memurluk için en rahat memleket neresi sizce ?

izguben

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2013
6.145
6.866
arkadaşlar bu haziranda memurluk için tercih yapıcam. Puanım 87.700.. nereyi yazsam gelicek büyük ihtimal... kendim ordu da yaşıyorum ve karadeniz hariç diğer bölgelerden olsun istiyorum.. sizce nereyi yazayım... memur olarak hem kirası uygun ev bulabilecegim hem güvenli hem güzel yer arıyorum tek yaşıycağım çünkü evlenene kadar... fikir almak istedim şimdiden... teşekkürler...

puanınız kaç ne bölüm mezunusunuz tapu ve kadastro genel müdürlüğünü sakın yazmayın ben pişman oldum sürünüyorum hiç tavsiye büyükşehirlerden uzak durun yoğun olur çünkü hangi kurum olursa olsun

puanınız kaç ne bölüm mezunusunuz tapu ve kadastro genel müdürlüğünü sakın yazmayın ben pişman oldum sürünüyorum hiç tavsiye büyükşehirlerden uzak durun yoğun olur çünkü hangi kurum olursa olsun

sosyal hizmet bölümüm 87.700 puanım istanbul ankara bende istemiyorum yogun iş gücü olur diye.. daha küçük şehirler uygun olur sanırım benım için... sagolun tavsiyenız için yazman o kurumu bakanlık düşünüyorum..

Bursa iyidir.
Büyükşehir sıkılmazsınız ama istanbul ankara gibi trafiği yok ha zaman zaman yakın olabiliyor ama iyidir.
Şehrin her yerinden her yere ulaşım var gibi bişey daha sakin yer istersenizde var apartmankarın yükseldiği yerlerde var :KK34:

Bursa iyidir.
Büyükşehir sıkılmazsınız ama istanbul ankara gibi trafiği yok ha zaman zaman yakın olabiliyor ama iyidir.
Şehrin her yerinden her yere ulaşım var gibi bişey daha sakin yer istersenizde var apartmankarın yükseldiği yerlerde var :KK34:

bursa hiç aklımda yoktu cidden... olabilir teşekkürler :)

arkadaşlar bu haziranda memurluk için tercih yapıcam. Puanım 87.700.. nereyi yazsam gelicek büyük ihtimal... kendim ordu da yaşıyorum ve karadeniz hariç diğer bölgelerden olsun istiyorum.. sizce nereyi yazayım... memur olarak hem kirası uygun ev bulabilecegim hem güvenli hem güzel yer arıyorum tek yaşıycağım çünkü evlenene kadar... fikir almak istedim şimdiden... teşekkürler...

Akdenizi düşünürseniz mersini öneriyorum,hem kirasını ucuz,hem ulaşımı ucuz hem de gıda maddeleri ucuz herşeyi ucuz.İsterseniz ev kiralarına bakabilirsiniz sitelerden ön düşügü 250 lira 300 liradan başlar.Boş evlerin.

Akdenizi düşünürseniz mersini öneriyorum,hem kirasını ucuz,hem ulaşımı ucuz hem de gıda maddeleri ucuz herşeyi ucuz.İsterseniz ev kiralarına bakabilirsiniz sitelerden ön düşügü 250 lira 300 liradan başlar.Boş evlerin.

tam aradıgım özellikler işte :) mersin ilk başa geçti şuan cidden yazabilirim çok sagolun...

Konya güzeldir.Öğrencilik çalışma geçti..Kiralar ucuz sayılmaz,yakıt pahalı..Adana kiralar ordan daha uygun,yakıt az gerekiyor ve uygun,ama yazın çok sıcak,klima gerekli.,sebze bol,biraz daha ucuz olduğu söyleniyor.Doğyuyu yazmadan batıya doğru güzel bir seçim olur..Malatya'yı sevdim bu arada..Bir doğu şehri için gelişmiş buldum..Yazları sıcaklık üzmüyor.En iyisi bence karadeniz..
Çok küçük yerleri de yazma,sıkılırsın.Ailene çok uzak da yazma,gidip gelmesi sorun oluyor.Veya uçakla gidebileceğin şehirler olsun.ok ama yakın birbirine..Adana'da havaalnı var,mersin'de yok ama yakın birbirine..Trabzonda havaalnı var,oraya yakınmıısn. bilmem..Karadeniz istemiyorsun ama sonra dönmek isteyeceksin ailenin yakınına,ozaman dönecek imkanın var mı bilmiyorum..

Son düzenleme:
tam aradıgım özellikler işte :) mersin ilk başa geçti şuan cidden yazabilirim çok sagolun...
Sevindim,en düşük kiralar bunlar canım tabi yüksekleride var ama istanbul gibi büyükşehirler bakış çok ucuz çarşı merkezine bir dolmuşla gidilir en uzak yere bile tek otobüsle yada en fazla 2 dolmuşla gidilir.Tek kötü yanı yazları sıcak olması.

Son düzenleme:
Konya güzeldir.Öğrencilik çalışma geçti..Kiralar ucuz sayılmaz,yakıt pahalı..Adana kiralar ordan daha uygun,ama yazın çok sıcak.Doğyuyu yazmadan batıya doğru güzel bir seçim olur..Malatya'yı sevdim bu arada..Bir doğu şehri için gelişmiş buldum..Yazları sıcaklık üzmüyor.En iyisi bence karadeniz..
Çok küçük yerleri de yazma,sıkılırsın.Ailene çok uzak da yazma,gidip gelmesi sorun oluyor.karadeniz istemiyorsun ama sonra dönmek isteyeceksin ailenin yakınına,ozaman dönecek imkanın var mı bilmiyorum..

konyayı eledim ozaman... hiç doğuya gitmedim merak ediyorum malatya güzelse cidden düşünürüm... en iyisi tabiki karadenizde ailem çok baskıcı acıkcası aileme uzak olmak istiyorum yine herseyime karısıcaklar o yuzden yazmıycam....

Sevindim,en düşük kiralar bunlar canım tabi yüksekleride var ama istanbul gibi büyükşehirler bakış çok ucuz çarşı merkezine bir dolmuşla gidilir en uzak yere bile tek otobüsle yada en fazla 2 dolmuşla gidilir.Tek kötü yanı yazları sıcak olması.

sıcak la sorunum yok çok şükür severim:) cidden çok zormuşş seçmek fikir verdiğiniz sağolun oradan kadro açılırsa büyük ihtimal yazıcam..

Sonra çok özlersin demedi deme...Bence yakın olmasına dikkat et..Hem ayrı hem uzak hem yakın olmuş olursun..Kayseri de güzel bu arada kiralarını bilmiyorum.Konya yı ve Kayseriyi araştır,buraları es geçme..
İlçe yazmazsan daha iyi olur..Sıkılırsın..Doğunun ilçeleri pek güzel değildir...Batının ilçeleri güzeldir mesela..Mersin!in Silifke ilesi fena değildir..Erdemli iyidir..Kiralrını bilmem..Bizim iş arkadaşlardan bazısı Antalya'ya gitti.Manavgat meslea..Isparta yı bir araştır..
Araştırmadan hiçbir yeri yazma,pişman olacağın yerlere gitme..

Son düzenleme:
Sonra çok özlersin demedi deme...Bence yakın olmasına dikkat et..Hem ayrı hem uzak hem yakın olmuş olursun..Kayseri de güzel bu arada kiralarını bilmiyorum.Konya yı ve Kayseriyi araştır,buraları es geçme..

özlersem giderim yanlarına uzak olayım biraz istiyorum :) konya yı az önce bi arkadaş pahalı dedi.. kayseriyi bilmiyorum ama arastırsam iyi olcak

İlçe yazmazsan daha iyi olur..Sıkılırsın..Doğunun ilçeleri pek güzel değildir...Batının ilçeleri güzeldir mesela..Mersin!in Silifke ilesi fena değildir..Erdemli iyidir..Kiralrını bilmem..Bizim iş arkadaşlardan bazısı Antalya'ya gitti.Manavgat meslea..Isparta yı bir araştır..
Araştırmadan hiçbir yeri yazma,pişman olacağın yerlere gitme..

çok teşekkürler zaten şimdiden başladım arastırmaya pişman olam istemem burayada yazdım ki fikir alayım diye not alıyorum hepsini en iyi yeri bulacam inşallah

X