Popüler Konu Minimal Yaşam

Alçıyı silmek baya toz işi çıkıyor göz gözü görmüyor o yüzden cukur olan duvarlara tekrar alçı veya beton yapılsa daha kolay olur
Tabiki de kış geçsin çocuğunuz da büyür o zamana kadar
Tadilat işi biraz sabır istiyor

Eline sağlık
Bulaşıkları yıkayıp hedeflerini de yapmışsın tebrik ederim.
Pes etmemissin
Ajanda işi nasıl gidiyor

Slm dostlar, şimdi bir 2021 değerlendirmesi yaptım. Ama çok negatif oldu paylaşıp topiğe olumsuz enerji yaymak istemiyorum
Sen yine değerlendirme yapmışsın. Bak bu bile bir adım.
Bir de beni düşün. Değerlendirme bile yapmadım etraflıca. Hadi beni dürt.

Dün evin genelini toplayıp
Akşam da arkadaşlarımla buluşmaya gittim
La case de papel 1 bölüm izleyebildim sadece normalde biterdi sezon

Bugün tatil ilan ettim

Sen bilirsin, paylaşmak istersen yazabilirsin her zaman
Çok fiyasko bir yıl olduğu ile yüzleştim. Hani öncesinde kendimi geliştirmişim, çok güzel şeyler katmışım ama 2021 de hepsi sıfırlanmış, inşa ettiklerim yerle bir olmuş gibi

Yılda birkaç defa sıfırlayip yeniden başlıyorum herseye
Hayatı her zaman yonetemeyiz
Doğru söylüyorsun. İnan kontrol delisi bir insan değilim ama çok huzursuzum bu aralar. Bu sene odak duygum öfkeydi mesela şimdi ise bir umursamazlık var o kadar yorulmuşum ki

Slm kızlar, neyse paylaşmıyım dedim ama paylaşıyorum. Belki bir iki önerisi olan olur

2019 yılında bir çok açıdan düzenimi kurduğumu düşünüyordum. Hani ben olmuştum sanki temizlik düzenim, yemek listem, kıyafet kombinlerim, büyük oğlumla oyun etkinlik rutinim, yıllık okuma listem bir çok şey oturmuştu. 2020nin Mart ayında pandemi patlak verince başta bir bocalasam da düşündüğüm kadar olumsuz etkilenmedim. Çünkü içten içe bir kaç ay içinde virüsün bir şekilde yok olacağına inandırmışım kendimi. O dönem evde hunharca temizlik yaptım ve inanılmaz keyif aldım. Yeni yemek tarifleri, kahve ve bitki çayları denemek, kitap keyfi yapmak, oğlumla etkinlikler yapmak, eşimle zaman geçirmek çok doyurucu ve keyifliydi. O yaz memlekete gittiğimizde doğru düzgün annemin evinden çıkmadık ama annemin balkonunda çiçeklerine ağaçlarına bakıp kahve kitap keyfi yapmak, arka bahçesinde semaver yakıp çay keyfi yapmak, çocukların toprakla börtü böcekle oynamasını izlemek çok keyifliydi. Eve döndük okullar açıldı. Bir yandan tedirginlik bir yandan okula dönüşün mutluluğu vardı. Sonra okullar kapandı. Her hafta program değişti. Okullar arada açıldı kapandı. Küçük oğlum sürekli emiyordu gece uykusu falan çok bozuktu. Ve ben yavaş yavaş öfke yüklenmeye başladım. Büyük oğlana çok patladım, eşime patladım anneme patladım yazın memlekete gittiğimizde önceki yazdaki mikandan eser yoktu. Daha çok gezdik, sosyalleştik lakin hiç biri beni tatmin etmiyordu. Öyle böyle yaz bitti ve döndük. Okullar açıldı ve çok mutluydum çünkü tekrar eve kapanmak istemiyordum. Okula aşkla giderken eve karşı bir tükenmişlik sendromuna girdim. Asla ev işi, yemek yapmak istemiyorum. Çocuklara bakmak bile o kadar zor geliyor ki yavaş yavaş eşime bilenmeye başladım. Her şey onun yüzündenmiş gibi gelmeye başladı. O bu kadar çok çalışmasa ben böyle olmazdım vs gibi. Böyle her şeyinin battığı ay süpriz bir şekilde hamile olduğumu öğrendim. Ve en dibe battım. İçimdeki huzursuzluk devam ediyor. Hiç bir şeye ilgim yok, gelecek planım yok, spontane ve boş yaşıyorum. Çocuklarıma bile odaklanamıyorum. Eşimle gözgöze bile gelmek istemiyorum. 2021 i en verimsiz, boş, sıkıcı, öfke odaklı bir yıl olarak görüyorum. Tüm inşa ettiklerimin yıkıldığı yıl

Kendine vakit ayiramadiginda öfkelendiğini ve bu öfkeyi kendinde değil karşı tarafa yüklediğini görüyorum.
Şuan hayatının bu döneminde kabullenemedigin seçimlerde sen de oradaydin
Eşinin çok çalışması yeni olan birsey mi annene yada oğlunun huyumu değişti de onlara karşı öfke duyuyorsun ve o yüzden mi olayları görmezden gelip yüzünü başka yöne çeviriyorsun
Onlar bak orada duruyor çoğu senin seçimin ve birazı kader ve hayatta en dibe batmak mi seni pes ettiriyor.
Hersey hep güzel mi olmalı ama burası hep güzel yaşanan bir yer değil ki zaten
Dünya da ölüm var doğum var en kötüsü ve en korkunç anılar da var ve hisler de var

Peki pes edince hayat güzelmi oluyor

Yoksa birseylere yeniden olduğu kadar başlamak mi iyi gelir.

Oğlumun huyu kardeşi olunca değişti, eşim bu kadar yoğun çalışmıyordu. Bunlar dışındaki şeyler evet benim bakış açımda bitiyor. Değişiyorum. Sevdiğimi düşündüğüm bazı şeyleri aslında çok sevmediğimi fark ettim bu sene. Yapmak isteyip ertelediğim şeyleri daha fazla ertelemek istemediğimi ama şu an mecbur yine ertelemek zorunda olduğunu düşününce de kötü hissediyorum. Hayatımın seyircisi gibiyim bu aralar. Pes etmeyeceğim tabiki. Pes edecek olsam böyle detaylı düşünmem zaten salarım. Ama yeniden başlama gücünü ne zaman tekrar kazanırım bilmiyorum

İşte hayati beklemek yerine olduğun şartlarda yeniden düzen kurabilirsin o yapıda biri olduğunu biliyorum
Zamanı geldiğinde yine hedeflerine ulaşabilirsin.
Umutsuzluk seni tüketir.

Dost acı söylüyor işte bazen
Ve çoğu zaman beni kendime getirmişti.
Amacım moralini bozmak değil analiz ettiğimi yazmakti.

Biliyorum miacım, birilerinin beni sarsmasına ihtiyacım var zaten. Acı gerçekleri suratıma çarpmasına. O yüzden sen yaz hep yaz, senin her yazın bana çok iyi geliyor

biraz sakinleş mikancım, olan şeylerin bir kısmını değiştiremezsin eşinle konuşarak iş yüküknün uykusuzluğun tahammülünü azalttığınıu söyleyerek biraz destek isteyebilirsin. veya anne-kv den veya maddi durumuna göre ev işi için dışardan destek albilirsin,
bu dönemde biraz maneviyete yönelmeni dua etmeni tavsiye ederim, bazen hepimizde oluyor böyle anlar, senin haklı sebeplerin de var ama inan çok daha kötü durumda olan insanlar var bakış açısı meselesi birazı da o da hemen değişemiyor maalesef. duanın iç huzurunu arttıracağınız düşünüyorum
çoğumuz hayat meşgalesinden unutuyopruz dua etmeyi, Allah'a verdikleri için şükretmeyi ve isteklerimizi ondan istemeyi

HİTİT DUASI;...
Tanrım, Beni yavaşlat.
Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir…
Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele…
Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver .
Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginligi, belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür.
Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol…
Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret; bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, güzel bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı, güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı, balık avlayabilmeyi, hülyalara dalabilmeyi öğret…
Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat.
Hatırlat ki yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yaşamda hızı arttırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyi
Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla.
Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır…
Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardım et.
Yardım et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı olarak yükseleyim.
Ve hepsinden önemlisi… Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için CESARET, Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için SABIR, İkisi arasındaki farkı bilmek için AKIL ve Beni aşkın körlüğünden ve yalanlarından koruyacak DOSTLAR ver…

kimsenin hayatı dümdüz ilerlemiyor düşmeler çıkmalar olması normal. bence sen 2021i dipten çıkmaya başladığın yıol olarak gör :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…