Aile Planlaması microgynon dogum kontrol hapı hakkında.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

tavsannn

Bi’ cinnet her şeyi çözer
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2014
5.602
16.141
Mune ablam canim ablam yemin ederim benim de derdim bu vurma beni hem konuyu yerine actim ama bir Allahin kulu yazmadi ki :110: Azcik surdan bilgi alayim sessizce cekilip gitcem söz:KK45:
Simdi konuya geliyorum hanimlar ben aylardir microgynon dogum kontrol hapi kullaniyorum ama gectigimiz ay 10 tane hap almisken bazi sebeplerden 3 gun hapi kullanamadim, 4.gün hap saatinde 4 hapi birden ictim ama aksamina regl oldum. Ayni kutuyu kullanmaya devam ettim kutu bitene kadar reglim devam etti. 7 gunluk araya geldik kanamam 1-2 gun durduktan sonra tekrar basladi. Ve ben 10 gunden fazla regl oldum, ne cok aci ve ne cok aci ceken...
Bugun aranin 8. Gunu yeni kutuya basladim ancak kafamda bir suru soru isareti var internette baya gezdim iyice karman corman oldum bilgili biri beni yonlendirsin yoksa cildiriciim.
simdi ben hata mi ettim? Reglin ilk gunu yeni kutuya mi baslamaliydim? 7 gun ara vererek salaklik mi yaptim? Suan bu hap beni koruyor mu yoksa ben bunu bosu bosuna mi iciyorum? kutup ayilari neden yalniz?:confused:
Daha once boyle bi sey yasamis olup doktorundan dogruyu teyit ettirmis biri ya da bizzat kendisi doktor olan biri ya da acilin uleyn ben bu konuya hakimim diyen birisi var mi su garibana bi dost eli uzatir mi :110:l

Bu arafa evet yeni kutuya baslaman gerekirdi , ek koruma yontemi kullanin
Bir dahaki ay bu paketi at yeniye basla sifirdan

Kusura bakmayin ama buraya eglence amacli konu actiginizi düsünüyorum.Zira ben bu devirde hicbir kadinin elinde telefonu, interneti olupta, bazi sebeplerden dolayi almayi unuttugu 4 pilleyi birden alarak bunlarin geriye dönük koruma saglayacagini düsünecek kadar cahil olduguna inanmiyorum.
Zaten geriye donuk koruma olaun diye almamis ki
O haplar alinmasi gerekiyordu diye hepsini toptan almis
Yanlis yapmis ama amaci geriye donuk koruma diil

Kusura bakmayin ama buraya eglence amacli konu actiginizi düsünüyorum.Zira ben bu devirde hicbir kadinin elinde telefonu, interneti olupta, bazi sebeplerden dolayi almayi unuttugu 4 pilleyi birden alarak bunlarin geriye dönük koruma saglayacagini düsünecek kadar cahil olduguna inanmiyorum.
Ben de hala okudugunu anlamak istemeyen insanlarin olduguna inanmiyorum :)
Tesekkur ederim yorumunuz icin ancak ben 4 hapi geriye donuk koruma saglasin diye almadim. Almam gereken haplari almadigim icin aldim normalde unutulunca 2. gun iki hap birden aliniyor ben de bir anlik sacma oldugunu dusunsem de 4 hapi bir anda aldim. Koruma sagladigindan emin olsam zaten gelip buraya konu acmam ayni sekilde devam ederdim.

Bu arafa evet yeni kutuya baslaman gerekirdi , ek koruma yontemi kullanin
Bir dahaki ay bu paketi at yeniye basla sifirdan
Zaten coklu korunuyorum ama yontemlerden birinin bile gecersiz olma ihtimali beni cok gerdi :)
Simdi bu hapin bana koruma acisindan hicbir faydasi yok sanirim degil mi? Yeni kutuya bugun baslamistim biraksam mi yoksa beklesem mi bitmesini

Zaten coklu korunuyorum ama yontemlerden birinin bile gecersiz olma ihtimali beni cok gerdi :)
Simdi bu hapin bana koruma acisindan hicbir faydasi yok sanirim degil mi? Yeni kutuya bugun baslamistim biraksam mi yoksa beklesem mi bitmesini
Ben olsam birakir beklerim regl gunumu ama tamamen ben olsam boylr yapardim , doktor diilim tibbi aciklamasi nedir bilmiyorun

Dogum kontrol hapi bir gun unutulunca ertesi gun 2 hap birden aliniyor normalde, daha once bunu yasamistim 4 hap birden o yuzden sacma da gelse bi anlik telasla yutuverdim
Öyle bir şey yok. Unuttuğunuzu fark ettiğiniz an o günkü hapı alıp sonra normal düzende devam etmelisiniz ama koruyuculuğunun azaldığını bilerek de ek bir yöntem kullanmalısınız.

Şunu okuyunca gözlerim pörtledi valla
Hapla korunma yöntemini bilmiyorum da birden dört hap içmek de nesi oldum valla
İyi yan etki filan bir şey olmamış
Valla dogru soyluyorsunuz ben de yuttuktan sonra salak misin napiyorsun tavsan dedim :)
Ama iste normalde unutunca 2 hapi hatta yanlis bilmiyorsam 3 hapi birden icebiliyorsunuz o yuzden ben kutu elime gecince 4unu birden bi anlik gafletle yuttum.

X