MRB HANIMLAR. BU KONUDA YARDIMCI OLACAK HANIMLARIN FİKİRLERİNE İHTİYACIM VAR!

yaa. size de çok üzüldüm canım:KK43: aynen bizimde önce ki iki araçta da hiç bir sorun yaşamamıştık çok şükür. rutin bakımları için ya da ufak tefek eşimden kaynaklı seyler için sanayiye gidiyordu araç onun dışında bir kez bile sıkıntı çıkarmamıştı. ilk kez böyle olunca ki alır almaz bir de işte insan üzülüyor elinde olmadan.:KK43: peki sizin sorununz neydi bilmiyorum ama randıman alabildinz mi ?
Canım alır almaz motorda bi sorun çıktı 1 buçuk milyara yaptırdık.hemen arkasından kapılar kitlendi aküyü boşaltmış.akü yeni ve garantisi olduğu halde yeni akü aldîk bu sefer aynı şey yine oldu.bi kaç yere gösterdik sorunu anlayamıyorum dediler.başka usta zar zor sorunu çözdü neyseki ama hem masraflı hem yıpratıcı oldu.temiz diye alıyoruz ama arabanın nerde ne zaman arıza çıkaracağı belli olmuyor ne yazıkki

Sırf şu yasadıklarınızı yaşamamak için paramız ederinde sıfır araç alıyoruz yenilerken.

Ve ben sorumluluk bende kalmasın diye galeriyi satıyorum.
Temiz araç kullanırım, bildiğim bir kusurunu da saklamam ama elektronik devreleri olan bir makina nihayetinde. Sıfır aldigim ve benden başkasının kullanmadığı araçta bugün gidiyorken ertesi gün bozuluyor.
Zan altında kalmak istemem. Arkamdan arızalı araç sattı desinler istemem.
Onun yerine 3-5 neyse gözden çıkarırım.
Çok geçmiş olsun, ikinci elde her zaman risk vardır. İnşallah sonrasında keyifle sürersiniz.

Canım alır almaz motorda bi sorun çıktı 1 buçuk milyara yaptırdık.hemen arkasından kapılar kitlendi aküyü boşaltmış.akü yeni ve garantisi olduğu halde yeni akü aldîk bu sefer aynı şey yine oldu.bi kaç yere gösterdik sorunu anlayamıyorum dediler.başka usta zar zor sorunu çözdü neyseki ama hem masraflı hem yıpratıcı oldu.temiz diye alıyoruz ama arabanın nerde ne zaman arıza çıkaracağı belli olmuyor ne yazıkki
yaa. çok geçmiş olsun kuzum. bundan sonra sorunsuz kazasız binersin inşallah. aynen en sinir bozucu yanı hem alır almaz böyle bir sey yaşamak, hem de sürekli başka sıkıntı çıkması üstüste. daha geçen hafta usta bakım yaptı sözde. eşim önceki arızaları söylemiş. bir sürü şeyden kaynaklanabilir demiş. allahım usta olmak ne demek. sorunu bulacaksın demk. bi de bir sürü bakım yapıyorsun insan hiç mi bakmaz diğer aksanlarına da göz ucuyla da olsa insan bir bakar. usta o an anlasa çok cüzi miktarla atlatabilrdik sorunu :KK43: nasip ne diyelim.

yaa. çok geçmiş olsun kuzum. bundan sonra sorunsuz kazasız binersin inşallah. aynen en sinir bozucu yanı hem alır almaz böyle bir sey yaşamak, hem de sürekli başka sıkıntı çıkması üstüste. daha geçen hafta usta bakım yaptı sözde. eşim önceki arızaları söylemiş. bir sürü şeyden kaynaklanabilir demiş. allahım usta olmak ne demek. sorunu bulacaksın demk. bi de bir sürü bakım yapıyorsun insan hiç mi bakmaz diğer aksanlarına da göz ucuyla da olsa insan bir bakar. usta o an anlasa çok cüzi miktarla atlatabilrdik sorunu :KK43: nasip ne diyelim.
Çok çok geçmiş olsun canım.kısmet te o para çıkacaksa çıkıyor mutlaka.Allah sağlıkla sinamasın. İnşallah sizde kazasız sorunsuz binersiniz

eşim dedi. experte motor kısmından sadece motorun durumuna bakar yüzde kaç diye diyor. bizim aracın motor suyunun üst conta kapağı atmış. trigger kayışı vs herşeyi kopmuş . daha birsürü bir sey saydı eşim. bunlar expertte cıkmaz dedi.
Eşiniz haklı. Her şey çıkmıyor eksperde. Eksper biraz üstünkörü bir muayene gibi. Çok geçmiş olsun.

İkinci el aracta her an her sey cikabilir,bugun sapasaglam kullandigim bir araci yarin sattigimda olmadik bir yerinden ariza verebilir. Bu yuzden sifir arac almaya gayret ediyorum ve elimdeki aracimi da galeriye satiyorum naparlarsa yapsinlar diye. Bu sekilde sorumluluk benden gitmis oluyor. Velhasili ikinci el arac almak kumar gibi. Cok iyi de cikabilir,3gunde elinizde de kalabilir belli olmaz.

İkinci el aracta her an her sey cikabilir,bugun sapasaglam kullandigim bir araci yarin sattigimda olmadik bir yerinden ariza verebilir. Bu yuzden sifir arac almaya gayret ediyorum ve elimdeki aracimi da galeriye satiyorum naparlarsa yapsinlar diye. Bu sekilde sorumluluk benden gitmis oluyor. Velhasili ikinci el arac almak kumar gibi. Cok iyi de cikabilir,3gunde elinizde de kalabilir belli olmaz.
aynen canım diğer ikisi çok güzel çıkmşken bundan böyle srunlar yaşadık. vardır bir hayır diyoruz eşimle ne yapalım. şu zaman da sıfır araç almak da çok zor malesef:KK43:

Oo konu bana açılmış galiba. Hemen tecrübemi yazıyorum.

Bundan 1 buçuk sene önce eşim eski arabasını sattı ben de altınlarımı verdim. Benim çok istediğim bir aracın piyasasını araştırdık. Elbette biz de ince eledik ama 2.el aracın sorununu ince elemek ile bulamazsınız.

Ekspere sokuldu araç. Sorunsuz görünüyordu. Ben de eksperde aracın her şeyine bakılıyor sanıyordum. Gaflet işte.

Parayi denklestirip aldik. Baska şehirden almıştık. Dönüş yolunda aracın abs fren göstergesi yandı. Yol bozuk olunca yanabilir bu gösterge diye üzerinde durmadık. Ama bu bela oldu başımıza. 3 bin masrafla bu sorundan zor bela kurtulduk. Sorunun tam olarak ne olduğunu bulmak da çok zor gerçekten.

Aradan 2 hafta geçmişti ki aracın motor devrini gösteren işaretin arıza göstergesi yanıp sönüyor. Şanźimanı değişecekti. 5 bin masraf...

Bi de araçta bir ses vardı. Icinde fön makinesi çalışıyor gibi bi ses. Eşime dedim . Bu araçta bi ses var dedim. Dikkate almadı. Dizel araçta olur dedi. Halbuki böyle bir mantık yok.
Ses çok derinden geliyordu ve motor sesine benziyordu. Ancak dikkatle dinleyenin duyabilecegi bir sesti. Ikna ettim. Araci sananiye götürttum. Icinde bir kablo yanmış dediler. Kabloyu degistirdiler. Ama o ses son güne kadar arabadaydı. Ben duyuyordum. Ve emindim.

1 buçuk sene içinde 10 bin masraf yaptı araç.

Daha yeni sattık. Alan galeri hiçbir şey sormadığı gibi ekspere de götürmedi.

Tavsiyem 2.el araç alırken bir tanıdık vasıtası ile güvenilir satıcıyı bulmak.

Km yüksek olan araçları mümkünse almamak.

Eksper raporundan fazla beklentiye girmemek. Eksper dediğimiz şey arabanın gazına frenine boyasına bakar.

Sorunu ekser göstermez. Eksper dar bir alani kontrol eder.

Şanzıman(özellikle otomatik olanlar) debriyaj ya da abs gibi ağır arızaları göstermez. Ve bunlar pahali parçalardır.

Allah kolaylık versin.

Oo konu bana açılmış galiba. Hemen tecrübemi yazıyorum.

Bundan 1 buçuk sene önce eşim eski arabasını sattı ben de altınlarımı verdim. Benim çok istediğim bir aracın piyasasını araştırdık. Elbette biz de ince eledik ama 2.el aracın sorununu ince elemek ile bulamazsınız.

Ekspere sokuldu araç. Sorunsuz görünüyordu. Ben de eksperde aracın her şeyine bakılıyor sanıyordum. Gaflet işte.

Parayi denklestirip aldik. Baska şehirden almıştık. Dönüş yolunda aracın abs fren göstergesi yandı. Yol bozuk olunca yanabilir bu gösterge diye üzerinde durmadık. Ama bu bela oldu başımıza. 3 bin masrafla bu sorundan zor bela kurtulduk. Sorunun tam olarak ne olduğunu bulmak da çok zor gerçekten.

Aradan 2 hafta geçmişti ki aracın motor devrini gösteren işaretin arıza göstergesi yanıp sönüyor. Şanźimanı değişecekti. 5 bin masraf...

Bi de araçta bir ses vardı. Icinde fön makinesi çalışıyor gibi bi ses. Eşime dedim . Bu araçta bi ses var dedim. Dikkate almadı. Dizel araçta olur dedi. Halbuki böyle bir mantık yok.
Ses çok derinden geliyordu ve motor sesine benziyordu. Ancak dikkatle dinleyenin duyabilecegi bir sesti. Ikna ettim. Araci sananiye götürttum. Icinde bir kablo yanmış dediler. Kabloyu degistirdiler. Ama o ses son güne kadar arabadaydı. Ben duyuyordum. Ve emindim.

1 buçuk sene içinde 10 bin masraf yaptı araç.

Daha yeni sattık. Alan galeri hiçbir şey sormadığı gibi ekspere de götürmedi.

Tavsiyem 2.el araç alırken bir tanıdık vasıtası ile güvenilir satıcıyı bulmak.

Km yüksek olan araçları mümkünse almamak.

Eksper raporundan fazla beklentiye girmemek. Eksper dediğimiz şey arabanın gazına frenine boyasına bakar.

Sorunu ekser göstermez. Eksper dar bir alani kontrol eder.

Şanzıman(özellikle otomatik olanlar) debriyaj ya da abs gibi ağır arızaları göstermez. Ve bunlar pahali parçalardır.

Allah kolaylık versin.
ahh canım size de çok geçmiş olsun.. sizinkisi de baya kötüymüş. umarım bu zararla kurtuluruz biz. daha fafzla sıkıntı çıkmaz inşallah:KK43: araç dıştan bakınca tertemzdi. boya kaza değisen yok hiç. sıfır gibi. km de 90 bin. benzinli araç için yüksek sayılmaz bu km :KK43: aldandık işte bunlara. rabbim daha buyk sıkıntılardan muhafaza eylesin inşallah cümlemizi

ahh canım size de çok geçmiş olsun.. sizinkisi de baya kötüymüş. umarım bu zararla kurtuluruz biz. daha fafzla sıkıntı çıkmaz inşallah:KK43: araç dıştan bakınca tertemzdi. boya kaza değisen yok hiç. sıfır gibi. km de 90 bin. benzinli araç için yüksek sayılmaz bu km :KK43: aldandık işte bunlara. rabbim daha buyk sıkıntılardan muhafaza eylesin inşallah cümlemizi
90 bin fazla değil. Ama az da değil. Ama arabanin markası da önemli.

Yani wolksvageni 200.000 km yapsa bile satabilirsiniz. Ama her araç icin bunu söyleyemeyiz.

Bazı araçlarda motor çok daha uzun ömürlüdür.

Ama evet 90 bin de çok fazla değil.

Allah yardımcınız olsun. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki..

90 bin fazla değil. Ama az da değil. Ama arabanin markası da önemli.

Yani wolksvageni 200.000 km yapsa bile satabilirsiniz. Ama her araç icin bunu söyleyemeyiz.

Bazı araçlarda motor çok daha uzun ömürlüdür.

Ama evet 90 bin de çok fazla değil.

Allah yardımcınız olsun. Sizi o kadar iyi anlıyorum ki..
canım araç alman malı . model söylemek sorun değil se opel astra. çok tutulan bir model .ki kaliteli araç olsun diye bunu seçtik:KK43:

Aracı ekspertize sokmadınız mı? Öyle paldır küldür almasaydınız keşke. Adam vuruğu yok der, ekspertizde neler neler çıkar.

canım araç alman malı . model söylemek sorun değil se opel astra. çok tutulan bir model .ki kaliteli araç olsun diye bunu seçtik:KK43:
Evet aslında iyi bir arac ama. Gerçekten şanssızlık. Hani bakarken insan en temizini alıyor ama. Bizim önceki wolkvagendi. 100.000 km. Boya yok. Değişen yok. Hasar yok. Ama işte anamizi aglatti.

İlk aracımı satarken, çok uzak bir memleketten alıcı geldi. Kendisine uzun uzun anlatmıştım arabamın ötesini berisini. Expertize gerek yok alıp giderim dedi. Naptım ettim, ikna ettim exper geldi. Sorun yok temiz dedi. Ben zaten fazlasını söyledim. Devir teslim yapıldıktan sonra yolda seyir halindeyken klimanın hortumu patladı sıcaktan. Eve gidiyordum, yön değiştirdim , kendi paramla hortum değişimini yaptım içim rahat teslim ettim. Buna karşılık olarak; istanbuldan bir araç beğendik. Telefonda ısrarla sorduk, aracın problemi var mı diye yok dedi. Bir gidersin ki aracın ön kaportası yamuk, ön cam patlak. Araç 150000 denildi 305000 de çıktı. Seyir halindeyken ön kaporta açılmış cama vurmuş. Açıklama bu. E peki km? 3 günde mi 2 katına çıktı? Cvp yok. Üstelik pişkin pişkin isteseydim oynatırdım gibi dürüstlük abidesi kesildi. Dumur oldum. Onca yolu gittik geldik öylesine...
Allah iyilerle karşılaştırsın, defalarca expere sokmadan araç almam. İnsanlar bir tuhaf...

X