Meme Büyütme Ameliyatı Tecrübelerimizi Paylaşalım

Kilciksizpanda

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2020
63
51
39
Arkadaşlar merhaba 🤗
Yeni uye oldum Kadınlar Kulübüne. Dört gün önce silikon taktırdım. Öncesinde ve sonrasında bu sitedeki gerçekçi yorumlar bana çok yardımcı oldu. Ben de elimden geldiğince digerlerine yardım etmek isterim. Varsa sorunuz sorabilirsiniz.
Biraz bilgi vereyim kendim ve ameliyatım hakkında.
1,64 boyunda ve 44 kiloyum. Bu bakımdan aşırı zayıfım ve meme dokum limondan bile küçüktü. Bir ara 55 kiloydum ama o zaman da memelerim hiç büyümemişti, hep bacak ve basenlerden kilo almıştım. Minyon bir yapım var, omuzlarım dar. Meme de olmayınca hepten çocuk gibi görünüyordum. Hep süper push up sütyenler kullanmak zorunda kalıyordum ki yazın tam bir iskenceye dönüşüyordu. 35 yaşındayım ve kendimi hala bir kadın gibi hissedemiyordum. Sahildeyken veya sporda soyunma odasındayken kadınlar garip garip bakardı hep. Kendimi rahatsız hissederdim.
Oncelikle benim amacim devasa boyutlara gelmek degil sadece normal bir kadın görüntüsüne kavuşmaktı. Gerçi bu normal de tartışılır ama anlattıklarımdan az çok anlamışsınızdır benim hissettiklerimi. Doktorunuzun da sizinle aynı görüşlerde olması çok çok önemli arkadaşlar. Kimi insanlar olmuşken en büyüğü olsun der kimisi doğal olsun der. Doktorların da yönlendirmesi ve bakış açısı çok önemli. Benim doktorum arkadaşıma da silikon takmıştı. İlk onun sayesinde cesaret ettim bu ameliyata kızın o kadar yumuşak kendi memesi gibi memeleri oldu ki ve öyle güzel bir biçimi var ki hemen doktorunu sormuştum. Muayeneye gittim ki ücret almıyordu muayeneden. Bazı doktorlar ondan bile ücret alıyor. Bu çok sacma açıkçası cunku fikir almaya gidiyoruz sonuçta. Birinci defa gittiğimde sormayı unuttuklarım icin ikinci kere randevu aldım yine gittim görüştüm. Sonunda kendisine ameliyat oldum. Bu 4. günüm. Kas altına mentor marka 285 cc high profil extra dolgulu koheziv jel silikon koydu. 1 gün hastanede yattım. Diren de taktı. Direnleri 4. gün yanı bugun çıkardı hatta. İyi ki de öyle yapmış. Çıkarılırken de hiçbir ağrı acı hissetmedim. Sakin korkmayın arkadaşlar, diren taksınlar. Çok iyi bir şey. Ameliyatta o bölgeye sıvılar enjekte ediliyor bir kısım kanamalar vs olabiliyor. Diren bunlarin rahatça atılmasını morarma sararma yaşanmamasını sağlıyor. Benim aklıma gelenler bunlardı. Sorularınız varsa alabilirim 😊

Merheba bnde devlette olucam inşallah haber bekliyorm ameliyat İçin süreç nasıl geçti rica etsem anlatabilir misiniz
Ben özel bir hastanede oldum. Çok ilgiliydiler sağ olsunlar. Bazı doktorlar ameliyatı yaptıktan sonra hastanın karşısına çıkmıyormuş bile hemşireyi asistanını falan yolluyormuş. Bu sebeple mutlaka doktorunuzu araştırın. Yorum bulmaya hatta varsa tanıdığınız bir yaptıran kişi ona danışmaya çalışın. Bazen burada da görüyorum reklam amaçlı yorumları. Her gördüğünüz yoruma da inanmayın. En önemlisi doktor. Doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırın. Geçmişini inceleyin vs.
Surec hakkında da şunları söyleyeyim. Ben sabah 8’de ameliyata alındım. 11’de narkozun etkisi geçince odaya çıkarıldım. Yanınızda mutlaka bir refakatçi olsun. İlk gün oraya buraya yetişmek için elinizi uzatamiyorsunuz. Diyelim tuvalete gireceksiniz kapı sertse bastırarak acamiyorsunuz. Fakat agri acı yok. Zaten size serum bağlanmış oluyor ve günde iki kere o sayede antibiyotik ve agri kesici veriyorlar. Bir gece hastanede kaldım. Ertesi gün saat 12’de çıkışımı yaptım. 2. Gün ara ara bir halsizlik çöküyor üstünüze onun sebebi agri kesiciler merak etmeyin. Uzanmak ve uyumak istiyorsunuz o anlarda. 3. Gün evdeydim zaten. Çıktım yürüyüş yaptım dışarıda. Bu iyi geliyor insana. Sabah akşam antibiyotik ve agri kesicilerimi kullandım. 3. Gün en zor günüyd cunku memelerim çok gerilmişti. Acı yoktu ama agri bir miktar hissettim. Katlanilmayacak bir şey değil o da korkmayın. 4. Gün gezmeye gider gibi hastaneye gittim. Doktorum direnlerimi cekti çıkardı. Sporcu sütyeni almamı ve bahsettiği bandaji almamı söyledi. Bandaji memelerinize baskı yapacak şekilde takıyorsunuz. Daha hızlı şekil almalarını sağlıyormuş.
Direnleri çektiği yerdeki delikler icin dikiş atmadı. Özel bir bant yapıştırdı 5 gün sonra çıkar bunu dedi. Öyle yaptım, yapışmıştı. Mememin altında da dikiş yok benim. Son katı yine yapıştırma iz kalmaması icin. Onu da 15. Gün çıkaracaksın demişti. Az önce çıkardım. 3. Günden sonraki hiçbir günümde agri hissetmedim. 5. Gün agri kesici almadım hiç artık. 7. Gün kollarımı kaldirabiliyordum. 10. Gün 5 kiloluk damacana falan kaldirabiliyordum. Su an zaten çalışıyorum. İse döneli bir hafta oldu. Korkulacak hiçbir şey yok, rahat olun.
Yalniz ilk4 gün gece yattıktan sonra sabaha kadar sırt üstü kaldığınızdan sabah doğrulamıyorsunuz. Sırt kaslarınızı kullanmak icin göğüs kaslarınızı da kullanmak zorundasınız cunku. Bu sebeple eğer dümdüz yatmak istiyorsanız birinin her sabah sizi kaldırması lazım ilk 4 gün boyunca. Ben 10. Gün sağıma soluma yatabilmeye başladım.
Baska aklınıza takılan bir soru varsa yanıtlayabilirim.
Umarim ameliyatınız çok başarılı geçer ve yüzünüz guler. Sevgiler 😘❤️

Ben özel bir hastanede oldum. Çok ilgiliydiler sağ olsunlar. Bazı doktorlar ameliyatı yaptıktan sonra hastanın karşısına çıkmıyormuş bile hemşireyi asistanını falan yolluyormuş. Bu sebeple mutlaka doktorunuzu araştırın. Yorum bulmaya hatta varsa tanıdığınız bir yaptıran kişi ona danışmaya çalışın. Bazen burada da görüyorum reklam amaçlı yorumları. Her gördüğünüz yoruma da inanmayın. En önemlisi doktor. Doktorunuzu mutlaka çok iyi araştırın. Geçmişini inceleyin vs.
Surec hakkında da şunları söyleyeyim. Ben sabah 8’de ameliyata alındım. 11’de narkozun etkisi geçince odaya çıkarıldım. Yanınızda mutlaka bir refakatçi olsun. İlk gün oraya buraya yetişmek için elinizi uzatamiyorsunuz. Diyelim tuvalete gireceksiniz kapı sertse bastırarak acamiyorsunuz. Fakat agri acı yok. Zaten size serum bağlanmış oluyor ve günde iki kere o sayede antibiyotik ve agri kesici veriyorlar. Bir gece hastanede kaldım. Ertesi gün saat 12’de çıkışımı yaptım. 2. Gün ara ara bir halsizlik çöküyor üstünüze onun sebebi agri kesiciler merak etmeyin. Uzanmak ve uyumak istiyorsunuz o anlarda. 3. Gün evdeydim zaten. Çıktım yürüyüş yaptım dışarıda. Bu iyi geliyor insana. Sabah akşam antibiyotik ve agri kesicilerimi kullandım. 3. Gün en zor günüyd cunku memelerim çok gerilmişti. Acı yoktu ama agri bir miktar hissettim. Katlanilmayacak bir şey değil o da korkmayın. 4. Gün gezmeye gider gibi hastaneye gittim. Doktorum direnlerimi cekti çıkardı. Sporcu sütyeni almamı ve bahsettiği bandaji almamı söyledi. Bandaji memelerinize baskı yapacak şekilde takıyorsunuz. Daha hızlı şekil almalarını sağlıyormuş.
Direnleri çektiği yerdeki delikler icin dikiş atmadı. Özel bir bant yapıştırdı 5 gün sonra çıkar bunu dedi. Öyle yaptım, yapışmıştı. Mememin altında da dikiş yok benim. Son katı yine yapıştırma iz kalmaması icin. Onu da 15. Gün çıkaracaksın demişti. Az önce çıkardım. 3. Günden sonraki hiçbir günümde agri hissetmedim. 5. Gün agri kesici almadım hiç artık. 7. Gün kollarımı kaldirabiliyordum. 10. Gün 5 kiloluk damacana falan kaldirabiliyordum. Su an zaten çalışıyorum. İse döneli bir hafta oldu. Korkulacak hiçbir şey yok, rahat olun.
Yalniz ilk4 gün gece yattıktan sonra sabaha kadar sırt üstü kaldığınızdan sabah doğrulamıyorsunuz. Sırt kaslarınızı kullanmak icin göğüs kaslarınızı da kullanmak zorundasınız cunku. Bu sebeple eğer dümdüz yatmak istiyorsanız birinin her sabah sizi kaldırması lazım ilk 4 gün boyunca. Ben 10. Gün sağıma soluma yatabilmeye başladım.
Umarim ameliyatınız çok başarılı geçer ve yüzünüz guler. Sevgiler 😘
ÇokTeşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hala aramalarını bekliyorum doktorumla hala görüşebilmiş değilim asistanlara muhattap Oluyorum doktoru görmek istediğim de ameliyattan Birgün önce görebileceğimi söylediler bütçem devlete yetiyo mecbur kaldım biraz da ve estetik ihtiyacından daha fazlası benim ki göğüslerim yok denecek kadar küçük ve 3 çocuk annesiyim daha 28 yaşındayım eskiden beri çok hayalini kurduğum bişeydi inşallah sorunsuz aTlarırım sizin adınıza çok sevindim kaç cc taktılar ve markası neydi acaba bide eski göğüs ölçünüz?🌺❤️❤️

Sorduklarmın hepsinin cevabı yazıyomuş tekrar okuyunca gördüm tekrar teşekkür ederim 🙏💕

ÇokTeşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için hala aramalarını bekliyorum doktorumla hala görüşebilmiş değilim asistanlara muhattap Oluyorum doktoru görmek istediğim de ameliyattan Birgün önce görebileceğimi söylediler bütçem devlete yetiyo mecbur kaldım biraz da ve estetik ihtiyacından daha fazlası benim ki göğüslerim yok denecek kadar küçük ve 3 çocuk annesiyim daha 28 yaşındayım eskiden beri çok hayalini kurduğum bişeydi inşallah sorunsuz aTlarırım sizin adınıza çok sevindim kaç cc taktılar ve markası neydi acaba bide eski göğüs ölçünüz?🌺❤❤
Merak etmeyin, artık basit bir ameliyat bu, çok iyi geçecektir insallah. Devlet hastanesinde doktorlar maalesef ozellerdeki gibi şartlarda çalışmadıklarından biraz daha aksi olabiliyorlar. Dert etmeyin onu, devletteyken kötü bir silikon falan takacaklarini hiç sanmıyorum. Fakat madem doktoru bir gün önce göreceksiniz o zaman asistana yapılacak işlemleri, takılacak silikon markasını, kaç cc takılacağını, nereden yerleştirileceğini ve nereye konulacağını mutlaka sorun. Ameliyattan bir gün önce de doktoru gördüğünüzde mutlaka bunlari tekrardan sorup kesin bilgileri doktorun agzindan öğrenin.
Bana mentor marka yuvarlak silikon takıldı. High profil ve ekstra jel dolgulu olandan 285 cc takıldı. Normalde yok gibiydi memelerim. Süper push up sütyen takarken 75 b takıyordum ama içi bomboştu. Dolgusuz sütyen takarsam 70 a’yi zor dolduruyordu. Sarkık degil ama yayık memelerim var benim. Bir de konum olarak kimi kadının daha yukarıda kol altı hizasında olurken benimki daha asagidaydi. Kas altına koydu silikonları cunku çok zayıf olduğumdan direkt silikon ele gelsin istemedi. Meme altından kesi yaparak koydu ayrica. Bu şekilde hem süt bezleri zarar görmüyor hem de süt vermemde sorun olmayacak. Henüz hiç doğum yapmadığımdan. Zaten yapsaydım da aynı şekilde tercih ederdim ben. Hayatın bize ne getireceğini bilemeyiz cunku. Su an hiç normal bir sütyen denemedim. Ameliyat öncesi 250-300 cc arasında herhangi bir silikon koyacağını söyledi. Sana daha fazlası olmaz dedi. Zaten benim de beklentim b cup sütyeni dolgusuz tam doldurmasıydı. Doktorunuzla beklentinizin uyuşması çok önemli. Kimisi daha büyük sever cunku. Ben doğal olsun istedim. Beni gören hemen aaa bunun memeleri silikon demesin istedim. Kimsenin bilmesine gerek yok bunu bence. Normalde 270 ccmedium profil takarım büyük ihtimalle diye söylemişti ama ameliyatta deniyorlar farklı seçeneklerden yakın olanları ve bakmış ki pek bir şey fark etmeyecek. Bu sebeple 285 cc high profil takmis. İyi ki öyle yapmış. Doktorunuza güvenebilmeniz çok önemli.
Bir de ameliyattan çıktığınızda memeleriniz çok kötü gorunuyor. Böyle meme uclari asagi bakar gibi, patlayacak gibi, yanlara doğru ortası çok ayrık gibi. Bunlar sizi hiç korkutmasın zamanla birbirine yaklaşmaya ödemler gittikçe küçülmeye ve yumuşamaya başlıyorlar. Bir de o meme uclari yavaşça yukarı donmeye silikon asagiya doğru oturmaya başlıyor. Google a dropping and fluffing yazın memelerdeki farkları görebilirsiniz. Bizim Türk sitelerinde bu değişimin görseli pek yok. Su an 18. gündeyim sanırım. 15. günden itibaren yüz üstü yatabilir hale geldim.🤗🌸

Sorduklarmın hepsinin cevabı yazıyomuş tekrar okuyunca gördüm tekrar teşekkür ederim 🙏💕
Rica ederim ne demek. Doktorunuza mutlaka yapacağı işlemleri sorun ama. Belki silikon haricinde meme diklestirme vs de yapacaktır. O zaman acı veya agriniz değişkenlik gösterebilir. Ya da el kol vs kullanmadaki süreleriniz farklı olabilir.
Umarım çok güzel başarılı bir ameliyat geçirip sonuctan da çok memnun kalırsınız. Ben de yıllarca bekledim para biriktirmek için. En son baktım olmuyor kredi çekip yaptırdım. 😄💋

Ameliyat sürecin gerçekten çok güzel geçmiş, ne mutlu sana 🥰

Merak etmeyin, artık basit bir ameliyat bu, çok iyi geçecektir insallah. Devlet hastanesinde doktorlar maalesef ozellerdeki gibi şartlarda çalışmadıklarından biraz daha aksi olabiliyorlar. Dert etmeyin onu, devletteyken kötü bir silikon falan takacaklarini hiç sanmıyorum. Fakat madem doktoru bir gün önce göreceksiniz o zaman asistana yapılacak işlemleri, takılacak silikon markasını, kaç cc takılacağını, nereden yerleştirileceğini ve nereye konulacağını mutlaka sorun. Ameliyattan bir gün önce de doktoru gördüğünüzde mutlaka bunlari tekrardan sorup kesin bilgileri doktorun agzindan öğrenin.
Bana mentor marka yuvarlak silikon takıldı. High profil ve ekstra jel dolgulu olandan 285 cc takıldı. Normalde yok gibiydi memelerim. Süper push up sütyen takarken 75 b takıyordum ama içi bomboştu. Dolgusuz sütyen takarsam 70 a’yi zor dolduruyordu. Sarkık degil ama yayık memelerim var benim. Bir de konum olarak kimi kadının daha yukarıda kol altı hizasında olurken benimki daha asagidaydi. Kas altına koydu silikonları cunku çok zayıf olduğumdan direkt silikon ele gelsin istemedi. Meme altından kesi yaparak koydu ayrica. Bu şekilde hem süt bezleri zarar görmüyor hem de süt vermemde sorun olmayacak. Henüz hiç doğum yapmadığımdan. Zaten yapsaydım da aynı şekilde tercih ederdim ben. Hayatın bize ne getireceğini bilemeyiz cunku. Su an hiç normal bir sütyen denemedim. Ameliyat öncesi 250-300 cc arasında herhangi bir silikon koyacağını söyledi. Sana daha fazlası olmaz dedi. Zaten benim de beklentim b cup sütyeni dolgusuz tam doldurmasıydı. Doktorunuzla beklentinizin uyuşması çok önemli. Kimisi daha büyük sever cunku. Ben doğal olsun istedim. Beni gören hemen aaa bunun memeleri silikon demesin istedim. Kimsenin bilmesine gerek yok bunu bence. Normalde 270 ccmedium profil takarım büyük ihtimalle diye söylemişti ama ameliyatta deniyorlar farklı seçeneklerden yakın olanları ve bakmış ki pek bir şey fark etmeyecek. Bu sebeple 285 cc high profil takmis. İyi ki öyle yapmış. Doktorunuza güvenebilmeniz çok önemli.
Bir de ameliyattan çıktığınızda memeleriniz çok kötü gorunuyor. Böyle meme uclari asagi bakar gibi, patlayacak gibi, yanlara doğru ortası çok ayrık gibi. Bunlar sizi hiç korkutmasın zamanla birbirine yaklaşmaya ödemler gittikçe küçülmeye ve yumuşamaya başlıyorlar. Bir de o meme uclari yavaşça yukarı donmeye silikon asagiya doğru oturmaya başlıyor. Google a dropping and fluffing yazın memelerdeki farkları görebilirsiniz. Bizim Türk sitelerinde bu değişimin görseli pek yok. Su an 18. gündeyim sanırım. 15. günden itibaren yüz üstü yatabilir hale geldim.🤗🌸
Bu kadar detaylı anlattığınız İçin teşekkür ederim gerçekten çok iyi geldi mentor marka silikon kullanacaklarını söylediler benim tercihim de oydu zaten dikleştirme yapacaklarını sanmıyorum sarkık değiller ama küçükler çok korkuyorum ya kötü olursa diye bi yandan da çok istiyorum bide dün bi forumda okudum bazıları silikonu taktırdıktan sonra çabuk grip olma enfeksiyon ve anksiyete gibi problemler yaşamışlar hatta bu yüzden tekrar çıkartırnlar bile varmış inşallah başımıza böyle bir şey gelmez🤷‍♀️😔❤️❤️❤️❤️

Bu kadar detaylı anlattığınız İçin teşekkür ederim gerçekten çok iyi geldi mentor marka silikon kullanacaklarını söylediler benim tercihim de oydu zaten dikleştirme yapacaklarını sanmıyorum sarkık değiller ama küçükler çok korkuyorum ya kötü olursa diye bi yandan da çok istiyorum bide dün bi forumda okudum bazıları silikonu taktırdıktan sonra çabuk grip olma enfeksiyon ve anksiyete gibi problemler yaşamışlar hatta bu yüzden tekrar çıkartırnlar bile varmış inşallah başımıza böyle bir şey gelmez🤷‍♀️😔❤❤❤❤
O konuda hiç merak etmeyin. Herhangi bir enfeksiyon olursa ilk hafta ortaya çıkıyor zaten ve birçok hastanın basına böyle bir şey gelmiyor. Çok nadir yaşanan bir durum, genelde ameliyathanenin ve silikonun temizliğiyle alakalı ortaya çıktığı söyleniyor enfeksiyonun. Silikonu yaptırdıktan sonra çabuk grip olma falan da hiç bilimsel degil, biraz psikoloji ile alakalı olduğunu düşünüyorum bunlarin. Bazı insanlar bir anlık hevesle taktırıyor veya sevgilisi istediğinden falan. Ayrılınca da ben dogal seviyorum diyen bir erkekle tanışırsa bu sefer de kendinde de böyle bulgular varmış gibi hissediyor veya gereksiz görüyor silikonu. Bence en önemli nokta en başta sizin kendinizin istemesi silikonu. 😉❤️

merhaba,
benim de boyum 165, kilom 50, bana 290cc kondu, ama benim gözüme aşırı büyük geliyorlar. 1 sene geçti üstünden. 34 beden elbiselere memelerim sığmıyo ve 36 beden bikini üstleri olmuyor. kısacası çok mutsuzum. siz hangi doktora yaptırdınız?

merhaba,
benim de boyum 165, kilom 50, bana 290cc kondu, ama benim gözüme aşırı büyük geliyorlar. 1 sene geçti üstünden. 34 beden elbiselere memelerim sığmıyo ve 36 beden bikini üstleri olmuyor. kısacası çok mutsuzum. siz hangi doktora yaptırdınız?
Merhaba,hangi cup oldunuz peki? Boy ve kilomuz hemen hemen aynı sizinle. 250 cc gibi düşündük doktorla bizde. Bende 36-38 arası giyiniyorum. Aynı bedende kalmak istiyorum ama az mı çok mu 250 cc hiç bi fikrim yok:KK43:

X