan sulandırıcıyı, alďığımız yoğun hormon ilaçlarının kılcal damarlarda kanama vs olmaması açsından kullandırıyorlar tamam ama en azından oksapar tarzı iğneleri kullanmasak bari. şimdiden stres bastı bana valla 🙄
Bir tek onun için değil sanırım. bebek rahme yerleşirken beslenmeye ihtiyacı varmış ve genelde o ufak damarlarda tıkanıklık olurmuş. Sonra da kişi gebe olduğunu anlamadan, tutunamadığı için gebelik sonlanırmış. Tam anlatamadım ama😄 aşılama yapan doktorum söylemişti

Oğlum da doğuma kadar kullandım nerdeyse . Kanama hiç yapmadı vajinal olarak. Ama sabah ağzımda pelte kanla uyaniyodum gece hep diş etlerim kanıyordu. İğne yaptıktan sonra kanamayı zor durduruyordum. O zaman bunları doktoruma hiç söylemedim şimdi soylicem kanım çok fazla sulanmışti demekki . Bida çok büyük tehlike bence Allah korusun.

Merhaba hanımlar, Allah kısmet ederse 1 Mayıs'da tedaviye başlıyoruz. Aranızda mayıs ayı tüp bebek adayları varsa topiğime davet ediyorum 😊 gelin bu süreci birlikte paylaşalım 🌿

Umarım mayıs ayı hepimiz için uğurlu bir ay olur 🤲🌸

Edit: bu süreçte hamile kalanlar, transfer yaptıranlar veya transfer tarihi belli olup tabloda yer almak isteyenlerini varsa aşağıda yer alan:

Deneme sayısı
Uzun-kısa periyod
Taze-dondurulmuş transfer
Kaçıncı gün embriyosu
Transfer tarihi
Test sonucu (beta hcg sonucu)' na ait bilgileri bana özelden mesaj yoluyla bildirirseniz çok sevinirim.

👉 Not: bilmeyenler için;
Tedaviye reglin 2.veya 3.günü başlanması o tedavinin "kısa protokol"lu olduğu anlamına gelir. Bir diğer yandan ise tedaviye adetten yaklaşık 10 gün önce başlanması (bir önceki adet tarihinin 21.günü oluyor genellikle) o tedavinin "uzun protokol"lu olduğu anlamına gelir.

👉 Not: tedavide rahim dinlendirmesi yapılmadan transfer yapılması o tedavide "taze transfer" yapıldığı; rahim dinlendirmesi yapıldıktan sonra dondurulmuş embriyoların çözdürülten sonra transfer yapılması ise "dondurulmuş transfer" yapıldığı anlamına gelir.

⚠️ Uyarı: bilgilendirmenin eksik bilgi icermemesine ve bilgilendirme yaparken etiket yapmaya (bknz: Sade frappe Sade frappe Sade frappe Sade frappe ) dikkat edin lütfen.

Anne Adayı AdıYaşProblemDeneme SayısıUzun - Kısa protokolTaze - Dondurulmuş TransferKaçıncı gün embriyosuTransfer TarihiBeta HCG Sonucu
@Esoca38 :anneadayı:24Çift taraflı varikoselİlkKısaTaze3. Gün16 Nisanpozitif
👶👶👶 (üçüz)
@Asli47 :anneadayı:31Sebepsiz infertiliteİlkKısaDondurulmuş5. Gün8 Mayıspozitif
👶
@dusunen kdn 🌼🌼30Pcos ve ileri hareketli sperm sayısındaki düşüklükİlkKısaDondurulmuş5. Gün20 Mayıs şuan için dış gebelik ihtimali var.
@Nm88326 :anneadayı:35Tek tüp - Düşük amhİlkKısaTaze3. Gün10 MayısPozitif 👶
@merakliblog :anneadayı:29Tüplerde şekil bozukluğuİlkKısaTaze5. Gün4 MayısPozitif
👶👶 (ikiz)
@Zynp2020 🌼🌼35Haretli sperm azlığı2. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün10 mayısKimyasal
🌼
@candyyyy 🌼🌼31Tüplerin alınması - Düşük amh3. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün20 MayısKimyasal
🌼
@FlyingHummingbird30Pcos - sperm sayısı ve hareketliliğinde düşüklükİlkKısaDondurulmuş5. GünHaziran ayı
@coki :anneadayı:30Sebepsiz infertilite2. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün 2 adet transfee4 MayısPozitif
👶
@buradayimfiruze :anneadayı:30Sebepsiz infetilite3. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün6 MayısPozitif
👶
@Bulutumsu726Pcos - oligospermi - varikoselİlkKısaDondurulmuş???
@gulcann16 :anneadayı:33Düşük Amh - sperm değerleri2. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün29 MayısPozitif
👶
@Ballibadem 🌼33Çikolata kistiİlkKısaTaze3. Gün17 MayısNegatif
🌼
@certur36Sebepsiz infertilite2. DenemeKısaTaze3. Gün??
@Lady Starlight :anneadayı:44Yaş sebebiyle vakit kaybetmemek2. DenemeKısaTaze4. Gün12 MayısPozitif
👶
@neberuse38Çikolata kisti + haşimato + insilün direnciİlkKısaDondurulmuş3. Gün11 Haziran?
@Dilarassd 🌼24AzospermİlkKısaTaze5. Gün
(2 adet)
21 MayısNegatif
🌼
@cikolatagofret :anneadayı:27VarikoselİlkKısaDondurulmuş5. Gün28 MayısPozitif
👶
@msgl0 🌼22Erkek faktörüİlkKısaDondurulmuş5. Gün29 MayısNegatif
🌼
@Hediye_omer 🌼🌼25Azosperm2. DenemeKısaDondurulmuş3. Gün29 MayısKimyasal
🌼
E Evrendedust :anneadayı:28Sperm değerinde düşüklük - çikolata kisti ameliyatıİlkKısaDondurulmuş4. Gün31 MayısPozitif
👶
@Haneisaadet :anneadayı:31Erkek faktörüİlkKısaTaze5. Gün 2 adet27 MayısPozitif👶
@Melindanaz :anneadayı:31Çikolata kisti3. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün1 MayısPozitif
ikiz
👶👶
adzeynep adzeynep :anneadayı:30Çikolata kisti2. Deneme
(İlk denemeden bir evladı var :))
KısaDondurulmuş5. Gün24 MayısPozitif
👶
@sadefrappe31Çikolata kistiİlkUzunTaze5. Gün2 Haziran?
@Mirketcik32Sebepsiz infertilite2. DenemeKısaTaze5. Gün
(2 adet)
5 Haziran?
Beyazkup Beyazkup 34Sebepsiz infertiliteİlkKısaDondurulmuş5. Gün2 Haziran?
@Beklededi27Amh düşüklüğüİlkKısaTaze5. Gün2 Haziran?
:KK200:
Merhaba hanımlar, Allah kısmet ederse 1 Mayıs'da tedaviye başlıyoruz. Aranızda mayıs ayı tüp bebek adayları varsa topiğime davet ediyorum 😊 gelin bu süreci birlikte paylaşalım 🌿

Umarım mayıs ayı hepimiz için uğurlu bir ay olur 🤲🌸

Edit: bu süreçte hamile kalanlar, transfer yaptıranlar veya transfer tarihi belli olup tabloda yer almak isteyenlerini varsa aşağıda yer alan:

Deneme sayısı
Uzun-kısa periyod
Taze-dondurulmuş transfer
Kaçıncı gün embriyosu
Transfer tarihi
Test sonucu (beta hcg sonucu)' na ait bilgileri bana özelden mesaj yoluyla bildirirseniz çok sevinirim.

👉 Not: bilmeyenler için;
Tedaviye reglin 2.veya 3.günü başlanması o tedavinin "kısa protokol"lu olduğu anlamına gelir. Bir diğer yandan ise tedaviye adetten yaklaşık 10 gün önce başlanması (bir önceki adet tarihinin 21.günü oluyor genellikle) o tedavinin "uzun protokol"lu olduğu anlamına gelir.

👉 Not: tedavide rahim dinlendirmesi yapılmadan transfer yapılması o tedavide "taze transfer" yapıldığı; rahim dinlendirmesi yapıldıktan sonra dondurulmuş embriyoların çözdürülten sonra transfer yapılması ise "dondurulmuş transfer" yapıldığı anlamına gelir.

⚠️ Uyarı: bilgilendirmenin eksik bilgi icermemesine ve bilgilendirme yaparken etiket yapmaya (bknz: Sade frappe Sade frappe Sade frappe Sade frappe ) dikkat edin lütfen.

Anne Adayı AdıYaşProblemDeneme SayısıUzun - Kısa protokolTaze - Dondurulmuş TransferKaçıncı gün embriyosuTransfer TarihiBeta HCG Sonucu
@Esoca38 :anneadayı:24Çift taraflı varikoselİlkKısaTaze3. Gün16 Nisanpozitif
👶👶👶 (üçüz)
@Asli47 :anneadayı:31Sebepsiz infertiliteİlkKısaDondurulmuş5. Gün8 Mayıspozitif
👶
@dusunen kdn 🌼🌼30Pcos ve ileri hareketli sperm sayısındaki düşüklükİlkKısaDondurulmuş5. Gün20 Mayıs şuan için dış gebelik ihtimali var.
@Nm88326 :anneadayı:35Tek tüp - Düşük amhİlkKısaTaze3. Gün10 MayısPozitif 👶
@merakliblog :anneadayı:29Tüplerde şekil bozukluğuİlkKısaTaze5. Gün4 MayısPozitif
👶👶 (ikiz)
@Zynp2020 🌼🌼35Haretli sperm azlığı2. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün10 mayısKimyasal
🌼
@candyyyy 🌼🌼31Tüplerin alınması - Düşük amh3. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün20 MayısKimyasal
🌼
@FlyingHummingbird30Pcos - sperm sayısı ve hareketliliğinde düşüklükİlkKısaDondurulmuş5. GünHaziran ayı
@coki :anneadayı:30Sebepsiz infertilite2. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün 2 adet transfee4 MayısPozitif
👶
@buradayimfiruze :anneadayı:30Sebepsiz infetilite3. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün6 MayısPozitif
👶
@Bulutumsu726Pcos - oligospermi - varikoselİlkKısaDondurulmuş???
@gulcann16 :anneadayı:33Düşük Amh - sperm değerleri2. DenemeKısaDondurulmuş5. Gün29 MayısPozitif
👶
@Ballibadem 🌼33Çikolata kistiİlkKısaTaze3. Gün17 MayısNegatif
🌼
@certur36Sebepsiz infertilite2. DenemeKısaTaze3. Gün??
@Lady Starlight :anneadayı:44Yaş sebebiyle vakit kaybetmemek2. DenemeKısaTaze4. Gün12 MayısPozitif
👶
@neberuse38Çikolata kisti + haşimato + insilün direnciİlkKısaDondurulmuş3. Gün11 Haziran?
@Dilarassd 🌼24AzospermİlkKısaTaze5. Gün
(2 adet)
21 MayısNegatif
🌼
@cikolatagofret :anneadayı:27VarikoselİlkKısaDondurulmuş5. Gün28 MayısPozitif
👶
@msgl0 🌼22Erkek faktörüİlkKısaDondurulmuş5. Gün29 MayısNegatif
🌼
@Hediye_omer 🌼🌼25Azosperm2. DenemeKısaDondurulmuş3. Gün29 MayısKimyasal
🌼
E Evrendedust :anneadayı:28Sperm değerinde düşüklük - çikolata kisti ameliyatıİlkKısaDondurulmuş4. Gün31 MayısPozitif
👶
@Haneisaadet :anneadayı:31Erkek faktörüİlkKısaTaze5. Gün 2 adet27 MayısPozitif👶
@Melindanaz :anneadayı:31Çikolata kisti3. DenemeUzunDondurulmuş5. Gün1 MayısPozitif
ikiz
👶👶
adzeynep adzeynep :anneadayı:30Çikolata kisti2. Deneme
(İlk denemeden bir evladı var :))
KısaDondurulmuş5. Gün24 MayısPozitif
👶
@sadefrappe31Çikolata kistiİlkUzunTaze5. Gün2 Haziran?
@Mirketcik32Sebepsiz infertilite2. DenemeKısaTaze5. Gün
(2 adet)
5 Haziran?
Beyazkup Beyazkup 34Sebepsiz infertiliteİlkKısaDondurulmuş5. Gün2 Haziran?
@Beklededi27Amh düşüklüğüİlkKısaTaze5. Gün2 Haziran?
g090 g090 :anneadayı:39Amh düşüklüğü ve sperm hareketsizliği3. Deneme
(2. Denemeden bir kızı var)
KısaDondurulmuş3. Gün4 MayısPozitif 👶
EbruEge10:KK200:37sebepsiz infertilite2.denemekısadondurulmuş5.gün4 haziran?

Hayırlı sabahlar canım. İnşallah güzel haberlerle dönersin bize
Amin Allah razi olsun inşallah herkesten saglikli güzel haberler aliriz 🙏

Çok geçmiş olsun inşallah tekrarlamaz sizin kanmaniz da. Aynen dediginiz gibi hep yatiyorum dün aksam da hic kalkmadim nerdeyse. Dizlerimin altina da iki yastik koydum uzaniyorum simdi. Gerisi Allahin takdiri. Rabbim ne derse o olur. Allah yardimcimiz olsun 🙏🙏

Cok geçmiş olsun size de, korkunun ardina boyle guzel haber almişsiniz. İnsallah benimki de korkudan güzel habere doner. Allah hayirlisiyla kucaginiza versin bebeginizi🙏

X