Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yaaa süper maşallah diyelim İstanbul bebesine ✨💫 Ozaman sen estrofemi bırakırsın ,bende bugün doktora sordum bırakayımmı diye yarın gel bi haftasını kontrol edelim ona göre bırakırsın dedi normalde haftaya gideceğim her hafta gidip görelim yaav ne güsel 😍 Aile hekimliğinde istenilen tahlilleri yaptırdım Dr beta hcg de bakmış 123 bin çıkmış 😅

Azalttım kuzum ben şu an dünden beri günde 2 içiyorum, 12 saatte 1. Yarın da 2 tane içecem. Sonra 3 gün daha 1 tane içip bırakacam. 8.haftada bırakılcakmış. Bu azaltma taktiği iyi mi dedim bugün doktoruma, gayet iyi dedi.

NE kadar keyfine düşkün olduğunu dışarıda geçirdiği 6 günden biliyoruz zaten.. ama içeride arı gibi çalıştı az dinleneyim benim de hakkım demiş olmalı..
iki aylık oldu ya, zaman nasıl geçiyor anlamıyorum daha dün dondurulacaktı :)

Evet yaa.. 6.günü görecek mi bi başına derken. Bebeğe dönüştü azimle. :)

😂Diyarbakır bahçeci zeki akkum.ayy inşallah sağlıkla alalım kucağımıza çok korkuyorm bişey olacak diye😔
Aynen o korku herkeste oluyor olacakta biz ne düşünürsek düşünelim her şey olacağına varıyor o yüzden dua edip en iyisinin olacağına inanalım🙏İnşallah her şey çok güzel olacak canım

Yaştan dolayı acele etmem söylendi hep. 38 yaşındayım. Bir de miyom ameliyatları olunca yinelerse falan diye korkumuza, başlandı.. ama şu iğneler beni mahvetti, çok karamsarım sürekli ağlama halleri, ağrılardan, bi de psikolojik olarak heralde çok etkiledi, transfer günü nasıl olurum bilmiyorum, yarın karından iğneye geçmeyi düşünüyorum yoksa bu iki kalça da iptal, ağrıdan üstüne yatamıyorum döneniyorum, kasıyorum doğrulurken, zorluyo..transfer ve sonrasında nasıl yürüyüp hareket etceksem.. inşallah hamilelik Olursa Nasıl yapcam hep böyle mi olcak gibi düşünceler, kısaca çok kötü etkiledi beni..:KK43:
Zaten yaşı görünce bütün doktorlar yönlendiriyor. Normal deneme süreniz olmadi mi hiç peki. Bu başlıkta 38 likler hamile kalıyor sıra sende demek ki. Hadi inşallah

Bu pike göre adet çoktan gelmiş olmuyor mu? Yumurtlamadan 14 gün sonra adet oluyorsun değil mi? Cumartesi günü bakalım randevun nasıl geçecek.. aret kamar içine sinerse hemen başlayacak mısın tüp bebeğe?
Hayır adet tarihim 14 temmuz
Piki gördüğüm tarih 3 temmuz ona göre de 18 temmuz dedim bat Tarihine. Bakalım tahlillerime diğer doktorlar gibi cevap verecek mi nasıl tedavi planliycak ona göre değişecek.

'Bir çocuğu tutamadım' ne demek kıııız :63: Bakalım gelmek için hangi ayı seçecek? Kalabalıklara karışmayı sevmiyor belli ki.. :KK53:

Babasına çektiyse sıcakları ve kalabalıkları sevmiyor olabilir. Şimdi önümüzde hani ay var. Mart mi? Nisan mi? Koç mu olacak off çok zor burç inat mi inat :KK43:

Kızım size bir tane lazım değil mi, bahçem var, yok efendim buralara geldiğime değsin, aman bulaşığa yardım ederler falan diye çifter çifter koyduracak göz var sende :KK9::KK9:Tutacak bacım tutacak hatta ne diyorum birden fazla olabilir :KK50: en azından 2 sene arayla falan :KK49:

Orda birakmiyim diye koydurur mu koydurur. :)

Yavrucum senin kaybettiğin kadar yumurta ile başlıyoruz biz içini rahat tut..kalan sayı gayet iyi.. umarım hepsi beşinci güne gider ama fire vermekten daha önemlisi sağlıklı embriyoların yaşama isteği.. bir transfer ettirdin ve bebeğini kucağına aldın diyelim geride 7 embriyo olması çok da önemli değil bence..

Yani millet bir yumurtayla opuya gidiyor. Fazlasını bize dağıtır artık :) armin fazla embriyon varsa alabilir miyim :)

Aa aynı değer aynı tarih hadi aynı günde doğuralım🤣İstanbul tüp bebek merkezi aret kamar benim seninki hangisi

Hoşgeldin hemen ilgimi çektin. Hayırlı olsun. Cumartesi aret kamara gidecek biri olarak tavsiyelerin önerilerin var mi? Ve neden tüp bebeğe başvurdunuz? Yaş, problem vs. Nasıl bir tedavi uyguladı biraz anlatirmisin.

senellaaaa senellaaa o zaman sende basliyosun tup bebeğe?🙏🏼😍 bir adet sonra transfer ohs olsaydim soylerdi galiba. karnim balon gibiydi, opudan sonra eski haline döndü sanirim ohs de karin daha gergin sismi ne oluyo.

Bakalım neler olacak, herşey güzel olacak inşallah.
:) belki başlarım belki doğal gelir Allah bilir. Amin dedim öyle de oldu. Ben doğalı daha çok istiyorum galiba.

Zaten yaşı görünce bütün doktorlar yönlendiriyor. Normal deneme süreniz olmadi mi hiç peki. Bu başlıkta 38 likler hamile kalıyor sıra sende demek ki. Hadi inşallah

Hayır adet tarihim 14 temmuz
Piki gördüğüm tarih 3 temmuz ona göre de 18 temmuz dedim bat Tarihine. Bakalım tahlillerime diğer doktorlar gibi cevap verecek mi nasıl tedavi planliycak ona göre değişecek.

Babasına çektiyse sıcakları ve kalabalıkları sevmiyor olabilir. Şimdi önümüzde hani ay var. Mart mi? Nisan mi? Koç mu olacak off çok zor burç inat mi inat :KK43:

Orda birakmiyim diye koydurur mu koydurur. :)

Yani millet bir yumurtayla opuya gidiyor. Fazlasını bize dağıtır artık :) armin fazla embriyon varsa alabilir miyim :)

Hoşgeldin hemen ilgimi çektin. Hayırlı olsun. Cumartesi aret kamara gidecek biri olarak tavsiyelerin önerilerin var mi? Ve neden tüp bebeğe başvurdunuz? Yaş, problem vs. Nasıl bir tedavi uyguladı biraz anlatirmisin.
35 yaşında evlendim 2 yıl düşünmedik son yılda da 2 kere miyom ameliyatı olunca iyileşme süreçlerinde ve yasaklardan sonra kalan 2-3 ay kadar ancadır denemişliğimiz, aminnnn inşallah öyle olsun da 38likler kervanına ben de katılayım :dua: :KK54:

Bat 15 temmuzmu senin? Benimde 18 temmuz bakalımgüzel haberler alalım inşallah

Daha erken sayılır ama var mı sende farklılıklar canım hadı ınsallah onumuzdekı haftanın guzel habercılerı de bızden cıksın ya, artık her hafta ıyı haber bekler olduk masallah grubumuza, allah daha da ıyı etsın umarım.
[/QUOTE]
Kasık ağrım ve memito ağrısından başka birşey yok. İnşallah bir sürpriz de biz yaparız canım :anneadayı:

kızlar günaydın :110: kırmızı kart yedim, 30 haziranda ovuda pik gördüm ertesi gün çizgi gitti. cebımdekı uygulamalarda batım 15-16 temmuz gorunuyordu ama Allah bana nasılsa olmayacak barı bosuna umut vermeyeyım dıyerek kırmızı kartı battan 6 gun once gosterdı. adet gecıkmem zaman zaman olurdu ama bu kadar erken adet hıc olmamıstım. moralım cok bozuldu. panic_attack panic_attack beni listeden kaldır kuzum, sanırım bos yere cabalıyorum en azından tablonun ıstatıstık oranını dusurmeyeyım, bundan sonra menopoz bekleyenler grubu falan bulup gıdeyım ben, çok canım sıkıldı. kendim için eşim için vitamin kullandım folık asıt b12 kullandım hatta bu donem ıncırlı çörekotu kurunu de denemıstım cok sadık kalmamakla bırlıkte. olmadı bılmıyorum belkı kurtaj operasyonundan sonra bır sorun oldu kı, hıc tutunmaya calısacak kadar bıle bır surecı yasamadım kurtajdan berı :110: hamile canlara kolay bır hamılelık surecı ve saglıklı dogumlar ıcın, hamılelık ıcın cabalayan tum canlara da dıleklerıne en kısa sure zarfında kavusmaları ıcın dua edıyorum, kendıme ettıklerım kabul olmadı ama belkı baskaları ıcın ettıklerımı kabul eder allahım

kızlar günaydın :110: kırmızı kart yedim, 30 haziranda ovuda pik gördüm ertesi gün çizgi gitti. cebımdekı uygulamalarda batım 15-16 temmuz gorunuyordu ama Allah bana nasılsa olmayacak barı bosuna umut vermeyeyım dıyerek kırmızı kartı battan 6 gun once gosterdı. adet gecıkmem zaman zaman olurdu ama bu kadar erken adet hıc olmamıstım. moralım cok bozuldu. panic_attack panic_attack beni listeden kaldır kuzum, sanırım bos yere cabalıyorum en azından tablonun ıstatıstık oranını dusurmeyeyım, bundan sonra menopoz bekleyenler grubu falan bulup gıdeyım ben, çok canım sıkıldı. kendim için eşim için vitamin kullandım folık asıt b12 kullandım hatta bu donem ıncırlı çörekotu kurunu de denemıstım cok sadık kalmamakla bırlıkte. olmadı bılmıyorum belkı kurtaj operasyonundan sonra bır sorun oldu kı, hıc tutunmaya calısacak kadar bıle bır surecı yasamadım kurtajdan berı :110: hamile canlara kolay bır hamılelık surecı ve saglıklı dogumlar ıcın, hamılelık ıcın cabalayan tum canlara da dıleklerıne en kısa sure zarfında kavusmaları ıcın dua edıyorum, kendıme ettıklerım kabul olmadı ama belkı baskaları ıcın ettıklerımı kabul eder allahım

Ohohh hemen havlu atmışız. 6 gün erken olması ilginç ama şayet gerçekten adetse erken yumurtlamış olabilirsin. 2-3 ay önce bana da oldu biliyorsun. Incir kürü erken olgunlastirmis olabilir yumurtaları. Durmak yok yola devam.

Arkadasım ümidini kesme ne olur 😔 Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah hepimize. flx77 kac aydır birimize destek oluyoruz böyle yapma. Ama dersenki biraz bu düşünceden uzaklasayım oluruna bırakayım tamam ama menepoz falan getirme aklına. Ben 35 yasım dan beri hep günü gününe adet olurdum artık 3 gün 4 gün önce oluyorum ve menepoz ada girmedim. 3 dogal gebelik oldu ilerleyemedi perdeden dolayı o ayrı. Erken adet olmak evet menopoz belirtilerinde var girseydim ben girerdim ve 3 gebelik yasamazdım. Onun için ümit hep var sen olumsuz düşünme hormonlarını etkileme. Bol bol dua et. Rabbim kucaklarımızı bos boynumuzu bükük bırakmasın insallah canım benim 💖

Ohohh hemen havlu atmışız. 6 gün erken olması ilginç ama şayet gerçekten adetse erken yumurtlamış olabilirsin. 2-3 ay önce bana da oldu biliyorsun. Incir kürü erken olgunlastirmis olabilir yumurtaları. Durmak yok yola devam.

ovulasyon tetsı ıle takıp ettım yumurtlama olmadı daha oncesınde :KK43:

Bu ay yumurta takibi yaptırdım devlette 4 farklı dr rast ladı hepside güvenmeyin o test lere telefon daki uygulamalara diyor. Her ay yasadıgımız stres beslenme iklim koşulları hepsi etkiliyor.

telefon uygulamalarındakı yumurtlama tarıhlerıne guvenmıyorum aynen, aynı tarıhlerı gırmeme ragmen aralarından 1-2 gun oynuyor, ovu testı ıle takıp ettıgımden guvenıyorum :KK43: bu ay degerlendırdım baya ıyı bır sekılde, ılaclarımı kullandım, esım kullandı ona ragmen bı de boyle erken gelınce canım cok sıkıldı gercekten canım :KK43:

flx77 flx77 ohooo oldu mu bu laf bu.. bunlar adetin yaptıkları onun düşündürdükleri bende menopoza giriyom zaar dedim hormonlu spiral taktırcam dedim bir sonraki bat gelmedi.. vaktini bekliyor biliyorsun kuzum.. hem bebek arıyor rahimm erken gelmeler geç gelmeler buna işaret olmuyor bize yakışmıyor umutsuzluk havlu atmak. Gerisi de Allaha kalmış. Hadi bakıyım öperim kalbinden.❤

telefon uygulamalarındakı yumurtlama tarıhlerıne guvenmıyorum aynen, aynı tarıhlerı gırmeme ragmen aralarından 1-2 gun oynuyor, ovu testı ıle takıp ettıgımden guvenıyorum :KK43: bu ay degerlendırdım baya ıyı bır sekılde, ılaclarımı kullandım, esım kullandı ona ragmen bı de boyle erken gelınce canım cok sıkıldı gercekten canım :KK43:
Vazgeçme gibi düşüncelerden bi silkelenip kurtulduysak biraz konuşalım :)
Önceki aylar da test kullandın dimi? Tam 14 gün sonra mı adet oluyodun? Çünkü süre kişiden kişiye değişebiliyor net 14 dense de değil. Sadece 11-12 günden kısa olması durumunda hamilelik oluşamadığından ilaç veriliyor.
Ben hep 13gün sonra adet oluyodum,yalnız hamile kalmadan önceki ay iki kere pik görüp ikinci pikten 9 gün sonra adet oldum. İki döngü arası hayatımda olmadığı kadar uzamıştı. İlk pikte yumurtlamışsam nasıl 20 gün adet olmadım, ikincide yumurtlamışsam 9.gün erken değil mi? Sanırım döngünün bozulduğu aylar olabiliyor. Her ay düzenliyse , ilk defa başına gelen bişeyi kafana takma bence. Belki erken yumurtladın ve kaçırdın. Belki de vücudun progesteronu erken kesti. Ama öyleyse bile çözümü var. Ovulasyon testi forumundan tanıdığım biri her ay yumurtladıktan 8-9 gün sonra adet oluyor, progestan kullanarak adeti geciktirip hamile kalabilmiş. Senin bi daha tekrarlıycağını sanmam ama olsa bile vazgeçmeye sebep değil flxcim.

Canım
Çok bunaldığın mesajından belli. Sonuçta bu da bir duygu hali sonuna kadar yaşamak lazım.. ama benim görüşüm, üzüntünü konuda kalarak yaşamak yeniden toparlanmak ve umutla yola devam etmek için sana yardımcı olacaktır.
Menapoz grubu aramak, grubun istatistiğini bozuyorum diye listeden çıkmak demek konu dışı kalıyor. Bunlar hem gerçek değil hem de kendine yüklediğin ekstra yük demek.. canının sıkkınlığını hakkını vererek yaşadıktan sonra, bugün herhangi birimiz böyle yazsak, bize neler söyleyeceğini düşünüp, kendine de o tavsiyelerde bulunmalısın canım. Çünkü içimizdeki en pozitif insanlardan birisi sensin. Bu sene burada alacak bir çok bebek haberimiz olacak, birisi de sen olacaksın. Buna hepimiz gibi sen de inanıyorsun sadece şu an hayal kırıklığı, can sıkıntısı bu inancın üstünü örtüyor. Kendini toparladığında gerekirse kazı çalışması yaparak o inancı yeniden bulmalısın.. her şey çok güzel olacak, hepimiz için, sen dahil..

ovulasyon tetsı ıle takıp ettım yumurtlama olmadı daha oncesınde :KK43:
Vücudumuzda her zaman matematikteki netlik olmuyor. Hormonlar havadan nem kapıyor.. kim bilir neyden etkilendi de yumurtlamadan 14 gün sonra Regl olmadın. böyle şeyler ara ara oluyor biliyorsun.. zaten olabildiği için de tek sefer yaşanan bu durumlar dikkate alınmıyor. Belki bu ay böyle oldu ama doktorunun değerlerini beğendi zaman da uzak bir tarih değil. Onu da sen duydun. Işık hızı ile değerlerin değişmeyeceğine göre bence bu aylık bir şeydi bu durum.

X