Mide balonu serüveni

2 bardak kadar yemek yiyebiliyorum çok iyi doyuyorum saatlercede yeme ihtiyscı duymuyorum zaten fazla yerseniz ağrı olur ben sivasta yaşıyorum cumhuriyet üniversitesinde taktırdım 5bin tl tuttu kilo veriyorsunuz tabi ama ilk hafta ağrılar sızılar çok oluyor o yüzden 5 gün hastanede kaldım bi yudum su içmedim midem hassastırda 15 günde 6.5 kg verdim yemek yeme alışkanlığınızı değişmelisiniz ekmek tatlı vs bıraktım ben hergün en az 40 dk yürüyorum
Nasıl gidiyor son durumunuzu yazar mısınız

11 gün oldu artık sıvı her şeyi tüketiyorum hafif pürede öyle 6.5 kg gitti bile tuz ekmek asla yok şekere gelince güçten çok düşersem bir bardak sulandırılmış meyve suyu içiyorum ya da portakal sıkıyorum hazır meyve suyunuda bu hafta bırakacağım umarım bu hızla devam ederim yorumlarınızı bekliyorum😇
Gecmiş olsun son durum nasıl memnunmusun kac kilo kaybın oldu

Hadi çok geçmiş olsun. Temmuz ayında çıkartacağım 3 ayım kaldı yaklaşık 10 kg gitti. İlk haftanın ağrı sızısı geçtikten sonrası çok güzel. Minik minik yiyip burna kadar tok hissetmek :) çıkarıldıktan sonra mide eskisi gibi olacak. O noktadan sonra kendi irademizle başbaşayız. Bu kadar kiloyu verdikten sonra çok özenli olacağıma inanıyorum. Tekrar almak istemem o kiloları. Sizi de tekrar tebrik ederim dayanabilmemize sevindim
Merhaba balonunuz çıktı mı ?

Arkadaslar selamlar,
Ben 8 martta taktırmıştım 53 kiloya indim ki 57ye insem yeterli diyordum. Hayatımdaki değişiklikleri saymakla bitmez inanılmaz mutluyum hafif olmak herşeye bedelmiş herşeye! balonu ilk taktırdıgım hafta acısından çıkartmayı bile düşündüm iyi ki sabretmişim. Artık balonun çıkmasına bir kaç hafta kaldı. Çıktıktan sonrasını inanın bende çok merak ediyorum yeniden açlık hissi yasıcam ama bu sefer irademe yenik düşmeyeceğim o kadar acı çektim yahuu 😄

Arkadaslar selamlar,
Ben 8 martta taktırmıştım 53 kiloya indim ki 57ye insem yeterli diyordum. Hayatımdaki değişiklikleri saymakla bitmez inanılmaz mutluyum hafif olmak herşeye bedelmiş herşeye! balonu ilk taktırdıgım hafta acısından çıkartmayı bile düşündüm iyi ki sabretmişim. Artık balonun çıkmasına bir kaç hafta kaldı. Çıktıktan sonrasını inanın bende çok merak ediyorum yeniden açlık hissi yasıcam ama bu sefer irademe yenik düşmeyeceğim o kadar acı çektim yahuu 😄
Kac kiloydun bende 1 hafta oluyor taktıralı

Bende taktırmak istiyorum ınstgramdan bana msj atın lütfen bu konuyla ilgili serüveniniz nasıl gecdi öğrenmek isterim .. ne olur yazın bekliycem

Son düzenleyen: Moderatör:
Mide balonu taktıran kimse aradan bir müddet geçtikten sonra, cikarttirinca falan başına gelenleri yazmamış ya forumda.6 gün sonraya randevum var,eyvallah güzel zayıflatıyor da sonrası nasıl.aclik krizine girdi mı çıkarttiranlar onu merak ediyorum

24 haziranda taktırdım mide balonunu. ilk gün 3 defa kustum yalnızca.işlemde bir saat sonra hastaneden taburcu oldum. 3 saat sonra içtiğim çay ile bulantım oldu. çok çabuk atlattım sıkıntıları, doktorum ve diyetisyenim de şaşırdı. normalde 5 gün kadar berrak sıvı ile beslenme vardı listemde. mercimek çorbasını bile süzmem lazımdı. sonra bir kaç gün de püre beslenme vardı listemde. ama 4 gün sonra ben yemeklerimi yiyebiliyordum. yalnızca şu var ki, ben mesela doyma yetisi olmayan bir insanım, tok karnına 2 insanlık yemek yer üstüne tatlı söylerim. sabah bir haşlanmış yumurta beni tıka basa doyuruyor. öğlen yediğimde akşama yerim kalmıyor. akşam yemeği yemedim pasta vrdı evde ondan biraz yeyim diye, 2 çatal alabildim, yiyemedim.84 ile işleme girdim, 5 gün sonra 4 kilo gitmişti. ancak şu an 10 gün geçti hala eksi 4 kilodayım. bekliyorum bakalım.iki lokma yesem kusacak gibi hissediyrum kendimi aşırı şişkinlikten. ankarada 9000 tl ye taktırdım 6 aylığına. 600 TL de çıkarma parası vereceğim

24 haziranda taktırdım mide balonunu. ilk gün 3 defa kustum yalnızca.işlemde bir saat sonra hastaneden taburcu oldum. 3 saat sonra içtiğim çay ile bulantım oldu. çok çabuk atlattım sıkıntıları, doktorum ve diyetisyenim de şaşırdı. normalde 5 gün kadar berrak sıvı ile beslenme vardı listemde. mercimek çorbasını bile süzmem lazımdı. sonra bir kaç gün de püre beslenme vardı listemde. ama 4 gün sonra ben yemeklerimi yiyebiliyordum. yalnızca şu var ki, ben mesela doyma yetisi olmayan bir insanım, tok karnına 2 insanlık yemek yer üstüne tatlı söylerim. sabah bir haşlanmış yumurta beni tıka basa doyuruyor. öğlen yediğimde akşama yerim kalmıyor. akşam yemeği yemedim pasta vrdı evde ondan biraz yeyim diye, 2 çatal alabildim, yiyemedim.84 ile işleme girdim, 5 gün sonra 4 kilo gitmişti. ancak şu an 10 gün geçti hala eksi 4 kilodayım. bekliyorum bakalım.iki lokma yesem kusacak gibi hissediyrum kendimi aşırı şişkinlikten. ankarada 9000 tl ye taktırdım 6 aylığına. 600 TL de çıkarma parası vereceğim
O kadar eziyete girip ameliyat oluyorsunuz birde pasta yiyorsunuz artık dur demenin zamanı

Merhabalar 2 aralık çarşamba günü sabah 11 de takıldı balonum.yani şuan tam 3.5 gün oldu .kusmalar kramplar mide bulantısı bu sabaha kadar yoğundu fakat bugün iyiyim yudum yudum sıvı besleniyorum fakat yine de çok içemiyorum midem ağrır bulanır diye.çok halsizim beslenemediğim için.3. 5 günde vücudumdaki bütün su bitti sanırım bundan dolayıda 3.200 gr verdim ama bu tamamen sıvı kaybı çünkü ne içsem kustum ve bugün yarım ltre bile su içmedim 400 ml süt ve ayran içtim sadece

mide balonu taktırıp 2 ayda 10 kilo verdiği için sevinen arkadaş, normal diyetisyen diyeti ile yine 2 ayda 10 kilo verebilirsiniz aslında değer mi onca eziyete :KK43:

X