Memlekette mi yaşardınız,memlekete yakın şehirde mi?

Evet içime sinmedi. Şimdi bundan 1 sene önce ben memleketteydim eşimde ikimizde özel sektördeyiz eşimin işi iyiydi ama daha iyi teklif il dışından gelince ben işi bıraktım ve o şehre gittik. Gitmeden evvel her haftasonumuz annesiyle geçiyordu kadına da kıyamıyorum 65 yaşına gelmiş yapayanlız yaşıyor ama memleketteykende başka plan yapamıyorduk burda ben iyiyim eşimde iyi aslında ama annesinin yanlızlığından ötürü bedeni burda ama ruhu memleketinde bende bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Atama dönemi de ciddi bir karar aşaması bir de bebek var sanki bir büyükden yardım alarak büyütmek belki işimi kolaylaştırır dedim buradan sizlerin görüşünü almak istedim yorumlar çok akıllıca teşekkürler.
Eşiniz hala memeden düşmemiş belli ki. Dahası babayı erken yaşta kaybettiyse kendisini annesine karşı sorumlu da hissediyor olabilir. Çevremde eş, dost, akraba ilişkilerinden hatta kendi evliliğimden edindiğim tecrübe ile gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki. Vereceğiniz her taviz size daha büyük istekler olarak geri dönecek. Her seferinde eşiniz ve annesinin alanı genişlerken sizinkinin daraldığını, sıkıştığınızı fark edeceksiniz.

Çevrenizde örnek yoksa bile burada konuları bir inceleyin derim. Eş ailesi problemleriyle dolu ve çoğunun nedeni tavizler.

Lohusalık döneminde kv. yardıma gelince zorluğunu kendiniz de tecrübe edeceksiniz zaten. Çocuk her şekilde büyüyor. Memur olacakmışsınız. İzin, rapor, ücretsiz izinden sonra işe dönmek gibi bir sürü hakkınız olacak. Düzeninizi bozmayın.

Herkese Merhaba K.k sizlerin tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var. Ben diyetisyenim ve sağlık bakanlığının bu alımında atanacağım. 96 gibi zor bir puanla ve bu arada 6 aylık hamileyim. Sıralamamdan ötürü nereyi yazarsam gelecek ama artılarını eksilerini tartamıyorum.Memleketimize 2 saat uzaklıktayız. Ailem ve eşimin ailesi orada. Eşimin burda çok güzel bir işi var yönetici konumunda ve ben atansam bile aldığu maaş benimkinin 2.5 katı. Şirketinin sunduğu araba imkanı, izinde esneklik bir üstünün olmaması gibi güzellikleri var. Ama memleketimizde alanıyla alakalı iş bile yok herhamgi bir iş olsada olur sen memleketi seç ailemize yakın olalım benimde burdan gitmek için bahanem olsun hem annem çocugumuza bakar diyor. Bu arada kayınvalidemle hiçbir sıkıntım yok. Özelde çalışırken hergün yemek yemeye giderdik yemeği bitirir bitirmez hadi evinize derdi bulaşık bile beklemez. Eşim annesine aşırı düşkün birlikte çok sıkıntılı zamanlar geçirmişler birbirlerine kenetliler bundan rahatsız değilim şimdilik.memlekette olmazsak çocuguma kendim bakıcam 2 sene sonra kreşe vereceğim ve atandığım şehirden memlekete tain durumu yok çevre illere olacak 10 sene çalışsam bile bu böyle bana biraz fikir verebilir misiniz?
Kayınvalideniz 65 yaşında yaş almış biri yakınında kızı vs yaşamıyorsa kadın tek ise eşinizin aklının kalmasını normal karşılarım. (Yaştan dolayı çocuğa bakmasını unutun derim, boşuna gitmiş olursunuz. 65 yaşındaki bir kadın çocuğu en fazla parka götürüp tv karşısına oturtur, ocağı açık unutur, balkon kapısını açık unutur vs ben güvenemezdim )
Günümüzde bu iş şartlarını bırakıp iş imkanı olmayan bir şehire gitmesi çok saçma, işyerinde mutsuz olabilir mi? Çünkü normal şartlarda bırakılacak bir iş değil.Gittiği yerde standartlarının altına düşmek istemeyecek iş bulamayınca mutsuz olacak ve bu evliliğinize yansıyacak.
Eğer atama durumunuz olmayacaksa ortak yol bulmanız gerekiyor. Kayınvalidenizin başka çocuğu yoksa sizin şehrinizde size yakın bir ev tutun eşinizin aklı kalmamış olur.
Ben taşınmayı ve eşimin işsiz kalmasını göze almak istemezdim. Sizin memur maaşınıza guvenmiyordur umarım. Evde işsiz güçsüz oturmaya alışirsa sizin için zor olur.

Valla eşiniz mantıksız önde gideni. Doğacak çocuğunun geleceği için iyi geliri iyi imkanları düşünmüyor da yaşlı anasının dibinde işsiz kalmak ona doğru geliyor öyle mi?

Sizin fikriniz de mantıksız neden ayrı kalacaksınız.

Oturun oturduğunuz yerde yaa.

Çocuklar öyle böyle büyüyor. En kötü 4 yaşında anaokuluna başlıyor değecek mi birkaç sene için huzur düzen bozmaya? Büyüklerin her şeye salça olmadan destek olabilme imkanları varsa iyi ama maalesef herkes aynı şartlarda değil.

Tek çocuk mu eş? Kayınvalidenize niye yapayalnız eşi dostu arkadaşı komşusu yok mu? 65 yaş genç değil tamam da yaşlı da değil ki. İstese kendi sosyal hayatını kurup mutlu olur ama anlaşılan onda aman oğlum canım oğlum yalnız kaldım oğlum diye ağlayan cinsten.

Ay ben çok sinirlendim bu konuya ya adama bak iş ihtimali bile olmayan bir yere anası için gitmeyi düşünüyor da çocuğu olacak sorumluluğum olacak nasıl bakarım diye düşünmüyor.

Herkese Merhaba K.k sizlerin tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var. Ben diyetisyenim ve sağlık bakanlığının bu alımında atanacağım. 96 gibi zor bir puanla ve bu arada 6 aylık hamileyim. Sıralamamdan ötürü nereyi yazarsam gelecek ama artılarını eksilerini tartamıyorum.Memleketimize 2 saat uzaklıktayız. Ailem ve eşimin ailesi orada. Eşimin burda çok güzel bir işi var yönetici konumunda ve ben atansam bile aldığu maaş benimkinin 2.5 katı. Şirketinin sunduğu araba imkanı, izinde esneklik bir üstünün olmaması gibi güzellikleri var. Ama memleketimizde alanıyla alakalı iş bile yok herhamgi bir iş olsada olur sen memleketi seç ailemize yakın olalım benimde burdan gitmek için bahanem olsun hem annem çocugumuza bakar diyor. Bu arada kayınvalidemle hiçbir sıkıntım yok. Özelde çalışırken hergün yemek yemeye giderdik yemeği bitirir bitirmez hadi evinize derdi bulaşık bile beklemez. Eşim annesine aşırı düşkün birlikte çok sıkıntılı zamanlar geçirmişler birbirlerine kenetliler bundan rahatsız değilim şimdilik.memlekette olmazsak çocuguma kendim bakıcam 2 sene sonra kreşe vereceğim ve atandığım şehirden memlekete tain durumu yok çevre illere olacak 10 sene çalışsam bile bu böyle bana biraz fikir verebilir misiniz?
Bence düzeninizi bozmayın. Erkek kadın ailesi farketmez yakınlık bilmiyorum bana korkutucu geliyor.
Çok muhabbet tez ayrılık getirilmiş.
Çok doğru bir söz bence.

Ben olsam gitmezdim, şu imkanları eşim anasının dibinde olacak diye benim annemde çocuğuma bakacak diye tepmezdim.
daha iyi şartlarda yaşamak varken neden ailemin dibinde olayım diye daha aza tamah edeyim ki?

Bütün sorumluluğu sizin üzerinize yıkmaya çalışıyor ,kıpırdamayın yerinizden.

Eşinizin işi ve maaşı çok iyi sanırım buradan anladığım o. Eşiniz işini bozmasın, çok uzakta değilsiniz. Bence kalın kaldığınız yerde.

96 puanı nasıl aldınız bu arada, sınava çok az zaman kaldı iyice strese girdim. :KK43:

Ben birkac satir okudum esinizin durumu iyiymis ben olsam hic yerimi degistirmez bulundugum.sehre atanmaya calisirdim
Ailemden ayri hatta 600 700 km uzaktayim tek basina yasiyorum evli de değilim kimsem de yok burada
Yani hamile olsaydim da eşim yanimda olsun yeter derdim sanırım
Hic ailelerle ic ice olmayi düşünmeyin derim esinizin is imkanlari da iyiymiş hic adamin duzeni bozulmasin

Çocugu kayınvalide anneye baktırmak için asla düzen bozmayın.Ben iki çocuğumuda ailelere 20 saat mesafede şehirde üstelik kreşin bile olmadığı bölgede büyüttüm,bakıcılarla.Allah karşımıza iyi insanlar çıkardı,şimdi büyüdüler,kendi ailemin şehrine geldim,zaten okula gidiyorlar,bende rahatça işime gidip geliyorum,aile ilişkilerimizde gayet güzel,kimseye minnetimiz olmadı çok şükür.Bence illaki sorunlar olur en kötü eşinizin iş sorunları olur.Üstelik 2 saat mesafe nedir ki.Risk almaya değmez bence.

Esiniz boyle guzel maasli ve esnek bir isi gozu kapali birakabilecek kadar annesi ile gobek bagi kesilmemis bir erkekse memlekette isiniz zor bence.
Ben iki aileye de uzak olma taraftariyim. İki aileden de uzak yaşıyorum. Karışanım görüşenim yok. Mis gibi.

Düzeninizi, konforunuzu bozmayın tabiki. 2 saat uzak değil, zaten memlekette sayılırsınız. İşi iyiymiş. Eşiniz iyi kazanıyor, ücretsiz izne ayrılır, bebeğinize kendiniz bakarsınız. Memlekete gidince karışan çok olur. Ne gerek var. Başınıza iş almayın.

Bu devirde iş bırakılır mı ya, eşinizin maaşının yarısı bile bakıcıya gitse kalan yarısı size kâr
Zaten 3-4 sene sonra tam zamanlı okula başlar sakın kocanızın teklifine uymayın
Valla çocuk olduktan sonra zaten kv'lere bir şey oluyor. Bir dee tekmiş bir bakmışsın ay çocuk alıştı ay geç oldu derken aynı evde yaşamaya başlavıyermişsiniz.

kesinlikle bulunduğum ilde kalırdım. ne demek benim alacağım maaşın 2.5 katını aliyor. yani aşağı yukarı 100 bin civari. o maaş bırakılır mı ay? kılımı bile kıpırdatmam o kadar net söylüyorum. benim çocuklar kreste büyüdü gayette büyüdüler. kimseye minnet etmedim, hiçte pişman değilim. yaşlı başlı insanlar o yaştan sonra torun bakmaktansa torun sevsinler mantigindayim ben. onların da hayatlarının son demleri bebeğe vakit ayırmak yerine gezsinler dinlensinler diyorum ben.

Şu an çarşıdayım 60 65 yaşlarında 15 kadar hanım teyze şehir dışından gezmeye gelmişler ellerinde navigasyon şuraya gidelim şuradan gezelim diye konuşuyorlar yanımda.

Sizin eşiniz de garip anam yaşlı anam diye ağlansın.

Eşinizin işi problem olmasa memleket derdim çünkü ben bebeğimi yabancıya bırakmak istemem. Ama eşiniz 100 k malla alıyor en az. Bu maddi durumu bırakmak zor olur. Eş kişisi zorlanır

X