Popüler Konu Minimal Yaşam

Bu devirde kesinlikle alan kazanıyor. Paranız varsa yatırımlık ev alın, araba alın. 2.el arabalar aşırı arttı bu sene. Altın alın ya da döviz alın. Kur durumları ortada zaten.
Ben altıncıyım😅 kızımın harçlıklarıyla da ona dolar alıyorum.
Aynen birikim önemli bir durum haline geldi.
Birde birikim olmayınca kendimi boşlukta gibi hissediyorum.
en azından zor bir zaman olsa birkaç ay idare edecek para olması lazım bunu da dolar ve altına yatırım yapa yapa ulaşacağım inşallah.
Ev araba var çok şükür başka şeylerde var . Zamanında çok uyguna aldık şimdi bile olsa alırdık çünkü zarar edilmez hiçbir zaman

Aynen birikim önemli bir durum haline geldi.
Birde birikim olmayınca kendimi boşlukta gibi hissediyorum.
en azından zor bir zaman olsa birkaç ay idare edecek para olması lazım bunu da dolar ve altına yatırım yapa yapa ulaşacağım inşallah.
Ev araba var çok şükür başka şeylerde var . Zamanında çok uyguna aldık şimdi bile olsa alırdık çünkü zarar edilmez hiçbir zaman
Evi tadilat ettirmeniz bile eve değer kattı.

Günaydınlar,
Kesin olarak uyku saatlerimi düzenlemem lazım. Dün çocukları uyuturken uyuyakalmışım 8.30da 🤭 bir ara uyanıp yatağıma geçtim. Sonra yine gece yarısı oğlumun antibiyotik saati için uyandım. Ama her yerim ağrıyor yatmaktan 🤦‍♀️ Sabah da 6.30 da uyandım. Ama yataktan 7de çıktım. Benim 6.30 da ayakta olmam lazım. Hiç bir şey yetişmiyor her şeyi unutuyorum vs. Bugün niyetimi aldım bakalım. 10.30 da uyuyup 6.30da uyanacağım(yataktan kalkacağım) inşallah 🙏

günaydın kızlar :KK200:

yatırım için arabamızı satmıştık pandemi başında, baktık zaten pandemik nedenlerle zaten tatile bile gidilmedi, çok ta eksikliğini hissetmedik ( şirket aracımız var ve işe onunla gidip geliyoruz )...

dedik bari yerine araba almayalım, araba ve ev yarışıyor resmen, düşünüp taşınıp nur topu gibi bir borca daha girdik :KK14:
araba parasının üstüne 1 sene birikim yaparak, peşinat oluşturduk, önceleri 1+1 bakıyorduk, sonra 2+1 bakmaya başladık ( aileye kiraya verelim düşüncesiyle ) devamında şaka gibi ama başka bi şehirden ( yakın ve daha uygundu fiyatlar ) 3+1 aldık :KK57::KK57:

birikimimizi verdik, ev şimdi bitmek üzere ve tapu alırken de ev borcunun tamamen kapatmamız gerekiyor, çok yakında yeniden kredi çekerek bu ev için yeni bir ödeme yapmaya başlayacağız...

yani çalışmaya devam ediyorken elimizden geleni yapalım düşüncesiyle, attık bir adım, umarım bu enflasyon, zamlar, vergiler daha da coşmaz da alnımızın akıyla bunu da ödeyip bitiririz :dua::dua:

günaydın kızlar :KK200:

yatırım için arabamızı satmıştık pandemi başında, baktık zaten pandemik nedenlerle zaten tatile bile gidilmedi, çok ta eksikliğini hissetmedik ( şirket aracımız var ve işe onunla gidip geliyoruz )...

dedik bari yerine araba almayalım, araba ve ev yarışıyor resmen, düşünüp taşınıp nur topu gibi bir borca daha girdik :KK14:
araba parasının üstüne 1 sene birikim yaparak, peşinat oluşturduk, önceleri 1+1 bakıyorduk, sonra 2+1 bakmaya başladık ( aileye kiraya verelim düşüncesiyle ) devamında şaka gibi ama başka bi şehirden ( yakın ve daha uygundu fiyatlar ) 3+1 aldık :KK57::KK57:

birikimimizi verdik, ev şimdi bitmek üzere ve tapu alırken de ev borcunun tamamen kapatmamız gerekiyor, çok yakında yeniden kredi çekerek bu ev için yeni bir ödeme yapmaya başlayacağız...

yani çalışmaya devam ediyorken elimizden geleni yapalım düşüncesiyle, attık bir adım, umarım bu enflasyon, zamlar, vergiler daha da coşmaz da alnımızın akıyla bunu da ödeyip bitiririz :dua::dua:
Hayırlı olsun
Kira alacaksanız bir iki yıla kadar rahat edersiniz ama kira getirisi olmazsa bir süre zor geçebilir
Ama ev fiyatları artmaya devam edecek uzun bir süre ve diğer herseye.

Günaydınlar,
Kesin olarak uyku saatlerimi düzenlemem lazım. Dün çocukları uyuturken uyuyakalmışım 8.30da 🤭 bir ara uyanıp yatağıma geçtim. Sonra yine gece yarısı oğlumun antibiyotik saati için uyandım. Ama her yerim ağrıyor yatmaktan 🤦‍♀️ Sabah da 6.30 da uyandım. Ama yataktan 7de çıktım. Benim 6.30 da ayakta olmam lazım. Hiç bir şey yetişmiyor her şeyi unutuyorum vs. Bugün niyetimi aldım bakalım. 10.30 da uyuyup 6.30da uyanacağım(yataktan kalkacağım) inşallah 🙏
Gunaydin mikan
Unuttuğun şeyleri not alsan yada akşam dan hazirlasan daha kolay olur 😊

teşekkür ederim :)

kiraya vereceğiz, ev kendi ödemesine destek verecek, devamında da ben işten ayrılınca o evin kirasını kendime harçlık yapma planım var, tabi bakalım zaman ne gösterecek,

ama lütfen artık artmasın fiyatlar, yıldık resmen.....

Hayırlı olsun
Kira alacaksanız bir iki yıla kadar rahat edersiniz ama kira getirisi olmazsa bir süre zor geçebilir
Ama ev fiyatları artmaya devam edecek uzun bir süre ve diğer herseye.

teşekkür ederim :)

kiraya vereceğiz, ev kendi ödemesine destek verecek, devamında da ben işten ayrılınca o evin kirasını kendime harçlık yapma planım var, tabi bakalım zaman ne gösterecek,

ama lütfen artık artmasın fiyatlar, yıldık resmen.....
Yakın zaman da normale dönemeyiz gibi şuan.
Ama tabi ki de herseyin bir sonu vardır bu günlerde geçecek

Gunaydin mikan
Unuttuğun şeyleri not alsan yada akşam dan hazirlasan daha kolay olur 😊
Evet öyle yapmam gerekiyor. Çocuğun ilaçlarını vermeyi unuttum sabah. Aşağıda aklıma geldi tekrar yukarı çık eve gir daha çok zaman kaybettim mesela. Aklımdaydı uyanınca son anda unuttum telaş yapınca

YatırımlıkEv almadığımıza biz de çok pişman oldum. Ruslardan ötürü uçtu fiyatlar. 300 bin olan evler şu an 1 milyon. Eşim alacaktı izin vermemiştim 🤦‍♀️ Çok pişmanım

Bahçeli ev bakıyordunuz bir ara neden vazgeçtiniz
Seçenek çok sınırlıydı. Ve dediğim gibi biz bakmaya başladığımızdaki fiyatlar şu an 2-3 katına çıktı.
Aslında bir ev beğenmiştik. Arabayı satışa koyduk. Satılmayınca kaldı sonra da fiyatı uçtu.
Eski isteğim de kalmadı. Şimdi biraz daha normal yaşama dönünce geçen kış kadar elzem görünmüyor bana.

hersey bu fikirle başlamıştı bizde de, hayırlısı olsun hepimiz için de...
Amiiinnn

Şirket aracı iyi oluyor ya. Eşime bugün şirket araba verse yarın kendi aracımızı satarız. O zaman daha kolay olur herşey. Zaten sigortası, vergisi, bakımı derken bir sürü masraf. Siz de çok iyi yapmışsınız. Aklın yolu bir😅

Mia yazmıyor kesin temizlik yapıyordur yemin edebilirim ama ispatlayamam🤣

Amiiinnn

Şirket aracı iyi oluyor ya. Eşime bugün şirket araba verse yarın kendi aracımızı satarız. O zaman daha kolay olur herşey. Zaten sigortası, vergisi, bakımı derken bir sürü masraf. Siz de çok iyi yapmışsınız. Aklın yolu bir😅

Mia yazmıyor kesin temizlik yapıyordur yemin edebilirim ama ispatlayamam🤣
Mutfağı topladim geldim 😂

X