Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tebrik ederim. Ne güzel bir doğum günü sürprizi yapmış bebişim. Seneye kucağında kutlarsınız inşallah sağlıkla:anneadayı::anne::emir_bebek::KK15:

Ben de bu gün test aldım bat a daha 6var ama bu sabah hayatimda ilk defa bulantiyla uyandigim icin var mi acaba diye dusundum. Eczaneden testi alip eve geldim ki akintimda khverengi bir leke var o yuzden regl oldugumu sandım. Şimdilik yapmıyorum testi. Şu an için kanama da yok. Kafam karisti:KK51:.belki sabah yaparım şimdi kendimi unitlendirmiyeyim dedim.
Bat 6 gün varsa çok erken regl için. Hadi bakalım bencede bekle biraz test için sabredebilirsen 😀

Tebrik ederim. Ne güzel bir doğum günü sürprizi yapmış bebişim. Seneye kucağında kutlarsınız inşallah sağlıkla:anneadayı::anne::emir_bebek::KK15:

Ben de bu gün test aldım bat a daha 6var ama bu sabah hayatimda ilk defa bulantiyla uyandigim icin var mi acaba diye dusundum. Eczaneden testi alip eve geldim ki akintimda khverengi bir leke var o yuzden regl oldugumu sandım. Şimdilik yapmıyorum testi. Şu an için kanama da yok. Kafam karisti:KK51:.belki sabah yaparım şimdi kendimi unitlendirmiyeyim dedim.
Bak bnmde ilk kan verdgm 8 gün dayanamastm 8.64 sonra 10 gün idrar testi yaptm yoktu gittm kan verdm kanımda 6.21 cktı ümiti kesmştm 12 gün birdaha yptm baktm vardı bgnde böle cok mutlu oldm inşallah sennde vardr ve dünde durduk yere bir mide bulantısı bgnde ara ara bulantm oluyr

Bence testi de erken yapmak üzüyor, ben bekliyorum adet gününü

Bazen testi erken yapmak gerekiyor. Ben kimyasal gebelik geçirdim 3 kere. Pıhtılaşma sorunu çıktı. Hamile kalınca ilaç baslanicak. 2 doktorda aynı şeyi söyledi. O yüzden erken öğrenmek iyi. Yoksa da erkenden öğreniyorsun. Adete kadar ümitlenmiyorsun.

dvtb dvtb bende de kuruma çizgisi çıktı dün. Oruç olduğumuzdan idrar koyu olup ondan da oluyor olabilir. Ama senin progesteron degerin yüksek o insani umutlandırıyor :) hayırlısı Allah'tan :)

Kızlarrrrr, şimdilik güzel haberlerle çıktım 5 yumurcağımda ilk sınavı başarıyla geçmiş, ilaca yanıtları iyi hepsi serpilmiş maşallah, her şey yolunda iğnelere devam Pazartesi tekrar kontrol , dualarınız ve iyi dilekleriniz için hepinize minnettarım inanın duygularımız karşılıklı, inşallah hepimiz daha daha güzel haberler verelim 🙏🙏
Ne güzel haberler bunlar. Bugünkü kontrolünde çok güzel geçsin, tedavin sağlıklı şekilde ilerlesin.

An itibariyle adet olmaya başladım. Yarın muayene ve hormon tahlilleri yapılacak. Her şey yolundaysa -ki opu sonrası ilk adet olduğu için olmayabilirmiş- hazırlığa başlayacağız.

Bu arada forumda civan perçemi için arama yapan olursa diye ek bilgi vereyim.
Üç buçukta bolca 1 kupa demleyip, soğutup o iğrenç tadı tek dikişle içtim. Üstüne çikolata gömdüm yoksa kusardım.
Altı buçukta birden ateş bastı. Hafiften ellerim uyuştu. Nabzım artmaya başladı ama tecrübeli olduğum için nefes tenikleriyle hemen toparladım ve o an adet oldum direkt kırmızı kırmızı. Tesadüf olamaz yani ot işe yarıyor.
Diyeceğim o ki, dozu fazla kaçırdığımdan da olabilir ama civan perçemi panik atağı tetikliyor. İlanen duyurulur. :)
Ben daha olmadım. Doktor kontrolü sonrası kahve çamur gibi iplik gibi şeyler geldi 2 gün, bugün o da kesildi. O bölgeyi batikonla temizleyip kanül soktuğu için geldi sanırım. Bugün önce test alayım sonra civanperçemi,

Günaydın kızlar
Havaalanındayız. Misafirimizi gönderiyoruz ve yeniden kendi rutinimize döneceğiz. Çok güzel geçti, şansımıza havalar da güzel gitti, eşime de bana da moral oldu.. bir an herşeyi bırakıp tatile mi gitsek çok ihtiyacımız varmış diye düşündük ama bu mola da gayet iyiydi.
Yeni tedavi planım da belli oldu ilaçlarımı haftaya alacağım. Haziran’da başlayacağız. Rahimin durumda göre değişir ama standart planda 17. Gün gibi transfer planlanıyor.. Muhtemelen Temmuz’da da sonuç alırız. Türkiye’ye gitme planları yine ertelendi, yine belirsiz bir zamana kaldı. Bu iyice can sıkıcı olmaya başladı benim için. Ama kararımı verdim, bu tedaviden sonra sonuç ben olursa olsun soluğu Türkiye’de alacağım :)
Güzel geçmesine sevindim, iyi gelmiştir. Tedavinin durumuna göre ayarlarsın Türkiye'ye gelme planını. Şimdi hiç o kısmı düşünüp üzme kendini, sıkma canını.

Kızlar ben az önce doktordan çıktım.
E2:47 Progesteron: 0,3
Rahim ve yumurtalıklar her bi şey tedaviye uygunmuş.
Sonuçları Bahçeci'ye gönderdim. Onlar da uygun gördü.
Bugün 2 adet estrofem + 1 decavit + 1 coraspin ile başlıyorum. Yarından itibaren estrofem 3'e çıkacak.
Muhtemel transfer tarihi 1-3 Haziran civarı. :rolleyes:
Süper haber, bak rahmin de hazır artık, şafak 12-15 gün:))

Bazen testi erken yapmak gerekiyor. Ben kimyasal gebelik geçirdim 3 kere. Pıhtılaşma sorunu çıktı. Hamile kalınca ilaç baslanicak. 2 doktorda aynı şeyi söyledi. O yüzden erken öğrenmek iyi. Yoksa da erkenden öğreniyorsun. Adete kadar ümitlenmiyorsun.

dvtb dvtb bende de kuruma çizgisi çıktı dün. Oruç olduğumuzdan idrar koyu olup ondan da oluyor olabilir. Ama senin progesteron degerin yüksek o insani umutlandırıyor :) hayırlısı Allah'tan :)
farklı bir durum varsa erken öğrenmek mantıklı,kan sulandırıcı gibi ki onun dışında erken öğrenmek çok gerekli değil bence
umut konusuna gelince bu işte umut hiç bitmiyor,bat günü kan verdim 0,1 çıktı ama adet olmadım yükselir mi diye de soruyor insanlar kan sonucu kesin olduğu halde

farklı bir durum varsa erken öğrenmek mantıklı,kan sulandırıcı gibi ki onun dışında erken öğrenmek çok gerekli değil bence
umut konusuna gelince bu işte umut hiç bitmiyor,bat günü kan verdim 0,1 çıktı ama adet olmadım yükselir mi diye de soruyor insanlar kan sonucu kesin olduğu halde

Ne kadar negatifte görsek adetimiz 1 gün bile geçse umitlenmekten vazgecmiycez galiba :) Bu da Allahın hikmeti olsa gerek. Testler negatif ama belli olmaz diyebiliyoruz.

Ben bugün tuzlu ayran meselesini gene unuttum. Geceden beri tuvalete gitmekten yoruldum.

Evet bu hafta kdv muhtasar sgk bahtımıza ne çıkarsa yoğun bir hafta bizi bekliyor.

Ben daha olmadım. Doktor kontrolü sonrası kahve çamur gibi iplik gibi şeyler geldi 2 gün, bugün o da kesildi. O bölgeyi batikonla temizleyip kanül soktuğu için geldi sanırım. Bugün önce test alayım sonra civanperçemi,

Testini yap bakalım ne olacak. Belki de o kahverengiler yumurtlama olabilir. Benim geçen ay adetim 2.günden sonra kahverengili değişik geldi. Aynı uzayan biseyler yumurtlama akıntısı gibi. Ovulasyon yaptım. 7.gün pik yapmıştı. 14.gün sonrada adet oldum. Döngüm 21.gün sürmüştü ilk defa. Belki de adet olmadan yumurtlaman olacak.
Önce testini yapta sonra çaresini bakılsın.

Ne kadar negatifte görsek adetimiz 1 gün bile geçse umitlenmekten vazgecmiycez galiba :) Bu da Allahın hikmeti olsa gerek. Testler negatif ama belli olmaz diyebiliyoruz.

Ben bugün tuzlu ayran meselesini gene unuttum. Geceden beri tuvalete gitmekten yoruldum.

Evet bu hafta kdv muhtasar sgk bahtımıza ne çıkarsa yoğun bir hafta bizi bekliyor.
tabiki vazgeçemiyoruz :) ben geçen ay kuruma çizgisi gördüm,aynı gün adetim başladı,acaba kimyasal mı diyorum,karnım ağrıyo anam acaba dış gebelik mi diyorum(Allah korusun) diye saçmalamaya başladım,adetim ama kan vermeyi düşündüm :KK57:
bende unuttum ayran içmeyi,bir de pazar gecesi sendromu yaşadım,bi yandan uykum gelmedi,geldiği anda wc ye gitmem gerekti derken,sabah olmuş,bugün tek gözüm açık olacak diğeri uyuyacak bence :)

tabiki vazgeçemiyoruz :) ben geçen ay kuruma çizgisi gördüm,aynı gün adetim başladı,acaba kimyasal mı diyorum,karnım ağrıyo anam acaba dış gebelik mi diyorum(Allah korusun) diye saçmalamaya başladım,adetim ama kan vermeyi düşündüm :KK57:
bende unuttum ayran içmeyi,bir de pazar gecesi sendromu yaşadım,bi yandan uykum gelmedi,geldiği anda wc ye gitmem gerekti derken,sabah olmuş,bugün tek gözüm açık olacak diğeri uyuyacak bence :)

Dikkat et işlerde önemli biseyler yapma bugün

X