Müdahale etmeli miyim?

Merhaba herkese. 🥰 Aklıma takılan bir mevzu var fikirlerinizi almak istedim. Benim kız kardeşim henüz 17 yaşında erkek arkadaşı da o civarlarda. Kız kardeşime sonsuz güveniyorum. Yarın erkek arkadaşının evine gidecek bana annesi kahvaltıya çağırdı dedi. Ben de tamam dedim. Ancak gece telefonunu açık unutmuş ve mesajlarında çocuğun evde tek olduğunu gördüm daha fazla karıştırmadan yerine koydum. Şimdi içime dert oldu bana yalan söylemesi. 17 yaşında olduğu için endişeleniyorum. Daha reşit bile değil. Seneye üniversiteye gidecek gerçi ama. Bu arada ailem fazla tutucu olduğundan onlara kız arkadaşımla buluşacağım yalanını söyledi. Yani doğruyu tek bilen benim. Bir kısmı yalan olsa da gideceği yer doğru. Bu durumda benim yapmam gereken bir şey var mı. Bu arada daha önce onunla konuştum ve dikkkatli olması gerektiğini ona güvendiğimi söyledim.
Anne-babanıza yalan söyleyerek hareket etmesinin yanlış olduğunu belirtin. Bu şartlar altında gitmesinin doğru olmadığını filan söyleyin.

tek derdiniz kardeşinizin sevişip sevişmemesi olmasa keşke. önemli olan görüştüğü kişinin nasıl biri olduğu. çocuğu ve ailesini tanıyorsanız ortada sorun yok bence. kimsenin ilişkisine set koyamazsınız yaşı kaç olursa olsun. sonuçta ortalığı ayağa da kaldırsanız yapacaksa gene yapar.

X