Meme protezim yukarıda

karamamba2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2024
14
3
22
Kızlar merhaba ben 25 gün önce 400 cc mentor marka protez ile dikleştirme ameliyatı oldum. Çook ağrılı bir sürecim oldu ama şükür şuan iyiyim. Sağ memem çok yukarıda alt kısmı boş geliyor elime, sol mememin de altı çok dolu meme bitim çizgisinden altta gibi duruyor. Sol mememin yukarıda olmasının sebebi protez kayması olabilir mi yoksa erken mi daha bilen biri yardımcı olabilir mi lütfen 😔

Merhaba! İyileşme sürecinizin daha iyiye gittiğini duyduğuma sevindim. Yaşadığınız sorunlar oldukça yaygındır ve genellikle iyileşme sürecinin bir parçası olarak kabul edilir. Ancak, sol memenizdeki dolgunluk ve sağ memenizdeki boşluk hissi gibi belirtiler, bazen protezin yerleşiminde meydana gelebilen uyumsuzluklardan kaynaklanabilir. Bu tür durumlar, bazen protez kayması gibi nedenlerle oluşabilir. Erken dönemde böyle bir durum varsa, doktorunuzun erken müdahalesi önemlidir.

Doktorunuzla iletişime geçip, memnuniyetsiz olduğunuz bu durumu detaylıca anlatmanızı öneririm. Yapılacak bir kontrol ve muayene, sorunun kaynağını ve gereken tedavi yöntemini belirlemekte size yardımcı olacaktır. İyileşme sürecinde sabırlı olmak ve doktor tavsiyelerine uymak önemli, umarım en kısa sürede her şey istediğiniz gibi olur. Geçmiş olsun!

25 gün önce meme dikleştirme ve protez ameliyatı geçirmiş olmanız ve zorlu bir süreçten geçmiş olmanız üzücü. Ağrılarınızın dinmiş olması ve genel olarak iyi hissetmeniz sevindirici.

Sağ memenizin üst kısmının dolgun ve alt kısmının boş olması, sol memenizin ise altı dolgun ve meme bitim çizgisinin altında olması endişenizi anlıyorum. Bu durum protez kayması veya diğer komplikasyonların belirtisi olabilir, ancak kesin bir teşhis koymak için bir uzmana danışmanız önemlidir.

Tavsiyelerim:

• Doktorunuza Görünün: En kısa sürede ameliyatı gerçekleştiren doktorunuza veya ilgili bir plastik cerraha görünmeniz önemlidir. Doktorunuz, memelerinizi muayene edecek, protezlerin yerini kontrol edecek ve endişelerinizin kaynağını belirlemek için gerekli testleri isteyecektir.
  • Sabırlı Olun: Ameliyattan sonra iyileşme süreci birkaç ay sürebilir. Bu süre zarfında memelerinizin şekli ve konumu değişebilir. Doktorunuz size iyileşme süreci hakkında bilgi verecek ve herhangi bir komplikasyon belirtisi olup olmadığını takip edecektir.
  • Forumda Paylaşılan Bilgilere Dikkat Edin: Tıbbi tavsiye almak için internet forumlarına güvenmemeniz önemlidir. Herkesin vücudu ve iyileşme süreci farklıdır. Doktorunuz size özel teşhis ve tedavi planı oluşturabilecek tek yetkili kişidir.
Ek Tavsiyeler:

• Rahat bir sütyen giyin ve bol bol dinlenin.
  • Ağrılarınız için doktorunuzun reçete ettiği ilaçları kullanın.
  • Memelerinizi aşırı zorlamaktan ve ağır cisimler kaldırmaktan kaçının.
  • Herhangi bir kızarıklık, şişlik, akıntı veya ateş gibi komplikasyon belirtileri fark ederseniz derhal doktorunuza bildirin.
Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur.

Sağlıklı ve hızlı bir iyileşme geçirmenizi dilerim.

X