Meme büyütme ameliyatı sonrası silikonun hissedilmesi

500 cc iddialıymış. 😊 doku vardı sanırım. dual plan mı oldunuz? benim göğüs dokum olmadığı için sanırım. Elim ister istemez gidiyor kesi yerine dokundukça, hissetdikçe sinirlerim bozuluyor 😞
Kas altı oldum. Hayır dokum çok çok azdı küçücüktü göğüslerim :KK43: ama doktorum istediğim boyutu bana takabileceğini söyledi. 500-650 arası istiyordum ameliyata girmeden önce 400 den küçük olmasın demiştim 500 takmış. Çokta memnunum hiç hissetmiyorum protezin varlığını. Sizde neden öylr olmuş ki :KK43:

Kas altı oldum. Hayır dokum çok çok azdı küçücüktü göğüslerim :KK43: ama doktorum istediğim boyutu bana takabileceğini söyledi. 500-650 arası istiyordum ameliyata girmeden önce 400 den küçük olmasın demiştim 500 takmış. Çokta memnunum hiç hissetmiyorum protezin varlığını. Sizde neden öylr olmuş ki :KK43:
Çok enteresan, bilmiyorum ki. Benim ki 350 cc ama alt tarafta baya hissediyorum. Sizin kaç ay olmuştu yaptıralı?. Acaba tam oturmadığı için mi hissediyorum bilemedim. Kas dikilmediği için açıkta kalıyor silikon ve yağ dokusu olmadığı için de kapatmıyor 😓😓 valla sinir oldum bu hissetme olayına ya 😞

Çok enteresan, bilmiyorum ki. Benim ki 350 cc ama alt tarafta baya hissediyorum. Sizin kaç ay olmuştu yaptıralı?. Acaba tam oturmadığı için mi hissediyorum bilemedim. Kas dikilmediği için açıkta kalıyor silikon ve yağ dokusu olmadığı için de kapatmıyor 😓😓 valla sinir oldum bu hissetme olayına ya 😞
Benim dikildiği için sanırım hissetmiyorum. Gayet memnunum.

2 ay oldu benim canım. Hissedilmesi normal değil ya doktoruna sordun mu? Çok yeniyse belki o yüzdendir ya da derin çok incedir

Merhaba 2011 de ben de silikon taktirmistim ve bu dediğiniz sorun ben de de vardı.sizden farklı olarak katlanma var gibi de hissediyordum ama doktorum çok onemsememisti.hatta buraya da yazmıştim bu sorunumu😟Şuan ondan mı kaynakli bilmiyorum ama o göğsümde kapsül oluşumu var ve ultrason ile bakıldığında o katlanmayi hissetigim yerden başlayan sıvı birikimi olduğunu söyledi başka bir doktor. Şuan bu protezlerden kurtulmak istiyorum. o dönemde en kaliteli ve ömür boyu garantili denilen Allergan inspira trf marka silikon kullanılmıştı ve malesef ki iki senedir bir çeşit lenfoma yaptığı gerekçesiyle dünyada bazı ülkelerde bu silikonun yasaklandığını da öğrendim😔😔😔. Bu yüzden aslında çok büyük bir risk aldigimin farkına vardim.Amacım sizi endiselendirmek değil ama benim yaptığım gibi umursamazlık yapmayin.mutlaka gidip bir ultrason ile baktırın.hem içiniz rahat eder,hem de bir sorun varsa baştan önlemini alırsınız ....

Merhaba 2011 de ben de silikon taktirmistim ve bu dediğiniz sorun ben de de vardı.sizden farklı olarak katlanma var gibi de hissediyordum ama doktorum çok onemsememisti.hatta buraya da yazmıştim bu sorunumu😟Şuan ondan mı kaynakli bilmiyorum ama o göğsümde kapsül oluşumu var ve ultrason ile bakıldığında o katlanmayi hissetigim yerden başlayan sıvı birikimi olduğunu söyledi başka bir doktor. Şuan bu protezlerden kurtulmak istiyorum. o dönemde en kaliteli ve ömür boyu garantili denilen Allergan inspira trf marka silikon kullanılmıştı ve malesef ki iki senedir bir çeşit lenfoma yaptığı gerekçesiyle dünyada bazı ülkelerde bu silikonun yasaklandığını da öğrendim😔😔😔. Bu yüzden aslında çok büyük bir risk aldigimin farkına vardim.Amacım sizi endiselendirmek değil ama benim yaptığım gibi umursamazlık yapmayin.mutlaka gidip bir ultrason ile baktırın.hem içiniz rahat eder,hem de bir sorun varsa baştan önlemini alırsınız ....
Merhaba, şuan 4 ay oldu. Hala alt tarafta hissediyorum. Ağrı, katlanma veya dışarıdan gözle görülecek, şekil bozukluğu gibi bir problem yok ama iyice dokunca hissediliyor. Büyük risk alıyoruz aslına bakarsak ama psikolojik olarak sarkmamış, dolu ve hoş dekolte veren göğüslerim beni çok mutlu ediyor. Emzirmeden sonra iyice çökmüştü memelerim ve doku namına birşey kalmamıştı. Hissetmeyi buna bağlıyorum. İlerleyen zamanlarda yağ enjeksiyonu düşünebilirim. İnşallah hiçbirimizin başına talihsiz şeyler gelmez. Çok geçmiş olsun.umarım sorunun çözülür. Haberdar et. Sevgiler 🌸🌸

Merhaba ben de 2013 yılında kas üstü yuvarlak 200 cc yaptırdım. Burası bana tüm süreçte hep destek olduğu için yine buradayım. Benim de daha ilk taktırdığım zamanlardan beri o yapay plastik hissim var. Doktor bunun normal olduğunu söylediği için ve elbette kendiminki gibi doğal olmayacak diyip susup oturdum ama şuan gençliğime veriyorum bence doktorlar kendi yaptıklarında problem oluşmasına katlanamıyor. Üstelik bir kaç zamandır çok daha fazla hissediliyor ve eşim de bunu hissettiği için artık bana dokunmasından bile çekinir hale geldim. Yani özgüvenimi yerine getirmesi için yaptırdığım memelerden artık yine utanıyorum. Yarın doktorumdan randevu aldım bakalım bu sefer ne diyecek?

Doğru söylüyor doktorunuz. Dual plan da olsa, kas altı da olsa altta kas dikilmez açık kalır.
Dual planda protezin alt kısmı daha çok Kasım üzerinde kalır. Yani üst yarısı kasın altında, alt yarısı kasın üzerinde
Kas altında üst kısım daha fazla kasın altında kalır, altta az bir kısım Kasım üzerinde kalır mecburen...
Protez kazın altına koyulup altta kas kapatılamaz..
Zamanla daha az hissedebilirsiniz. Çok normal bir durum bu.
Çok ilginç çok aydınlatıcı. İlk defa duydum. Ben 6 yıl önce meme ca geçirdiğim için 2 meme boşaltıldı yani doku kalmadı. 300 cc silikon konuldu. Şimdi Arzumcum tabiki tümör alınan bölümde derim çok ince ve silikonu elimle tamamen hissediyorum. Ama üst kısımda silikon ele gelmiyor oralarda meme dokusu sağlam. Ama 2 memede de alt kısımda silikonun pürtüğü bile hissediliyor. Birde tümör alınan memede koltuk altına yakın bölümde hafif bir çöküklük var. Silikon orada hafifçe yağ dokusunu eritmiş ama artık erime olmaz dedi. Çünkü silikonun etrafı doku bağlarken sürtme yapıyormuş. Dokumda çok ince olunca orada hafif bir çöküklük oluşmuş. Bak sizlerden çok önemli bir şey öğrendim. Demek ki doku ince olunca silikon alt kısımda hissediliyor. Üstte sorun yok. Doğru mu anladım tatlım .

Çok ilginç çok aydınlatıcı. İlk defa duydum. Ben 6 yıl önce meme ca geçirdiğim için 2 meme boşaltıldı yani doku kalmadı. 300 cc silikon konuldu. Şimdi Arzumcum tabiki tümör alınan bölümde derim çok ince ve silikonu elimle tamamen hissediyorum. Ama üst kısımda silikon ele gelmiyor oralarda meme dokusu sağlam. Ama 2 memede de alt kısımda silikonun pürtüğü bile hissediliyor. Birde tümör alınan memede koltuk altına yakın bölümde hafif bir çöküklük var. Silikon orada hafifçe yağ dokusunu eritmiş ama artık erime olmaz dedi. Çünkü silikonun etrafı doku bağlarken sürtme yapıyormuş. Dokumda çok ince olunca orada hafif bir çöküklük oluşmuş. Bak sizlerden çok önemli bir şey öğrendim. Demek ki doku ince olunca silikon alt kısımda hissediliyor. Üstte sorun yok. Doğru mu anladım tatlım .
Şöyleki, benim meme üst kısımda doku yoktu misal. Sağ gögsümde daha az doku vardı. Ameliyat sonrası sağ üst iç kısma doğru protezi hissetmeye başlamıştım. Doku azdı çünkü, protezin üzerini örtecek, protezi saklayacak doku yoktu . O kısmı yag dolgusu ile doldurduk ve sorunu gizledik.
Gögüs alt kısımda protezi hissetmek de normal. Meme alt kısımdan açılıyor ve protez yerleştiriliyor. O kısımda protezi hissedebiliriz zamanla. 😉

Dual plan olduğu için öyle. Basit diye onu yapıyorlar kas altı en doğalı. Benim de aynı öyle ve çok rahatsız ediyor beni bu durum 7 8 ay oldu ameliyat olalı. Keşke araştırsaydım

X