melek annelerin hikayeleri

cnm yazdıklarını okudum aynı şeyleri bende yaşadım her aşamamız aynı .bende o kontrollere yalnız gittim bnmle bebeği olanlar bebekleriyle geldi benim elim boş.çok zor evet tarifsiz unutmak değil ama alışılıyo bnm 6 ay olcak kızım olsaydı 6 aylık kınası yapcaktım ona diyodum.zor ama rabbimin takdiri o verdi o aldı tekrarda o verecek inanıyoruz.

bende daha doğmadan 6 ay kınası için hayaller kurmaya başlamıştım şöyle yapıcan böyle yapıcam diye.nisan 1 altı aylık olacaktı.artık olacaktı dememeye çalışıyorum daha çok içim yanıyor ama bazen olmuyor elde değil...

bende daha doğmadan 6 ay kınası için hayaller kurmaya başlamıştım şöyle yapıcan böyle yapıcam diye.nisan 1 altı aylık olacaktı.artık olacaktı dememeye çalışıyorum daha çok içim yanıyor ama bazen olmuyor elde değil...
haklısın cnm andıkça daha çok yanıyo insanın içi onları unutmayacagız ama rabbim doldurur bigün hayırlısıyla kucagımızı nasip ben yaza dşünüyorum hamile kalmayı rabbimin takdiri tabii nasip

Canım benim Allah sabır versin.Yazdıklarını okurken aynı şeyleri bi kez daha yaşadım.Ama şükret yinede geride bi evladın var gerçekten.Ben 8 senedir uğraşıyorum.4 düşükten sonra 5.hamileliğimde ilk kez 35.haftaya geldim bu kez olucak galiba diye heyecanla kıyafetleri aldım biraz yıkadık ütüledik annemle.Annem aylarca yanımda kaldı dediğin gibi hiçbi iş yaptırmadı.Uzun süre oynamayınca bende hastaneye gittim ve maalesef kalp atımı yok dendi.Dr un koluna yapıştım hem ağlıyorum hem bağırıyorum nolur kalbi durmuş demeyin yalvarırım nolur bu sefer çok az kalmıştı yalvarırım nolur diyorum.Allah ım ben napıcam şimdi dedim sürekli.Ama en zoruda eve geldiğinde o dayanılmaz sessizlik ölüm sessizliği.Bir çocuk cıvıltısına bi türlü kavuşamamış o evinin sessizliği.Her evladın yeri başka haklısın ama en azından avunacağın bi yavrun var ona sımsıkı sarıl.İnşallah sağlıklı ömürlü bi kardeşi olur bu sefer evladınında

8 sene sonra 35 haftalıkken kaybetmek..Allah'ım nasıl bir sınavdır bu...Evlat acısının azı çoğu olmaz ama hiç evladı olmamış birinin kaybının da tarifi yoktur sanırım...Hep dediğim şu daha doğrusu ettiğim dua..Allah sabrını versin ve tez zamanda Hayırlı sağlıklı evlatlara kavuştursun isteyen herkesi...

evliligimizin 2 yili. ortada bir bebek lafi dolasir olmustu,gözler üzerimizde.uzun bi bekleme süresinin sonunda o müjdeli haberi almistik. evet hamileyim. evde bir senlik,heyecan,telas. haberi alan dede,annanne,babanne amca adaylari agizlari kulaklarinda. artik bende bir anne adayiyim,icimde görmesemde,simdilik hissetmesemde bir can tasiyordum.ilk kontrol,ilk kalp atislari heyecan dorukda.melegimdi o benim öyle severdim nerden bilebilirdimki gercekdende melek olacagini.hayalimdi hamile günlügü tutucakdim belli bir yasa geldiginde dogum gününde ona armagan edicektim.tuttum ama vermek kismet olmadi.artik yemeler icmeler degisti.kücük melek icin ne yararliysa onlar yeniliyordu.
sorunsuz 4 ayimiza gelmistik.cinsiyet ögrenecegiz.doktor citi piti tatli bir kiziniz olucak demisti.artik carsilardan eve bos dönmek yoktu.ufak ufak alisverisler yapiliyor,her ay kontrollere gidiliyor, heyecanla günler sayiliyordu.doguma 6 hafta var.....
kontrol günü ; doktor kontrol ederken kan geldi. doktor panikleyince korktuk dogru hastaneye,cok sükürki sorun yok.ama erken dogum olabilir kontrol altina aldilar.1 hafta sonra bizim cimcime rahat durmadi dayanamadi gelmek istedi.kesemi yirtinca dogum basladi.sorunsuz dogumuda yaptik.2 dk önce karnimdayken simdi yanimdaydi.saskinlik,heyecan,mutluluk tüm duygularin birlestigi bir duygu icindeydik.anneydim artik.gögsümü hemen alip emmeye baslamasi okadar hosuma gitmistiki...
2 günümüz eve cikma umudundayken ters biseyler oldu.melegimin vücüdunda yaralar cikmaya basladi.basta yediklerimden olabilecegini söylediler yaralar büyümeye baslayinca kontrol altina aldilar. 2 hafta sonunda ögrendikki bir gen hastaligi yasiyor melegim.doktorlar anca 1 sene yasar yasaya bilirse dediler,melegime ömür bictiler dünyam yikilmisti.ama rbbimin bilecegi isti,arastirmaya koyulduk bi care,bi umut,tedavi ama yok yok...sonra melegim gibi hasta olupda yasayanlari duyunca umutlandik. yaralar azda olsa cogaliyordu.gülüsüyle gülüyor,hüznüyle hüzünleniyorduk.rabbim bi imtihana sokmustu bizi,sabretmemiz gerekiyordu.umutluydum artik iyilesecekti kizim.rabbim istedikden sonra neden olmasindiki... inisli cikisli günlerimizden sonra eve cikiyorduk.yaralari tam iyilesmesede artik nasil ve ne yapacagimi biliyordum. ama ev ortamina 1 hafta dayana bildik melegimin ictigini kusmaya basladi,durumu agirlasinca hastane yolunu tuttuk.artik anlasilmisti bi ayagimiz hastanede olucakti.melegim iyilessinde raziydim ama olmadi...
hastaneye yatali 1 hafta olmustu,uyundigimda dudaginin alti hafif morarir gibi olmustu üzeri örtükdü ama sandimki iceri ilik üsüdü,kucagima aldim,elleri soguktu isittim biraz,ilacini verdim...gözler kaymaya basladi tuaf bi öksürük kizim gidiyordu kaybediyordum,doktor ve hemsire geldi kucagimda gözyaslarim durmuyor.... kizim gitme burakma beni, diye hem agliyor hem konusuyorum.... cok sükür müdehalenin sonunda hayata döndürüldü. yaralar ic organinada sicradigi icin bogaz deligini kapanmaya yakinlasmis. yogum bakima aldilar.doktorlar yaralar nedeniyle aci cektigini söylediler ayina göre agir ilaclar kullaniyolardi agrisini engellemek icin.daha 2 aylikdi ve kücücük bedeniyle nelerle savasiyordu.umudum tükenmisti artik yoktu caresi rabbimden baskasi.hastaligi ögrendigimden beri duamdaydi.gözyaslarim dinmiyor elimden bisey gelmiyordu. kizimin gözümün önünde eriyip gitmesine razi olamiyordum.gözyaslarim dinmiyor elimden bisey gelmiyordu.o anlik psikolejikmi yoksa dayanamiyormuydum bilemem rabbime ; egerki kizimin acilari dinmicekse yasadigi sürece bu aciyi cekecekse ben raziyim aci cekmeye,yokluguna al onu benden dedim.
durumu cok iyi olmasada iyiye gidiyordu yogum bakimdan cikardilar.ama hala solunum cihazina bagliydi.doktorlar her an herseye hazirlikli olun demisti,ama benim icimde garip bir rahatlik sanki birsey olmucak gibi bi huzur vardi.makinalara bagli kalp atislari bi normal bi düsüyor.basinda bekliyorduk.ölümden 1 gün önce 2 gibi yatmistik doktorlar durumu iyi demistibedenim halsiz düsmüs bi agirlik cökmüstü üzerime.sabah 8 gibi uyandigimda hemsire geldi doktor sizi cagiriyor dedi artik geri sayim baslamisti artik belki saatler belki dakikalar kalmisti.melegimin ölüm ani bekleniyor ve elden hic birsey gelmiyordu solunum cihazida yetersiz kaliyordu artik.ilaclar veriliyor ölüm aninda aci cekmesin diye,dualar okunuyordu,kucagima aldim.vedalasma vaktiydi.beni unutma melegim saclarini tarayamadim,öremedim doyasiya bakamadim,sürekli rüyama gel yanimda olamasanda rüyamda göreyim seni beni unutma annem beni unutma...... kucagimizda öldü melegim sessizce öylece.....icime kelimeler sigmiyordu hem agliyor hem söylüyordum.kücücük beden sogumaya baslamisti.koca hastane bana zindan olmustu.eve getirdiler beni.odamda yatagi esyalari duruyordu.hersey bostu artik yalandi melegim gitmisti artik gitmisti.defnetmistik melegimi topragin altindaydi artik.dokunmak istesem dokunamayacagim,sarilmak istesem sarilamayacaktim.etraf merakli gözlerle doluydu,nolmus,neden ölmüs,yazik genc yasda evlat acisi yasiyor daha neler neler.herkes kendinden örnek vermeye baslar güya tek senmi yasadin bak bizde yasadik der gibi.ama o benim melegimdi benim canimdi......
sonrasi dahada aci amcamin bebegi oldu kizimi kaybettigim günden 1 hafta önce.eve geldigimde agliyordu,bana okadar aci vermistiki kizimin yoklugunu dahada belli ediyordu acimin üstüne aci ekliyordu.gözümün önünde büyüdü,doyasiya sevemedim.......melegimi kaybedeli 2 sene oldu ama acisi hep yüregimde......

"Neler söylemek istedim sen giderken.
Sessiz çığlıklarım boğazımda düğümlendi
Adım atmak istedim
Koştu.ğumu sandım hatta.
Cümleler kurdum anlattım sana derdimi.
Hatta yalvardım haykırdım sandım…
Oysa sen giderken ben ardından.
Sadece bakakaldım.
Öylece…
Donakaldım.
İnanamadım…
Kirpiğimden süzülen damla…
Ve ayrılığın adı
Hoşçakal.

rabbim sabırlar versin bende bebeğimi kaybettim ama o 4 aylıktı daha ben bu kadar yanıyorsam sen nasıl yanıyorsun.rabbim çok çok sabır versin ne diyeceğimi inan bilmiyorum ağlamaktan.

merhabalar bende aranıza yeni katıldım...bende melek annesiyim....benim hikayem....evliliğimin 2. yılı bi istekle bebğimizi yaptık heycanla diğer ayı bekliyorduk adet olacakmıyım yoksa bebğim geliyormu*neyse ben anne olacağım ya o heycanla da 5 gün var adet günüme gitti kadın doğuma kan tahlili yaptırdım ve o mutluluğu hiç unutamıyorum hamileydim artık.o heycanla onu ara bunu ara eve yürüyerek gelmişim dolmuşa binmeden.en son eşimi aradım iş çıkışı saati gelmişti bana yürüyosun diye kızmıştı ama ben gülüyordum.eve gel konuşuruz dedi ama zorla söylettirdi eve geldim 5 dk sonra eşim geldi açtım kapıyı sarıldık duygulandık çok mutluyduk çok bebeğimiz geliyo nasıl mutlu olmayalım.neyse artık zaman gelmişti 39+4 gece sancım başladı kanamayla birlikte gittik doktora pazar günü.bugun tam bir ay oldu doğum yapalı.neyse ebe vardı baktı bir santim açılma.dedim bebeğim oynamıyor ebe hanım.nst ye bağladı azda olsa kalp atışı vardı beğenmiyorum kalp atışını dedi pazar olduğu için doktorum yok nöbetçi doktor geldi normal doğmu beklersem akşamı bulur dedi acil sezeryana almalıyım seni dedi.aldı beni eşim görümcem kapıda beni bekliyorlar annem yolda doğma geliyor.neyse bebğim doğdu canım canım kuzum duydum sesini ağladı sesine kurban olurum dedim.sonra doğumdan çıktım eşim kapıda morali bozuk ben *gördünmü oğlumuzu gördünmü diyorum cevap vermiyo çok üzgün canım kocam ağlayacak nerdeyse.bebeğimin kordonu dolanmış ve kakasını yapmış onu yutmuş tüm ciğerler kaka dolo yaramaz oğlum dedim. yoğun bakıma aldılar herşey çok güzel gidiyodu ben taburcu oldum bebeğim yavrum kaldı oldu puset boş eve geldik ne kötü.4. gün oldu süt götürdük çocuk doktoruna sorduk durumu kritik dedi dunyam başıma yıkıldı yalvarıyodum ALLAHA alma onu benden alma diye çok çok tatlıydı melek gibiydi her seferinde küvezden bakarken kucaklamak istedim alamadım canım yavrumu.5. gün oldu yine süt götürdük hastanenin kapısında girdik doktor aradı gelin görüşelim diye koş koş indik yoğun bakıma dikişler umrumda değil koşuyorum yoğun bakıma doktoru kalbi durdu bebeğinizin ama tekrar çalıştırdık ama hazırlıklı olun dedi girdik gördük her yerini delmişler oğlumun saçının bi tarafını kazımışlar damar yolu bulmak işçin *dayan oğlum dayan dedim neolur anneni bırakma dedim ama o çok yorgun düşmüştü zor nefes alıyodu dudakları titriyoduk küçük dudaklım benim.çıktık bekliyoruz yoğun bakımın orda saat 19,30 da kaybettik oğlumu canım oğlum canım.evim boş bebk neşesi yok evde çok kötüyüm çok.Allah herkese sabır versin....sevgilerimle...

3 ay önce 3 sene boyunca beklediğim bebeğimi/ oğlumu / ciğerimi kaybettim.. Erken doğum yaptım, rahim ağzı yetmezliğinden dolayı.. Son haftaya kadar hiçbir sıkıntımız yoktu.. Oğlum haftasından önde gidiyodu.. Rahim iyi diyodu doktor, ama bir hafta sonra ani bir açılmayla doğum başladı, durduramadılar.. Normal doğum yaptım, oğlumun ciğeri gelişmediği için yaşamadı.. Bu dünyayı hiç bilmedi benim kuzum.. Lohusalık geçirdim bebeğim yok, sütüm geldi emziremedim.. Çok zor bir durum, şu 3 ayda yaşadıklarımı yazsam roman olur.. Sürekli yavrumu düşündüm, yağmura bile kızdım yağmasın diye... Oğlum kara toprağın altında üşümesin diye... Şükür inançlı bir insanım.. Tevekkülüm var.. Ama CAN ACISI EVLAT ACISI çok başkaymış... ZOR Kİ NE ZORMUŞ.. Maalesef yaşayarak anladım.. Saçlarım beyazladı, suratım asık sürekli.. Bir yerden bir şey bekliyorum gelecekmiş gibi bir his var içimde.. Ama elim boş evim boş karnım boş her şey boş.. İlk bebeğimdi, ilk göz ağrımdı.. Gitti.. Şimdi kardeşinin gelmesini istiyorum, bir yandan yavruma ihanet gibi mi olur diye düşünüyorum, bir yandan benim ihtiyacım var tesellim olsun diyorum.. Karma karışık bir haldeyim yani dostlar, ne yediğim ne içtiğim belli.. Yüreğim hep yanıyor.. Sülalemde benimle hamile kalan çok insan var, hepsi yakında doğuracak, en yakın görümcem... Onunda oğlu olacak... O bebeğe nasıl bakıcam ben... Nasıl sevicem nasıl dokunucam... Sevmesem bakmazsam, aa kıskandı bak çekemiyo diyecekler, insanlar da hiç anlayış yok. Bu süreçte onu anladım.. Yarın doktor randevum var, bebeğime tedavi ile hamile kalmıştım... Pko sorunum var, yumurta tembelliği yani..Bakalım.. Mevla'ya bıraktım.. Hayırlı sağlıklı bir şekilde yeniden nasip etsin...

X