Popüler Konu Minimal Yaşam

Ooo hadi geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim.

Düğün telaşı bitmis 😊
Valla bitti, ama biz de bittik. stresi yeter valla görümcemin yerinde olmak istemezdim.

Valla bu ara programım yoğun.

Çocuk 1. sınıf olunca gece geç saatlere kadar ders telaşımız var. Başında duruyoruz eşimle dönüşümlü olarak, sıkılıyor, hadi hadi hadi diye sürekli baskı peşindeyiz. o da mutsuz oluyor biz de geriliyoruz.

Ders sonrası bir şey kalmıyor ama o an sürekli baskı halindeyiz, anlatabiliyor muyum durumu bilemedim şimdi :KK70:

ne iş yetişiyor, ne başka bir şey.

dün akşam sadece 1 makine bulaşık yıkattım, kalanı da yıkanacak şekilde hazır bıraktım, tezgahta duruyorlar valla. yetişemedim.

konservatuvara ağırlık vermem lazım, vakit bile bulamıyorum. :KK43:

ay stresim çok bu ara tutmayın beni ağlıycam :KK42:

Çok teşekkür ederim.

Valla bitti, ama biz de bittik. stresi yeter valla görümcemin yerinde olmak istemezdim.

Çocuk 1. sınıf olunca gece geç saatlere kadar ders telaşımız var. Başında duruyoruz eşimle dönüşümlü olarak, sıkılıyor, hadi hadi hadi diye sürekli baskı peşindeyiz. o da mutsuz oluyor biz de geriliyoruz.

Ders sonrası bir şey kalmıyor ama o an sürekli baskı halindeyiz, anlatabiliyor muyum durumu bilemedim şimdi :KK70:

dün akşam sadece 1 makine bulaşık yıkattım, kalanı da yıkanacak şekilde hazır bıraktım, tezgahta duruyorlar valla. yetişemedim.

Sizi çok iyi anlıyorum.
Geçen sene online eğitim ile 1. sınıfı okuduk
Ömrümden 10 yıl gitmiştir.:KK43:(

günaydın kızlar :KK200:

yatırım için arabamızı satmıştık pandemi başında, baktık zaten pandemik nedenlerle zaten tatile bile gidilmedi, çok ta eksikliğini hissetmedik ( şirket aracımız var ve işe onunla gidip geliyoruz )...

dedik bari yerine araba almayalım, araba ve ev yarışıyor resmen, düşünüp taşınıp nur topu gibi bir borca daha girdik :KK14:
araba parasının üstüne 1 sene birikim yaparak, peşinat oluşturduk, önceleri 1+1 bakıyorduk, sonra 2+1 bakmaya başladık ( aileye kiraya verelim düşüncesiyle ) devamında şaka gibi ama başka bi şehirden ( yakın ve daha uygundu fiyatlar ) 3+1 aldık :KK57::KK57:

birikimimizi verdik, ev şimdi bitmek üzere ve tapu alırken de ev borcunun tamamen kapatmamız gerekiyor, çok yakında yeniden kredi çekerek bu ev için yeni bir ödeme yapmaya başlayacağız...

yani çalışmaya devam ediyorken elimizden geleni yapalım düşüncesiyle, attık bir adım, umarım bu enflasyon, zamlar, vergiler daha da coşmaz da alnımızın akıyla bunu da ödeyip bitiririz :dua::dua:
Allah güle güle sefasını sürmeyi nasip etsin.

Hiç onu dert etme. Borç biter. Yeter ki genel harcamalara bir plan getirebilin. Dediğin gibi her şeye her oranda zam yapılıp maaşlar yerinde sayınca biraz ürkütücü görünüyor ama Allah verir kolaylığını.

Biz evi aldığımızda "deli misiniz, o kadar borç nasıl ödenir, 10 yıl borç mu ödenir" gibi tonla laf duyduk. ama cahi cesareti mi dersin bilmem ama ödendi bitti ve şimdi arsa aldık onu ödüyoruz.

Demem o ki, bizim gibi maaşlı çalışanların birkaç atımlık kurşunu yok, her attığımızı vurmamız gerekiyor.

Hayırlı uğurlu olsun, yeni kapılar açılsın, borç çabucak bitsin.:KK50:

Çok teşekkür ederim.

Okuldan kaçta geliyor

çok teşekkür ederim :)
size de kolaylıklar diliyorum... sabit gelirli olmak demek bu demek aslında, hesap kitap işi ..

Allah güle güle sefasını sürmeyi nasip etsin.

Hiç onu dert etme. Borç biter. Yeter ki genel harcamalara bir plan getirebilin. Dediğin gibi her şeye her oranda zam yapılıp maaşlar yerinde sayınca biraz ürkütücü görünüyor ama Allah verir kolaylığını.

Biz evi aldığımızda "deli misiniz, o kadar borç nasıl ödenir, 10 yıl borç mu ödenir" gibi tonla laf duyduk. ama cahi cesareti mi dersin bilmem ama ödendi bitti ve şimdi arsa aldık onu ödüyoruz.

Demem o ki, bizim gibi maaşlı çalışanların birkaç atımlık kurşunu yok, her attığımızı vurmamız gerekiyor.

Hayırlı uğurlu olsun, yeni kapılar açılsın, borç çabucak bitsin.:KK50:

X