Mide balonu taktırdım. Adım adım mide balonu.

Merhaba, dün mide balonu taktırdım. Gerçekten çok zorlu bir gündü. 2 günlük sıvı beslenmesi verildi. Eve geldikten sonra tavuk suyu çorbası(tanesiz) ve elma hoşafı yaptım( tanesiz). Yediklerimizin tamamen tanesiz ve pürüzsüz olması önemli. Çünkü midemiz asla kabul etmiyor. Suyu bile. Ve açıkcası canınınız ne su içmek istiyor nede bişey yemek :) İlk gün ağrılarım ve kramplarım çok fazla oldu. Kusma 2 kere yaşadım. Mide asla birşey kabul etmiyor.
Gece halsizlikle nasıl uyuduğumu bilmiyorum yani ilk gecem çok zorlu geçmedi. Sadece yan yatamadım. Hep sırtüsü.
2.günüm: Sabah 8buçukta uyandım. 1 bardak laktozsuz süt içtim. Evet ağrılarım kramplarım hala çok fazla. Öğlen tavuk suyu çorbası(3-4kaşık) daha sonra bir çay bardağı elma kompostosu içtim. Su içmek gerçekten önemli. Yudum yudumda olsa içmeye çalışıyorum. Mesala önümde bir elma kompostom var yaklaşık yarım saattir bardağın yarısı bitmedi :) ağrılarım hala devam ediyor bugün pişman bile oldum yaptığıma ağrılardan dolayı. Ama şükürki bugün hiç kusmadım. Bakalım hep beraber göreceğiz sonuçları :)
Merhaba hayırlı olsun inşallah herşey yoluna girince memnun kalırsınız 😊 yaptırdığınız boy kilo şehir doktor bilgilerini de verebilir misiniz? Birde süreç nasıl oldu öncesinde kan tahlili yaptı mı doktorunuz?

Merhaba hayırlı olsun inşallah herşey yoluna girince memnun kalırsınız 😊 yaptırdığınız boy kilo şehir doktor bilgilerini de verebilir misiniz? Birde süreç nasıl oldu öncesinde kan tahlili yaptı mı doktorunuz?
Aslında bütün bilgileri detaylica verdim yukarıda. 1.63 boyum 80 kilo ile başladım 2 ay oldu 70 kiloya düştüm. Edirne Keşan ilindge Keşan özel Hastanesi'nde Ragıp taş'a 15 bin karşılığı yaptırdım. Öncesinde çok araştırma yaptım 500 ml sıvı dolu olan balondan tercih ettim çok memnunum bu gidişte 6 ay tamamlanmadan istediğim kiloya ulasacahimi dusinuyorum

Hayır direk gidip taktırdım. Tahlil vs olmadım. Midemde fıtık varmış ama balon için engel değilmiş zaten size soruyorlar alarji vs gibi unsurları tahlile gerek yok bunun icin

ozgurkiz nasılsıniz bende balon düşünüyorum lütfen bana bi umut ışığı olacak bisey yazin
Korkma kuzum git yaptir 10 kilo verdim 2 ayda çok memnunum ki benim metobolizmam yavaştır hatta ilk ayın sonunda kilo vermem yavasladihi için korkmuştum fakat sonra anladım ki rezervlerden yakmamak için inat ediyormuş bünye en son yakacak şey bulamayınca yağları yakmaya başlıyor vucud ve kilo verim tekrardan hızlanıyor. Korkmayın yaptırın hayatinizda ki en isabetli karar olur fakat ne istediğinizi iyi araştırın. Kesinlikle sıvı dolan balon tercih edin en az 500 ml talep edin tabi ki kilonuza göre daha fazlası da olabilir. İlk 3 güne kendinizi ayarlayın cunkkku zorlu geçecek ama sonra çok güzel olacak aynada kendime bakmalara doyamıyorum şuan ☺️

a
Korkma kuzum git yaptir 10 kilo verdim 2 ayda çok memnunum ki benim metobolizmam yavaştır hatta ilk ayın sonunda kilo vermem yavasladihi için korkmuştum fakat sonra anladım ki rezervlerden yakmamak için inat ediyormuş bünye en son yakacak şey bulamayınca yağları yakmaya başlıyor vucud ve kilo verim tekrardan hızlanıyor. Korkmayın yaptırın hayatinizda ki en isabetli karar olur fakat ne istediğinizi iyi araştırın. Kesinlikle sıvı dolan balon tercih edin en az 500 ml talep edin tabi ki kilonuza göre daha fazlası da olabilir. İlk 3 güne kendinizi ayarlayın cunkkku zorlu geçecek ama sonra çok güzel olacak aynada kendime bakmalara doyamıyorum şuan ☺️
ay allahim inanamıyorum böyle bir yorum aldığıma. çok çok istiyorum. 26 mayısa randevu aldım dört gözle zamanın gelmesini bekliyorum. yorumunuz için çok teşekkür ederim bana umut oldu inanın. bende aynada kendimi görmek istemiyorum şu an aynalara bayıla bayıla bakmayı özledim.

Teşekkür ederim cevaplar için çok mutlu oldum yorumlarınıza bende I izmirlikatip gibii umut doldum 🥰
Öncesinde Cook araştırdım ve ne istediğimi bilerek gittim. Postu baştan sona okursanız gercekten faydalı bilgiler bulabilirsiniz çünkü adim adım hatta ilk zor günler saat saat yazdım. Bu bir yolculuk ve bu yolculukta bana katılan ve bu post sayesinde balon taktıran, taktirmaya karar veren arkkadaslar oldu. Bu radikal bir karar ve benimle birlikte insanların bu adımı atmasını seviyorum. Kendimizi sevmek bizim de hakkımız. Aynalarla barışalım artık değil mi :)

a

ay allahim inanamıyorum böyle bir yorum aldığıma. çok çok istiyorum. 26 mayısa randevu aldım dört gözle zamanın gelmesini bekliyorum. yorumunuz için çok teşekkür ederim bana umut oldu inanın. bende aynada kendimi görmek istemiyorum şu an aynalara bayıla bayıla bakmayı özledim.
Kendi postumda saat saat gün gün tecrübelerim yazıyor. Sakin içi hava dolan balonu tercih etmeyin sönüyor içeride içi sıvı olan balon isteyin. İlk 3 gün zorlu gecsede 3 gün sonunda ağrılar bitecek ve normale doneceksin. tartıda her gün verdiğin kiloları gördükçe hem sen hem hayatın çok daha iyi olacak. Zorlandığıniz zamanlar yada merak ettiğiniz, korku ve kaygilarinizin olduğu dönemler olursa ben buradayım. Benimde korkularım, kaygılarım oldu. Ya kilo verimim durursa, ya başarısız olursam diye. Ama sonrasında bunların ne kadar yersiz olduğunu gördüm. Şimdi umutla hergun sabahları tartıya çıkıp katettigim yolla gurur duyuyorum. Her 100 Gr da havalara uçup cocuk gibi zipliyorum. 🙈 Beni mutlu görünce eşimde mutlu oluyor. Bizler kendimizi sevip mutlu olmazsak etrafimiz da bundan nasiplenemez. Herşey güzel olacak korkmayın.

Kendi postumda saat saat gün gün tecrübelerim yazıyor. Sakin içi hava dolan balonu tercih etmeyin sönüyor içeride içi sıvı olan balon isteyin. İlk 3 gün zorlu gecsede 3 gün sonunda ağrılar bitecek ve normale doneceksin. tartıda her gün verdiğin kiloları gördükçe hem sen hem hayatın çok daha iyi olacak. Zorlandığıniz zamanlar yada merak ettiğiniz, korku ve kaygilarinizin olduğu dönemler olursa ben buradayım. Benimde korkularım, kaygılarım oldu. Ya kilo verimim durursa, ya başarısız olursam diye. Ama sonrasında bunların ne kadar yersiz olduğunu gördüm. Şimdi umutla hergun sabahları tartıya çıkıp katettigim yolla gurur duyuyorum. Her 100 Gr da havalara uçup cocuk gibi zipliyorum. 🙈 Beni mutlu görünce eşimde mutlu oluyor. Bizler kendimizi sevip mutlu olmazsak etrafimiz da bundan nasiplenemez. Herşey güzel olacak korkmayın.
bende çok araştırdım ve en güvenilir ve asparagas olmayan yorumları bu forumda buldum. yazan herkesten Allah razı olsun. çok bilmediğim bir yöntem çevremde bildiğim kimse yok ya da ben gibi sakladılar çünkü bende kimseyle paylasmayacagim😄 araştırdım 500 ml lik sıvı ile dolacak olanı yaptıracağım nasipse. 6 veya 12 aylık bir süreymis geçerliliği. benim vermem gereken kilo bence biraz fazla bakalim insallah bu yılda bende muvaffak olurum. artık bu da ise yaramazsa mental olarak yıkılacagim

Sanırım şuan agrilarin ve batmalarin geçmiştir. Eee verdiğin kilolardan bahset de kizlar moral alsın.
Ozgurkız bugün 4.günüm ve haftasonu 1 mayıs tatilinden sonra işe başladım. Çok zorlu geçti ilk iş günü. Sende 4. Günde durumlar nasıldı. Birde kaçıncı günden sonra ne yemeye başladın biraz örnekler verebilir misin. Ben bugün sadece 1 bardak laktozsuz süt ve elma suyu içtim. Ama artık biraz daha fazla yemem lazım diye düşünüyorum çünkü enerjim hiç kalmadı.

Öncesinde Cook araştırdım ve ne istediğimi bilerek gittim. Postu baştan sona okursanız gercekten faydalı bilgiler bulabilirsiniz çünkü adim adım hatta ilk zor günler saat saat yazdım. Bu bir yolculuk ve bu yolculukta bana katılan ve bu post sayesinde balon taktıran, taktirmaya karar veren arkkadaslar oldu. Bu radikal bir karar ve benimle birlikte insanların bu adımı atmasını seviyorum. Kendimizi sevmek bizim de hakkımız. Aynalarla barışalım artık değil mi :)
Eveett kesimlikle öylee. Konuyu tekrar tekrar okurum ben :)) bende haftaya yapacağım bu işi konu açarım birde buraya da yazarım durumumu inşallah , bide siz kaç bedendiniz kaç bedene düştünüz merak ettim

Bu yorum benide çok motivasyon etti cuma günü bende insallah doktorla konuşmaya gidicem bende taktırmak istiyorum ama çok korkuyorum ilk gunlerden

Eveett kesimlikle öylee. Konuyu tekrar tekrar okurum ben :)) bende haftaya yapacağım bu işi konu açarım birde buraya da yazarım durumumu inşallah , bide siz kaç bedendiniz kaç bedene düştünüz merak ettim
Bende çalıştığım için erteliyorum yoksa hemen yaptırmak istiyorum aslinda

Ozgurkız bugün 4.günüm ve haftasonu 1 mayıs tatilinden sonra işe başladım. Çok zorlu geçti ilk iş günü. Sende 4. Günde durumlar nasıldı. Birde kaçıncı günden sonra ne yemeye başladın biraz örnekler verebilir misin. Ben bugün sadece 1 bardak laktozsuz süt ve elma suyu içtim. Ama artık biraz daha fazla yemem lazım diye düşünüyorum çünkü enerjim hiç kalmadı.
Canım benim kesinlikle hastaneye gidip serum taktirmani tavsiye ediyorum bana anlattığım gibi anlat serum seni dikecektir. Tanesiz çorbalara baslayabilirsin ama gıda almalıyım diye kendini zorlama rezervlerde bolca yağ ve gıda var unutmaki. 7 gün ile birlikte purelerle baslayabilirsin. Herşey iyi olacak o balonun varlığını bile hissetmeyeceksin

Canım benim kesinlikle hastaneye gidip serum taktirmani tavsiye ediyorum bana anlattığım gibi anlat serum seni dikecektir. Tanesiz çorbalara baslayabilirsin ama gıda almalıyım diye kendini zorlama rezervlerde bolca yağ ve gıda var unutmaki. 7 gün ile birlikte purelerle baslayabilirsin. Herşey iyi olacak o balonun varlığını bile hissetmeyeceksin 7 gün haşlanmış yumurta yiyebilirsin. Meyveli yoğurtlar, patates püresi, süzme peynir gibi yumuşak gıdalar katı gıdaya geçişte yardımcı olacaktır. Ama halsizsen serum taktir cnm çünkü gıda önemli değil ama su kaybetti vücudun su onemli

Bende çalıştığım için erteliyorum yoksa hemen yaptırmak istiyorum aslinda
Ben her yerden alıp verdiğim ve de orantılı bir vücudum olduğu için beden değişikliği pek olmuyor. Fakat eski paltolonlarim bol gelmeye başladı. Şöyle söyleyeyim ben 55-68 kilo arası m beden 69-80 arası L beden giyiyorum 🤣

X