Modoko nedir

Ben olsam o okulu o ögretmenin üstüne yıkar sonra çıkar bide üzerinde tepinirdim.
sabah ilk işin varsa diğer velilerle iletisime geçip durumun gerçekliğini öğrenmek ve çocuğu o öğretmenden uzaklastirmak

Öğretmenle konuşmayı da düşünüyorum ama çocuğa takar diye endişe ediyorum.idareyle kesin konuscam ama
Bu tarz bir durumda ben once öğretmenle konusulmasindan yanayim.
Ilimli bir tavirla sorun, hocam cocuk boyle bir sey anlatti ama ben anlam veremedim, bir de sizden duymak istedim boyle bir hikayeyi niye paylasma geregi duydunuz gibi... Çocuğa takmak diye bir seyin olabilmesine ihtimal vermiyorum ama bu hikayeyi anlatan onu da yapar.
Once bir öğretmenden dinleyin sonra mudurle gorusun bence.

Öğretmenin anlattığından emin misiniz?
Arkadaşlarından duymuş kızmayın diye öğretmen anlattı demiş olabilir mi? Çocuklar yapar ara sıra bu tip şeyler.

Yok hayır eminim öğretmeni olduğuna.hatta dedim oğlum ben arkadaşın sanmıştım öğretmenler anlatmaz böyle şeyler diye ama öğretmeni olduğunu söyledi. Çocuğumla diyaloğu
Sadece şikayet etmekle kalma haberlerin WhatsApp ihbar hatları var ordan yaz okulun adını öğretmeni filan yarın bi gün öğretmen birime tecavüz etmeden onu deşifre etsinler....Allah böyle sapık düşünce içeren insanlara Fırsat vermesin....
Oo

İhbar hattının numarasını verirmisiniz

Ben orta okuldayken de anlatırlardı. Hatta çoğu hoca da anlatıyordu bu iğrenç hikayeyi, farklı okullardan da duyardık..

O yaştaki çocuklar da yeni yeni böyle şeyler öğrendiği için ilgilerini çekiyor. Sürekli birbirlerine mokoko mokoko diye espri yapıyorlardı..

Merhaba hanımlar.kafama takılan ve gerçekten fikir almaya ihtiyacım olan bir konu var.
Konu şu,benim 5. sınıfa giden bir oğlum var, Türkçe öğretmeni bugün sınıfa ." Çocuklar mokoko nedir biliyormusunuz diye bir soru sormuş, çocuklar bilmediklerini söyleyince şöyle bir hikaye anlatmış (öğretmeni erkek bu arada) "iki arkadaş ormanda kayıp oluyor ve bunları yerliler yakalıyor ve soruyorlar ölmek mi isterseniz yoksa mokoko mı?Biri ölmek istiyor ve hemen öldürülüyor.digeri mokoko diyor ve tecavüz edilip öldürülüyor"ben bunu duyunca çok rahatsız oldum ve müdüre anlatmayı düşünüyorum (son zamanlarda ki sapıklıklar hepimizin malumu)siz ne dersiniz şikayet etmeliyim yoksa abartmis mı olurum. Herkese cevap vermeye bilirim ama hepinizin fikirlerinizi merak ediyorum.ha bu arada sakın ailelerinize anlatmayı demiş öğretmeni.
Bu nasil bir hikaye. Cocuklarin aklina bile gelmeyecek cirkince seyleri hatirlatiyorlar. Emin olmadan mudure sikayet etmeyin. Siniftaki baska cocuklarada sorun boyle bisi anlatmismi veya nasil anlatti once emin olun.

Yok hayır eminim öğretmeni olduğuna.hatta dedim oğlum ben arkadaşın sanmıştım öğretmenler anlatmaz böyle şeyler diye ama öğretmeni olduğunu söyledi. Çocuğumla diyaloğu

Oo

Çocuğunuzla eminim diyaloğunuz iyidir de çocuk bu, belli mi olur. Belki hiç suçu olmayan bir öğretmeni şikayet edeceksiniz. Önce aslını astarını öğrenin, emin olun sonra ne yapacaksanız karar verin bana kalırsa. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

Öğretmeni suçlamak için çocuğunuz anlattıklarını dinlemeniz yeterli değil;öğretmenine kızmış ve böyle bir şeyi ona isnat tmiş olabilir.En iyi yöntem sınıftaki diğer çocuklara üstü kapalı olarak bu soruyu sorun;öğretmen dün ilgi çekici bir şey anlatmış;ben de merak ettim anlatsanıza bana diye ;hepsi aynı şeyi anlatıyorsa haklısınızdır...

IMG_8727.PNG

Oo

Aaa ne münasebet boyle bi hikaye nasıl anlatabilir.
Kendi uydurmuş heralde bi tarafından terbiyesiz herif
Tabiki de sikayet edin

Önce
Çocuğunuzla eminim diyaloğunuz iyidir de çocuk bu, belli mi olur. Belki hiç suçu olmayan bir öğretmeni şikayet edeceksiniz. Önce aslını astarını öğrenin, emin olun sonra ne yapacaksanız karar verin bana kalırsa. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

Nasıl emin olabilirim. diğer velilerle iletişimimiz yok.ben de yanlış birşey yapmak istemem ama durum hiç normal değil. İdare ile kesin görüşmeyi düşünüyorum.

:oha:
Hatta ohaa ohaa!!
Ben bu mokoko fıkrasını biliyorumo_O
Bir öğretmen bunu öğrencilerine nasıl anlatabilir!
Şikayet edin lütfen,kahrolasıca sapık.
Çivisi çıktı ortalığın bu nedir yahu, çocuklarımızı okula da mı göndermeyelim!
Çıldırdım şuan!

Önce

Nasıl emin olabilirim. diğer velilerle iletişimimiz yok.ben de yanlış birşey yapmak istemem ama durum hiç normal değil. İdare ile kesin görüşmeyi düşünüyorum.

İletişim kurun o zaman velilerle. Çok zor bişey değil. Ya da gidin okula sınıftaki çocuklara sorun. Ama çocuğunuzun arkadaşlarına değil daha uzak olanlara, kız çocuklarına mesela. Onlar da evet öğretmen anlattı derlerse şikayetinizi edin. Ama çocuğun ipiyle kuyuya inilmez. Biliyorum çocuklarınız çok dürüst, yalan söylemezler ama çocuk işte, belli mi olur.

Vatsap da veliler grubunuz varsa ordan sorun diger velilere yada yarın sınıftaki bir kac cocuga sorun baska bi velilnin numarası varsa ona sorun ama işin peşini bırakmayın

Önce

okula gidiceksin,diğer öğrencilere öğretmeninizin anlattığı hikayeyi merak ettim bana da anlatın bi diyceksin,onlar anlatırsa doğrdur,değilse senin ufaklık yalan söylüyorr...hemen şikayete koşmayın okullara!!

En basitinden çocuğunuzun sınıf arkadaşlarınıza sorun böyle bir hikaye anlatıldı mı derste diye. Emin olmadan ihbar falan etmeyin.

Önce

çocuğunuzdan arkadaşlarının numarasını isteyip anneleriyle görüşün..

Evet biraz daha araştıra bilirim ya da bu işi idareye mı bırakmalıyım çocuğun arkadaşları içinde farklı görülmesini istemem( hemen annesine yetiştirmiş gibi).aksi halde bir daha birşey anlatmaz diye de düşünüyorum.

Ne kadar gereksiz ve sacma bir fikradir hicbir anlam ifade etmiyor, sakin kimseye soylemeyin dedigine gore anlatan ogretmendir ama arastirilmali diger ogrenciler dinlenerek yinede idarenin haberi olmali cunku fikranin gerceginde daha absürt kelimeler var ve cok tehlikeli

X