Meme küçültme ve dikleştirme/toparlama

ameliyat olanlar olduktan sonra da bilgilendirme yapabilir mi acaba :KK70: Birçok kişi olacağım yazmış ama olduktan sonra yazanların oranı çok düşük kalmış :KK43:

ameliyat olanlar olduktan sonra da bilgilendirme yapabilir mi acaba :KK70: Birçok kişi olacağım yazmış ama olduktan sonra yazanların oranı çok düşük kalmış :KK43:
Ben 1 hafta önce ameliyat oldum. Bugün işe başladım. Ameliyatımı Dr Orhan Erbaş yaptı. Çok memnunum ağrı kesici bile kullanmıyorum. İlk gün bile kollarımı kullanıp tüm işimi yapabildim.

Ben 1 hafta önce ameliyat oldum. Bugün işe başladım. Ameliyatımı Dr Orhan Erbaş yaptı. Çok memnunum ağrı kesici bile kullanmıyorum. İlk gün bile kollarımı kullanıp tüm işimi
Lazer lipoliz serüvenimden sonra yıllardır aklımda olan meme küçültme, toparlama ameliyatı için nihayet karar verebildim. Daha önce yaptığım gibi, tüm süreci en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde paylaşacağım.
Operasyon 1 ay sonra!
Daha önce bu operasyonu geçirmiş olanlardan, fikirlerini/tavsiyelerini belirtmek isteyenler olursa çok sevinirim.
Doktorumla planlamamıza göre (göğüslerim epey büyük ve formsuz olduğu halde) işlem lolipop şeklinde olacak. Yapısının uygun olduğunu söyledi. Büzük kalma ihtimalini ve sonrasında gerek görülebilecek revizyon işlemini göze aldım. Açıkçası bu süreci az dikişle atlatmak istiyorum.
Bir süre kollarımı pek kullanamayacağımı da öğrendiğim için işlemden ne kadar süre sonra buraya yazabilirim, bilmiyorum.
Sigara kullanımı meme ameliyatlarında süreci çok olumsuz etkileyebiliyormuş (kişiden kişiye değişiyordur elbette), neyse ki kullanmıyorum.
Küçültme yapılırken kol altına dağılan kısımlara ve sütyen arkasına da liposuction yapılacak. Sırta daha önce lipoliz yapılmıştı fakat kol altından devam eden yer alınacak.
Doktorum tabiki yine Orhan Erbaş olacak.
Heyecanlıyım. Merak içerisindeyim. Umarım bu işlem de başarılı sonuçlara ulaşır.
Sevgiler 🤗
ben 1 hafta once Orhan Hoca ya ameliyat oldum. Çok iyi geçti, çok memnunum. Size de şimdiden çok geçmiş olsun.

Merhaba, haftaya tahlillerim yapılacak sorun çıkmazsa bayram sonu olabilir. Ameliyatı Orhan Erbaş yapacak, daha önce diğer işlemleri de ona yaptırmıştım.
Merhaba bende karın germe ameliyatı ve lipo ameliyatı olmak istiyorum,orhan akbaş ı yazmışsınız onu araştırıyorum,yardımcı olur musunuz bana lütfen?

Merhaba bende karın germe ameliyatı ve lipo ameliyatı olmak istiyorum,orhan akbaş ı yazmışsınız onu araştırıyorum,yardımcı olur musunuz bana lütfen?
Merhaba
Lipoliz ve göğüs ameliyatımla ilgili konu başlıklarıma bakabilirsiniz. Yaşadığım süreci oldukça detaylı yazdım. Orhan Erbaş ilgili ve tecrübeli bir doktor, tavsiye ederim.
Sevgiler.

Ayy çok sevindim yazmanıza,yani pişman değilsiniz öyle mi?Daha önce bu yollardan geçmiş biri olarak beni anlıyorsunuz değil mi?Kafam karışık,korku,heyecan,güvensizlik...Şu an araştırma içindeyim,güven hissettiğim sizinde yardımlarınızla insallah,içime sinen bi doktorda karar kılarsam kesinlikle bu aml.olmak istiyorum.

Ayy çok sevindim yazmanıza,yani pişman değilsiniz öyle mi?Daha önce bu yollardan geçmiş biri olarak beni anlıyorsunuz değil mi?Kafam karışık,korku,heyecan,güvensizlik...Şu an araştırma içindeyim,güven hissettiğim sizinde yardımlarınızla insallah,içime sinen bi doktorda karar kılarsam kesinlikle bu aml.olmak istiyorum.
Elbette anlıyorum. Maddi ve manevi açıdan zor bir süreç. Pişman değilim, yine olsa yine yapardım, ki bu defa göğüslerimi yaptırdım ☺ 2 işlemde de maddi anlamda zorlandım tabiki fakat sonucunu görünce rahatladım.
Spor yaptım, diyet yaptım başaramadım o fazlalıklardan kurtulmayı. Çevremden bu konuda eleştiri aldığım anlar da çok oldu, dalga geçenler de, parana yazık diyenler de... Herkeste süper bir irade olamıyor malesef. Üstelik süreci çok zorlaştıran sağlık problemleri de varsa kendinizi anlatmanız daha da zorlaşıyor.
Anlaşılamamak bi yandan, aynada gördüğünü beğenmemek bi yandan, özsaygıyı kaybetmek bi yandan... zor!
Kendisiyle barışık olanlara bu konuda çok imreniyordum fakat kendimle barışamıyordum. Beden olumlama üzerine araştırmalar da yapmıştım ama nafile. Şimdi daha iyi hissediyorum. Önemli olan da bu.

Elbette anlıyorum. Maddi ve manevi açıdan zor bir süreç. Pişman değilim, yine olsa yine yapardım, ki bu defa göğüslerimi yaptırdım ☺ 2 işlemde de maddi anlamda zorlandım tabiki fakat sonucunu görünce rahatladım.
Spor yaptım, diyet yaptım başaramadım o fazlalıklardan kurtulmayı. Çevremden bu konuda eleştiri aldığım anlar da çok oldu, dalga geçenler de, parana yazık diyenler de... Herkeste süper bir irade olamıyor malesef. Üstelik süreci çok zorlaştıran sağlık problemleri de varsa kendinizi anlatmanız daha da zorlaşıyor.
Anlaşılamamak bi yandan, aynada gördüğünü beğenmemek bi yandan, özsaygıyı kaybetmek bi yandan... zor!
Kendisiyle barışık olanlara bu konuda çok imreniyordum fakat kendimle barışamıyordum. Beden olumlama üzerine araştırmalar da yapmıştım ama nafile. Şimdi daha iyi hissediyorum. Önemli olan da bu.
Iyiki sizi burda buldum,tekrar teşekkür ederim size.Beni anlatmış gibi oldunuz 😔 benim bu ameliyatı istemekte etrafta gereksiz görülüyor ve artık kimseyle paylaşmıyorum.Bendede guatr,şeker başlangıcı,depresyon var üstüne de bu kilolar çok mutsuzum.cook zor kilo verebiliyorum biraz normale kaçsam hop başa dönüyorum.o yüzden artık çok yoruldum,son 10 yıldır bu böyle.165 boya 96 kiloyum görüştüğüm bazı doktorlar karın germe bazıları ise lazer lipo diyor,hangisine inanayım bilemedim 😔 kafam çok karıştı,ne yapacağımı bilemiyorum,sizin gibi bu yollardan geçmiş tecrübeli kişilerle derdimi paylaşıp sorunumu çözmeye caliscam,inşallah halledebilirim.

Bende Dr Orhan Erbaş’a meme küçültme ameliyatı oldum. Benim iki hafta oldu, sonuçtan çok memnunum. Orhan Hoca işinde çok başarılı titiz ve ilgili. Size bilgilerini yazıyorum.

Merhaba 1 ay önce Dr Orhan Erbaş hoca ya , Ankara Acıbadem hastanesin de meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. Sonuçtan çok memnunum. 1 gece hastanede kaldım. Ameliyat sonrası hafif belli belirsiz sızlamalar dışında ağrım olmadı. 2 günden sonra ağrı kesici bile kullanmadım. Ama düzenli antibiotik içtim. Kollarımı ilk gündem beri kullanabildim. Akıntı vs.. de olmadı. 1 haftadan sonra korse kullanımını bırakıp, normal sütyene geçtim. Bugün kontrolde yaralarım tamamen kapandığı için kremlere başladım. İzler şimdiden iyileşmeye başlamış. Bu süreçte Orhan Hoca’nın sürekli takibindeydim ve düzenli kontrollere çağrıldım. Vee en önemlisi her istediğimde kendisine 1sn içinde ulaşabildim. Bu yaşadığım tecrübe bana doktorunuzun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Bu ameliyatı yaptırmayı düşünen arkadaşlar mutlaka Orhan Hoca ile görüşün. Kendisi bilgili tecrübeli ve işinde çok titiz.
Sevgiler.

X