Erkek İnfertilitesi morfolojisinde artış olan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

EGT

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2009
56
3
44
Selam kızlar.Keçiboynuzu,Evicap ya da Çinko hapı kullanıp sigarayı bırakıp eşinin morfolojisinde artış sağlayan var mı?
Morfoloji artmaz deyenler veMorfoloji artar diyenler arasında hangisine inanacağı şaşırdım.
Acaba Morfolojiyi arttırmayı başaran var mı aranızda paylaşırsanız sevinirim.

artar diye biliyorum bir ara cok okumustum ordan hatirladim. tabii yasayanlar cevaplar en iyisi ama tek basina cinko eksikligi bile buyuk etkenmis doktorum demisti.

kızlar cevap verin lütfen bende çok merak ediyorum aramızda başarılı olan yokmu

öncelikle geçmiş olur inşallah herkese...
morfoloji bizim de sorunumuz...çinko eksikliğine iyi gelen yiyecekler nelerdi

walla kızlar ben dünden beri şaşkınım eşimin morfoljisi bundan 4 ay önce yaptırdığımızda krugere göre %0 dı dün yaptırdık morfoloji who ya göre ama %80 çıktı şok tayım:1shok: nasıl olur diyorum mucize gibi ama neye güvenceğimi bilemiyorum bu arada eğer sağlıklı ise sonuçlar eşime ben zinco ve üzüm çekirdeği ekstresi hapını almıştım içmeye de devam ediyor

who ya göre yapılan testleri doktorlar değerlendirmiyor..ve cogunlukla yanlıs cıkıyor..krugere gore yaptırırsanız daha net sonuc alırsınız..hastane veya ozel laboratuardakı sonuclar da yanlıs cıkıyor,güvenilir bir tüp bebek merkezinde yapılması şart..

morfolojiyi hiç birşey düzeltmiyor,farklı yerlerde yapılan testlerdekı ddğerlerdeki 1-2 puan oynama da bakan kişinin yorumuna göre değişiyor..

morfolojiyi hiç birşey düzeltmiyor,farklı yerlerde yapılan testlerdekı ddğerlerdeki 1-2 puan oynama da bakan kişinin yorumuna göre değişiyor..

burda okuduğum kadarıyla bir çok kişi kürlerle morfolojiyi yükselrmeyi başarmış ve doğal yoldan hamile kalmışlar...........
sen bunu nerden duydun?

Ben bunu 3-4 farklı doktordan duydum,ayn zamanda kendi testlerimizden de bunu gorduk..uygulamadıgımız kür ve vitamin mınaral takvısyesı kalmadı...degerler sadece 1-2 puan oynadı...mesela morfolojı %0'dı,3 ay sonra %1,6 ay sonra %2 cıktı...doktorlar bunun laboratuardakı bıyologun farklı olmasıyla,yanı bakana kısının yorumuyla alakalı oldugunu soyluyorlar...morfolojı %0,1,2 cıvarlarında olup da, % 14 olan normal degerine ulaşan, ben hiç duymadım ,sız duydunuz mu?ulaştım diyorsa da testi guvenılır bır yerde yaptırmamıstır(normal hastane veya laboratuar ),yada who kriterıne gore baktırmıştır diye düşünüyorum...o yuzden morfoljı duzelır dıye beklemek bana dogru gelmıyor artık..

Son düzenleme:
kızlar morfolojiyi sigara kesinlikle olumsuz etkiliyo..ve düzenli dengeli beslenmede çok önemli..zaten bu sorunların herkes de birden artması kesinlikle hormonlu gıdalarla besleniyo olmamızdan kaynaklanıyo..

who ya göre yapılan testleri doktorlar değerlendirmiyor..ve cogunlukla yanlıs cıkıyor..krugere gore yaptırırsanız daha net sonuc alırsınız..hastane veya ozel laboratuardakı sonuclar da yanlıs cıkıyor,güvenilir bir tüp bebek merkezinde yapılması şart..

canım haklı olabilirsin ama aradaki fark az olsaydı ben evet doğru sölüyosun kesinlikle derdim ama 0 ve %80 fark baya var ozaman diyorummki ne sıfır gibi cok kötü nede 80 olacak kadar iyi sanırım ortalarda bişe çok kötü olan kaliteye sanırım %80 verecek bir laborant ta yoktur gibi geliyor bana birde ben tüp bebek merkezlerine çok güvenmiyorum birazdaha maddiyacı olabiliyorlar ben bunu bir kaç kişiden daha duydum tüp bebek merkezinde kötü çıkan sonuç normal bir hastane de daha iyi çıkabiliyoe sanırım bu konuda en doğru yer fakülteler umarım sizinde eğer kötüyse bizimkide düzelirler haa şunuda söliyim biz tüp bebek merkezini antalyada yaptırdık 2 bucuk saatlik bir yoldan sonra 2 bucuk saatte bekledik vermek için ve sonucu buda etkiledi gibi gelio bana neyse ney artık hepimiizin hakkında hayırlısı olsun allah ol dedikten sonra bitanesi yeterli olabiliyor yeterki rabbim ol desin

Ben bunu 3-4 farklı doktordan duydum,ayn zamanda kendi testlerimizden de bunu gorduk..uygulamadıgımız kür ve vitamin mınaral takvısyesı kalmadı...degerler sadece 1-2 puan oynadı...mesela morfolojı %0'dı,3 ay sonra %1,6 ay sonra %2 cıktı...doktorlar bunun laboratuardakı bıyologun farklı olmasıyla,yanı bakana kısının yorumuyla alakalı oldugunu soyluyorlar...morfolojı %0,1,2 cıvarlarında olup da, % 14 olan normal degerine ulaşan, ben hiç duymadım ,sız duydunuz mu?ulaştım diyorsa da testi guvenılır bır yerde yaptırmamıstır(normal hastane veya laboratuar ),yada who kriterıne gore baktırmıştır diye düşünüyorum...o yuzden morfoljı duzelır dıye beklemek bana dogru gelmıyor artık..

hennas canım bizim de morfoloji % 0. mikroenjeksiyondan başka çaremiz yok. peki bu % 0 mikroenjeksiyonu da olumsuz etkiler mi acaba. çünkü benim negatif 2 mikro denemem var. kafayı buna taktım ben de...

durun bakim ben geldim bizim morfoloji %1 di 2 yıl ugrastık sonra aynı laboratuarda krugere gore yaptırdık testi %18 cıktı ankarada guvenilir lab duzen laboratuarı o ay asılama yapıldı avatarda gordugunuz guzel kızıma hamile kaldım aynı ay duzelir morfoloji Allahım isterse oluyor

canım evet %14 e fırlamaz bencede ama %9 civarlarına çıkanları okudum burda halada okuyorum bence moralini bozma sadece zamanı gelmemişitir diyelim.zaten%4 bile yeterli olabiliyor.başka topiklerdede görmüştüm seni o zamanlar ümitliydin şimdi yine ol.şimdi ne yaptın tedaviye falanmı karar verdin?

kıslar peki benim durumuma ne diyosunuz olabilirmi sizce

kızlar bizimde morfoloji %0 dı. 1 sene sonra %2'ye çıktı. o sene eşim spora gittiği için kas yapıcı haplar kullanmıştı. içinde de çinko, largine falan vardı.herhalde ondan yükseldi diyorum. %0 olduğunda 2 kere, %2 olduğunda 2 kere toplamda 4 kere tüp bebek denedik. en sonuncusunda 5 tane embriyo konuldu ama tutmayınca tutmuyor işte. kimyasal gebelik bile yaşamadım. hala kucağım boş. şimdi eşim arısütü(bal,polen karışım), evicap, aceplus selenyum ve kırmızı kore ginsengi kullanıyor. henüz 10 gün oldu. sonucu 3 ay sonra göreceğiz.

durun bakim ben geldim bizim morfoloji %1 di 2 yıl ugrastık sonra aynı laboratuarda krugere gore yaptırdık testi %18 cıktı ankarada guvenilir lab duzen laboratuarı o ay asılama yapıldı avatarda gordugunuz guzel kızıma hamile kaldım aynı ay duzelir morfoloji Allahım isterse oluyor

canım uğraştık derken neler yaptın inan çok merak ettim.okadar araştırıyorum morfoloji içinde şunu yapın diyen yok.cevabın bizim için çok büyük bir umut olacak hayatım.birde eşinde varikosel varmıydı varsa kaçıncı aşamadaydı canım

kıslar peki benim durumuma ne diyosunuz olabilirmi sizce

melonycim bence kafana çok takıp sıkıntı yapıyosun doktorunda demiş fark neyden kaynaklanıyorsa kaynaklanıyo sen kafana takma diye bence bundan sonra senin ilk yapman gereken sakinleşmek bu konuya fazla yoğunlaşmamak.bak bazı şeyler bizim elimizde değil rabbim istedikten sonra %0 dan %80 çıkarıyo işte.ona teslim ol gönlünü ferah tut eşinede bu sıkıntılarını yansıtma canım.o şimdi rahatlamıştır ne güzel biliyosun stres spermler için olumsuz bir faktör.bundan sonrası için keyfini çıkar canım.ben inanıyorum senin doğal yoldan olacak olmaması için hiçbir neden yok çünkü canımopuyorumnanaktan

canım uğraştık derken neler yaptın inan çok merak ettim.okadar araştırıyorum morfoloji içinde şunu yapın diyen yok.cevabın bizim için çok büyük bir umut olacak hayatım.birde eşinde varikosel varmıydı varsa kaçıncı aşamadaydı canım

canım seni cok iyi anlıyorum bende cok arastırdım ilk duydugumuzda soyle anlatıyım 2006 kasımda tanıstık morfolojiyle keci boynuzu kuru uyguladım olmadı. Sonra temmuz 2007 de cinko ilacı icti 2 ay 2008 yılında havuc suyu yaptım 10 gun kadar sonra 2008 kasımda doktora gittik bize evicap verdi bende keci boynuzu pekmezi yedirdim kocise ocakta yaptırdıgımız testte %18 cıktı zaten hamileydim yani ara ara yaptık hangisi iyi geldi bilmiyorum ama cok sukur bebisimiz kucagımızda Allahım en kısa zamanda olmayan herkese saglıklı evlatlar nasip etsin insallah

X