Meme büyütme ameliyatı 11.gün (fotoğraflı) 😔 acil bakabilir misiniz 😣

simaraa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
13
1
32
merhaba kızlar, konu başlığından anlaşılacağı üzere hiç iyi değilim.. 2 nisanda 350 cc mentor marka protezle büyütme ameliyatı oldum. İlk günlerden beri fazlaca ağrı, sızlama, sternum dediğimiz orta hatta ara ara şiddetli batma hisleri oluyor. İlk günlerden itibaren fazlaca kanama ve akıntı da oldu dikişlerin arasından sürekli sızdı. Neyseki son birkaç gündür azaldı kapandı heralde derken bugün duş almak için bantları açtığımda dikişlerin açıldığını gördüm. Sol göğüs fena değil gibi ama sağ göğüs iyi durumda değil 😓 Günden güne geçecek diye umut ederken buraya girip yaşanmışlıkları okurken, benimki de geçecek diye beklerken yok geçmiyor hiçbir şey normale dönmüyor. Oturdum ağlıyorum artık..Var mı böyle durumlar yaşayıp atlatan? Resmen psikolojim bozuldu o kadar pişmanım ki keşke hiç yaptırmasaydım keşke 😥😥😥 ]

Son düzenleme:
merhaba kızlar, konu başlığından anlaşılacağı üzere hiç iyi değilim.. 2 nisanda 350 cc mentor marka protezle büyütme ameliyatı oldum. İlk günlerden beri fazlaca ağrı, sızlama, sternum dediğimiz orta hatta ara ara şiddetli batma hisleri oluyor. İlk günlerden itibaren fazlaca kanama ve akıntı da oldu dikişlerin arasından sürekli sızdı. Neyseki son birkaç gündür azaldı kapandı heralde derken bugün duş almak için bantları açtığımda dikişlerin açıldığını gördüm. Sol göğüs fena değil gibi ama sağ göğüs iyi durumda değil 😓 Günden güne geçecek diye umut ederken buraya girip yaşanmışlıkları okurken, benimki de geçecek diye beklerken yok geçmiyor hiçbir şey normale dönmüyor. Oturdum ağlıyorum artık..Var mı böyle durumlar yaşayıp atlatan? Resmen psikolojim bozuldu o kadar pişmanım ki keşke hiç yaptırmasaydım keşke 😥😥😥 ]
Resim atarmısın msj la bende 3 kez dikiş açılması yaşadım 53 gün oldu hâlâ iyi olamadım ben

Kuzum çok geçmiş olsun ben yaşadıklarımı yazarsam çok etkilenirsin o yüzden birşey söylemek istemiyorum fotoğraf paylaşırmısın

Kuzum sen daha nasıl toparlanamadın
3 kez dikişim açıldı 3 kez dikildim vücut enfeksiyon üretiyor dikişi açıyor 3. Dikiş 12 gün önce oldu az bişey gene açıldı artık tükendim meme başım dikilmekten yukarı çıktı ortada durmuyor tek iyi olayım onada razıyım antibiyotik te içtim kaç kez artık nolacak bilmiyorum

3 kez dikişim açıldı 3 kez dikildim vücut enfeksiyon üretiyor dikişi açıyor 3. Dikiş 12 gün önce oldu az bişey gene açıldı artık tükendim meme başım dikilmekten yukarı çıktı ortada durmuyor tek iyi olayım onada razıyım antibiyotik te içtim kaç kez artık nolacak bilmiyorum
Ayyy inan kendimden daha çok senin için üzüldüm şuan :KK43: bir an önce iyileşelim artık inşallah 😔 ama eninde sonunda kapanacak öyle düşünelim ömür boyu böyle gitmeyecek sonuçta..

Merhaba geçmiş olsun. Fotoğraf atabilir misiniz rica etsem? Benimde 8 gün oldu 2. Ameliyatım endişeliyim.

Geçmiş olsun,üzülmeyecekseniz ne olduğunu yazar mısınız,? Bir çoğumuz bir şeyler yaşadık malesef ki😔
Ankara da devlet hastanesinde 27 şubatta ameliyat oldum sonra hastanenin ihmalkarlıgı yüzünden enfeksiyon kaptım ama sadece ben değil düşün hastanede kadınlarla grup yaptık giden herkes enfeksiyondan geri geldi Dr adım çıkacak diye isyan etti ama Prof olduğu için ameliyatlara bile girmedi sadece imzası sonra başlayan ve kesilmeyen akıntıdan dolayı 8 martta tekrar ameliyat oldum bu şefer dikişte açılma ve oradan devam eden akıntı tabi bu arada dren falanda takılı sonra 21 marta 3 ameliyat tak çıkar tak çıkar böyle gitti ve benden daha kötü durumda olan görüştüğüm arkadaşlarımda var

Ya gerçekten çok geçmiş olsun. Olmadı maddi durumunuz el veriyorsa özel muayenehanelere falan gitseniz. 3 ameliyat zor gerçekten. Rabbimden acil şifalar diliyorum

Acil bi durum gelişti, sağ göğsüm kaskatı oldu şişti çok kötü, ve dikiş yerlerinden yoğun enfeksiyon ve kanama geliyor. Doktorla görüştüm sabah erkenden bekliyo. Olmazsa çıkarın diycem acil ameliyata alsın beni. Dayanamıyorum ben artık

Üç defa revizyon olmuş bir doktor olarak yazıyorum: Lütfen çevrenizin önerisi ile kantoron yağı kullanmayın. Başıma ne geldiyse ondan geldi. Plastik cerrahınızdan, enfeksiyon hastalıkları konsültasyonu rica edin. Özel uzmanlaşınca temel bilgileri unutabiliyoruz maalesef. Ya da siz bir enfeksiyon hastalıkları polikliniğine gidin. Size reçete yazsın. Yara yeriniz akıntınız kuruduktan sonra da dermatoloji randevusu alın, izler için kontrolde olun. Enfeksiyon nedeniyle izlerim geçmedi. Şimdiki aklım olsa bu yolu izlerdim. Küçük yaşta ameliyat oldum henüz fakülteyi bitirmemiştim. Emzirdikten sonra tekrar yaptıracağım ve bu yazdıklarımı uygulayacağım

Günaydın hocam, ben de paramediğim elimden geldiğince dikkat etmeye çalıştım ama bazen koruyamadım çocuklar olunca malum, sabah 6 da hastaneye geldim contromal taktılar biraz ağrıyı kesti peşine doktor bey eliyle biraz sıkarak drene etmeye çalıştı. Sonra transamine ve dekort yaptılar ve çok sıkı bandajla sardılar. Bekliyorum bakalım ne olacak. Size de teşekkür ederim umarım herkes okur ve dikkate alır yazdıklarınızı. Ameliyat izi falan inanın umrumda değil şuan tek isteğim yara kapansın enfeksiyonu atlatayım başka bişey gözüm görmüyor..

X