Minik meleklerim'in Başarı Öyküsü 9 Kilo Verdi

Benimde acilen 8 kilo wermem lazım.nasıl yapacağım bilmiyorum küçük bebeğim war 3 aylık sütüm gider diye bişey yapamıyorum.bi kere deneyecek oldum sütüm azaldı.sabredemiyorum da hemen eski kiloma dönmek istiyorum dolaptaki giysilerimin hiç biri olmuyor:KK43:((

sen sıkı bi diyet yapmaya kalkma ama.biraz dikkatli beslenerek toparlayabilirsin kendini.homini gırtlak olma yani.benim bebeğim 8 aylık ben de emziriyorum bu yüzden çok sert diyet yapamıyorum.ama bol sıvı tüket tatlıyı ve hamur işlerini azalt.zaten süt üretmek için vücut bi hayli kalori yakıyor.

bence tamamenpsikolojik bir tatmin yaşıyorsun bu konuyu açarak..olabilir bazen hepimiz çocukça şeyler yaparız normal karşılıyorum bunu...yarım saatte 6km koşmak da süper bu arada..bu bile bir başarı tek başına...

sende idrak yolları enfeksiyonu var galiba.yarım saatte 6 km koştum demedim.saatte 6 km hızla yarım saat hızlı yürüyüş yaptım dedim.ayrıca çok saçma bi yorum olmuş ne alaka psikolojik tatmin yaşamakla.ben aynaya bakarak ve kendimi daha ince görerek yeterince tatmin oluyorum zaten.8 aylık bebeğim var ve emzirmeye devam ediyorum onu.ölümüne diyet falan yapmıyorum.sütümün kesilmemesi için bol sıvı tüketiyorum meyve sebze çok yiyorum yoğurt yiyorum.ama 3 beyaz yooook.zaten 1 mg süt üretmek için vücut 7 kalori yakıyor.günde en az 200 mg süt verdiğimi düşünürsek 1400 kalori zaten sütüme gidiyor.anladın ma neden hızlı kilo verdiğimi.ay tatlım inanmazsan inanma yaaa.ufffffff

gerçekten süper gaza geldim simdi

ama biraz daha ayrıntı verebilir misin mesela sabah öglen aksam ne yiyorsun

tabii ki olabilir ben hic sasirmadim ayrica tebrik ediyorum arkadasi bende ilk defa diyet yapiyorum 25 aylik ve 7 aylik 2 cocugum var.15 gun oldu cok agir yapmadigim halde sporda yok sayilir 4.200gr vermisim umarim bende 9-10 kilolari gorurum

aynı beniz hızımda gidiyorsun canım.emzirmek zaten müthiş kalori yakıyor.emzirirken bu kilolardan kurtulduk kurtulduk yoksa epey uğraşırız.tabi bebeğimizi de düşüneceğiz onun hakkı olan sütü vermek için dengeli besleneceğiz.bol sıvı meyve sebze ve yoğurt.ben bu şekilde besleniyorum.zaten vücut 1 mg süt üretmek için 7 kalori yakıyormuş.bizzat bir diyetisyenden dinledim bunu.en aşağı 200 mg süt veriyoruz günde 1400 kalori eder:))

gerçekten süper gaza geldim simdi

ama biraz daha ayrıntı verebilir misin mesela sabah öglen aksam ne yiyorsun

sabah tavada yumurta en fazla 1 ince dilim normal ekmek,bazen domates biraz bal arada değişiyor tabi menü ama genelde kahvaltı bu şekilde.öğlen ya bir kase yoğurt ya bir elma ya da mandalina bazen farklı meyveler de olabilir ama 1 veya 2 tane meyve yiyorum.akşam yemeğinde ekmek makarna pilav dışında her yemeği yiyorum.sebze yemekleri çorba salata.bu şekilde tatlım.ama öğünlerim küçük tıka basa doymuyorum kesinlikle.bir de bol su ya da bitki çayı.bu şekilde tatlım.spor olarak da işte saatte 6 km hızla yarım saat tempolu yürüyüş yapıyorum.ufak tefek egzersizler herkesin bildiği şeyler işte.umarım sen de başarırsın.zayıf görünmek harika bi duyguymuş özlemişim vallaaaa

sabah tavada yumurta en fazla 1 ince dilim normal ekmek,bazen domates biraz bal arada değişiyor tabi menü ama genelde kahvaltı bu şekilde.öğlen ya bir kase yoğurt ya bir elma ya da mandalina bazen farklı meyveler de olabilir ama 1 veya 2 tane meyve yiyorum.akşam yemeğinde ekmek makarna pilav dışında her yemeği yiyorum.sebze yemekleri çorba salata.bu şekilde tatlım.ama öğünlerim küçük tıka basa doymuyorum kesinlikle.bir de bol su ya da bitki çayı.bu şekilde tatlım.spor olarak da işte saatte 6 km hızla yarım saat tempolu yürüyüş yapıyorum.ufak tefek egzersizler herkesin bildiği şeyler işte.umarım sen de başarırsın.zayıf görünmek harika bi duyguymuş özlemişim vallaaaa

öğlen sadece meyveyle dayanabiliyormusun ben çalışıyorum sadece meyveyle duramazmışım gibi geliyo

kahvaltı ve akşam yemeği makul görünüyor

bu arada başarının devamını diliyorum

öğlen sadece meyveyle dayanabiliyormusun ben çalışıyorum sadece meyveyle duramazmışım gibi geliyo

kahvaltı ve akşam yemeği makul görünüyor

bu arada başarının devamını diliyorum

canım ben zaten kendimi bildim bileli 2 öğün beslenirim oyüzden benim için sorun olmuyor.bünyem alışık zaten

tebrik ederim cnm.

bilincli genc bi anne oldugun belli.

emziren anneler icin gerekli besin herseyden biraz ve bol su, gerisini vucut hallediyor .ekstra tatli'ya yada serbetlere gomulmeye hic gerek yok.

bende senin gibi erken anne olmustum.tabi artik onun uzerinden 14 yil gecti :) ama tipki senin gibi dogumdan sonra ilk uc ayda tum postpartium kilolarimi vermistim. yaklasik 23 kilo hatirladigim kadariyla ve yaklasik ay basina 7 kilo ediyor. gayetde guzel bebegimi emzirmistim hic sutum kesilmeden. dedigim gibi o hamileligimin uzerinden 14 yil gecti, ben bir kez daha hamile kaldim ve yine ayni seyleri yasadim. ayni sekilde kilolarimi verdim.o bebegimde su anda ilk okula baslayacak seneye.

2 dogum 2 cocuk ve ben her zamanki kilomdayim.isteyince oluyor. gayetde mumkun birsey anlattigin. azmin elinden birsey kacmiyor.

hic durma devam et, basaracagina ben eminim :)

çok tebrik ederim canım seni kıskananlar çatlasın:KK1::KK1::KK1: benimde 3.bebeğim son 2 bebek arası 24 ay.senin daha da peşpeşe olmuş.bunu bilmeyn anlamaz.bi kere üstünde daha doğum kiloların vardı ve çok yiyordum dediğine göre belki emzirirken kilo veremdin hiç diyet yapmadığın için.ama sonra hem zararlı şeyleri kaldırmışsın hem yarım saat düzenli spor eklemişsin ve emzirmeyide kesmemişsin .ben inanıyorum 1 yada 9kg vermişsindir.önce şişliklerin gitmiştir o zaman hızlı vermişsindir tabi.şimdi yavaşlaması da normaldir.zaten boyuna göre şimdi bile iyisin bence.bi de gün boyu 22 aylık ve 8 aylık 2 bebeğin(ikizden beter bence) peşinde dolanmak bakımlarını üstlenmek çok iyi sporlardan bile zordur bence.yardımcın varmı annen kv fln???bende insülin direncim olmasına rağmen ilk ay 6 kg kadar verdim dr um çok yavaş verirsn dediği halde.bende lesli yapıyordum .hala diyetime devam ediyorum hedefime az kaldı şükür.en küçüğüm 1 yaşına girecek haftaya

çok tebrik ederim canım seni kıskananlar çatlasın:KK1::KK1::KK1: benimde 3.bebeğim son 2 bebek arası 24 ay.senin daha da peşpeşe olmuş.bunu bilmeyn anlamaz.bi kere üstünde daha doğum kiloların vardı ve çok yiyordum dediğine göre belki emzirirken kilo veremdin hiç diyet yapmadığın için.ama sonra hem zararlı şeyleri kaldırmışsın hem yarım saat düzenli spor eklemişsin ve emzirmeyide kesmemişsin .ben inanıyorum 1 yada 9kg vermişsindir.önce şişliklerin gitmiştir o zaman hızlı vermişsindir tabi.şimdi yavaşlaması da normaldir.zaten boyuna göre şimdi bile iyisin bence.bi de gün boyu 22 aylık ve 8 aylık 2 bebeğin(ikizden beter bence) peşinde dolanmak bakımlarını üstlenmek çok iyi sporlardan bile zordur bence.yardımcın varmı annen kv fln???bende insülin direncim olmasına rağmen ilk ay 6 kg kadar verdim dr um çok yavaş verirsn dediği halde.bende lesli yapıyordum .hala diyetime devam ediyorum hedefime az kaldı şükür.en küçüğüm 1 yaşına girecek haftaya

elvan abeylegesseolmayasın sen yaoda doğum yaptı onun çocuğuda 8aylık falan:)espiri yapıyorumkızma ya:)
tabi ben şişman olduğum için koşamam öyle kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş hesabı boşver beni ya üzme canını..inşaallah gerçekten istediğin kiloya kavuşursun bu arada enfeksiyon falan yok hamd olsun turp gibiyim:)sıksan suyum çıkar saçlarına kür olarak uygularsınnn:))ay çok gülüyorum şu anda:)

sende idrak yolları enfeksiyonu var galiba.yarım saatte 6 km koştum demedim.saatte 6 km hızla yarım saat hızlı yürüyüş yaptım dedim.ayrıca çok saçma bi yorum olmuş ne alaka psikolojik tatmin yaşamakla.ben aynaya bakarak ve kendimi daha ince görerek yeterince tatmin oluyorum zaten.8 aylık bebeğim var ve emzirmeye devam ediyorum onu.ölümüne diyet falan yapmıyorum.sütümün kesilmemesi için bol sıvı tüketiyorum meyve sebze çok yiyorum yoğurt yiyorum.ama 3 beyaz yooook.zaten 1 mg süt üretmek için vücut 7 kalori yakıyor.günde en az 200 mg süt verdiğimi düşünürsek 1400 kalori zaten sütüme gidiyor.anladın ma neden hızlı kilo verdiğimi.ay tatlım inanmazsan inanma yaaa.ufffffff

süreyya ayhanda olabilir...şakaşakaşakaşakaşakaşaka

çok tebrik ederim canım seni kıskananlar çatlasın:KK1::KK1::KK1: benimde 3.bebeğim son 2 bebek arası 24 ay.senin daha da peşpeşe olmuş.bunu bilmeyn anlamaz.bi kere üstünde daha doğum kiloların vardı ve çok yiyordum dediğine göre belki emzirirken kilo veremdin hiç diyet yapmadığın için.ama sonra hem zararlı şeyleri kaldırmışsın hem yarım saat düzenli spor eklemişsin ve emzirmeyide kesmemişsin .ben inanıyorum 1 yada 9kg vermişsindir.önce şişliklerin gitmiştir o zaman hızlı vermişsindir tabi.şimdi yavaşlaması da normaldir.zaten boyuna göre şimdi bile iyisin bence.bi de gün boyu 22 aylık ve 8 aylık 2 bebeğin(ikizden beter bence) peşinde dolanmak bakımlarını üstlenmek çok iyi sporlardan bile zordur bence.yardımcın varmı annen kv fln???bende insülin direncim olmasına rağmen ilk ay 6 kg kadar verdim dr um çok yavaş verirsn dediği halde.bende lesli yapıyordum .hala diyetime devam ediyorum hedefime az kaldı şükür.en küçüğüm 1 yaşına girecek haftaya[/Q

Allah yavrularına uzun ömür versin canım.söylediklerin için çok teşekkür ederim.gerçekten de ikizden beter bizim yumurcaklar.küçüğünü büyüğünden korumaya çalışmaktan yoruldum zaten bıraksam paramparça edecek çocuğu.annemle aynı şehirdeyiz ama çok yardımı olmuyor.idare ediyoruz işte bi şekilde.

isteyince oluyormuş ben önce bunu belirtmek istiyorum.2 tane küçük çocuğum var (22 ve 8 aylık) bir diyeti harfi harfine uygulayacak kadar vaktim olmuyor malum.ben sadece yediklerime kendi bildiklerime göre dikkat ettim.ekmek pilav makarna hamur işi ve tatlıları büyük ölçüde hayatımdan çıkardım.ama arada kaçamaklarım olmadı değil,bazen kendimi kocaman bir çikolatayla ödüllendirdiğim de oldu ama ayarını asla kaçırmadan.bazen aksatsam da hergün yarım saat 6 km hızla yürüyüş yaptım.bazen mutfakta yemek yaparken falan öyle ufak tefek egzersizlerle daha haraketli olmaya çalıştım.zaten ufaklıklar beni yeterince ayakta tutuyorlar.ve oldu yani oluyormuş.72,5 tan 63 kiloya indim.55 kg olmak istiyorum bakalım inşallah.

bende değil enfeksiyon vallahi..

harika kilolar verilmiş ya tebrik ederim sizi etrafımda o kadar çok şikayet eden insan varki kilolardan mutlu oldum bunları duyunca

her rahmetin bir zahmeti var canım.biraz gayret etmek gerekiyor değil mi.ben de eltime söylüyorum gel beraber verelim şu kiloları.yemeden dayanamıyorum diyor,o zaman şişman yaşamaya devam edeceksin yani yapacak birşey yok.daha 24 yaşında ve 103 kilo :KK43:

oooo inananmıyorum yaa çok mutsuz eder kendini ama :KK43: yaşınıda geçtim görüntüyüde geçtim ne kadr büyük bi sağlık sorunu bu bence bi uzmandan yardım almalı pskolojik olarak hazrlanması lazım zaten tahlilleri falan olmadanda diete başlamasın bence bilinçli şeyler yapmalı.
her rahmetin bir zahmeti var canım.biraz gayret etmek gerekiyor değil mi.ben de eltime söylüyorum gel beraber verelim şu kiloları.yemeden dayanamıyorum diyor,o zaman şişman yaşamaya devam edeceksin yani yapacak birşey yok.daha 24 yaşında ve 103 kilo :KK43:

Tebrik ediyorum. Gerçekten güzel başarı. Ama 9 kg bana biraz fazla gibi göründü. Umarım ilerde almazsın...

X