Erkek İnfertilitesi Morfoloji ve ileri hareket sorunu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Biz de ml de 6 milyon ve %1 morfoloji gibi bir oranla uğraşıyoruz, ilk tüp bebek denememiz kimyasal oldu, zor bir süreç kadın için gerçekten ve şimdi 2. denemeye kadar en az 3 ay birsürü takviye kullanıyor eşim yani takviyelerin aylık maliyeti 1000 tl gibi birşeye geliyor gerçekten masraflı, etki eden de var etmeyen de..ben de düşünüyorum değecek mi diye ama keşke baştan kullansaymışız da diyorum, çünkü olumsuz tüp bebek süreci emin olun çok daha zor..o yüzden şans vermeye değer bana sorarsanız..
Bende bizim değerleri yazayım;
Morfoloji: 2
İleri hızlı hareket: 0
İleri hareket: 25
Konsantrasyon: 9 milyon
Toplam sayı: 110 milyon

Haklısın olumsuz olunca en çok biz yıpranıyoruz. Doktor bana 100 sağlıklı sperm bile yeter dediği için tüp bebekte, ona güveniyor sanırım. Ama ben belki sayıyı arttırırsak benim kullandığım takviyelerle birlikte belki normalde olur diye umut ediyorum. Önümüzdeki ay rahim filmide çektireceğim.

canım benim gittiğim doktor da tüp bebek doktoru hatta bugün kontrolüm var gidicem. ama onun metodu söyle ki tüp bebek tedavisinden önce yine de 3 ay kadın erkek multivitamin veriyor diye biliyorum. ama bence alın çünkü 3 ay mantığı sperm zaten 3 ayda yenileniyor. ilaçların etkisinin olup olmadığı 3 ay sonra anlaşılıyor . bizim morfololoji 2, biz northvital diye bi
takviye alıyorız. bugün gidince bakalım ne diyecek bir ay kullandık suan sadece.
Son kontrolde bu 3 ay önce yola çıkan sperm demişti. Ben gidip alayım bugün ilaçları madem içim daha rahat edecek.
Hormon testi yapıldımı hiç eşine acaba?

Haklısın olumsuz olunca en çok biz yıpranıyoruz. Doktor bana 100 sağlıklı sperm bile yeter dediği için tüp bebekte, ona güveniyor sanırım. Ama ben belki sayıyı arttırırsak benim kullandığım takviyelerle birlikte belki normalde olur diye umut ediyorum. Önümüzdeki ay rahim filmide çektireceğim.

Son kontrolde bu 3 ay önce yola çıkan sperm demişti. Ben gidip alayım bugün ilaçları madem içim daha rahat edecek.
yapılmadı canım hiç. ben kadın doğumcunun yorumlamasına göre ilerliyorum suan. bir üroloğa gitmedik henüz.
ben morfoloji düzelmeden de tüp bebek yapılmasını kendimce doğrı bulmıyorum. çünkü zaten değerler düzelmediği sürece kalitesiz spermden döllenen yumurta 3. güne bile zor gidiyor. aynı sekilde bende de pko görünümü ve buna bağlı kalitesiz yumurta var. haliyle döllenip konsa bile belki sağlıklı ilerlemez. tabi bunlar hep varsayım. :KK43:
bizde de ileri hızlı hiç yok. ileri hareket 47.
morfoloji 2.sizde yapılmış mıydı hormon testleri ?

Haklısın sayıyı arttırmak önemli ve gerçekten eşine ornegimizi ver bizim de 3.gunden ileri gitmedi embriyolar o yüzden aceleniz yoksa takviye kullanın derim

yapılmadı canım hiç. ben kadın doğumcunun yorumlamasına göre ilerliyorum suan. bir üroloğa gitmedik henüz.
ben morfoloji düzelmeden de tüp bebek yapılmasını kendimce doğrı bulmıyorum. çünkü zaten değerler düzelmediği sürece kalitesiz spermden döllenen yumurta 3. güne bile zor gidiyor. aynı sekilde bende de pko görünümü ve buna bağlı kalitesiz yumurta var. haliyle döllenip konsa bile belki sağlıklı ilerlemez. tabi bunlar hep varsayım. :KK43:
bizde de ileri hızlı hiç yok. ileri hareket 47.
morfoloji 2.sizde yapılmış mıydı hormon testleri ?
Tüp bebekte sağlıklı spermleri seçiyorlar onları döllenmeye bırakıyorlar diye düşündük hep öyle değil mi? Sormadımda doktora, bir sonraki gidişimde sorarım. Bilmiyorum varsayım hep dediğin gibi 🙁 Manyak oldum araştırıp okumaktan.
Eşime hormon testi yapılmadı ama onun hariç her şey yapıldı, elle muayene, radyoloji ultrason muayenesi. Belki gerek görmemiştir bilmiyorum. Biz ürolojiden sonra tüp bebeğe yönlendirildik. Bana hormon ve kan değerleri testi yapıldı, prolaktinim yüksek çıktığı için hap kullanıyorum ve yanında bir sürü vitamin ile progestan.

Haklısın sayıyı arttırmak önemli ve gerçekten eşine ornegimizi ver bizim de 3.gunden ileri gitmedi embriyolar o yüzden aceleniz yoksa takviye kullanın derim
Teşekkür ederim canım, bugün gidip alacağım ben vitaminleri artık napalım. Zaten tüp bebeğe geçmemiş biraz sürecek, önce çatlatma iğnesi deneyeceğiz. 😊

Tüp bebekte sağlıklı spermleri seçiyorlar onları döllenmeye bırakıyorlar diye düşündük hep öyle değil mi? Sormadımda doktora, bir sonraki gidişimde sorarım. Bilmiyorum varsayım hep dediğin gibi 🙁 Manyak oldum araştırıp okumaktan.
Eşime hormon testi yapılmadı ama onun hariç her şey yapıldı, elle muayene, radyoloji ultrason muayenesi. Belki gerek görmemiştir bilmiyorum. Biz ürolojiden sonra tüp bebeğe yönlendirildik. Bana hormon ve kan değerleri testi yapıldı, prolaktinim yüksek çıktığı için hap kullanıyorum ve yanında bir sürü vitamin ile progestan.

Teşekkür ederim canım, bugün gidip alacağım ben vitaminleri artık napalım. Zaten tüp bebeğe geçmemiş biraz sürecek, önce çatlatma iğnesi deneyeceğiz. 😊
Hayırlısı olsun inşallah canım.evettup bebekte sağlıklı spermleri seçiyorlar ama sana tavsiyem o noktaya gelirseniz mikroçip gibi bir yöntemle sperm seçimi talep edin ilk denemede çoğu ekstra şeyi denemiyorlar ama normalde gözle mikrosko altında sağlıklı görünen spermleri alıyorlar.buda biraz hem embriyolaga kalmış oluyor h de sağlıklı bile görünse mikroçip bile olsa hatta,spermin yumurtayı yine de düzgün döllenmesi yine olası.yani tüp bebek şansı arttırıyor ama yine kısmet sonunda o da

Hayırlısı olsun inşallah canım.evettup bebekte sağlıklı spermleri seçiyorlar ama sana tavsiyem o noktaya gelirseniz mikroçip gibi bir yöntemle sperm seçimi talep edin ilk denemede çoğu ekstra şeyi denemiyorlar ama normalde gözle mikrosko altında sağlıklı görünen spermleri alıyorlar.buda biraz hem embriyolaga kalmış oluyor h de sağlıklı bile görünse mikroçip bile olsa hatta,spermin yumurtayı yine de düzgün döllenmesi yine olası.yani tüp bebek şansı arttırıyor ama yine kısmet sonunda o da
Evet kısmet hep aslında. Tüp bebek görüşmesinde dediğin yöntemden ve başka yöntemlerdende bahsetmişti tam hatırlamıyorum. Gerekirse ek ücret karşılığında bu yöntemleri kullanmamız gerekebiliyor sizle konuşarak ilerliyoruz demişti. Tüp aşamasına gelirsek bu konuyu tekrar gündeme getiririm bende.

Evet kısmet hep aslında. Tüp bebek görüşmesinde dediğin yöntemden ve başka yöntemlerdende bahsetmişti tam hatırlamıyorum. Gerekirse ek ücret karşılığında bu yöntemleri kullanmamız gerekebiliyor sizle konuşarak ilerliyoruz demişti. Tüp aşamasına gelirsek bu konuyu tekrar gündeme getiririm bende.
umarım gerek kalmadan güzel haberleri alıverirsin :dua: herşey gönlünüze göre olsun

Hayır olmadı 4 yıl önce bir kez hamile kalabildim düşük oldu sonra da tekrar kalamadım artık tüp bebek düşünüyorum mayıs ayı gibi başlamayı düşünüyorum yaşın ileri ise sen de düşünmeye başla canım tüp bebekte yaş da önemli diyorlar
Morfoloji sorunun da tüp bebek tutsa dahi düşük olur diyorlar. Bu yüzden canım inanılmaz sıkkın. Acaba başarılı olanlar foruma yazmadığı için mi hep düşük olan örnekleri görüyoruz burada

Morfoloji sorunun da tüp bebek tutsa dahi düşük olur diyorlar. Bu yüzden canım inanılmaz sıkkın. Acaba başarılı olanlar foruma yazmadığı için mi hep düşük olan örnekleri görüyoruz burada
böyle şeyler düşünme morfoloji kaçtı sizin sıfır mı ? sıfır da bile buluyorlar inan bu işler biraz da kısmet olacağı varsa o bir sperm bulunuyor ve oluyor

Merhaba şimdi sizin sayı ml de 24 ama morfolojiniz %1, ben buradan basit bir sağlıklı (morfolojik sorunu olmayan) sperm sayısı çıkarımı yapmaya çalışmıştım. Sizde de bu durumda 1 ml sperm örneğinde 240000 kadar sağlıklı sperm var görünüyor. Eşinizden bu geldiğinde birinin sağlıklı dölleme oranı okadar da düşük değil yani imkansız bakmayın demiştim arkadaşa size de öyle diyorum ama işte hareket sorunu var sizde yani bu 1 ml deki 240000 sağlıklı spermin sadece 84000 tanesi hareketli onlar da yavaş maalesef. Bu durumda sorun şu ki, doğal yolla bunların yumurtaya zamanında ulaşıp zarı delip dölleyebilme olasılıkları ciddi oranda düşüyor.
Bu sebeple olmaz değil ama doğal yolla çok uğraşmanız gerekebilir, hareket ve morfoloji için takviye kullanın bence 3 ay kadar, ama tüp bebek yada hatta aşılama gibi bir yöntemle çok ta zor olmadan olabilir sizin durumda bana sorarsanız.
Baya matematik hesabı yaptım oturup :KK53:
Ay Allah razı olsun sizden Allah ne muradınız varsa versin ne güzel anlatmışsınız öyle 😍 bizim 3 ay önce ilaçlarımız vardı onları kullandık yükselme olmadı doktor aceleniz oksa bu vereceğimiz ilaçla 3 ay daha deneyimmiş dedi şimdi önümüzde 2 3 aylık bi dönem var sonrasında çoktan sonuçlar bizim yol haritamızı çizecek ona göre ya aşılama ya tüp bebek. Gerçekten çok teşekkür ederim
ÇOk mutlu olDum böyle açıklamanıza bir ihtiyacınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmak için burdayım☺️💖

Ay Allah razı olsun sizden Allah ne muradınız varsa versin ne güzel anlatmışsınız öyle 😍 bizim 3 ay önce ilaçlarımız vardı onları kullandık yükselme olmadı doktor aceleniz oksa bu vereceğimiz ilaçla 3 ay daha deneyimmiş dedi şimdi önümüzde 2 3 aylık bi dönem var sonrasında çoktan sonuçlar bizim yol haritamızı çizecek ona göre ya aşılama ya tüp bebek. Gerçekten çok teşekkür ederim
ÇOk mutlu olDum böyle açıklamanıza bir ihtiyacınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmak için burdayım☺️💖
Rica ederim ne demek 🤗 yerli yabancı okadar çok okudum araştırdım ki 2 senedir bir de olumsuz tüp bebek deneyimi olunca artık ikinci deneme de olmazsa gönüllü danışmanlık yapabilir konuma gelecegim herhalde 🤣 şaka bir yana insan ne kadar araştırsa da deneyimsiz oluyor ve hep birşeyleri kaçırıyor bir faydam olduysa ne mutlu bana..ihtiyacım sadece dualarınız dilerim hepimizin bebisleri bekletmeden gelir 🙏🙏

Hız normaldi morfoloji yüzde 2ydi vitaminden sonra 9 oldu
Bunun kadın için olanını da siz kullandınız mı? Bende bu ay alıcam bunu inş.
Eşiniz için keçiboynuzu özü/ suyu işe yaradı mı?
Başka ne tüketildi Hamile kaldığınız ay?

Hayırlı olsun yavrunuz bu arada.

X