Mide Balonu Yuttum!

Kızlar merhaba bende araştırma içindeyim bimodal mide botoks ve mide balonu arasında kalmıştım botoks için Dr ile görüşme de yaptım ama Aylık 1.500₺ Şubat ayı ilaç ücreti varmış işlem de 9500₺ ydi sorun etmedim ama 10.000 adım zorunluluğu varmış 1 yaşında kızım var o yüzden bu işlem bana asla uygun değildi zaten o adımı atsam her türlü zayıflardım rafa kaldırdım o yüzden. Balon için böyle şartlar var mı önerebileceğiniz Dr var mı?
İlaç derken düşündüğüm iğneyi mi kasdediyorsunuz bilmiyorum ama ekstra ilaç kullanacaksanız mide botoksunun ne manası kalacak hiç anlamadım. Yani hem ilaç kullanacaksınız, hem 10.000 adım atacaksınız bunlar sizi zaten zayıflatır botoksa ne gerek var onu çözemedim. Özel mesajla ilaç hakkında bilgi verir misiniz, cidden merak ettim.

Selam melek, bayadir görüşemiyoruz. Spaz balonu bilmiyorum sana yazdimmi ama cikarmak zorunda kaldim. 9 haftada 14 vermistim. Ama sususuz kaldigim icin aslinda 12 vermistim. Daha sonrada diyetisyenimle devm ediyorum. Suan 20 ye çok yaklaştım. Balon bitaraftan iyidi bitaraftan alisamadim. Ama baslangic oldugu icin yinede devam etmemi sagladi.

Selam melek, bayadir görüşemiyoruz. Spaz balonu bilmiyorum sana yazdimmi ama cikarmak zorunda kaldim. 9 haftada 14 vermistim. Ama sususuz kaldigim icin aslinda 12 vermistim. Daha sonrada diyetisyenimle devm ediyorum. Suan 20 ye çok yaklaştım. Balon bitaraftan iyidi bitaraftan alisamadim. Ama baslangic oldugu icin yinede devam etmemi sagladi.
Merhaba canım, balonu vaktinden önce çıkarman gerektiği için üzüldüm fakat sen yine de çok güzel bir başlangıç yapmışsın zaten devamını da getirirsin inşallah. Seninle konuştuktan sonra doktorumla tekrar konuştum ve doktorum Spatz balonun yan etkilerinin fazla olabileceğini tekrarlayıp tavsiye etmiyorum deyince yakınıma biz yine Allurion balon taktırdık. Şimdi senden bunu duyunca iyi ki güvenmişim doktoruma yine diyorum. Çünkü yaşı genç, VKI çok yüksek Allurion balonda bile ilk dönemde o benden çok daha fazla sıkıntı yaşadığını söyledi, Spatz olsa 3 gün sonra çıkarttıracakmışız demek ki :)

Canım 3 ay önceki fiyatı 50.000 di yutulabilir mide balonunun. Güncel fiyat bilmiyorum artmış olabilir.
Evet canim. Ama cogu memnun aslinda burada. Birazda kisiden kisiye degisiyor sanirim. Baslangic icin iyidi. Demekki diyorum beyinde bitirdim ben. 20 kilo gitti. Ve devam ediyorum saglikli vermeye. Yavas yavas ama cok rahat. Spazda yürüyemez hale gelmistim cidden. Bide burda en pahalı olan balon. Sanirim yutulabilen daha düz oldugu icin daha rahat. Benim icin balon macerasi bitti. Hiçbirini istemiyorum 😂 ama kötülemek asla istemiyorum. Sadece bana uymadi okadar. İnşallah arkadasin zayiflar. Beyinde bitirmek en zoru. İnşallah balon yarar. Sende balon yok artik dimi?

Evet canim. Ama cogu memnun aslinda burada. Birazda kisiden kisiye degisiyor sanirim. Baslangic icin iyidi. Demekki diyorum beyinde bitirdim ben. 20 kilo gitti. Ve devam ediyorum saglikli vermeye. Yavas yavas ama cok rahat. Spazda yürüyemez hale gelmistim cidden. Bide burda en pahalı olan balon. Sanirim yutulabilen daha düz oldugu icin daha rahat. Benim icin balon macerasi bitti. Hiçbirini istemiyorum 😂 ama kötülemek asla istemiyorum. Sadece bana uymadi okadar. İnşallah arkadasin zayiflar. Beyinde bitirmek en zoru. İnşallah balon yarar. Sende balon yok artik dimi?
Benim balon gideli 1 seneyi geçti. Fedai gibi önden gidip ilk ben yaptırdım :KK70:
Benden sonra 4 kişi daha yaptırdı tanıdıklarımdan. Bu son yaptıran tanıdığım en gencimizdi ve en kilolumuz. Uyum sağlamak çok önemli gerçekten dediğin doğru. Dönüp baktığında o da kilo verdi 15 KG kadar ama yüzdeye vurduğunda ben ve diğerleri kadar başarılı olamadı. Çabuk sıkıldı, pes etti, diyetisyen görüşmelerini yapmadı. Balon gerçekten yardımcı oluyor bunda hem fikiriz ama tek başına balondan bişey beklemek de yanlış bence. Başından beri böyle düşünüyordum zaten ama bu son olaydan sonra gördüm ki kişinin kararlılığı ve destek alması çok daha önemliymiş.

Evet dogru canim. Gerci balon bana okadar yaradiki bir yudum su icmekte bile zorlandim. Ama dedigin gibi, birazda midem hassasti sanirim. En kilolu arkadadin aslinda en fazla verebilmesi lazim. Ama nefis devam ediyor tabiki. Balon olupta cikolata yersen mesrla, ki cikolata eriyor, kolay yutulur, bukez vermesi zor. Ama ozaman amaliyatta fayda vermez. Sigirli degnek yok, sadece destek var ona ekde sabir cok zor ama önemli

X