Meme büyütme ameliyatı sonrası silikonun hissedilmesi

Vaniliaaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2019
60
16
33
Arkadaşlar selam,
2 ay önce kas altı plan meme büyütme ameliyatı oldum. Yumuşama falan herşey yolunda ama bir kaç gündür göğüslerimin alt kısmına dokununca silikonu hissediyorum. Dr normal olduğunu söyledi. Kas üst tarafı örtüyormuş.
Alt tarafı kesi olan kısmı silikon yıkarıda kalmasın diye açık bırakıyorlarmış.bu his genel bir durumdur, normaldir diyor dr. Benim neredeyse göğüs dokum yoktu. Benim gibi aynı durumu yaşayanlar var mı?

Arkadaşlar selam,
2 ay önce kas altı plan meme büyütme ameliyatı oldum. Yumuşama falan herşey yolunda ama bir kaç gündür göğüslerimin alt kısmına dokununca silikonu hissediyorum. Dr normal olduğunu söyledi. Kas üst tarafı örtüyormuş.
Alt tarafı kesi olan kısmı silikon yıkarıda kalmasın diye açık bırakıyorlarmış.bu his genel bir durumdur, normaldir diyor dr. Benim neredeyse göğüs dokum yoktu. Benim gibi aynı durumu yaşayanlar var mı?
Hımmm. Konuyu merakla takip ediyorum. Dual plan mi yapıldı sizde? Alt taraf kas altında olmayınca aklıma bu geldi.

Arkadaşlar selam,
Kafama göre gidip ameliyat olmuşum. Şu ameliyat raporumu bulup da okuyayım dual plan da neymiş hiç dikkat etmemişim 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Kafama göre gidip ameliyat olmuşum. Şu ameliyat raporumu bulup da okuyayım dual plan da neymiş hiç dikkat etmemişim 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Dual plan, yuvarlak protezin damla şeklinde durabilmesi için ameliyat kesi yerinin açık bırakılması bizim anlayacağımız tabirle. Valla benim üstten hiç anlaşılöıyor ama alt kesi yerinden dokununca baya silikon ele geliyor. Eşim sorun etmiyo ama canımı sıktı açıkçası

Dual plan, yuvarlak protezin damla şeklinde durabilmesi için ameliyat kesi yerinin açık bırakılması bizim anlayacağımız tabirle. Valla benim üstten hiç anlaşılöıyor ama alt kesi yerinden dokununca baya silikon ele geliyor. Eşim sorun etmiyo ama canımı sıktı açıkçası
Benim daha 2 hafta oldu yaptıralı o yüzden ellesem de o ayrımı hissedemiyorum. Artık biraz yumuşayınca belki.

Evet dual plan. alt kısmı kapatamıyoruz, öyle olursa Silikon yukarıda kalır ve görüntü kötü olur diyor doktorum.
Doğru söylüyor doktorunuz. Dual plan da olsa, kas altı da olsa altta kas dikilmez açık kalır.
Dual planda protezin alt kısmı daha çok Kasım üzerinde kalır. Yani üst yarısı kasın altında, alt yarısı kasın üzerinde
Kas altında üst kısım daha fazla kasın altında kalır, altta az bir kısım Kasım üzerinde kalır mecburen...
Protez kazın altına koyulup altta kas kapatılamaz..
Zamanla daha az hissedebilirsiniz. Çok normal bir durum bu.

Arkadaşlar selam,
Benim de 500 cc kas altı hiç hissetmiyorum

Doğru söylüyor doktorunuz. Dual plan da olsa, kas altı da olsa altta kas dikilmez açık kalır.
Dual planda protezin alt kısmı daha çok Kasım üzerinde kalır. Yani üst yarısı kasın altında, alt yarısı kasın üzerinde
Kas altında üst kısım daha fazla kasın altında kalır, altta az bir kısım Kasım üzerinde kalır mecburen...
Protez kazın altına koyulup altta kas kapatılamaz..
Zamanla daha az hissedebilirsiniz. Çok normal bir durum bu.
Çok teşekkür ederim bilgi için. Hiç yorumlarda okumamıştım böyle bir durumu. Göğsüme dokununca kayma da hissediyorum. Rahatsız etti bu his beni. Sizde hiç olmuş muydu böyle bir durum :KK43:

Dışardan bakınca belli oluyor mu peki? Sadece dokununca mı hissediyorsunuz?
Dokununca, yüz üstü yatmaya çalıştığımda ve otururken özellikle alt kısmını çok hissediyorum.
ben ameliyat olduğum için görünüşte biliyor amabir başkası baktığında çok doğal diyor 😊resim istiyorsan gösterebilirim

Dokununca, yüz üstü yatmaya çalıştığımda ve otururken özellikle alt kısmını çok hissediyorum.
ben ameliyat olduğum için görünüşte biliyor amabir başkası baktığında çok doğal diyor 😊resim istiyorsan gösterebilirim
Benimkilerin görüntüsünde birşey yok. Eşim de hissetmiyor ama ben dokunduğumda bana rahatsızlık veren birşey.şimdi zayıflarsam ve belli olurlarsa diye korkuyorum 😞 çünkü karın bölgem baya yağlandı. Beslenme ve spor ile her yerimden kilo veriyorum. Memelere dokunmadan kilo verilemez mi acaba 🤔 fotoğraf meselesini sana bırakıyorum canım. Eklersen bana referans olur ama rahatsız olursan paylaşma ☺️

Benimkilerin görüntüsünde birşey yok. Eşim de hissetmiyor ama ben dokunduğumda bana rahatsızlık veren birşey.şimdi zayıflarsam ve belli olurlarsa diye korkuyorum 😞 çünkü karın bölgem baya yağlandı. Beslenme ve spor ile her yerimden kilo veriyorum. Memelere dokunmadan kilo verilemez mi acaba 🤔 fotoğraf meselesini sana bırakıyorum canım. Eklersen bana referans olur ama rahatsız olursan paylaşma ☺
Rahatsız olsam teklif etmezdim 😊 yüzümü göstermeyeceğim ki 😊 özelden yaz istersen aramada problem yaşamayım

Çok teşekkür ederim bilgi için. Hiç yorumlarda okumamıştım böyle bir durumu. Göğsüme dokununca kayma da hissediyorum. Rahatsız etti bu his beni. Sizde hiç olmuş muydu böyle bir durum :KK43:
Daha yerleşmedi proteziniz, çok erken süreç. Zamanla yerine oturacak yerleşecek. Umarım olumlu şekilde işler süreciniz 💐

X