Popüler Konu Minimal Yaşam

İnşaallah 🥰
Neden olmasın 💞

Bugün evde kalıp uyumak yerine, ev işleriyle boğulmak yerine nefes almayı ve kendim için bir adım atmayı tercih ettim.

Yeni arkadaşlar, yeni çevre. Herkesin hayatı kendine göre. Ortak noktalarda buluşmak ve paylaşım yapmak bana da iyi geldi. İnşaallah daha sık yapmak istiyoruz. İnşaallah daha kaliteli paylaşımlar olur hayatımızda.🤗
Ne güzel yapmışsınız
Hayatımıza böyle dokunuşlar yapmak gerek bazen 😊

selam kızlar :)
sanırım 1.seçenek 2'Den gelen durumla da alakalı, en azından ilişkisi var bence,

kendimizle olan ilişkimiz çok önemli ve çok hassas, kendimi iyi hissetmediğim, yargıladığım, kendimden uzaklaştığım zamanlarda bu evime bile yansıyor,
kendimizi sevmeyi ve kendimizi bağışlamayı öğrenmek zorundayız, kimse mükemmel değil ve olamaz da, bunu kendimize hatırlatmalıyız..

ev konusu benim için çok özel, ''yuva ve güvende hissetme'' durumlarına acayip bağlıyım, bunu hissetmem ( ev çok eski oldugundan ) zaman aldı, ama kendi dokunduğum alanlar arttıkça daha da bağlanmaya ''benim yuvam'' demeye başladım, dokunmak, bir iz bırakmak çok önemli,

mia seni tebrik ederim, '' kendimizle aramızdaki bağ '' konusu çok özel ve düşündürmen güzeldi :KK200:

Selamlar
Bugün düşünmenizi istediğim şeyler var
1. Evinizi benimsiyormusunuz yuva gibi hissediyormusunuz
2. Kendinizle aranızdaki bağ nasıl. Kendinizi seviyormusunuz.

Sabah sabah sinirlerim zıpladı. Ufaklık bu aralar bizimle beraber uyuma derdinde. Haliyle geç uyudu. Sabah da uyanamadı.

Hocası gruba mesaj atmış.
(Aynen yazıyorum. Sizin yorumunuzu merak ediyorum gerçekten.)
" Yarın sabah 8.45 de karne töreni var. Herkes vaktinde gelirse iyi olur. Bende karneyi verip kendi çocuğumun törenine yetişeceğim."
...
Bunu okuyunca bende uyanan izlenim şu oldu:
( Geçmişte ki yaşananlar karne törenlerini de göz önüne aldığımda)
Gelin, bir an önce alın karneyi de işime bakayım.

Tören falan da yapılmıyor. Biraz süslenmiş karne ve yanına çikolata vs gibi küçük bir hediyeyle karne verilip hocayla fotoğraf, toplu fotoğraf çekilip hocanın"çocuğuma geç kaldım" telaşlarıyla eve dönüyor herkes.

Bende bunu bildiğimden çocuk uyansın da yetişsin telaşına girmedim. Hocaya 8.30 civarı da mesaj çektim. Uyuyor, gelemeyeceğiz, sizden sonra alırız karneyi diye.
Baktım 8.50 gibi mesajı görmemişti daha. Aradım. Hocam böyle böyle.

Kadın bana çemkirdi resmen. Şok oldum.
Ama yaptığınız oldu mu hocam böyle?!!! Bugün özel bir gün! Toplu fotoğraf çektirecektik! Sizi bekliyorduk!
😳😳😳
Hocam dedim, tören yok zaten. Karne verilecek sadece.
Dedi ki
Neyse hocam kalabalık zaten. Tamam madrm gelmeyeceksiniz, biz başlayalım o zaman!

Allah Allah..
(Şunu da belirteyim. Benim anladığım ve her dönem yaptığım 'karne töreni' karne pastasını tüm sınıfla kesmek. Küçük gösteriler yapmak.Çocuklara özel sürpriz karne hediyeleri vermek. Bir şenlik, kutlama havasında bitirmekti. Her yıl da çocukların bu güzel anını güzrl hatırlamaları için bunları yaptım.)

Ben anlamadım arkadaşlar gerçekten. Dert nr şimdi burada...
Zaten mesajı suç içeriyor aslına baksanız. Sonuçta mesai bitimine kadar kalmak durunundasın normalde. Hadi her yıl tolere ediliyor, göz yumuluyor buna.
Senin çocuğun var, tamam da ... neyse ya
Ben anlamadım ama sinirlendim böyle bir. Ne oluyor dedim.

Diğer çocuklarım da gelsin hayırlısıyla da biz karne kutlamamızı yapıyoruz hep beraber. 🥰

selam kızlar :)
sanırım 1.seçenek 2'Den gelen durumla da alakalı, en azından ilişkisi var bence,

kendimizle olan ilişkimiz çok önemli ve çok hassas, kendimi iyi hissetmediğim, yargıladığım, kendimden uzaklaştığım zamanlarda bu evime bile yansıyor,
kendimizi sevmeyi ve kendimizi bağışlamayı öğrenmek zorundayız, kimse mükemmel değil ve olamaz da, bunu kendimize hatırlatmalıyız..

ev konusu benim için çok özel, ''yuva ve güvende hissetme'' durumlarına acayip bağlıyım, bunu hissetmem ( ev çok eski oldugundan ) zaman aldı, ama kendi dokunduğum alanlar arttıkça daha da bağlanmaya ''benim yuvam'' demeye başladım, dokunmak, bir iz bırakmak çok önemli,

mia seni tebrik ederim, '' kendimizle aramızdaki bağ '' konusu çok özel ve düşündürmen güzeldi :KK200:
Ne güzel anlatmışsın coffecim
Her ne hedeflerimiz olursa olsun şuan kendimizi olduğumuz yere ait hissetmek önemli , ileride başka yerde başka hayatlar da hayal edebiliriz

Mesela eşim emekli olunca sıcak yerlerde yaşayacağım diyor ama şuan işini ve evimizi de seviyor. Ve elimizdekilerle mutlu olmayı ama daha da ne yapabiliriz diye dusunmemizi sağlıyor 😊

Çağımızda o kadar kurs eğitim ve yaşam şartlarına rağmen kendini eksik hissetme oranı giderek artıyor malesef.

Sabah sabah sinirlerim zıpladı. Ufaklık bu aralar bizimle beraber uyuma derdinde. Haliyle geç uyudu. Sabah da uyanamadı.

" Yarın sabah 8.45 de karne töreni var. Herkes vaktinde gelirse iyi olur. Bende karneyi verip kendi çocuğumun törenine yetişeceğim."
...

Tören falan da yapılmıyor. Biraz süslenmiş karne ve yanına çikolata vs gibi küçük bir hediyeyle karne verilip hocayla fotoğraf, toplu fotoğraf çekilip hocanın"çocuğuma geç kaldım" telaşlarıyla eve dönüyor herkes.

Bende bunu bildiğimden çocuk uyansın da yetişsin telaşına girmedim. Hocaya 8.30 civarı da mesaj çektim. Uyuyor, gelemeyeceğiz, sizden sonra alırız karneyi diye.

Ama yaptığınız oldu mu hocam böyle?!!! Bugün özel bir gün! Toplu fotoğraf çektirecektik! Sizi bekliyorduk!
😳😳😳
Dedi ki
Neyse hocam kalabalık zaten. Tamam madrm gelmeyeceksiniz, biz başlayalım o zaman!

Allah Allah..
(Şunu da belirteyim. Benim anladığım ve her dönem yaptığım 'karne töreni' karne pastasını tüm sınıfla kesmek. Küçük gösteriler yapmak.Çocuklara özel sürpriz karne hediyeleri vermek. Bir şenlik, kutlama havasında bitirmekti. Her yıl da çocukların bu güzel anını güzrl hatırlamaları için bunları yaptım.)

Zaten mesajı suç içeriyor aslına baksanız. Sonuçta mesai bitimine kadar kalmak durunundasın normalde. Hadi her yıl tolere ediliyor, göz yumuluyor buna.

Diğer çocuklarım da gelsin hayırlısıyla da biz karne kutlamamızı yapıyoruz hep beraber. 🥰
Böyle zamanlarda gerginlik daha fazla oluyor
Aman bosver siz günü güzel geçirin.😊

20230120_125101.jpg
Giriş için aldığım bench geldi.

...

😳😳😳
Dedi ki

Allah Allah..

8.45 çok erken ama ya. Bizim de 10 da verilecek dendi. Ama öğretmenimiz foto çekimini dün yapmış. Biz de okulda olacağımız için dün aldık karnelerini. Bugün göndermedim. Biz 10 da izin alamayacağımız için göndermedim mesela. Çocuğum var deyip çıkamıyoruz. Ki dersim 10.45 te bitiyor bugün 45 dk önce çıkayım diye teklif bile etmedim. Ha 1. Sınıf olsaydı oğlum ilk karne heyecanı diye en azından şansımı dener izin isterdim ama.

Selamlar
Cumartesi Eylülü anneme bırakacağız
Bizde eşimle plan yapmıştık ama arkadaşlar aradı. Pazar günü Denizli ye gideceğiz yada Ankara da olabilir 🤔
Denizli sıcak mıdır acaba.

8.45 çok erken ama ya. Bizim de 10 da verilecek dendi. Ama öğretmenimiz foto çekimini dün yapmış. Biz de okulda olacağımız için dün aldık karnelerini. Bugün göndermedim. Biz 10 da izin alamayacağımız için göndermedim mesela. Çocuğum var deyip çıkamıyoruz. Ki dersim 10.45 te bitiyor bugün 45 dk önce çıkayım diye teklif bile etmedim. Ha 1. Sınıf olsaydı oğlum ilk karne heyecanı diye en azından şansımı dener izin isterdim ama.
Benim kızdığım zaten birşey yapmıyorsun ki bugün. Neyin afrası tafrası...
Duyan da önemli bir gösterinin baş kahramanı ihmal etmiş de gelmemiş zanneder yani.

Al bu karne. Tamam çek fotoyu. E hadi hoşçakalın... Yapılan bu ama yargılayıcı ve üstten üstten azarlar ses tonu çok rahatsız ediciydi.
...
Karneleri getirdi çocuklarım. İyi çok şükür. Hep beraber karne yemeğine gittik. Karne hediyeleri seçtiler. Bana da teşekkür ettiler.
Kızım bursluluğuyla bana künefe ısmarlayacakmış.😍☺ E benim de karnem iyi. Hakettim de mi 😆😄

Selamlar
2 gündür dışarıdayım
Yorulduk ama çok güzel geçti.

Gezdiğimiz yerlerde genelde turistler daha fazla oluyor artık son zamanlarda
Belki 1 aylik maaslariyla çoğu yeri gezip gidiyorlar
Ülkemize yabancı hissediyorum kendimi.
Karşı değilim ama biz neden bu kadar rahat gezemiyoruz ,onlarsa kıtaları aşıp geziyor.

Coğrafya kadermidir ?

Şimdi gelelim günümüze
2 gündür pek eve vakit ayiramadim

Şimdi toparlanma zamanı 😊

Ben evimde her zaman yatağı toplamakla başlarım
Sonra etrafındaki birkaç dağınıklığı toplar camasir sepetine atarım
Sepet doluysa yeterince renkte camasir varsa camasir makinesine atarım.
Bu benim zincirleme yaptığım bir iştir.

Sonra kahvaltı masasını toparlayıp bulaşık makinesini kontrol ederim.

İslerin çoğu bitti bile 👍

Önemli olan evde 3 görev vardır
Bulaşık, yemek ve çamaşırlar
Bu 3 görevi yaptığınızda geriye pek birsey kalmıyor gunluk yaşamda.

Pratik bilgilerlerden konuşalım bugün 😊

Şimdi gelelim günümüze
2 gündür pek eve vakit ayiramadim

Şimdi toparlanma zamanı 😊

Ben evimde her zaman yatağı toplamakla başlarım
Sonra etrafındaki birkaç dağınıklığı toplar camasir sepetine atarım
Sepet doluysa yeterince renkte camasir varsa camasir makinesine atarım.
Bu benim zincirleme yaptığım bir iştir.

Sonra kahvaltı masasını toparlayıp bulaşık makinesini kontrol ederim.

İslerin çoğu bitti bile 👍

Önemli olan evde 3 görev vardır
Bulaşık, yemek ve çamaşırlar
Bu 3 görevi yaptığınızda geriye pek birsey kalmıyor gunluk yaşamda.

Pratik bilgilerlerden konuşalım bugün 😊
Gerçekten öyle bu üçü anahtar bunlar yapılınca en azından ortalık derli toplu görünüyor.

Gerçekten öyle bu üçü anahtar bunlar yapılınca en azından ortalık derli toplu görünüyor.
Aynen öyle öncelik isler bunlar.
Yemek ,bulaşık , aparatif, çay ,kahve ,meyve ,tatlı derken
Mutfakta daha çok zaman geçiririz.

2. odak noktamız Mutfak olmalı.

Bu arada kusursuz ev yoktur. Yaşanan evde dağınıklık normaldir

Maria kondonun evi bile dagiliyormus yani o yüzden sakin kalın ve keyfini çıkarın.😄

Mutfaktan birazdan detayli bahsederim.

Hepimize iyi tatiller, son haftam koşturmacayla geçti, dün de banyo dolaplarını ve kileri komple boşaltarak temizledim, bi posta çamaşır katladım, bi makine de astım sonra tatili kutlamak için yemeğe çıktık çoluk çocuk😊 bugün de süpürme silme, bi kaç odanın tozunu alma işleri yaptım, cocukların banyosu yapıldı, genel ev toparlaması oldu, biraz ödev yaptırdım ortancaya, büyük kendisi yapıyor🙏🏻
Bu arada ipek kirpik yaptırdım 2 gün önce, inanılmaz beğendim🤩🤩 Doğal olsun ama sönük de durmasın dedim tam dediğim gibi oldu, keşke kullanım süresi çok uzun olsaymış, en fazla 3-4 hf kullanırsın dediler, ara sıra yaptırmayı düşünüyorum eğer kendi kirpiklerime çok zarar vermezse

X