Aile Planlaması microgynon dogum kontrol hapı hakkında.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Valla dogru soyluyorsunuz ben de yuttuktan sonra salak misin napiyorsun tavsan dedim :)
Ama iste normalde unutunca 2 hapi hatta yanlis bilmiyorsam 3 hapi birden icebiliyorsunuz o yuzden ben kutu elime gecince 4unu birden bi anlik gafletle yuttum.
Anladım unutunca iki üç hap içiliyorsa dördüncüsü de içilebilir demek ki :)
Öğrendiğim iyi oldu 😄

Öyle bir şey yok. Unuttuğunuzu fark ettiğiniz an o günkü hapı alıp sonra normal düzende devam etmelisiniz ama koruyuculuğunun azaldığını bilerek de ek bir yöntem kullanmalısınız.
Evet o konuda sikinti yok zaten hap+prezervatif+geri cekilme yontemi kullaniyoruz hatta gecen kutu basinda da iki hapta saat olarak gecikme oldugu icin guvenemedim ve bu ay bir dogum kontrol yontemi olarak adami yanina yaklastirmama secenegimi kullandim:))
Biri bile sekteye ugrasa cok geriliyorum ben
O yuzden suan ne yapmam gerektigini bilemedim bu hap suan beni hic mi korumuyor ya da soyle soyliyim suan korumuyor evet ama yeni kutuya ilk gun baslamadigin takdirde hapi kullandikca bi yerden sonra koruma etkisi basliyor mu onu bilemedim.

İntihara meyil 😂 Bu ay hapı kesile.. Hormonsuz korunma şekli seçile.. Tam adet döngüsünden sonra tekrar başlanıp unutmadan içile...

Evet o konuda sikinti yok zaten hap+prezervatif+geri cekilme yontemi kullaniyoruz hatta gecen kutu basinda da iki hapta saat olarak gecikme oldugu icin guvenemedim ve bir dogum kontrol yontemi olarak adami yanina yaklastirmama secenegimi kullandim:))
Biri bile sekteye ugrasa cok geriliyorum ben
O yuzden suan ne yapmam gerektigini bilemedim bu hap suan beni hic mi korumuyor ya da soyle soyliyim suan korumuyor evet ama yeni kutuya ilk gun baslamadigin takdirde hapi kullandikca bi yerden sonra koruma etkisi basliyor mu onu bilemedim.
Bu konuda paranoyak olduğum için gözümle görmediğim bir koruma yöntemine güvenmiyorum ben 😄
O 4 gün unutmanızda zaten koruyuculuğunu yitirmiş oluyor ama yeni kutuyla sıfırdan başlamış gibi düşünebilirsiniz. İlk defa hapa başlanınca da ilk kutuyla beraber ek koruma önerilir.

Mune ablam canim ablam yemin ederim benim de derdim bu vurma beni hem konuyu yerine actim ama bir Allahin kulu yazmadi ki :110: Azcik surdan bilgi alayim sessizce cekilip gitcem söz:KK45:
Simdi konuya geliyorum hanimlar ben aylardir microgynon dogum kontrol hapi kullaniyorum ama gectigimiz ay 10 tane hap almisken bazi sebeplerden 3 gun hapi kullanamadim, 4.gün hap saatinde 4 hapi birden ictim ama aksamina regl oldum. Ayni kutuyu kullanmaya devam ettim kutu bitene kadar reglim devam etti. 7 gunluk araya geldik kanamam 1-2 gun durduktan sonra tekrar basladi. Ve ben 10 gunden fazla regl oldum, ne cok aci ve ne cok aci ceken...
Bugun aranin 8. Gunu yeni kutuya basladim ancak kafamda bir suru soru isareti var internette baya gezdim iyice karman corman oldum bilgili biri beni yonlendirsin yoksa cildiriciim.
simdi ben hata mi ettim? Reglin ilk gunu yeni kutuya mi baslamaliydim? 7 gun ara vererek salaklik mi yaptim? Suan bu hap beni koruyor mu yoksa ben bunu bosu bosuna mi iciyorum? kutup ayilari neden yalniz?:confused:
Daha once boyle bi sey yasamis olup doktorundan dogruyu teyit ettirmis biri ya da bizzat kendisi doktor olan biri ya da acilin uleyn ben bu konuya hakimim diyen birisi var mi su garibana bi dost eli uzatir mi :110:l

Atlanan hap kadar hap alınmaz üstüste. Hormonlarınızı alt üst etmişsiniz. Düzenli kullanmadığınız sürece koruyuculuğu olmaz doğum kontrol hapının. Bu ay ek korunmayla devam edin, hapınızı düzenli almaya devam edin.

Kız çıldırdın mı intihar edercesine 4 hap birden içilir mi :KK70: Gün atlayınca 2’şer alınır haplar ama 2’den fazlasını almamak lazım.

Ek korunma yöntemi diyoruuuum. Gelecek ay adet olunca yeni kutuya başlarsın.

Bu konuda paranoyak olduğum için gözümle görmediğim bir koruma yöntemine güvenmiyorum ben 😄
O 4 gün unutmanızda zaten koruyuculuğunu yitirmiş oluyor ama yeni kutuyla sıfırdan başlamış gibi düşünebilirsiniz. İlk defa hapa başlanınca da ilk kutuyla beraber ek koruma önerilir.
Ben de cok paranoyagim ya daha korunma yontemi olsa onlari da kullanicam bildigim her seyi uyguluyorum :KK49:
Yeni kutuya sifirdan baslamis gibi olmadim ama ben adetin ilk gunu o kutuya devam ettim ama 7-8 hap sonra 7 gunluk ara verdim adet degilken bi sonraki kutuya basladim
Simdi bu durumda ne olur sizce :110:

Ben de cok paranoyagim ya daha korunma yontemi olsa onlari da kullanicam bildigim her seyi uyguluyorum :KK49:
Yeni kutuya sifirdan baslamis gibi olmadim ama ben adetin ilk gunu o kutuya devam ettim ama 7-8 hap sonra 7 gunluk ara verdim adet degilken bi sonraki kutuya basladim
Havuz probleminden daha zor 😃 yazdığım kadar biliyorum ben

Atlanan hap kadar hap alınmaz üstüste. Hormonlarınızı alt üst etmişsiniz. Düzenli kullanmadığınız sürece koruyuculuğu olmaz doğum kontrol hapının. Bu ay ek korunmayla devam edin, hapınızı düzenli almaya devam edin.
Hapi duzenli almam yeterli olur mu? Adetin ilk gununden itibaren hapi ictim ama kutu bitince 7 gunluk ara verdim adet degilken yeni kutuya basladim. Simdi bi dahaki kutuya da adet degilken baslayacagim icin bu hapi bosuna mi iciyor oluyorum acaba

ay kusura bakmayin da merak ettim hamile kalsaniz nolur.kucuk cocugunuz mu var ya da yeni evli misiniz. cok dehset korktugunuzu soyleyince aklima bunlar geldi sadece :/

Kız çıldırdın mı intihar edercesine 4 hap birden içilir mi :KK70: Gün atlayınca 2’şer alınır haplar ama 2’den fazlasını almamak lazım.

Ek korunma yöntemi diyoruuuum. Gelecek ay adet olunca yeni kutuya başlarsın.
O anki panik ve gazla bi kutuyu devir deseler devirirdim valla :KK45:
Ay ne salaklik ya bilmedigi bi sey olunca insan salak gibi oluyor
Cok tisikkir ederim:KK36:

Hapi duzenli almam yeterli olur mu? Adetin ilk gununden itibaren hapi ictim ama kutu bitince 7 gunluk ara verdim adet degilken yeni kutuya basladim. Simdi bi dahaki kutuya da adet degilken baslayacagim icin bu hapi bosuna mi iciyor oluyorum acaba

Ay bişe anlamadım şimdi ben, kafam karıştı. Hapı içtiğiniz sürece adet olmazsınız zaten, bırakır ya da unutursanız adet olursunuz. Kutu bitince adet olur 7 gün sonra adet bitince yeni kutuya başlarsınız. Bence siz bir kadın doğum doktoruna başvurun şu durumda. Çünkü biraz çorba olmuş 🥴

X