Popüler Konu Minimal Yaşam

Selam kızlar🌸
Geçmiş bayramınız mübarek olsun. Epey oldu yazamadım. Bu süreçte kayınpederim rahatsızlandı. Hastalığı hızlı ilerledi ve kaybettik. Memleketine gömüldü. Bir süre orda kaldık. Sonra dönüp bayramda tekrar gittik. Bayram ziyaretleri, taziye ziyaretleri derken yoğun geçti. Şimdi rutinimize döndük.. Miacım sen bu sene tatile erken başladın gördüm fotoğraflarını☺️ yaz da bir anda geldi, benim dolapta kışlıklar duruyor. Bir kaç tişört çıkardım çevire çevire giyiyorum. Siz yazlıkları da çıkarmışsınız ne güzel. Benim de el atmam lazım dolaba.
Başınız sağolsun

Sagolun kızlar
Ev çamaşırhane ye döndü yine 🙄
Daha katlama kısmına geçmedim
Yazlık kiyafetler ütü istiyor birde
Yıkama serme kurutma işleri devam ediyor. 🥲
Hayırlı olsun
Güle güle kullanın

Benim de aklım gidiyor çamaşır ve bulaşık makinesine bişey olacak diye
Elim ayağım gibi onlar🙈

Kapalı balkonu yıkadım diğeri de tozlu ama aşırı rüzgar var yağmur yağar inşallah
Kahve yaptım sonra kızıma gidip geleceğim

Sağol canim 😊
Temel ihtiyaç gerçekten olmasa olmuyor.
Eskisi 6 kg bunu 8 kg aldım cidden çok fark etti.
Bir yönden iyi oldu değişim.
Ayne fark ediyor gerçekten benimde 7 kg idi 9 aldım

Ama kıruluma gelen adamlar yorgan programı var ama biz önermiyoruz gerçekten makinaya zarar veriyor dedi bende bilemedim 🧐🧐

Günaydın 🥰mia benim makinem de 9 kg ben battaniye yorgan halı her şeyi yıkıyorum 😅

Ooo minimal yaşam konusu, selam hanımlar..
Aslında çok minimal yaşamıyorum. Evde eksik olanları alırken bir bakıyorum her yer eşya dolmuş.
Ama kendi kendime uyguladığım bazı minimallikler var. Mesela kozmetik malzemelerim tamamen bitmeden asla yenisi almıyorum. Zaten far fondoten vs cok uzun sure gidiyor. Bu sekilde dusunerek ve makyajı azaltarak yıllardır kozmetik alisverisi yapmiyorum.
Kıyafeti yılda 1 kere kaliteli bir markadan alıyorum ve uzun yıllar kullanabiliyorum. Artık denk gelmeyen kiyafetlerimi mutlaka es dosta veriyorum, eskimiyorlar zaten. Yeni giyecek bir şey aldiysam, dolabim da birkac parcayi veriyorum, bu sekilde kiyafet sayisi artmiyor.
Ayakkabi da ayni sekilde, kaliteli markadan birkac ayakkabım var yenilerini almaya ihtiyac duymuyorum.
Evde kullanmadigim mutfak esyalarini annem ve kayinvalideme veriyorum. Bir sekilde azaltma yoluna gidiyorum.
Bir donem ucuz buldukca bazi seyleri stokluyordum. Onun da bir bagimlilik oldugunu fark ettikten sonra artik tamamen bitmeden hic birsey almiyorum eve.
Onun haricinde biblo sus esyasi falan kullanmiyorum, evi olabildigince sade tutuyorum.
Satildiginda degeri olmayan takilari almayi da uzun zaman once biraktim. O yuzden yuzuk kolye vs alabiliyorsam altin aliyorum, aksi halde begensem bile almiyorum metal seyleri.
Bir sekilde az esya duzenine gecmeye calisiyorum, sizin de fikirleriniz varsa yazar misiniz?

Ooo minimal yaşam konusu, selam hanımlar..
Aslında çok minimal yaşamıyorum. Evde eksik olanları alırken bir bakıyorum her yer eşya dolmuş.
Ama kendi kendime uyguladığım bazı minimallikler var. Mesela kozmetik malzemelerim tamamen bitmeden asla yenisi almıyorum. Zaten far fondoten vs cok uzun sure gidiyor. Bu sekilde dusunerek ve makyajı azaltarak yıllardır kozmetik alisverisi yapmiyorum.
Kıyafeti yılda 1 kere kaliteli bir markadan alıyorum ve uzun yıllar kullanabiliyorum. Artık denk gelmeyen kiyafetlerimi mutlaka es dosta veriyorum, eskimiyorlar zaten. Yeni giyecek bir şey aldiysam, dolabim da birkac parcayi veriyorum, bu sekilde kiyafet sayisi artmiyor.
Ayakkabi da ayni sekilde, kaliteli markadan birkac ayakkabım var yenilerini almaya ihtiyac duymuyorum.
Evde kullanmadigim mutfak esyalarini annem ve kayinvalideme veriyorum. Bir sekilde azaltma yoluna gidiyorum.
Bir donem ucuz buldukca bazi seyleri stokluyordum. Onun da bir bagimlilik oldugunu fark ettikten sonra artik tamamen bitmeden hic birsey almiyorum eve.
Onun haricinde biblo sus esyasi falan kullanmiyorum, evi olabildigince sade tutuyorum.
Satildiginda degeri olmayan takilari almayi da uzun zaman once biraktim. O yuzden yuzuk kolye vs alabiliyorsam altin aliyorum, aksi halde begensem bile almiyorum metal seyleri.
Bir sekilde az esya duzenine gecmeye calisiyorum, sizin de fikirleriniz varsa yazar misiniz?
Merhaba hosgeldiniz 😊
Güzel uygulamalar, kararlar almışsınız.

Sadeleşme kararı alınca eve bir süre eşya almamak gerekiyor. Sonra eşyalar azaldıkça, kullandıkça neyin ne kadar yeterli olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.
Mesela 3 nevresim takımım var yeterli durumda.
Onlar eskidikçe yenisini almaya karar verebilirim.
Bardaklarim eksilir veya çok yıpranırsa öyle yenisini alabilirim.
Evde bir denge oluşuyor.

Kozmetik ürünlerinin belirli bir son kullanma tarihi var o yüzden daha mini boy tercih edebilirsiniz.

Stok konusunda eksikliğini hissedeceğim ürünleri +1 yedekliyorum. Sürekli sipariş işiyle ugrasmak istemiyorum.

Minimal yaşam aldığını kullan,
Kullanmadığını hayatından çıkar şeklinde ilerler.
Tarzını bulmana, ürünleri alabileceğin en iyi kalitede almanı sağlar.
Az ve özdür.

Günaydın🌸
Nevresimler değiştirildi, ortalık toplandı, toz alındı. Salonu robot süpürdü, diğer yerler için şarj oluyor. Çamaşırlar yıkanıyor.
Ben de kahvaltımı yaptım, papatya çayı içiyorum☺️
Güzel bir gün, güzel bir hafta olsun🙏🏻

Selamlar
Eylül biraz hastaydı ama prova var diye okula gönderdik öğleden sonra yemek hazırladım sonra hastaneye götürdüm
Salgın varmış.
Şimdi evde dinleniyor.

Çok geçmiş olsun canım .Bugün nasıl daha iyidir inşallah
Sağol canim
Kutlama vardı ona katıldı. Sonra öğretmenle görüştüm eve erken geldik fotoğraf çekimine katilmadik.
Çok kötü değil idare ediyor keyfi yok.
Annemler geldi gitti birkaç gün köyde kalacaklarmış bahce yapıyorlar.

X