Memlekette mi yaşardınız,memlekete yakın şehirde mi?

Eşiniz kafayı yemiş kusura bakmayın hiç de mantıklı düşünmüyor. Böyle işi bırakıp memlekette kasiyer mi olacak? Eşim bana dese git memlekete tayin al her iş olursa yaparım yeter ki anamın dizi dibinde oturayım diye ağzına kürekle vururdum. Sizinle şartlarımız benzer. Esim memleketin m'sini ansa otur aşağı saçmalama diyorum. Erkeklerin bir köyüm de köyüm memleketim de memleketim derdi var ki beni sinir ediyor. Bekarken de kaçmanın yolunu arıyorlar oysa. Anlamıyorum. Neyse işte bu düşünce çok mantıksız.
Evet evlenince eşimde geçmişe özlem duymaya başladı, ben evin tek oğluyum anneme yakın olmam lazım gibi söylemleri var. Birde 15 ginde bir gidiyoruz zaten ama eşime yetmiyor.

2
Hayır bu teklif de saçma. Niye gidip geliyorsunuz olur mu öyle şey? Ben de gurbetteyim iki çocuğum var mis gibi büyütüyorum Allah'a çok şükür. Ücretsiz izin aldım, sonra da kreşe verdim. Hastalandıklarinda eşim izin alır genelde onun izin alması daha rahat. İdarem de anlayışlı sağ olsunlar programımı bana göre düzenlediler. Zor oluyor tabii ki ama halloluyor. Evde çalışmayan adam istemem.
2 Yaşına kadar ücretsiz alırım 2 yaş kreş için erken mi peki?

Erkeğin işi iyiyse ve tayin durumu yoksa taşınma bana mantıklı gelmiyor. Sizin doğum, hamilelik gibi nedenlerden izin almanız gerekecek ama erkek çalışmak zorunda. Ben olsam eşimin işinden olmasını istemezdim.

Ayrıca uzak olduğunuz için eşinizin annesine düşkünlüğü gözünüze batmıyor olabilir. Yakına gidince ne olur bilinmez.

Erkeğin işi iyiyse ve tayin durumu yoksa taşınma bana mantıklı gelmiyor. Sizin doğum, hamilelik gibi nedenlerden izin almanız gerekecek ama erkek çalışmak zorunda. Ben olsam eşimin işinden olmasını istemezdim.

Ayrıca uzak olduğunuz için eşinizin annesine düşkünlüğü gözünüze batmıyor olabilir. Yakına gidince ne olur bilinmez.
Haklısınız teşekkür ederim♥️

2

2 Yaşına kadar ücretsiz alırım 2 yaş kreş için erken mi peki?
Hayır değil.
Anneanne babanne eski nesil bakıyor. Ne oyun oynuyor ne etkinlik yapıyor. Çok enerjik olanları en fazla her gün parka çıkarır. Kalanı ekran başında büyür.
Gelişim açısından da kreş en doğrusu.
İlerisi için çok kazanç her zaman çocuk için en doğrusu.
Eşinizin dediğini yapıp tek maaşla okutsanız çocuk standartları düşük bir hayatta olacak. Buna gerek var mı sizce?
Bakın oğlum ilkokulda. Ufak bir şehir olduğu için özel okullar büyük şehirlere göre ucuz. Ona rağmen yıllık 150 bin okula ödüyordum. 1500 piyano 1400 de baskete gidiyor. Bunları tek maaşla ödemeniz mümkün mü sizce? Çocuğun hayat standardını yüksek tutmalısınız

Yine bir aklimi peynir ekmekle yedim ustune su icsem kilo alir miyim sorusu:):):) azicik geyige vurmak istedim. Duzeninizi bozmaya degmeyecek bir durum var. Esiniz o kadsr duskunse ailesini bulundugunuz sehre ayri bir mahallede olmak kaydiyla:) getirebilir. Cocugunun gelecegini dusunmeyip anam da anam diyen adama siz de cok guvenmeyin mantikli olani yapin. Bir evlat maddi manevi kolay yetismiyor. En az 80 bin maasi birakip 30 bine tamam diyecek, bes sene sonra cocugu ozel okula gondermek isteyince de yine anasi mi egitim verecek? Tercih sizin tabi ama lutfen mantiginizi duygularinizin onune koyun.

Herkese Merhaba K.k sizlerin tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var. Ben diyetisyenim ve sağlık bakanlığının bu alımında atanacağım. 96 gibi zor bir puanla ve bu arada 6 aylık hamileyim. Sıralamamdan ötürü nereyi yazarsam gelecek ama artılarını eksilerini tartamıyorum.Memleketimize 2 saat uzaklıktayız. Ailem ve eşimin ailesi orada. Eşimin burda çok güzel bir işi var yönetici konumunda ve ben atansam bile aldığu maaş benimkinin 2.5 katı. Şirketinin sunduğu araba imkanı, izinde esneklik bir üstünün olmaması gibi güzellikleri var. Ama memleketimizde alanıyla alakalı iş bile yok herhamgi bir iş olsada olur sen memleketi seç ailemize yakın olalım benimde burdan gitmek için bahanem olsun hem annem çocugumuza bakar diyor. Bu arada kayınvalidemle hiçbir sıkıntım yok. Özelde çalışırken hergün yemek yemeye giderdik yemeği bitirir bitirmez hadi evinize derdi bulaşık bile beklemez. Eşim annesine aşırı düşkün birlikte çok sıkıntılı zamanlar geçirmişler birbirlerine kenetliler bundan rahatsız değilim şimdilik.memlekette olmazsak çocuguma kendim bakıcam 2 sene sonra kreşe vereceğim ve atandığım şehirden memlekete tain durumu yok çevre illere olacak 10 sene çalışsam bile bu böyle bana biraz fikir verebilir misiniz?
Eşinize kolay geliyo herhangi bir işte çalışmak da ülkenin şu kosullarinda maaşı yarıya düşünce evinizde de huzur kalmayacaktir.

Eşiniz sırf annesine yakın olmak için böyle bir karar almış sanki. Sizin de aklınıza pek yatmamış ki sorma gereği duyuyorsunuz. Düzenli giden bir iş ve onun getirisi ile düzenli bir hayatınız var. İmkanınız, yetenekleriniz varken neden daha azını isteyesiniz. Maddiyat her şey mi? Değil belki ama her şeyi etkileyen de yine maddiyatın sağladığı ya da sağlayamadığı düzen. Mesele çocuğun okul yaşına kadar bakılmasından da ibaret değil. Ona iyi bir gelecek vermek de çok önemli. Aileyi, şehri değil, çocuğunuz için ne iyi olacak onu hesaplayıp karar vermelisiniz.

Herkese Merhaba K.k sizlerin tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var. Ben diyetisyenim ve sağlık bakanlığının bu alımında atanacağım. 96 gibi zor bir puanla ve bu arada 6 aylık hamileyim. Sıralamamdan ötürü nereyi yazarsam gelecek ama artılarını eksilerini tartamıyorum.Memleketimize 2 saat uzaklıktayız. Ailem ve eşimin ailesi orada. Eşimin burda çok güzel bir işi var yönetici konumunda ve ben atansam bile aldığu maaş benimkinin 2.5 katı. Şirketinin sunduğu araba imkanı, izinde esneklik bir üstünün olmaması gibi güzellikleri var. Ama memleketimizde alanıyla alakalı iş bile yok herhamgi bir iş olsada olur sen memleketi seç ailemize yakın olalım benimde burdan gitmek için bahanem olsun hem annem çocugumuza bakar diyor. Bu arada kayınvalidemle hiçbir sıkıntım yok. Özelde çalışırken hergün yemek yemeye giderdik yemeği bitirir bitirmez hadi evinize derdi bulaşık bile beklemez. Eşim annesine aşırı düşkün birlikte çok sıkıntılı zamanlar geçirmişler birbirlerine kenetliler bundan rahatsız değilim şimdilik.memlekette olmazsak çocuguma kendim bakıcam 2 sene sonra kreşe vereceğim ve atandığım şehirden memlekete tain durumu yok çevre illere olacak 10 sene çalışsam bile bu böyle bana biraz fikir verebilir misiniz?
Eşinizin imkanları gayet iyi neden öyle bir işten ayrılmak istiyor ki. İlerde çocuğunuza sağlayacağı imkanları düşünmesi lazım. Ben olsam olduğum yerde kalırdım. Zaten aranız 2 saatmiş. Gelir kalır döner evine.

Eşiniz sırf annesine yakın olmak için böyle bir karar almış sanki. Sizin de aklınıza pek yatmamış ki sorma gereği duyuyorsunuz. Düzenli giden bir iş ve onun getirisi ile düzenli bir hayatınız var. İmkanınız, yetenekleriniz varken neden daha azını isteyesiniz. Maddiyat her şey mi? Değil belki ama her şeyi etkileyen de yine maddiyatın sağladığı ya da sağlayamadığı düzen. Mesele çocuğun okul yaşına kadar bakılmasından da ibaret değil. Ona iyi bir gelecek vermek de çok önemli. Aileyi, şehri değil, çocuğunuz için ne iyi olacak onu hesaplayıp karar vermelisiniz.
Evet içime sinmedi. Şimdi bundan 1 sene önce ben memleketteydim eşimde ikimizde özel sektördeyiz eşimin işi iyiydi ama daha iyi teklif il dışından gelince ben işi bıraktım ve o şehre gittik. Gitmeden evvel her haftasonumuz annesiyle geçiyordu kadına da kıyamıyorum 65 yaşına gelmiş yapayanlız yaşıyor ama memleketteykende başka plan yapamıyorduk burda ben iyiyim eşimde iyi aslında ama annesinin yanlızlığından ötürü bedeni burda ama ruhu memleketinde bende bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Atama dönemi de ciddi bir karar aşaması bir de bebek var sanki bir büyükden yardım alarak büyütmek belki işimi kolaylaştırır dedim buradan sizlerin görüşünü almak istedim yorumlar çok akıllıca teşekkürler.

X