Memleketimde doğum

rose01

Guru
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
602
0
kızlar nisanda doğumum var ve ailemden uzağım 10 saatlik 15 tatilde memlekete gidiyoruz ve ben 7 aylık hamileyim eşim ailemin yanında kalmamı istiyor çünkü burda tek başıma doğumumun ve hamilğimin zor geçecegini söylüyor kendi dönüş biletini bile aldı ben orda kalacağım ama eşimide bırakmak istemiyorum ya doktorda yolculuğu onaylamadı birde onun için gidiş geliş olmasın diye memlekette kalacam eşimden ayrı 2,5 ay siz olsanız ne yapardınız

Tek olmak ve tek başına o doğumun verdiği ilk sıkıntılı günleri geçirmek zor olsa gerek..
Eşim yada kendi rahatlığım diye düşünüp bir karar vermeniz gerekiyor değil mi?
Peki siz gitmeseniz de aile büyüklerinizden gelseler?Böylece eşinizden ayrılmamış olursunuz.
Ben bilemiyorum böyle bir durum başıma gelse sanırım eşimi yalnız başına bırakmak istemezdim,erkekler de bu dönemde kendilerini yalnız hissederlermiş ya..Ailemden yada kayınvalidemlerden birine siz gelin derdim..
:kahve:

ya bencede senin gitmen değil büyüklerinizin yanınıza gelmesi daha mantıklı.ben kendi evimde olmak isterdim ayrıca bu zor günlerde eşinden ayrı kalmak kötü olur senin açından

kızlar nisanda doğumum var ve ailemden uzağım 10 saatlik 15 tatilde memlekete gidiyoruz ve ben 7 aylık hamileyim eşim ailemin yanında kalmamı istiyor çünkü burda tek başıma doğumumun ve hamilğimin zor geçecegini söylüyor kendi dönüş biletini bile aldı ben orda kalacağım ama eşimide bırakmak istemiyorum ya doktorda yolculuğu onaylamadı birde onun için gidiş geliş olmasın diye memlekette kalacam eşimden ayrı 2,5 ay siz olsanız ne yapardınız

Öncelikle Allahım hayırlısıyla,sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi..
Eşinizi yalnız bırakmak konusunda haklısınız. Ama hamileliğin son günlerini,doğumu,lohusa dönemini tek başına atlatmak çok zor olsa gerek. Anneniz ya da yakın bir akrabanız sizin bulunduğunuz şehre gelse daha iyi olmaz mı?

Evet 2,5 ay eşin yalnız kalmamalı hem sende rahat edemessin annengilde, bence ne yap yap ailenden biri gelsin yanına. gelemiyorlarsada eşinin ailesinden birini çağırın.

Kesinlikle siz gitmeyin ,mümkünse onlardan biri yanınıza gelsin...
Saglıcakla bebeginizi kucagınıza almayı nasip etsin allahım

eşimin annesi yok benim annemde gelse fazla kalamaz evde kardeşim babam var onun için ne yapacam galiba ailemin yanında kalacam evet bebeğin 40ı çıkana kadar ordayım galiba kızlar

eşimin annesi yok benim annemde gelse fazla kalamaz evde kardeşim babam var onun için ne yapacam galiba ailemin yanında kalacam evet bebeğin 40ı çıkana kadar ordayım galiba kızlar

Tabii sen daha iyisini bilirsin..
Peki lohusalık döneminden sonra da büyüklere ihtiyacın olmayacak mı?
Yani ablamın bebeği olduğunda annem hem 40 gün ablamda kaldı hem de 40 gün sonra hergün beraberlerdi. Evet yakın olmanın avantajı vardı bizde. Ama lohusalık döneminden sonra yalnız kalmak da kolay olmayabilir..
Baban ve kardeşin kendi başlarının çaresine bakamaz mı bir süreliğine..Arada bir onlar da gelir,annen de oraya gider ama sonra sana geri dönse. Bebek gerçekten büyük fedarlık ister,herkes elini taşın altına koymalı..

Tabii sen daha iyisini bilirsin..
Peki lohusalık döneminden sonra da büyüklere ihtiyacın olmayacak mı?
Yani ablamın bebeği olduğunda annem hem 40 gün ablamda kaldı hem de 40 gün sonra hergün beraberlerdi. Evet yakın olmanın avantajı vardı bizde. Ama lohusalık döneminden sonra yalnız kalmak da kolay olmayabilir..
Baban ve kardeşin kendi başlarının çaresine bakamaz mı bir süreliğine..Arada bir onlar da gelir,annen de oraya gider ama sonra sana geri dönse. Bebek gerçekten büyük fedarlık ister,herkes elini taşın altına koymalı..

Doğru söylüyorsun Lale ama herkes annen gibi duyarlı değil işde. Kimi kaynanalr anneler banamı güvendinde çocuk yaptın diyorlar.
Benim ablam bursada tek başına kimsesi yoktu doğum yaptığında. elbet koayı vardır. Hem ben kimseye muhtaç olmak iiistemem sonra. İnsan bu hayatta tek başına bişeyleri yapabilecek güç vermiş Allah. Nice kaçan kızlar tanıyorum o küçücük bedenleriyle tek başına doğuran. Allah yardımcın olsun.

Baban ve kardeşin bir müddet kendilerini idare etseler ve annen senin yanına gelse en iyi çözüm bu olurdu. Zaten ilk mesajında belirtmişsin doktorum yolculuk yapmamı istemiyor diye. Sen gidiş yolculuğu yapıcaksın ama dönüş yolculuğu yapmamış olucaksın ama bence bebeğinin ve kendinin sağlığını düşünüp hiç yolculuk yapmasan daha iyi olmaz mı. Bence annenle bi görüş eğer kardeşin de çok küçük ve bakıma muhtaç değilse babanla birlikte kendilerini idare ederler. Eşini de böyle uzun bir süre yalnız bırakmamış olursun. Her zaman başka bir çözüm yolu vardır. yerimseniben

X