Misafire beş öğün servis yapılır mı? Ben mi abartıyorum, annem mi abartıyor?

Bunun için tartışmıştık aylar önce "yapma ben sana yap mı diyorum" a gelmişti iş sorsan yap demiyor ama yapmayınca da ne kadar ayıp gençsin bana yaptırıyorsun yazıklar olsun" a kadar varıyor. Bu zihniyet ile başa çıkmak çok zor. Elimden geldiğince yüz göz olmamaya çalışıyorum. Haftada bir - iki gün misafir gelse diğer günler mesai sonu odama geçiyorum asla muhattap olmuyorum. Eskiden güzel sohbetlerimiz olurdu çok soğuttu beni kendinden malesef.

Haklısınız zaten yardım beklemiyorum misafirlerden. Ben de gittiğimde onlar benden beklemiyor getir götür işleri yapıyorum sadece ama yeterince yapıyorum bunu. Yalnız kendiminkini, anneminkini değil tüm büyüklerimin çayını tazeleyip, servisleri yapıp ev sahibinin yükünü hafifletiyorum elimden geldiğince. Sanırım suçum genç ve bekar olmak :KK70: onlara göre sorumluluğum yok çok rahatım.
Yanlış anlaşılmasın, ben neden gelen misafirleri çalıştırıyorsunuz demiyorum, gittiğiniz yerde misafir gibi oturun diyorum :) hatta bence hiç gitmeyin misafirliğe, onlar gelince de kaçın

Surekli gelen ve uzun sure oturan misafir yemege bulasiga yardim etmeli.
Benim kayinvalidem kalabalik grup gelince birine hamur actirir oburune ic hazirlatir oburune pisirtir. Oldu mi sana mis gibi yemek. Bazi insanlar kendini yormuyor, akilli olmak lazim

X