Minik meleklerim'in Başarı Öyküsü 9 Kilo Verdi

elvan abeylegesseolmayasın sen yaoda doğum yaptı onun çocuğuda 8aylık falan:)espiri yapıyorumkızma ya:)
tabi ben şişman olduğum için koşamam öyle kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş hesabı boşver beni ya üzme canını..inşaallah gerçekten istediğin kiloya kavuşursun bu arada enfeksiyon falan yok hamd olsun turp gibiyim:)sıksan suyum çıkar saçlarına kür olarak uygularsınnn:))ay çok gülüyorum şu anda:)

sanırım bu cevabı bana yazmadınız ama arkadaş anlatmış zaten yarım saatte 6 km koşuyorum demiyor koşu bandında hız ayarı var 0,8 km ile başlıoyrsun ve 9 -10 km ye kadar çıkarabiliyorsun hız ayarını.ben genelde 5 km ile hızlı yürüyüş yaparım en fazla 6 km ye çıkarım.7-8 fln çıktım bikaç kere ama çok çok hızlı olduğu için korktum bişi olacak diye.yani arkadaş 6 km hız ayarını seçip yarım saat yürüyorsa toplamda 3 km yürümüş oluyor.ben matematik öğretmeniyim bu arada bu da matematiksel hesap .birbirimizi kırmayalım canım lütfen..,

bende daha önce 1ayda 8 kg fln vermişliğim oldu.bünye meselesi ve 1 saat multaka yürüyüş + 20 dk egzersiz yapıyordum o zamnlar ve daha gençtim.şimdi daha zor veriyorum .yaşım ilerledi 33,5 oldum ve insülin direnci fln derken metobolizma daha yavaşş ama bunada şükür.

tebrik ederim büyük başarı . gecen sene bende 4-5 aydı 8 kilo vermiştim tabi egzersiz hic yapmamıstım sadece su ve dikkat ederek . Ama malesef tekrar aldım sayılır simdi tekrar baslamak istiyorum. Sabah zorlanmıyorum ama saat 3ten sonra asıl imtihan baslıyo . acıkınca aklımdaki aman boşver duygusuuna hakim olamıyorum bir hafta bi yapabilsem ah devamıda gelecekte. bunun icin napmalıyım yani biraz mide büyüdü :KK53: kücültmem lazım siz baslarken ilk haftalarda zorlandınız mı? neler yaptınız biraz bilgi veir misinz...

tebrik ederim büyük başarı . gecen sene bende 4-5 aydı 8 kilo vermiştim tabi egzersiz hic yapmamıstım sadece su ve dikkat ederek . Ama malesef tekrar aldım sayılır simdi tekrar baslamak istiyorum. Sabah zorlanmıyorum ama saat 3ten sonra asıl imtihan baslıyo . acıkınca aklımdaki aman boşver duygusuuna hakim olamıyorum bir hafta bi yapabilsem ah devamıda gelecekte. bunun icin napmalıyım yani biraz mide büyüdü :KK53: kücültmem lazım siz baslarken ilk haftalarda zorlandınız mı? neler yaptınız biraz bilgi veir misinz...

zorlanmadım dersem yalan olur.ama çok da değil yani.siz de demişsiniz 1 hafta sonra zaten mide yeni düzene uyum sağlıyor ve herşey daha kolay oluyor.ben açlık isteğimi meyve yoğurt gibi düşük kalorili yiyecekler yiyerek bastırmaya çalıştım.havuç çok severim ben atıştırmalık olarak havuç yemeyi tercih ediyorum mesela bunun gibi şeyler.zaten kilo vermeye başladığımı görünce çok motive oldum .

bence tamamenpsikolojik bir tatmin yaşıyorsun bu konuyu açarak..olabilir bazen hepimiz çocukça şeyler yaparız normal karşılıyorum bunu...yarım saatte 6km koşmak da süper bu arada..bu bile bir başarı tek başına...

böyle bazı insanlar sadece çıkıntı olmak için doğmuşlar ne gülüyorum böyle güzel bir konu böyle güzel bir başarıda ille turp sıkacak birileri olur canım sen boşver :) birde şu var doğumundan daha 1 sene geçmemiş ya bence vücudun o nedenle ilk kilo veriminde bu kadar hızlandı şimdi hiç bıkmadan usanmadan devam et bir süre dursada ileride mutlu olan sen olacaksın herkese rağmen :) ayrıca o laf atan arkadaşıda sev bence senin en büyük hayranın bence ne demişler gereksiz eleştiri gizli hayranlık :)

mrb canm tebrik ederim
benmde senn gibi 8 aylık oğum var.emziriyorum.bende diyet yapmaya çalışıyorum.ama ben 3 haftadr 1 kilo zor verdim.sporda yapıyorum kendi çapımda.of kıskandım vallahi.bu arada yaşımda 23 yani.bişeyleri yanlış yapıyorum sanırım

bence tamamenpsikolojik bir tatmin yaşıyorsun bu konuyu açarak..olabilir bazen hepimiz çocukça şeyler yaparız normal karşılıyorum bunu...yarım saatte 6km koşmak da süper bu arada..bu bile bir başarı tek başına...

ben de buraya takıldım.geçen yıl günde 5 km. yürüyordum,hızlı bir tempoyla üstelik..yaklaşık 1 saatimi alıyordu..

İnsanlar ne çok takılacak şeyi bulmuş canım amaaan.. Hiçte bile çabuk verirsen çabuk alırsın diye bişi yok sonucta açlık grevine giripte birden kıtlıktan çıkmış gibi yemeye başlamadın.. sağlıklı beslenme ve sporla gayet fazla kilo verirsin.. bende mesela 12 gündür diyetteyim 9. günümde tartıldım 3.7 kg vermişim.. o zaman buda fazla o diyenlere göre.. yoo değil çünkü çok sağlıklı beslendim bool bool proteinimide aldım sebzemide yeterli karbonhidratımıda bol bolda spor yaptım ee neden vermiyeyim.. bu fazla diyen insanlar bütün yat totoyu otur evde yeme alışkanlıklarında çok bişi değiştirme anca beşi biyerdeydi yok akşam yemeydi .. ee böyle tabi daha az verirsin.. neyse canım lafın kısası tebrikler inşallah gönlüne göre olur herşeyinn:)

sende idrak yolları enfeksiyonu var galiba.yarım saatte 6 km koştum demedim.saatte 6 km hızla yarım saat hızlı yürüyüş yaptım dedim.ayrıca çok saçma bi yorum olmuş ne alaka psikolojik tatmin yaşamakla.ben aynaya bakarak ve kendimi daha ince görerek yeterince tatmin oluyorum zaten.8 aylık bebeğim var ve emzirmeye devam ediyorum onu.ölümüne diyet falan yapmıyorum.sütümün kesilmemesi için bol sıvı tüketiyorum meyve sebze çok yiyorum yoğurt yiyorum.ama 3 beyaz yooook.zaten 1 mg süt üretmek için vücut 7 kalori yakıyor.günde en az 200 mg süt verdiğimi düşünürsek 1400 kalori zaten sütüme gidiyor.anladın ma neden hızlı kilo verdiğimi.ay tatlım inanmazsan inanma yaaa.ufffffff

süper cevap olmuş minik meleklerim:KK52::KK52:..idrak yolları enfeksiyonu ahahaha:KK52::KK52:

Kimi kısa sürede verilen kiloya inanmaz kimi bedene,neyi kime inandırmaya çalışıyoruz anlamadım..
Tebrik ederim canım umarım istediğin kiloyada düşersin bende senin gibiydim 3 ay önce şimdi anlıyorum ne kadar çok yediğimi..

Arkadaşlar neden sağlıksız olsun? Kız, herşeyi yemiş, sebzesini de meyvesini de çikolatasını bile yemiş. Ölüm diyetine girmemiş ki. 1 ayda 9 kilo da verilmeyecek bişey değil. bir diyetin sağlıklı olup olmadıgına nasıl karar veriyosunuz anlamadım. Kız babalar gibi hem yemiş hem spor yapmıs vermiş kiloları. Kıskanmayın siz de tutun boğazı totoyu da kaldırın biraz siz de verirsiniz. :KK52: Tebrik ediyorum arkadaşım, harika kilo vermişsin darısı başıma:KK56:

kızlar bir sağlık çalışanı olarak bu konuya bi açıklık getirmek istiyorum.doğumda alınan kilolar normal zamandaki kilolara göre daha hızlı gider.arkadaşımızın 8 aylık bebeği olduğuna göre doğum sonrası kiloları gidiyor yani.emzirme artı biraz dikkatle daha hızlı kilo verebilir.fakat buna aldanmamak gerekir.kendinizi normal kilo veren insanlarla karşılaştırmayın yanılırsınız.doğum kiloları biraz suni oluyor canım.ama sen genede devam et diyetine.sürekli gebe gören birsi olarkak hamilelikte 30 kilo alıpta hooop bibakmışın eski haline dönen çok gördüm.helede yaş 25 altında ise.kendimde gebelikte 30 kilodan fazla almıştım ilk 3 ayda 18 kilo kadar gitti neden ödem bebek doğum sonrası bunalım falan derken baya verdim.ama 3 yıl oldu hala vermem gereken 5 kilo var.

kısacası doğum sonrasında verdiğiniz kilolara aldanmayın.istikrar çok önemli diyete pardon sağlıklı beslenmeye devam.

X