Mobbing

İstenmi ayrildiniz sırf bu sebebtenmi ?Cevap vermeyin kimseye cevap vermek zorunda değilsiniz.Diyelim size niye evlenmediniz diye sordu biri aa şunu uzatirmisin şu kalemi deyin gene birseymi sordu aaa telefonum çaldı aaa tuvalete gitmeliyim bazıları bide yüzsüzce cevap vermek istemiyor musun diyor onada sorgudamiyiz deyip Boz'un hiç merak etmeyin değerli olursunuz böyle hiç kirilmiyorlar bu insanlar zaten biraz kafa olsa anlar soruyu keser sizi rahatsız etmez.İnsanlarla herşeyi paylaşmadan da arkadaş olabilir sohbet edebiliriz.Gerekirse yalnız kalın hiç korkmayın kimseye laf vermeyin.
Başka sebepler de vardı... 30 yaş üstü insana annen baban ne iş yapıyor diye sorulması abes yani. Ben açıkça cevap veriyorum çekindiğim bir şey yok. Sıkıldım yani size ne benim maddi durumumdan falan... Fark ettim kültür, eğitim seviyesi yüksek insanlar bu kadar deşmiyor insanların özelini. Kısa bir süre veteriner kliniğinde çalışmıştım. Kimse özelimle ilgili en ufak soru sormadı.

Dediklerinizi uygulayacagim cevap vermeyeceğim. Hakkımda ne dusunurlerse düşünsünler isterlerse komplekli desinler en azından araya mesafe koydugumu anlarlar.

Başka sebepler de vardı... 30 yaş üstü insana annen baban ne iş yapıyor diye sorulması abes yani. Ben açıkça cevap veriyorum çekindiğim bir şey yok. Sıkıldım yani size ne benim maddi durumumdan falan... Fark ettim kültür, eğitim seviyesi yüksek insanlar bu kadar deşmiyor insanların özelini. Kısa bir süre veteriner kliniğinde çalışmıştım. Kimse özelimle ilgili en ufak soru sormadı.

Dediklerinizi uygulayacagim cevap vermeyeceğim. Hakkımda ne dusunurlerse düşünsünler isterlerse komplekli desinler en azından araya mesafe koydugumu anlarlar.
Çünkü iletişim kurmayı soru sormak sanıyorlar Bunu iyi niyetli yapan az geneli iyi niyetli değil.Bizim ülkemizde kişisel alana saygı yeni yeni hayata geçiyor.Alaniniza saygı duymayan insanları duymak zorunda bırakın bir insana sohbet olsun diye kişisel sorular sorulmaz siz isterseniz anlatırsınız anlattığımız kişide sınırı bilmiyorsa bundan güç alarak işi iyice saçmalığa dökebilir.Ben cevap vermem susarım çok ustelerse bozarım.Kibarca bozarım.Bundan da anlamiyorsa kabaca bozarım o zaman anlar o çizgide kalır benim tarafa geçemez bu hepimizin uygulayabileceği birşey Yani kaç çocuğun var ayrı bir soru niye bosandin ise çok kişisel bir soru gibi gibi

Ben sizi konu sahibi sandım yazıp duruyorum Hay Allah kızacak konu sahibi burayı muhabbete cevirdiler diye özür dilerim Mebrure21 sustum 🌹

Ben sizi konu sahibi sandım yazıp duruyorum Hay Allah kızacak konu sahibi burayı muhabbete cevirdiler diye özür dilerim Mebrure21 sustum 🌹
Yok niye kızayım. Aksine sevindim bende sizin muhabbetinizden ders çıkardım kendime. Mesela insanlarla sadece onları dinleyerek zaman geçirmek bana çok mantıklı geldi :)

Havadan sudan konuşmak da önemli. Ben mesela hava da soğuk falan diye konuşurum. Ya da yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu falan söylerim. İşe önem verdiğimi söylerim. Diyelim ki birisi özel bir şey sordu nasip der geçiştiririm. Konu değiştirmek de bana çok mantıklı geldi yazılanlardan. Bunu da ekleyeceğim. Bir de diyelim ki birisi bir soru sordu ucu açık, ona soruyla karşılık veririm yani o dediği şeye cevap vermem.

X