Merhaba sizce eşim beni aldatıyor mu

Hamile olduğunuz için yaklaşmamıştır diye düşünüyorum. Kadınlar hamile kaldığında erkeklerin gözünde anne rolüne bürünebiliyor. Bebeğe zarar gelir sanmış da olabilir çok bilmiyorlar bu konuları. Yatak ayırmak, lohusayken başka şehire gitmek açıkcası duruma tuz biber olmuş olabilir. Eşinizle çocuğunuzla kendi evinizde daha mutlu olursunuz eminim. Kanamalarınız bitince hâlâ birşey olmazsa karşınıza alın direkt sorun. Hamileliğiniz bu yüzden zehir olmuş üzücü bir durum

Merhaba kız kardeşim, öncelikle beni anladığın için çok teşekkür ederim. Lohusalığımın ortalarına doğru artık dayanamadım (bu cevabım aynı zamanda problemimle ilgili bir güncellemedir) eşimle konuşmak istedim bunca zaman konuşmamamın geri durmamın en büyük sebeplerinden biri gururum diğeriyse doğru iletişim kuramayacağımdan korktuğum için bağır çağır kavga etmekten çekinmemdi ama maalesef duygularımı artık dizginleyemedim tahmin ettiğim gibi doğru iletişim kuramadım da, bağır çağır kavga etmiş bulundum. Kafamdaki her şeyi konuştum ses yükselince evden çıktı gitti. Akşam geldiğinde yanına gittim benden boşanmayacağını biliyorum beni çok sevdiği için bunu yapmayacağına eminim. Ben de boşanmak istemiyordum zaten ayrılalım ama beraber yaşamaya devam edelim dedim dayanamıyorum birlikte olup bu kadar uzak olmaya dedim işte lohusa kafasıyla bulabildiğim çözüm buydu maalesef. Sonra zırıl zırıl ağladım nolur beni anla artık diye çok sevgisiz kaldım dedim çok şefkatsiz kaldım dokunulmaya sevilmeye öpülmeye sımsıkı sarılmaya… illa cinsellik penetrasyon mudur? Bence değildir. Biz birbirimize aşığız çünkü. Öpüşmek bile insana çok iyi gelen bir şey değil mi yaşadığını kanının aktığını hissedersin karnında kelebekler olur. Bunlara bile hasretim dedim. O da bana işsiz olduğu için kendinden utandığını söyledi. Ben de bunu sana ben hissettirdiysem taş olayım dedim. Benimle ilgili bi sorun olmadığını kendisiyle ilgili olduğunu çok utandığını benim ona kızmamamın bile altında ezildiğini söyledi. Her şeyi içine attığını geceleri ağladığını ben bilmiyor muyum dedi sen ağladıkça ben kendimi daha çaresiz hissettim dedi. Bu şekilde büyük kavganın ardından sakin bir tartışmamız oldu ve sanırım çözdük aramızdakini. Yeni evimize taşındık bebeğimiz var köpeğimiz var biz varız hayatı tekrar yoluna koyuyoruz yavaş yavaş. Umuyorum düzeleceğiz. Şimdi tekrar işe girdiği için daha iyi bir ruh hali var, ben hala ailemin evindeyim bebek “ele gelene kadar yollamam seni sen kendine bakmayacaksın bayılıp kalırsın” dedi ananem. Kocam haftasonları yanımıza geldi hep. Evimizin eşyalarını bekliyoruz beyaz eşyalarımız ocak buzdolabı hala gelmediği için gidemiyorum. Ama umudum onun her şeyi toparlayacağı yönünde…
Bu gelişmeyi şimdi gördüm. Kesinlikle eminim herşeyin daha iyiye gideceğine ♥️

Merhaba kız kardeşim, öncelikle beni anladığın için çok teşekkür ederim. Lohusalığımın ortalarına doğru artık dayanamadım (bu cevabım aynı zamanda problemimle ilgili bir güncellemedir) eşimle konuşmak istedim bunca zaman konuşmamamın geri durmamın en büyük sebeplerinden biri gururum diğeriyse doğru iletişim kuramayacağımdan korktuğum için bağır çağır kavga etmekten çekinmemdi ama maalesef duygularımı artık dizginleyemedim tahmin ettiğim gibi doğru iletişim kuramadım da, bağır çağır kavga etmiş bulundum. Kafamdaki her şeyi konuştum ses yükselince evden çıktı gitti. Akşam geldiğinde yanına gittim benden boşanmayacağını biliyorum beni çok sevdiği için bunu yapmayacağına eminim. Ben de boşanmak istemiyordum zaten ayrılalım ama beraber yaşamaya devam edelim dedim dayanamıyorum birlikte olup bu kadar uzak olmaya dedim işte lohusa kafasıyla bulabildiğim çözüm buydu maalesef. Sonra zırıl zırıl ağladım nolur beni anla artık diye çok sevgisiz kaldım dedim çok şefkatsiz kaldım dokunulmaya sevilmeye öpülmeye sımsıkı sarılmaya… illa cinsellik penetrasyon mudur? Bence değildir. Biz birbirimize aşığız çünkü. Öpüşmek bile insana çok iyi gelen bir şey değil mi yaşadığını kanının aktığını hissedersin karnında kelebekler olur. Bunlara bile hasretim dedim. O da bana işsiz olduğu için kendinden utandığını söyledi. Ben de bunu sana ben hissettirdiysem taş olayım dedim. Benimle ilgili bi sorun olmadığını kendisiyle ilgili olduğunu çok utandığını benim ona kızmamamın bile altında ezildiğini söyledi. Her şeyi içine attığını geceleri ağladığını ben bilmiyor muyum dedi sen ağladıkça ben kendimi daha çaresiz hissettim dedi. Bu şekilde büyük kavganın ardından sakin bir tartışmamız oldu ve sanırım çözdük aramızdakini. Yeni evimize taşındık bebeğimiz var köpeğimiz var biz varız hayatı tekrar yoluna koyuyoruz yavaş yavaş. Umuyorum düzeleceğiz. Şimdi tekrar işe girdiği için daha iyi bir ruh hali var, ben hala ailemin evindeyim bebek “ele gelene kadar yollamam seni sen kendine bakmayacaksın bayılıp kalırsın” dedi ananem. Kocam haftasonları yanımıza geldi hep. Evimizin eşyalarını bekliyoruz beyaz eşyalarımız ocak buzdolabı hala gelmediği için gidemiyorum. Ama umudum onun her şeyi toparlayacağı yönünde…
Bir daha iletişimi kesmeyin birbirinizden... Kıyamam ya. İkinize de üzüldüm...

İyi geceler, ben 11 aydır evliyim. Eşimle uzun zamandır tanışıyoruz, bebek sahibi olalım birlikte yaşayabilelim artık diye evlendik. Evlenmeden önce 5-6 yıllık ilişkimizde çok ince düşünceli biri olmasa bile beni sevdiğini hissediyordum ve güvende hissediyordum. evlenme teklifi aldıktan 1 ay sonra kadar ailesiyle tanışmaya gittim ve annesi ve diğer akrabaları biraz değişik insanlardı ve onlardan hiç hoşlanmadım sanki bir ucubeler sirkinin içinde gibiydim ben 2 gün kadar onlarda kaldım (Ankara’da yaşadıkları için onlarda kaldım ben başka şehirde yaşıyorum) sonra yüzüğü bırakıp otobüse binip eve geldim ben dünyada böyle kötü insanların var olabileceğine asla inanmazdım. Asla bir yerlerde kalıp kendimi üzdürecek biri değilim ama bu kadar sevdiğim adamın ailesi ne kadar kötü olabilir ki diye düşündüğüm için hep yanlış anlatmışımdır diye kendimi avuttum, ama sonrasında dayanamadım.
Yüzüğü bırakıp otobüse binmeye giderken yolda ondan ayrılacağımı böyle bir aileye katlanamayacağımı söyledim çok üzüldü ama anlayış gösterdi kavga etmedik sadece otobüsüm gelene kadar istasyonda ağladık o da ben de.
Sonrasında iletişim kurmaya devam ettik benden vazgeçemedi ben de ondan. Açıkçası ilişkide en çok seven ilgilenen hep oydu. Ben biraz daha mesafeliydim hep. Neyse o senenin mart ayında tekrar ayrıldık mayıs ayında bir sebepten yolum iç Anadolu’da bir şehire düşünce ona haber verdim ben x şehrine gidiyorum haberin olsun diye (Ankara ile arasında 3 saat var) hemen arabaya atlayıp yanıma geldi.
“Biz seni istemeye geleceğiz babam gidelim alalım kızı dedi“ dedi ben de bazı şartlar söyledim annene gitmem bayramda gitmem vs vs hepsini kabul etti beni istemeye geldiler ailem çok istekli olmasa da tamam dediler 3 ay içinde evlendik.
Her şey evlendiğimiz gece başladı. Düğünümüzde ilk dans hariç benimle hiç dans etmedi, annesi hastanelik oldu ne gerdek gecemiz ne bir şey kaldı, ailesi bize takılan bütün takıları topladı (bizim kültürümüzde böyle bir şey yok, yasalar gereği de bütün takılar geline ait) falan ben benimle dans etmemesine her şeyden daha çok bozuldum. Acayip kafam karıştı acaba eski sevgilisi mi geldi düğüne gibi şeyler düşündüm. Çünkü onun doğup büyüdüğü yerdeydik.
Biraz tartıştım hadi kalk dans edelim diye asla kabul etmedi kına gecemizde döktüren adam düğünümüzde kımıldamıyordu ayağa bile kalkamadı (kına benim şehrimde yapıldı, düğün Ankara’da)
Sonra evimize geçtik ben kimseden ne altın ne eşya istedim her şeyi uygun bir fiyattan halletmek için çok uğraştım kimseyi zorlamak istemedim eşyalı bir rezidansta kalmaya başladık. ( ne ankara ne benim şehrim ne bahsettiğim X şehri, başka bir şehirde çalışıyor olduğu için düzenimiz tam oturana işler belli olana dek eşyalı bir yerde kalmaya karar vermiştik)
Sonrasında ben hamile kaldım hamile kaldığım gün 1 Ocak ve o gün bugündür eşim benimle birlikte olmuyor. Akşamları ayrı yatıyorum gururuma yediremediğim için, gün içerisinde hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorum ama geceleri hep ağladım hamileliğim boyunca, hiç gelip hadi yatağımıza gel demedi. Hiç yakınlaşmaya çalışmadı bu geçen aylar boyunca her gece mastürbasyon yaptığını tuvalete gidişinden ya da kapısını dinlediğimden biliyorum. Yüzüne de söyledim bunu. Yapmıyorum demedi. Daha öncesi böyle bir şey hiç yoktu çok istekliydi bana karşı.
Eski bir sevgilisi var ismi Nilay ondan ya da bir akrabasının kız kardeşinden şüpheleniyorum. Akrabasının kız kardeşine Ayşe diyeceğim, annesinin beni zorbalamasının nedeni aklında başka bir gelin adayı olduğu için diye düşündüm ilk, çünkü çirkin değilim aptal değilim neden böyle olduğunu anlayamadım. Bu Ayşe’nin yaşı da eşime uygun, düğünde o da vardı bana nedense acayip iyi davrandı ve biz evlendikten kısa bir süre sonra nişanlandı.
Eğer bu adamın bana arkadaşı kankası vs gibi davranacağını bilseydim bu kadar değişeceğini bilseydim asla çocuk yapmazdım ama 6 senedir tanıdığım adam ne kadar farklı biri çıkabilir ki? Aklıma çoğu şey sonradan geldi hep. Belki eski sevgilisi değildir bilemiyorum belki Ayşe de değildir. Ama bir şey var hissediyorum çok katı bir his bu.
Ağzını aradım hayatım seni çok seviyorum seni her şekilde affederim bir suçun varsa içindeki suçluluk büyümeden halledelim gibi. Belki birileriyle dertleşmişsindir ben böyle bir şeye kızmam bana anlatabilirsin gibi konuştum ama bir şey söylemedi zaten kesin olan şeyler hakkında bile çok konuşmayı sevmez farazi bir şeyi de öyle bi şey olamaz gibi konuşup kapattı.
Şimdi bebeğimiz var ben ömrü boyunca onunla evli kalıp hayatı ona zindan etmeyi planlıyorum. Çünkü hamileliğim iğrenç geçti kendimi değersiz çirkin aşağılık hissettim. Bana hiç dokunmadı bile. Kimsenin görüp duymadığı yerlerde ona psikolojik olarak işkence edebilirim böylelikle bebeğim de babasız büyümez. İç sesimle yazdım bu kısmı tabiki. Bir saniye bile yaşamak istemiyorum çünkü zaten hayatımda yüzüm hiç gülmemişken beni sevdiğine emin olduğum adamla mutlu bir yuva kurup ömrümün sonuna kadar bu şekilde devam edebileceğimi düşünmüştüm. Hayatım zorluklarla geçmişken artık hayatımın güzel bir kısmına başlayacağımı hayal etmiştim. Sevdiğim sevildiğim bir evlilik ve aşkımızın meyvesi güzel kızımız. Hayalim buydu her şey evlenene kadar mıydı yani? Nikahı bastı ve bitti mi?
Bir insan 8-9 ay nasıl karısına dokunmaz? Karısına dokunmuyorsa kime dokunuyor kiminle konuşuyor? Lütfen bana akıl verin benim aklım bana artık yetmiyor
Balık baştan kokarmis. Ailesiyle ilgili şeyleri yazdiginda ,yüzüğü umarım geri takmamistir dedim ama takmışsın hatta evlenip çocuk yapmışsın. Kim kime psikolojik şiddet uyguluyor bir düşün bence . Kötü durumda olan sensin , ayrılma imkanın varsa ayrıl. Tabi bekara eş boşamak kolay fakat bu şekilde onunla yaslanabilecegini dusunuyormusun. Sana yazık

Balık baştan kokarmis. Ailesiyle ilgili şeyleri yazdiginda ,yüzüğü umarım geri takmamistir dedim ama takmışsın hatta evlenip çocuk yapmışsın. Kim kime psikolojik şiddet uyguluyor bir düşün bence . Kötü durumda olan sensin , ayrılma imkanın varsa ayrıl. Tabi bekara eş boşamak kolay fakat bu şekilde onunla yaslanabilecegini dusunuyormusun. Sana yazık
Güncellemeni yeni okudum. İş durumundan bahsetmemistin. Neyse düzelmiş olmanıza sevindim. Umarım bir daha böyle üzücü şeyler yasamazsiniz

X