Tavuk Yemekleri Menemen ile Kahvaltı Sofrası - Keskinoğlu Yumurta Sponsorluğunda

Herkese selamlar 🤗
Günün en sevdiğim öğünü olan kahvaltı kategorisine katılmak için çok heves ettim ama yazlıkta olduğumuz için kahvaltım biraz salaş oldu, her şey taze ve doğal olduğu için lezzet mükemmel ama biraz daha özenli bir sunum yapamadığım için kusura bakmayın 😌

Kahvaltıma her öğün bayıla bayıla yiyebileceğimiz menemen eşlik ediyor 😋
Menemen soğanlı mi olur, soğansız mi tartışmaları uzar gider ama ben kahvaltı sofrasındaki menemene soğanı yakistiramiyorum, bu yüzden hafif bir menemen yaptım 🤗Eki Görüntüle 2665525 Eki Görüntüle 2665526 Eki Görüntüle 2665527 Eki Görüntüle 2665528
Malzemelerimiz
5 6 adet biber
3 adet domates
4 adet yumurta
Zeytinyağı, tuz, karabiber
Yapılışı
Biberleri doğuruyoruz, tavaya zeytinyağı koyuyoruz, biberleri ekleyip kavuruyoruz, bu arada domateslerin kabuklarını soyup, küp küp kesiyoruz, tavaya ekliyoruz, domatesler suyunu salınca biraz daha karıştırıyoruz, yumurtaları ayrı bir kapta çırpıp ,tuzunu,karabiberini ekleyip, yumurtaları da tavaya koyup, karıştırmadan kapağını kapatıp,kısık ateşte 5 dk pişiriyoruz, menemenimiz hazır 👩‍🍳 afiyet olsun 😍
Eki Görüntüle 2665529
Ellerine sağlık güzel görünüyor bol şans yarışmada canım 🥰

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuş 😍 hasret kaldım sogansiz menemene oyum sana oyuzden başarılar dilerim ♥️

X