Memede kitle olup ameliyat olanlar

anjelikmsl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
10
1
Merhaba benim göğsümde büyük bi
kitle var fibroadenom 9sene oldu takip ettim son yıllarda büyüdü biyopsi yaptırdım Levent çelik e temiz çıktı çok stresli birşey.memesinde kitle aldıranlar var mı hangi doktora gitmeliyim ameliyat beni çok düşündürüyo lütfen istanbul için hangi doktorlar iyi giden memnun olanlar yazabilir mi fatih aydoğan a giden var mı ameliyat olan.benim için çok önemli herkese geçmiş olsun

Benim kitlem var 5 yıldır takipteyim, biyopsi temiz çok şükür. Üstüne yattığımda ağrı yapıyor, dokununca acıyor, hep elime geliyor, rahatsız oluyorum aldırmak istedim ama doktorum çok yavaş büyüyor dokundurtma dedi. Sizin ki hızlı büyüyorsa aldırın tabi ben Ankara'dayım. Umarım çok iyi bir doktor bulursunuz. Ameliyat söz konusu olunca insan basitte olsa geriliyor. En önemli kısım doktor seçimi. Şimdiden çok geçmiş olsun.

Benim kitlem var 5 yıldır takipteyim, biyopsi temiz çok şükür. Üstüne yattığımda ağrı yapıyor, dokununca acıyor, hep elime geliyor, rahatsız oluyorum aldırmak istedim ama doktorum çok yavaş büyüyor dokundurtma dedi. Sizin ki hızlı büyüyorsa aldırın tabi ben Ankara'dayım. Umarım çok iyi bir doktor bulursunuz. Ameliyat söz konusu olunca insan basitte olsa geriliyor. En önemli kısım doktor seçimi. Şimdiden çok geçmiş olsun

çok teşekkürler size de geçmiş olsun benim de aynı bazen ağrı yapıyor ama benim ki dev fibroadenom 8cm ve alınması şart.siz de takip edin ve aslında başka tedavi yöntemleri de var ben bilseydim öyle yaptırırdım hep korktum ve boşverdim kistin içini boşaltıyorlar iğneyle Levent Çelik söylemişti bana küçük olsaydı öyle yaprdık dedi benim de 9sene oldu ve artık çok rahatsız ediyo bi de doktor muaeyene ettiği zaman sağa sola hareket ettiriyor normalde ben hiç dokunmuyorum daha çok ağrıyor haftaya ameliyat olucam inşallah 🤲🏼bakalım inş kurtulurum bu dertten

Kist içi boşaltarak alınabildiğini sizden duydum şimdi, aklımda bulunsun. Teşekkürler bilgi için. Ben kitleye dokunduğumda aşırı rahatsız oluyorum psikolojik, doktor elle muayene yaparken dediğiniz gibi hareket ettirirken rahatsızlığım tavan yapıyor. 9 yıl baya büyük bir kitleyle oldukça zor olmuştur. Haftaya demek ameliyat, çok şükür kurtulacaksınız. Kolay geçsin inşallah. "Aaaa bu muydu" diye acısız ağrısız çıkın. Hemen iyileşmeniz ve istediğiniz gibi göğüslerinize dokunup rahatsız olmayacağınız günlere kavuşmanız dileğiyle...Dua edeceğim.

Kist içi boşaltarak alınabildiğini sizden duydum şimdi, aklımda bulunsun. Teşekkürler bilgi için. Ben kitleye dokunduğumda aşırı rahatsız oluyorum psikolojik, doktor elle muayene yaparken dediğiniz gibi hareket ettirirken rahatsızlığım tavan yapıyor. 9 yıl baya büyük bir kitleyle oldukça zor olmuştur. Haftaya demek ameliyat, çok şükür kurtulacaksınız. Kolay geçsin inşallah. "Aaaa bu muydu" diye acısız ağrısız çıkın. Hemen iyileşmeniz ve istediğiniz gibi göğüslerinize dokunup rahatsız olmayacağınız günlere kavuşmanız dileğiyle...Dua edeceğ

Kist içi boşaltarak alınabildiğini sizden duydum şimdi, aklımda bulunsun. Teşekkürler bilgi için. Ben kitleye dokunduğumda aşırı rahatsız oluyorum psikolojik, doktor elle muayene yaparken dediğiniz gibi hareket ettirirken rahatsızlığım tavan yapıyor. 9 yıl baya büyük bir kitleyle oldukça zor olmuştur. Haftaya demek ameliyat, çok şükür kurtulacaksınız. Kolay geçsin inşallah. "Aaaa bu muydu" diye acısız ağrısız çıkın. Hemen iyileşmeniz ve istediğiniz gibi göğüslerinize dokunup rahatsız olmayacağınız günlere kavuşmanız dileğiyle...Dua edeceğim

çok teşekkürler inşallah iyi olur artık sonuna geldim.süreç zor korkumdan biyopsi bile geçen sene yaptırdım fazla düşünmeyince kafaya takmayınca iyi oluyo ama ya kötüyse diye de insan düşünüyo bazen ama eğer kötü bişeyse belirtisiz vücutta uzun süre durmaz illa ki biyerlerden ağrı normalden farklı birşey hisseder insan.stres yapmamak gerekiyor benim bunu farkettiğim zaman çok stresli zamanlardı ve dönem dönem yine problemli bi hayatım vardı belki beslenme de etkilidir bir de DEOTAK kullandım bu lanet üründen önce hiçbişey yoktu belki diyorum bu da etkili oldu sanırım farkettim ve bıraktım sonra.şuan alüminyumsuz deodorant kullanmaya çalışıyorum ama artık hiçbişey temiz değil hiçbir ürün yiyecek.birçok insan da bu var ve gerçekten aynı hastalığı yaşayanlarla konuşmak çok iyi oluyo inşallah bunu yeni öğrenmiş insanlar varsa korkmadan benim gibi ertelemeden kaçmadan gereğini yapsın araştırsın biyopsiden korkmasın.ben ilk öğrendiğimde şok oldum napıcağımı bilemedim ve boşverdim lütfen öyle yapmayın.iyi düşünün iyi olsun her zaman:)

Bazen bende acaba kullandığım bir üründen mi diye sorguluyorum belki öyle belki sadece genetik yatkınlığımız var bunu bilemiyoruz. Haklısınız artık yediğimiz, içtiğimiz, kullandığımız ürünlerin temizini bulmak çok zor. Oldukça büyük bir kitle ama çok şükür kötü huylu değil ama işte insan vücudunda 8cm bir kitle taşıyınca psikolojik olarak rahatsızlık hissediyor. Cesaretinizi toplayıp ameliyat olmaya karar vermeniz güzel, videoyu izlemeniz de bence çok cesur olduğunuzu gösteriyor. Herkes izleyemez ameliyat ile ilgili video. Bence tahmininizden daha hazırsınız bu işe ve bitince keşke daha önce olsaydım diyeceksiniz. Gelişmelerden haberdar edin.

kitle var fibroadenom 9sene oldu takip ettim son yıllarda büyüdü biyopsi yaptırdım Levent çelik e temiz çıktı çok stresli birşey.memesinde kitle aldıranlar var mı hangi doktora gitmeliyim ameliyat beni çok düşündürüyo lütfen istanbul için hangi doktorlar iyi giden memnun olanlar yazabilir mi fatih aydoğan a giden var mı ameliyat olan.benim için çok önemli herkese geçmiş olsun
Merhaba 2 sene önce bende fibroadenom aldırdım kendi isteğimle çünkü elime geldikçe kendimi kötü hissediyordum tıp fakültesinde staj yapıyordum o zamanlar kendi hocama ameliyat oldum. Yani benimki kolay geçti aslında hiçbişe hissetmedim ama sonrasında enfeksiyon kaptım ve o günler felaket zordu. korkulacak hiçbişe yok izi bile kalmadı bende şuan meme dokum da çok yoğundu benim adet olacağıma yatın felaket acıyordu göğsüm.
Size tavsiyem aldıracaksanız bile ameliyattan sonra dikkat edin kendinize. Geçmiş olsun 🤗

merhaba ben Eylülde biyopsi sonrası ameliyat oldum hızlı büyüdüğü için 3 cm ken alındı.

Banyoda elime bir nohut büyüklüğünde geldiginde farkettigim ve zaman geçtikçe 5 cm e ulaşan fibroadenomumu aldırdım.
Birbuçuk yil icinde gecen bu buyume suresi zarfinda bitkisel bir cok sey denedim. Cesiti bitki çayları, brokoli kürü, ingiliz karbonati, zerdeçal. Fakat bunlarin hiç biri malesef ki işe yaramadi ve büyüme zamanla devam etti.
Bu sure icinde duzenli olarak dr.a gittim, ultrason takiplerimi aksatmadim.
Hekimim artik kitlenin boyutu iyice büyüdüğü icin ve büyüme devam ettigi için alinmasi gerektigine karar verdi ve ameliyatımı oldum. Korktuğum kadarda zor bir müdahale değilmiş üstelik.
Hekiminize güvenin. En doğru bilgiyi ve yönlendirmeyi hekiminiz yapacaktır. Hepinize sağlıklı günler diliyorum. (Bu arada milimetrik düzeyde baska fibroadenomlar da var fakat buyume yapmadığı ve takiplerinde de de bir sorun olmadigi müddetçe alinmasina gerek duyulmadi.)

çok geçmiş olsun, ben 25 yaşındayım ameliyat olduğumda 15 yaşındaydım elime geldiği için doktora gittim ve devlette çok detaylı bilgi vermediler küçük olduğum için çok korkmuştuk bi tanıdık ile Prof Dr Hilal Ünal hocaya gittik özel muaynanesine fibroadenom olduğunu elime gelen iyi huylu ama bikaç tanede küçük kötü huylu olduğunu söylemişti zaten kötü huylular genelde ele gelmiyormuş onlara ameliyat önermedi takip altında olmamı istedi ve büyük elime gelen kisti Cerrahpaşa'da Fatih Aydoğan kendi öğrencisi olduğu için ona yönlendirdi Fatih bey ameliyat etti ağrım sızım iltihap vs olmadı hatta dikiş izi bile yok kahverengi kısımdan girip aldılar diğerleri de ağrı yapmıyor uzun zamandır son gittiğimde görünmeyecek kadar küçüklerdi. Ameliyatımı Fatih bey yaptı isim olarak tanıyorum ama inan hatırlamıyorum kendisini sadece ağrım sızım olmadı onu hatırlıyorum

Benim de fibroadenomumda büyüme devam ediyor bugün doktorum ameliyat dedi. Merak ettiğim bir şey var ameliyat sonrası göğüste herhangi bir deformasyon oluyor mu şekil olarak?

Benimde 5 lerdeydi büyüklüğü takip ediyordum dahada büyümeye başladı bir tabak büyüklüğünr ulaşmıştı artık ağrı yapıyordu üstüne yattığımda temızledıler amrlıyatla çok şükür şuan bi sıkıntım yok

Benim de fibroadenomumda büyüme devam ediyor bugün doktorum ameliyat dedi. Merak ettiğim bir şey var ameliyat sonrası göğüste herhangi bir deformasyon oluyor mu şekil olarak?
Ben oldum canım 1 sene önce bende olmadı aynı yani sadece şişince orası acıyor o kadar

Merhabalar benimki de 6cm olmuş doktorum kesin ameliyat dedi haftaya ameliyat olucam inşallah. Acaba göğsümde herhangi bir şekil bozukluğu olur mu? Sonuçta içinden büyük bir kitle çıkıcak gerçekten çok korkuyorum fiziğime aşırı önem veren biriyim siz böyle bir sorun yaşadınız mı?

Benimde 5 lerdeydi büyüklüğü takip ediyordum dahada büyümeye başladı bir tabak büyüklüğünr ulaşmıştı artık ağrı yapıyordu üstüne yattığımda temızledıler amrlıyatla çok şükür şuan bi sıkıntım yok
Çok geçmiş olsun. Benimki de 6cm miş haftaya ameliyat olucam. Ameliyattan sonra göğsünüzde bi şekil bozukluğu oldu mu acaba? Çökme veya herhangi bir şey. Şuan en büyük kaygım bu ameliyatla ilgili. 21 yaşındayım toparlar dedi doktor ama bilmiyorum ya içim rahat etmiyor bi türlü

X