Mini gastrik bypass ameliyatı

Happyending

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2016
317
200
29
8 temmuz 2019 da mini gastrik bypass ameliyatı oldum. Henüz yolun başındayım 17 gün oldu ve 9 kilo verdim. Forumda obezite ameliyatı ile ilgili pek bir şey bulamadım. Bilgi alışverişi için bu konuyu açtım. Sürecim şu anda iyi gidiyor😊

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1065 gün geçti.

SUDESUDE09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2016
618
789
37
Tamda aradıgım konu.
öncelikle geçmiş olsun. kaç kiloyla ameliyat oldunuz nerde oldunuz ücret ne civarı. bunları anlatırsanız sevinişrim.birde hastanede kaç gün kaldınız.işe dönebildinizmi hemen.

burcaakgor

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
7
2
31
ben yaptırdım, 15 bin ödedim ve 150 kilo ile ameliyat oldum, ceyhun aydoğan diye bir hoca yaptı, diyetisyeni de beni ücrete dahil 1 yıl takip etti, hastanede 3 gece 4 gün kaldım , işe de 10 gün rapor aldıktan sonra başladım, başk merak ettiğiniz varsa sroabilirsiniz bu tecrübe göz korkutucu fkat benim açımdan iyi gitti

Makbule73

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2015
2
0
47
Merhaba ben de 2 mart 2020 de gastrik bypass ameliyatı oldum 5,5 ay oldu 110 kilo ile girdim ameliyata şu an 80 kiloyum. Benim toparlamam zaman aldı birazda corona yüzünden uzadı aslında devlet hastanesinde oldum ve hastanem pandemi hastanesi olduğu için kontrole gidemiyorum ama doktorum sağ olsun telefonla mesajla ilgileniyor. Ufak tefek sorunlar yaşıyorum halâ özellikle halsizlik ve ağız kokusu gibi ama iyiki olmuşum diyorum. Bu konuda sorusu olan yada deneyimlerini paylaşmak isteyenler olursa sevinirim

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :110 Kg. Şimdiki Kilom :80 Kg.