Mide balonu serüveni

haddizatndasafderun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
11
17
26
Herkese merhaba, selamınaleykum burda yeniyim uzun araştırmalar yaptım ve mide balonu hakkında burda bir başlık buldum o da baya ihmal edilmiş eksikti bende çarşamba sabahı takılacağım mide balonunu burda anlatmak istedim umarım sizlere yardımcı olur.
Mide balonu 1.ve 2. tip obezite tedavisinde uygulanır bende uygulayacağım 165 boyunda 88 kiloyum 3 4 ayda 17 kilo alıp rekora koştum ve çok üzgünüm. Bağışıklık rahatsızlığım var hızla kilo alırım boğazımdan kıssam hasta olurum kısmaktan kastım bildiğiniz ölüm diyeti önce tüp mide ameliyatı istedim bir çok doktora göründüm bir özel hastane 17.650 tl istedi üniversite doktoru bana tüm riskleri anlattı vücut kitle endeksim 40 olsa olurmuş ama değil çok zayıflayıp hasta olabilirim kolay gibi görünsede ağır bir ameliyat arkadaşlar zaten yaşam tarzınızı değiştirmez şeker un tuz gece yemek yemeleri bırakmazsanız kiloları verip geri alırsınız o yüzden hiçbir yönteme güvenmeyin tüm bu yöntemler zayıflamaya destek olur ama yemeye devam eder midenizi genişletirsiniz tüm maddi manevi çaba boşa gider. Gelelim işleme bugün pazartesi kan testi yaptırdım göğüs filmi çektim anestezi doktoruna göründüm orta riskli dedi bu kilo ile normal zaten birde eski bir ameliyatım var. Çarşamba takılacağım balonu ilk 3 gün biraz sıkıntılı olabilirmiş sonrası hafifleyerek sıkıntılar yok olurmuş bakalım elimde olursa çarşamba yazacağım ama bu durumu balon çıkana kadar her hafta yazacağım takipte kalın🙋‍♀️

Dün işlem yapıldı 5000 tl verdik ne bişey yiyebildim ne yediğim aslında içtiğim desem daha doğru olur, midemde duruyor başta 30 40 dk sonra istifar ediyordum şimdi 2 saat sürüyor ama ne halim haldı ne enerjim. Lanet ettiğim aşamadayım şuan ilaçlar etki etmeden kusuyorum şuan saat 6 daha normal bir saatte doktoruma ulaşıp ilaçları iğne olarak isteyeceğim. Kensinize eziyet etmek için harika bir yöntem cidden. Paranız gidiyor, haliniz kalmıyor 1 hafta asla çekemem umuyorumki pazartesiye kadar düzelsin. Yoksa gözüm kararır çıkarttırırım net.

Dün işlem yapıldı 5000 tl verdik ne bişey yiyebildim ne yediğim aslında içtiğim desem daha doğru olur, midemde duruyor başta 30 40 dk sonra istifar ediyordum şimdi 2 saat sürüyor ama ne halim haldı ne enerjim. Lanet ettiğim aşamadayım şuan ilaçlar etki etmeden kusuyorum şuan saat 6 daha normal bir saatte doktoruma ulaşıp ilaçları iğne olarak isteyeceğim. Kensinize eziyet etmek için harika bir yöntem cidden. Paranız gidiyor, haliniz kalmıyor 1 hafta asla çekemem umuyorumki pazartesiye kadar düzelsin. Yoksa gözüm kararır çıkarttırırım net.
Çok geçmiş olsun inş p.tesiye kadar toparlarsınız da çıkarmazsınız.

Şuan hastaneden yazıyorum dünden beri burdayım serumlarla ayaktayım çok isyan ettim vallahi midem kabullenmedi kıramplar vs çok zorlandım. Pazartesiye kadar burdayız bugün cuma bu arada, eğer aynı şekilde devam ederse çıkaracağız bünyem kabullenmicek belliki. Bir yudum su içemiyordum ama aç karna su ekstra kramp yapabilir diye mevye suyu içiyorum hem şeker destekte olurmuş çünkü çok halsizim. Dualarınızı esirgemeyin lütfen🙏

Şuan hastaneden yazıyorum dünden beri burdayım serumlarla ayaktayım çok isyan ettim vallahi midem kabullenmedi kıramplar vs çok zorlandım. Pazartesiye kadar burdayız bugün cuma bu arada, eğer aynı şekilde devam ederse çıkaracağız bünyem kabullenmicek belliki. Bir yudum su içemiyordum ama aç karna su ekstra kramp yapabilir diye mevye suyu içiyorum hem şeker destekte olurmuş çünkü çok halsizim. Dualarınızı esirgemeyin lütfen🙏
Çok geçmiş olsun. Eğer dr.nuz risk görmüyorsa sıkın dişinizi. Ben de ilk 1 hafta küfürlerle ayakta duruyordum 🤣 ama sonrası çok güzel inanın azcık yiyip doymak ve tartıdaki eksileri görmek paha biçilemez. Umarım dayabilirsiniz ve emeklerinizin karşılığını alırsınız. Güzel haberlerinizi bekliyoruz

Çok geçmiş olsun. Eğer dr.nuz risk görmüyorsa sıkın dişinizi. Ben de ilk 1 hafta küfürlerle ayakta duruyordum 🤣 ama sonrası çok güzel inanın azcık yiyip doymak ve tartıdaki eksileri görmek paha biçilemez. Umarım dayabilirsiniz ve emeklerinizin karşılığını alırsınız. Güzel haberlerinizi bekliyoruz
Çok teşekkür ederim bugün eve döndüm birşeyler içebiliyorum şükür🙏 hapları serumdan değil normal almaya başlayınca iyiye gidiyor dediler umarım öyle olur ❤ çıkardınız mı acaba? Çıkarınca ne oluyor merak ediyorumda 🤭

11 gün oldu artık sıvı her şeyi tüketiyorum hafif pürede öyle 6.5 kg gitti bile tuz ekmek asla yok şekere gelince güçten çok düşersem bir bardak sulandırılmış meyve suyu içiyorum ya da portakal sıkıyorum hazır meyve suyunuda bu hafta bırakacağım umarım bu hızla devam ederim yorumlarınızı bekliyorum😇

11 gün oldu artık sıvı her şeyi tüketiyorum hafif pürede öyle 6.5 kg gitti bile tuz ekmek asla yok şekere gelince güçten çok düşersem bir bardak sulandırılmış meyve suyu içiyorum ya da portakal sıkıyorum hazır meyve suyunuda bu hafta bırakacağım umarım bu hızla devam ederim yorumlarınızı bekliyorum😇
Merhaba oncelıkle gecmıs olsun ne durumdasınız nasıl gıdıyor surecınız
baslangıc kılonuzla aynı durumdayım ve bende taktırmaya kararlıyım ıstah durumunuz nasıl kendınıze hakım olabılıyor musunuz doygunluk suresı vs

Hangı hastanede hangı doktora oldunuz ucret bılgısı de paylasabılırsenız sevınırım

Merhaba oncelıkle gecmıs olsun ne durumdasınız nasıl gıdıyor surecınız
baslangıc kılonuzla aynı durumdayım ve bende taktırmaya kararlıyım ıstah durumunuz nasıl kendınıze hakım olabılıyor musunuz doygunluk suresı vs

Hangı hastanede hangı doktora oldunuz ucret bılgısı de paylasabılırsenız sevınırım
2 bardak kadar yemek yiyebiliyorum çok iyi doyuyorum saatlercede yeme ihtiyscı duymuyorum zaten fazla yerseniz ağrı olur ben sivasta yaşıyorum cumhuriyet üniversitesinde taktırdım 5bin tl tuttu kilo veriyorsunuz tabi ama ilk hafta ağrılar sızılar çok oluyor o yüzden 5 gün hastanede kaldım bi yudum su içmedim midem hassastırda 15 günde 6.5 kg verdim yemek yeme alışkanlığınızı değişmelisiniz ekmek tatlı vs bıraktım ben hergün en az 40 dk yürüyorum

2 bardak kadar yemek yiyebiliyorum çok iyi doyuyorum saatlercede yeme ihtiyscı duymuyorum zaten fazla yerseniz ağrı olur ben sivasta yaşıyorum cumhuriyet üniversitesinde taktırdım 5bin tl tuttu kilo veriyorsunuz tabi ama ilk hafta ağrılar sızılar çok oluyor o yüzden 5 gün hastanede kaldım bi yudum su içmedim midem hassastırda 15 günde 6.5 kg verdim yemek yeme alışkanlığınızı değişmelisiniz ekmek tatlı vs bıraktım ben hergün en az 40 dk yürüyorum
Vay be. Çok güzel tebrik ederim.
Niye hap kullanıyordunuz?

tatlı ıhtıyacınızı eskısı kadar yogun hıssedıyor musunuz

siz ne kadar surede kaç kilo verdiniz

Hadi çok geçmiş olsun. Temmuz ayında çıkartacağım 3 ayım kaldı yaklaşık 10 kg gitti. İlk haftanın ağrı sızısı geçtikten sonrası çok güzel. Minik minik yiyip burna kadar tok hissetmek :) çıkarıldıktan sonra mide eskisi gibi olacak. O noktadan sonra kendi irademizle başbaşayız. Bu kadar kiloyu verdikten sonra çok özenli olacağıma inanıyorum. Tekrar almak istemem o kiloları. Sizi de tekrar tebrik ederim dayanabilmemize sevindim

Mide krampları için ilaç kullanıyorum bir süre gerekiyor malesef
Çok geçmiş olsun herşey yolundadır inşallah 🙏 bende aynı 1 hafta ne neler çektim bir ben bir de Allah biliyor 2 gün sonra işe dönersin dediler hiç alakası bile yok :)
Tam 2 ay oldu toplamda 11 kilo verdim sonuç gerçekten mükemmel ama ben halsizlikten hiç spor yapacak gücü kendimde bulamıyorum 2-3 kilo kaldı ideal kiloma ulaşmama ama daha da altına inmek istiyorum ki balon çıkınca illa ki bir kaç kilo geri alırım diye düşünüyorum. İnşallah hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşırız 🙈

X